Obwisły brzuch po porodzie

Obwisły brzuch po porodzie

Obwisły brzuch po porodzie

Ciąża i poród wywołuje u kobiety rozciągnięcie skóry oraz uszkodzenie włókien kolagenowych i elastynowych, które zmniejszają napięcie skóry. Efektem tego jest obwisły brzuch i powstanie rozstępów, które często są powodem kompleksów. Poznajmy sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej, które pozwolą nam pozbyć się problemu obwisłego brzucha po porodzie.

Zabieg nieinwazyjny

Kwas polimlekowy – drobne iniekcje kwasu L-polimlekowego bardzo silnie stymulują fibroblasty do wytwarzania kolagenu, prowadzi to do znacznej poprawy jędrności i napięcia skóry.

Bardzo skutecznym a jednocześnie przyjemnym zabiegiem jest Venus Legasy – odczuwa się tylko ciepło.

Liposukcja laserowa

Najlepszą metodą na pozbycie się obwisłego brzucha po porodzie jest liposukcja laserowa. Polega ona na mechanicznym usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Liposukcja laserowa wykorzystuje promieniowanie laserowe. Laser emituje fale elektromagnetyczne, co przekłada się na dobrą penetrację w obrębie wody i oddziałuje na wszystkie tkanki. Laser powoduje kontrolowane przegrzanie skóry i jej uszkodzenia, które prowadzą do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Taki zabieg wykonuje urządzenie Lipolife.

Efektem zabiegu liposukcji jest zwiększenie napięcia i poprawa jędrności skóry.  Zabieg jest bezbolesny i wykonywany bez znieczulenia. Zabieg polega na przykładaniu głowicy bezpośrednio do skóry podczas której wiązka lasera wnika w skórę. Po zabiegu może występować jedynie zaczerwienienie w obszarze zabiegowym i niewielkie wybroczyny czy siniaki, które szybko ustępują.

Obwisły brzuch po porodzie a Laser frakcyjny

Laser frakcyjny jest szeroko stosowany przy wielu dolegliwościach u pacjentów. Jedną z nich jest obwisły brzuch po porodzie. Zabieg wykorzystuje zjawisko fototermolizy, która polega na konwersji energii świetlnej w energię cieplną i podgrzewaniu tkanek, co pobudza je do odnowy. Efektem zabiegu jest wyrównanie jej faktury, pozbycie się rozstępów na brzuchu czy uzyskanie jednolitego kolorytu w skórze.

Laser frakcyjny CO2 powoduje kontrolowane mikrouszkodzenia, prowadzące do koagulacji tkanek w strefach mikrotermalnych. Skutkuje to zwiększeniem produkcji kolagenu i uruchomieniem procesów regeneracyjnych. Efektem lasera frakcyjnego jest napięta i bardziej ujędrniona skóra.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Zabieg Radiofrekwencja mikroigłowa to metoda łącząca radiofrekwencję oraz nakłuwanie. W tej metodzie radiofrekwencja oddziałuje na skórę falą elektromagnetyczną o częstotliwości radiowej. Prowadzi ona do ogrzewania tkanki i uruchomienia procesów regeneracyjnych.

Efektem zabiegu jest obkurczanie się włókien kolagenowych i produkcja nowego kolagenu. Z kolei mikronakłuwanie to kontrolowane nakłucia, prowadzące do uszkodzenia tkanki i uruchomienia procesów regeneracyjnych.

Mikronakłuwanie wykonuje się na różnej głębokości – od 0,5 do 3,5 mm. Radiofrekwencja mikroigłowa jest bezbolesnym i małoinwazyjnym zabiegiem, który nie wymaga rekonwalescencji i przynosi szybkie rezultaty w redukcji obwisłego brzucha po porodzie.

Obwisły brzuch po porodzie zabiegi

Polecamy zabieg obkurczania skóry.

5/5 - (9 votes)