Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Usuwanie blizn potrądzikowych


Usuwanie blizn potrądzikowych, Blizny po trądziku. 

jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Data aktualizacji: 2020-11-19 10:17:38

 Usuwanie blizn potrądzikowych

Laser frakcyjny, Peelingi chemiczne, Dermapen czy radiofrekwencja mikroigłowa, to najczęściej stosowane zabiegi medycyny estetycznej przy usuwaniu blizn potrądzikowych. Poznajmy ich właściwości, przebieg i efekty, jakie zapewniają w terapii leczenia blizn po trądziku.

Laseroterapia na usuwanie blizn potrądzikowych

Jednym ze skuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej na blizny po trądziku jest laseroterapia. Jej właściwości przyczyniają się do redukcji blizn potrądzikowych, stymulacji mechanizmów immunologicznych, eliminacji nierówności i przebarwień. Działanie lasera frakcyjnego pozwala na przebudowę skóry, poprawę jej ukrwienia i pobudzenie skóry do produkcji nowego kolagenu.

Jak działa laser frakcyjny? Wiązki światła wnikają w głąb skóry, powodując kontrolowane mikrouszkodzenia skóry, co przyczynia się do powstawania fibroblastów i regeneracji włókien kolagenowych. Uszkodzone tkanki zostają zastąpione zdrowymi. Lasery frakcyjne są bezbolesne i dają szybkie rezultaty – skóra ulega poprawie już po 4 zabiegach. Skóra staje się gładka i wyrównana, a po bliznach potrądzikowych nie ma ani śladu. Warto nadmienić, że laseroterapia nie uszkadza naskórka. 

Peelingi chemiczne

W leczeniu blizn potrądzikowych  stosuje się peelingi chemiczne, które mają korzystny wpływ na redukcję zmarszczek, zmniejszenie blizn, pracę gruczołów łojowych czy rozjaśnienie przebarwień. Ich regeneracyjne działanie zapewnia odnowienie włókien kolagenowych i elastynowych.

Peelingi chemiczne wykonuje się z udziałem różnych substancji takich jak: kwas migdałowy, kwas pirogronowy, kwas salicylowy czy też kwas glikolowy. Dobór substancji przez lekarza medycyny estetycznej zależy od osobistych wskazań pacjenta i danego przypadku.

Dermapen

Dermapen stosowany przy usuwaniu blizn potrądzikowych przynosi oczekiwane efekty. Zabieg polega na nakłuwaniu obszaru zabiegowego za pomocą głowicy zakończonej małymi igiełkami, które wprowadzają pod skórę substancje odżywcze. Lekarz indywidualnie dobiera rodzaj substancji aktywnej. Efektem zabiegu Dermapen jest pobudzenie odnowy struktur skóry. Stosując Dermapen możemy uzyskać szybkie efekty dzięki skutecznej redukcji blizn. Często pacjent musi przejść od kilku do kilkunastu zabiegów, by blizny potrądzikowe bezpowrotnie odeszły.

Mezoterapia igłowa

Jest to skuteczne wsparcie laseroterapii lub uzupełnienie innych zabiegów medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu pod skórę cienką igłą specjalnych koktajli odżywczych, które pobudzają skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych, wypełniając bliznę od środka.

Substancje czynne, które są wstrzykiwane pod skórę to m.in. kwas hialuronowy, peptydy, aminokwasy czy wyciągi roślinne. Innym efektem mezoterapii jest rozjaśnienie skóry i jej odżywienie. Zabieg mezoterapii igłowej należy powtarzać regularnie co kilka miesięcy, by całkowicie pozbyć się blizn po trądziku. 

Radiofrekwencja mikroigłowa na blizny potrądzikowe

Radiofrekwencja mikroigłowa prowadzi do redukcji powierzchownych blizn potrądzikowych. Wykonuje się ją za pomocą głowicy z mikroigłami, które przewodzą prąd o wysokiej częstotliwości. Efektem zabiegu jest pobudzenie wytwarzania kolagenu, oczyszczenie skóry i pobudzenie skóry do regeneracji. 

Blizny potrądzikowe możemy skutecznie usuwać

Karboksyterapia

Karboksyterapia polega na podawaniu medycznego dwutlenku węgla przy pomocy specjalnego urządzenia Dual-mc2. Dwutlenek węgla podawany jest za pomocą pistoletu wedle określonej objętości i ciśnienia na właściwą głębokość. Jakie są efekty karboksyterapii?

Poprawia mikrokrążenie, odpływ krwi i limfy oraz oczyszcza tkanki.

Zabieg karboksyterapii silnie pobudza rozpad tłuszczy, produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do usuwania blizn potrądzikowych.

Usuwanie blizn potrądzikowych Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530