Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego


Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Data aktualizacji: 2023-01-01 14:47:33

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Makijaż permanentny, jak sama nazwa wskazuje, służy do trwałego podkreślenia brwi, oczu i ust. Sam zabieg można porównać do tatuowania, ponieważ polega na wbiciu pod skórę specjalnych pigmentów, często nadając nowy kształt i formę. Tylko co w sytuacji gdy kiedyś były modne mocne, szerokie brwi, a teraz cieńsze i delikatniejsze?

Moda, również ta na makijaż, zmienia się co kilka lat i ciężko przewidzieć w jakim kierunku. W porządku, możemy być niewzruszone na najnowsze trendy, ale nie pozostajemy obojętne na nasz gust, który z czasem się przeobraża, rewolucjonizuje. Jakby tego było mało to czas wpływa na jędrność skóry, kości twarzoczaszki ulegają przebudowie, redukuje się ilość tkanki tłuszczowej na twarzy. Słowem nasze łuki brwiowe i oczy zaczynają wyglądać inaczej.

Branża makijażu permanentnego ma świadomość powyższych zależności, dlatego wysunął się wniosek, że lepiej żeby makijaż permanentny nie był na zawsze. Dzisiejsze metody wbijania tuszu jak i sam pigment sprawiają, że zabieg makijażu permanentnego powinien wystarczyć na ok. 2 lata.

W tym czasie pigment będzie stopniowo bladł, częściowo metabolizował się przez skórę a częściowo wyłuszczał. Dzieje się tak dlatego, że pigmenty do makijażu permanentnego zawierają drobniejsze cząsteczki niż np. tusze do tatuażu, które przecież są na zawsze.

Jednak czasami mijają dwa, trzy, pięć lat i makijaż permanentny nadal jest mocno widoczny. Czemu tak się dzieje? W dużej mierze zależy to od naszej skóry, jej grubości i tego czy jest cerą tłustą czy raczej suchą. Inną ewentualnością może być zbyt głębokie wbicie tuszu, albo sam pigment, który okazał się mieć większe cząsteczki.

Czasami po kilku miesiącach makijaż wybarwia się na czerwono lub niebiesko. Czemu tak się dzieje? Tusze do makijażu permanentnego często w składzie mają więcej barwników pochodzenia organicznego, a to sprawia, że barwnik nie jest tak stabilny, pod wpływem różnych czynników jak np. promieniowanie słoneczne .

Dochodzimy do sytuacji gdy mamy makijaż permanentny, który nam się nie podoba i chciałybyśmy go usunąć. Na szczęście jest taka możliwość przy pomocy lasera. Lasery o długości fali 1064 i 532nm świetnie sobie poradzą z tym zadaniem. To lasery typu Qswitch lub pikosekundowy. Ciemne cząsteczki pigmentu pochłaniają energię lasera i dosłownie wybuchają na mniejsze części. Dzięki temu mogą zostać usunięte przez nasz organizm.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego Poznań

Jak się przygotować do zabiegu usuwania makijażu permanentnego?

Należy odczekać minimum 3 miesiące od nowego makijażu permanentnego, miesiąc od opalania i zabiegów estetycznych, i 2 tygodnie od zabiegu henną lub laminacji brwi.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem nakładamy krem znieczulający, sam zabieg trwa zazwyczaj ok.10 minut i polega na potraktowaniu skóry z niechcianym pigmentem wiązką lasera. Poddany zabiegowi obszar skóry w pierwszej chwili bieleje, a następnie wraca do swojej pierwotnej formie z widoczną różnicą w ilości pigmentu. Nie jest to ostateczny efekt, proces usuwania tuszu z organizmu trwa ok. 1,5 miesiąca.

Jak wygląda się po zabiegu?

Obszar poddany zabiegowi może delikatnie opuchnąć, mogą pojawić się małe krwiaczki, strupki. Jeśli w danym miejscu rosną włoski to się rozjaśnią (dwa tygodnie po zabiegu można wykonać hennę). Czas gojenia skóry po zabiegu wynosi około tygodnia.

Czy wystarczy jeden zabieg?

Jest to indywidulna kwestia i zależy od wielu czynników. Czasami wystarczy 1 zabieg, czasami są to 3 zabiegi. Kosmetolog zawsze informuje ile zabiegów przewiduje.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego w naszym gabinecie

Ile kosztuje laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi?

W tym celu potrzeba wykonać około 3 – 6 zabiegów laserowych w zależności od głębokości i trwałości starego barwnika i indywidualnych właściwości skóry.
Koszt jednorazowej korekty laserem , wykonywanej przez kosmetologa wynosi  250,00 zł.

Jaki laser do usuwania makijażu permanentnego?

Najczęściej wybieranym typem lasera przeznaczonym do usuwania tatuażu i makijażu permanentnego jest laser neodymowo-yagowy typu Q-switch.
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego 1 zabieg

250zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530