Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Podcinanie blizn


Podcinanie blizn zanikowych pozwala przywrócić skórze jednolitą powierzchnię, zredukować obecność blizn potrądzikowych.

podcinanie blizn
Data aktualizacji: 2023-01-14 15:39:51

Podcinanie blizn potrądzikowych jest zabiegiem bardzo skutecznym

Blizny potrądzikowe są przykładem blizn zanikowych. Taka blizna z zewnątrz wygląda jak mini krater (obniżone dno), to czego nie widać to blizna pod skórą przypominająca stalaktytów, który wciąga skórę. Dlatego powstaje zagłębienie na skórze – zwane blizną zanikową.

Ten rodzaj blizn jest spotykany wśród osób, które kiedyś zmagały się z trądzikiem. Zmiany takie są często powodem złej samooceny. Są trudne do ukrycia makijażem.

Podcinanie blizn potrądzikowych

Leczenie blizn potrądzikowych zanikowych wymaga zazwyczaj działania kompleksowego, które obejmuje podcinanie blizn z wypełnianiem kwasem hialuronowym oraz laseroterapię – laserem frakcyjnym. Przy czym zabieg laserem frakcyjnym warto łączyć z osoczem bogatopłytkowym.

Wskazania do zabiegu

Zabieg podcinania blizn potrądzikowych (Blunt Subcision Blade) dedykowany jest dla pacjentów z bliznami zanikowymi powstałymi na skutek przebytego trądziku.

Zabieg ten jest skuteczny zarówno w przypadku świeżych blizn, jak i tych nabytych w okresie młodzieńczym.

Jak wygląda zabieg

Lekarz w miejscu występowania blizn wprowadza pod skórę niewielką kaniulę (igła bez ostrego czubka), a następnie dokonuje przerwania występującego zrostu. Następnie w to miejsce jest wstrzykiwana niewielka ilość kwasu hialuronowego, żeby odsunąć od siebie przerwane końce zrostu. Jeżeli te końce włókien po ich przerwaniu będą się stykały dojdzie do ich ponownego zrostu – nie będzie efektu.

Reasumują procedura obejmuje dwa zabiegi: przerwanie zrostów kaniulą oraz wstrzyknięcie kwasu hialuronowego.

Zamiast kwasu hialuronowego można zastosować przeszczep tłuszczu. Komórki macierzyste w nim zawarte wzmacniają efekt zabiegu.

Co dalej

Po zabiegu podcinania blizn, skórę należy  pielęgnować zaleconymi kremami. Minimum przez pierwszy tydzień należy unikać wysiłku fizycznego, nadmiernej ekspozycji na słońce, oraz zrezygnować z sauny i solarium.

Na twarzy mogą wystąpić obrzęki oraz siniaczki, dlatego w pierwszych dniach warto spać na plecach, aby uniknąć dodatkowych urazów.

Kolejne działania

Następnym etapem leczenia są zabiegi laserem frakcyjnym CO2 lub erbowo-yagowych, najlepiej w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym.

Wykonujemy je po to, aby maksymalnie zregenerować skórę. Poprzez dodatkową przebudowę skóry laserem staje się ona miękka i elastyczna.

Blizny ulegają znacznemu spłyceniu i wygładzeniu.

Czy zabieg jest jednorazowy

W wielu przypadkach jest to zabieg jednorazowy. Zdarzają się jednak sytuacje, w których okaże się, że blizny były znacznie głębsze.

Wtedy lekarz może zalecić powtórzenie zabiegu po upływie sześciu tygodni. Najczęściej jednak jest on mniejszy i łagodniejszy.

Podcinanie blizn

Podcinanie blizn potrądzikowych

1000zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530