wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie

Urolog Poznań

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
30min
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
wg cennika

Urolog Poznań – specjalista zajmujący się leczeniem schorzeń układu moczowego

W naszym gabinecie przyjmuje dr Michał Kasperczak

Urolog prywatnie – bez umowy z NFZ

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

Przeciwwskazania

Pytania i odpowiedzi


Urolog Poznań

Lekarz, który specjalizuje się w leczeniu schorzeń urologicznych.

Cennik zabiegu


Urolog wizyta - konsultacja

200zł

leczenie przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego 1 zabieg

800zł

usuwanie stulejki u dorosłego

2000zł

podcięcie wędzidełka prącia

800zł

wazektomia

2200zł

obrzezanie

2000zł

Informacja o zabiegu


Urolog Poznań – dr Michał Kasperczak

Kim jest urolog i jak nim zostać?

Urolog jest lekarzem zajmującym się leczeniem zabiegowym schorzeń zlokalizowanych w obrębie układu moczowego, a także męskiego układu rozrodczego. Aby zostać urologiem należy ukończyć kierunek lekarski na Uniwersytecie Medycznym, odbyć staż podyplomowy oraz zdać Lekarski Egzamin Końcowy celem uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu lekarza.

#urolog

Następnie można rozpocząć specjalizację z urologii, podczas której młody lekarz uczy się diagnozować oraz leczyć schorzenia układu moczowego i męskiego układu rozrodczego.

Szkolenie specjalizacyjne zwieńczone jest Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym lub egzaminem europejskim, który jest przeprowadzany tylko w zakresie specjalizacji urologicznej oraz radiologicznej. Po zakończeniu leczenia specjalizacyjnego i zdaniu egzaminu, lekarz otrzymuje tytuł specjalisty urologa.

Czym się zajmuje urolog?

Zakres działania urologa obejmuje bardzo szerokie spektrum postępowań zarówno diagnostycznych, jak i terapeutycznych w zakresie układu moczowego. Budowa anatomiczna układu moczowego jest w zasadzie bardzo zbliżona u kobiet jak i u mężczyzn. Badanie urologiczne wymaga często usg.

  1. Nietrzymanie moczu
  2. Nawracające infekcje dróg moczowych
  3. Stulejka
  4. Kamica nerkowa
  5. Przerost gruczołu krokowego
  6. Częstomocz
  7. Obrzezanie
  8. Zwężenie ujścia napletka
  9. Schorzenia narządów płćiowych

Rozpoczyna się on nerkami, czyli parzystym narządem, którego podstawowym zadaniem jest filtracja toksyn i metabolitów z organizmu, produkcja i zagęszczanie moczu. Są one zbudowane z kory, rdzenia oraz miedniczek nerkowych.

Funkcją tych ostatnich jest zbieranie wyprodukowanego przez nerki moczu i jego transport do moczowodów, w które płynnie przechodzą. Moczowody transportują mocz do pęcherza moczowego, w którym znajdują swoje ujście. Z kolei z pęcherza moczowego odchodzi cewka moczowa, przez którą mocz jest wydalany na zewnątrz organizmu.

Dodatkowo w spektrum kompetencji urologa wchodzą schorzenia męskiego układu rozrodczego, szczególnie w zakresie gruczołu krokowego i jąder, ale także prącia. Np. stulejka.

Do przykładowych obszarów działania urologa należą poniżej opisane choroby bądź grupy schorzeń.

Kamica nerkowa

Kamica nerkowa jest schorzeniem mogącym wystąpić w każdym wieku, jednakże szczególnie często dotyka osób między 30 a 40 rokiem życia. Jej istotą jest odkładanie się w miedniczkach nerkowych złogów zbudowanych z różnych związków chemicznych, których stężenie we krwi jest zbyt duże, aby mogły się one w pełni rozpuścić w płynach ustrojowych.

Przyczyn powstawania kamicy nerkowej jest dużo. Należą do nich między innymi zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej, błędy dietetyczne, nawracające infekcje dróg moczowych, predyspozycje genetyczne i inne.

Kiedy kamienie osiągają rozmiary zbyt duże, by mogły być swobodnie wydalone z moczem, zalegają w miedniczkach nerkowych i mogą powodować ból o charakterze kolki nerkowej, który jest najbardziej charakterystycznym objawem kamicy. Jest to ból o charakterze ostrym, występujący jednostronnie, niejednokrotnie promieniujący do pachwiny, narządów płciowych lub uda.

Nasila się on przy lekkim uderzeniu w okolicę lędźwiową po stronie kamiczej nerki, co nosi nazwę objawu Goldflamma. Kolce mogą towarzyszyć takie objawy jak na przykład nudności i wymioty, bolesne parcie na mocz, krwiomocz, bladość czy omdlenia.

Łagodny przerost gruczołu krokowego

Łagodny przerost gruczołu krokowego jest schorzeniem, które najprawdopodobniej prędzej, czy później dotknie każdego mężczyznę. Jest ono związane ze zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w organizmie zdrowego mężczyzny. Wskutek tych procesów dochodzi do rozrastania się tkanki gruczołu krokowego, który stopniowo zaczyna zaciskać cewkę moczową powodując narastające trudności w oddawaniu moczu.

Przerost prostaty może objawiać się w różnoraki sposób, na przykład jako kłopoty z rozpoczęciem lub zakończeniem oddawania moczu, mikcja słabym strumieniem lub wręcz pojedynczymi kroplami, częste parcie na mocz i częstsze oddawanie moczu, wymagające niejednokrotnie przerwania snu w tym celu. Badanie urologiczne polega często w tym przypadku na badaniu per rectum.

Bywa, że przerost prostaty wymaga leczenia operacyjnego.

Nietrzymanie moczu

Inkontynencja moczowa to przykra dolegliwość, czasami wymaga leczenia operacyjnego. Nietrzymanie moczu może być sporadyczne podczas kaszlu, śmiechu czy kichania lub powysiłkowe, po dźwignięciu cięższego przedmiotu.

Urologia onkologiczna

Urologia onkologiczna jest swego rodzaju podspecjalizacją urologii. Jest to dziedzina zajmująca się nowotworami układu moczowego oraz męskiego układu płciowego. Należą do nich zarówno nowotwory łagodne jak i złośliwe, mogące się wywodzić w zasadzie z każdego narządu wchodzącego w skład powyższych układów.

Urolog Poznań prywatnie

Tak więc w zakres zainteresowań urologa zajmującego się urologią onkologiczną są nowotwory nerki, nowotwory miedniczki nerkowej (będące odrębnie klasyfikowanymi nowotworami), nowotwory moczowodu, nowotwory cewki moczowej, nowotwory jądra, nowotwory gruczołu krokowego i bardzo rzadkie nowotwory prącia.

Leczenie urologiczne w tych nowotworach jest dwupłaszczyznowe. Pierwszą płaszczyzną jest postępowanie operacyjne mające na celu radykalne leczenie. W przypadku wykrycia nowotworu we wczesnym, nie przerzutowym stadium, jest ono możliwe praktycznie we wszystkich wyżej wymienionych nowotworach.

Zabiegi mogą być wykonywane zarówno techniką otwartą jak i małoinwazyjną, taką jak zabiegi laparoskopowe czy endoskopowe (na przykład przezcewkowe usunięcie guza pęcherza moczowego).

Drugą płaszczyzną działania urologa jest postępowanie objawowe, polegające przede wszystkim na zapewnieniu prawidłowej drożności układu moczowego. Urolog Poznań prywatnie interweniuje więc w przypadku zastoju w drogach moczowych zakładając specjalne cewniki moczowodowo-pęcherzowe bądź wyłaniając przetokę moczowodowo-skórną, tak zwaną nefrostomię.

Działania na tej płaszczyźnie mogą dotyczyć nie tylko pacjentów z tak zwanymi nowotworami urologicznymi, ale także pacjentów z innego rodzaju nowotworami, które w swoim przebiegu powodują zaburzenia drożności moczowodów czy zaburzenia funkcjonowania układu moczowego.

Najbardziej sztandarowym przykładem jest rak szyjki macicy, który w swoim przebiegu często może powodować utrudnienie odpływu moczu w mechanizmie naciekania na moczowody przez ciągłość i tym samym zaburzenia ich drożności.

Urolog Poznań – dr Michał Kasperczak

Jak przygotować się do wizyty u urologa?

Jak wygląda wizyta u urologa

Niezmiernie istotne jest, by przed wizytą w gabinecie urologicznym należycie się przygotować, zarówno w zakresie merytorycznym jak i fizycznym. Przygotowanie merytoryczne obejmuje zadbanie o właściwie uporządkowaną i czytelną dokumentację medyczną dotychczas zgromadzoną zarówno w zakresie urologicznym, jak i innych schorzeń.

Konieczne jest również przemyślenie i uporządkowanie doskwierających dolegliwości i zaobserwowanych objawów oraz tego od jakiego czasu występują, czy obserwuje się związek pomiędzy ich nasilaniem bądź zmniejszaniem się a jakimiś czynnikami zewnętrznymi, a także wszystkiego co się zmieniło od czasu ostatniej wizyty. Niezbędne jest również przygotowanie wyników wykonanych badań laboratoryjnych i obrazowych, a także listy przyjmowanych aktualnie leków.

Przygotowanie fizyczne obejmuje przede wszystkim zadbanie o właściwą higienę, co jest oczywiste. Jednakże nie zawsze oczywisty jest fakt, iż na badanie należy przyjść z wypełnionym pęcherzem moczowym. W tym celu należy powstrzymać się od oddawania moczu na dwie godziny przed wizytą u urologa. Choć bywa to uciążliwe, jednakże jest niezbędne w razie konieczności wykonania badania ultrasonograficznego, gdyż prawidłowa ocena pęcherza moczowego jest możliwa jedynie wtedy, gdy jest on wypełniony.

Jakie schorzenia może zdiagnozować urolog u dobrze przygotowanego pacjenta?

Kamica nerkowa

Kamica nerkowa jest schorzeniem mogącym wystąpić w każdym wieku, jednakże szczególnie często dotyka osób między 30 a 40 rokiem życia. Jej istotą jest odkładanie się w miedniczkach nerkowych złogów zbudowanych z różnych związków chemicznych, których stężenie we krwi jest zbyt duże, aby mogły się one w pełni rozpuścić w płynach ustrojowych. Przyczyn powstawania kamicy nerkowej jest dużo. Należą do nich między innymi zaburzenia gospodarki wapniowo-fosforanowej, błędy dietetyczne, nawracające infekcje dróg moczowych, predyspozycje genetyczne i inne.

Kiedy kamienie osiągają rozmiary zbyt duże, by mogły być swobodnie wydalone z moczem, zalegają w miedniczkach nerkowych i mogą powodować ból o charakterze kolki nerkowej, który jest najbardziej charakterystycznym objawem kamicy. Jest to ból o charakterze ostrym, występujący jednostronnie, niejednokrotnie promieniujący do pachwiny, narządów płciowych lub uda. Nasila się on przy lekkim uderzeniu w okolicę lędźwiową po stronie kamiczej nerki, co nosi nazwę objawu Goldflamma. Kolce mogą towarzyszyć takie objawy jak na przykład nudności i wymioty, bolesne parcie na mocz, krwiomocz, bladość czy omdlenia.

Torbiele nerek i inne choroby nerek

Łagodny przerost gruczołu krokowego

Łagodny przerost gruczołu krokowego jest schorzeniem, które najprawdopodobniej prędzej, czy później dotknie każdego mężczyznę. Jest ono związane ze zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w organizmie zdrowego mężczyzny. Wskutek tych procesów dochodzi do rozrastania się tkanki gruczołu krokowego, który stopniowo zaczyna zaciskać cewkę moczową powodując narastające trudności w oddawaniu moczu. Mogą one objawiać się w różnoraki sposób, na przykład jako kłopoty z rozpoczęciem lub zakończeniem oddawania moczu, mikcja słabym strumieniem lub wręcz pojedynczymi kroplami, częste parcie na mocz i częstsze oddawanie moczu, wymagające niejednokrotnie przerwania snu w tym celu.

Urologia onkologiczna

Urologia onkologiczna jest swego rodzaju podspecjalizacją urologii. Jest to dziedzina zajmująca się nowotworami układu moczowego oraz męskiego układu płciowego. Należą do nich zarówno nowotwory łagodne jak i złośliwe, mogące się wywodzić w zasadzie z każdego narządu wchodzącego w skład powyższych układów. Tak więc w zakres zainteresowań urologa zajmującego się urologią onkologiczną są nowotwory nerki, nowotwory miedniczki nerkowej (będące odrębnie klasyfikowanymi nowotworami), nowotwory moczowodu, nowotwory cewki moczowej, nowotwory jądra, nowotwory gruczołu krokowego i bardzo rzadkie nowotwory prącia.

Leczenie urologiczne w tych nowotworach jest dwupłaszczyznowe. Pierwszą płaszczyzną jest postępowanie operacyjne mające na celu radykalne leczenie. W przypadku wykrycia nowotworu we wczesnym, nieprzerzutowym stadium, jest ono możliwe praktycznie we wszystkich wyżej wymienionych nowotworach. Zabiegi mogą być wykonywane zarówno techniką otwartą jak i małoinwazyjną, taką jak zabiegi laparoskopowe czy endoskopowe (na przykład przezcewkowe usunięcie guza pęcherza moczowego).

Drugą płaszczyzną działania urologa jest postępowanie objawowe, polegające przede wszystkim na zapewnieniu prawidłowej drożności układu moczowego. Urolog interweniuje więc w przypadku zastoju w drogach moczowych zakładając specjalne cewniki moczowodowo-pęcherzowe bądź wyłaniając przetokę moczowodowo-skórną, tak zwaną nefrostomię. Działania na tej płaszczyźnie mogą dotyczyć nie tylko pacjentów z tak zwanymi nowotworami urologicznymi, ale także pacjentów z innego rodzaju nowotworami, które w swoim przebiegu powodują zaburzenia drożności moczowodów czy zaburzenia funkcjonowania układu moczowego.

Najbardziej sztandarowym przykładem jest rak szyjki macicy, który w swoim przebiegu często może powodować utrudnienie odpływu moczu w mechanizmie naciekania na moczowody przez ciągłość i tym samym zaburzenia ich drożności.

Zaburzenia erekcji

Problemy z erekcją zaliczają się do chorób w obrębie układu moczowo płciowego. Badanie urologiczne wymaga bardziej szczegółowej diagnostyki włącznie z rezonansem.

Zwężenie ujścia napletka – stulejka

Jak przygotować się do wizyty u urologa?

Konsultacja urologiczna – jak się przygotować?

Konsultacja urologiczna u pacjentów często bywa źródłem stresu czy zakłopotania. Aby sprawić, by przeszła ona pomyślnie, należy się odpowiednio do niej przygotować. Jak to zrobić? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Aby wizyta u urologa przebiegła sprawnie i efektywnie, pacjent powinien odpowiednio się do nie przygotować. O czym należy pamiętać przed pierwszą konsultacją urologiczną? Przede wszystkim nie zapomnijmy o zabraniu kompletu badań takich jak: USG jamy brzusznej, wyników badań krwi i moczu czy badania PSA w przypadku mężczyzn ze zdiagnozowaną prostatą.

Warto przygotować wykaz przyjmowanych leków, suplementów diety i ziół. Kolejnym krokiem przez wizytą u urologa, będzie zapisanie lub zapamiętanie wszystkich dolegliwości, związanych z układem moczowym. Niektóre objawy mogą świadczyć o chorobach układu moczowego takich jak: częstomocz, zakażenie układu moczowego, kamica układu moczowego, prostata czy zapalenie pęcherza moczowego i wiele innych.

Mężczyźni często borykają się z krwiomoczem, ropą w moczu, bólem lub obrzękiem jąder, pieczeniem cewki moczowej czy też uczuciem parcia na pęcherz. W przypadku częstomoczu powinniśmy spisać częstotliwość oddawania moczu i zastanowić się, czy podczas oddawania moczu odczuwamy ból.

Wszystkie te informacje przekażemy urologowi Poznań podczas wizyty, co pozwoli mu na przeprowadzenie skutecznego wywiadu lekarskiego, zlecenie niezbędnych badań i postawienie diagnozy. Ważną informacją dla urologa będzie określenie, kiedy dokładnie zaczęły się pojawiać niepokojące objawy urologiczne. Przed wizytą u urologa pacjent powinien umyć okolicę narządów płciowych.

Jak wygląda wizyta u urologa?

Wizyta u urologa rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, podczas którego lekarz pyta o przykre dolegliwości związane z układem moczowym. Pacjent przedstawia wyniki badań, które szczegółowo analizuje urolog. W przypadku częstomoczu, pacjent powinien prowadzić dzienniczek mikcji, który przedstawia częstotliwość oddawania moczu.

Pozwoli to urologowi na poznanie przyczyn dolegliwości i zaproponowanie skutecznego leczenia. Nieodłącznym elementem konsultacji urologicznej jest przeprowadzanie badań, które są zależne od choroby pacjenta lub występujących objawów.  Do częstych badań u urologa zaliczamy USG podbrzusza.

W razie podejrzenia prostaty lub jej leczenia, urolog Poznań wykonuje badanie per rectum, które jest badaniem palpacyjnym przez odbyt. Urolog używa do niego jednorazowych rękawiczek i maści znieczulającej, by zminimalizować dyskomfort czy ból osoby badanej. Badanie polega na wprowadzeniu palca do odbytu przez lekarza.

Podczas badania per rectum lekarz może poprosić pacjenta o nabranie powietrza do płuc i krótkotrwałe wstrzymanie oddechu. Lekarz Urolog Poznań podczas badania per rectum ocenia stan skóry otaczającej odbyt czy średnicę kanału odbytu. Lekarz podczas badania stwierdza, czy nie ma niepokojących zmian w kierunku raka prostaty i raka jelita grubego.

Po badaniu lekarz jest w stanie zdiagnozować prostatę i zlecić dodatkowe badania. Lekarz Urolog Poznań pyta pacjenta o inne prostata objawy takie jak: niemożność oddania moczu, częstomocz czy gwałtowne parcie na mocz. U kobiet podczas wizyty u urologa najczęściej wykonuje się badanie palpacyjne podbrzusza, krocza, cewki moczowej, okolic lędźwiowych lub wykonuje USG z wypełnionym pęcherzem.

Szczególnie jeśli występują torbiele nerek lub inne choroby nerek, choroby narządu moczowo płciowego, oprócz usg może być konieczna urografia lub tomografia komputerowa. Nie zawsze wystarcza badanie palpacyjne.

Konsultacja urologiczna jak się przygotować

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg szkolenie dla lekarzy, kurs usg, szkolenie usg
Szkolenie z usg w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza