Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Laserowe powiększanie ust


LipLase – laserowe powiększanie ust

LipLase – laserowe powiększanie ust
Data aktualizacji: 2022-02-20 19:14:40

LipLase – laserowe powiększanie ust

Czym jest laser?

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości. Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii.

Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Jakie jest oddziaływanie lasera na tkanki?

W medycynie estetycznej wykorzystywane są rodzaje laserów charakteryzujące się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

We współczesnej medycynie estetycznej laseroterapia wykorzystywana jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne (na przykład EMLA). Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Na czym polega fenomen lasera erbowo-yagowego Fotona?

Laser ergowo-yagowy cechuje się bardzo dużą precyzją ablacji, a za razem jej delikatnością. Co więcej, istnieje możliwość regulacji intensywności przeprowadzanej ablacji i wyboru, czy ma ona być pełna, czy przebiegać w sposób frakcjonowany. Ta właściwość wynika ze specyficznej długości fali wiązki lasera, która wynosi 2940nm. Długość ta jest optymalna dla maksymalnej absorpcji wody z tkanek, gdyż energia niesiona przez wiązkę lasera powoduje praktycznie natychmiastowe odparowanie wody i osuszenie tkanek, co prowadzi do ablacji będącej bezpośrednim celem oddziaływania lasera.

Ablacja ta jest na tyle precyzyjna, że jej marginesy mierzone są z dokładnością do kilku mikrometrów. Dzięki swojemu specyficznemu mechanizmowi działania, nie dochodzi do termicznego uszkodzenia czy mikrouszkodzenia tkanki, jak to się dzieje w przypadku zastosowania innych rodzajów lasera, takich jak np. laser frakcyjny CO2. W rezultacie zabieg jest dużo mniej bolesny, a czas konieczny do rekonwalescencji jest znacznie krótszy.

Na czym polega zabieg LipLase?

LipLase jest innowacyjną technologią umożliwiającą laserowe powiększanie ust. Jest ona dostępna tylko i wyłącznie w systemach laserowych Fotona. Jego istota polega na zastosowaniu lasera erbowo-yagowego w celu dostarczeniu impulsu skupionej energii indukowanej termicznej w obręb wargi. Tak zwana technologia SMOOTH umożliwia wykorzystanie energii termicznej w obrębie warg oraz błon śluzowych praktycznie bez ryzyka poparzenia.

Czerwień wargowa jest poddawana działaniu lasera zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej, w kilku przejściach wiązki. Powoduje to kontrolowane zwiększenie temperatury tkanek, co zwiększa napięcie włókien kolagenowych obecnych w tkance. Ponadto dochodzi do stymulacji produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Oprócz tego, dochodzi do poprawy ukrwienia, a co za tym idzie zwiększenia stopnia odżywienia tkanek. Rezultatem powyższych procesów jest poprawa jędrności ust, zwiększenie objętości czerwieni wargowej, a nawet likwidacja zmarszczek wokół ust.

Jak wygląda zabieg LipLase i jakie są jego efekty?

Niewątpliwą zaletą zabiegu LipLase jest fakt, iż nie wymaga on żadnego specjalnego przygotowania. W pierwszej kolejności konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarskiej, mającej na celu ustalenie wskazań do zabiegu, ale też wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Sam zabieg jest praktycznie bezbolesny, ale może być odczuwalne pieczenie o niewielkim nasileniu. W celu zmniejszenia tego odczucia stosuje się śródzabiegowe schładzanie tkanek.

Bezpośrednio po zakończeniu zabiegu często obserwowane jest chwilowe zaczerwienienie i obrzęk skóry otaczającej wraz ze zbieleniem ust, jednakże dolegliwości te samoistnie ustępują w ciągu kilku godzin.

Już pierwszorazowy zabieg zazwyczaj daje zauważalne efekty, jednakże do otrzymania optymalnego rezultatu konieczne jest przeprowadzenie od 3 do 5 zabiegów w odstępach 4-tygodniowych. Spodziewane efekty to przede wszystkim naturalne powiększenie ust, odmłodzenie ich okolicy, ujędrnienie i odżywienie skóry warg, nawilżenie skóry.

Należy również podkreślić, że jest to metoda całkowicie bezinwazyjna oraz bezpieczna, dzięki czemu jest doskonałą alternatywą dla tych pacjentów, którzy nie chcą zdecydować się na zabieg igłowy.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu LipLase?

Wskazania do laserowego powiększania ust LipLase obejmują przeciwdziałanie starzeniu się ust, ich ścieńczenie oraz wiotkość, a także ich nadmierną suchość. Jest to zabieg adresowany dla tych, którzy chcą uzyskać efekt trwałego i, co najważniejsze, naturalnego efektu, a mają obawy przed wypełniaczami igłowymi.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu LipLase?

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu LipLase można podzielić na przeciwwskazania bezwzględne oraz czasowe.

Do przeciwwskazań bezwzględnych należą między innymi: ciąża i laktacja, choroby skóry, choroby autoimmunologiczne, tendencja do powstawanie bliznowców, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby psychiczne, obecność rozrusznika serca, a także obecność implantów bądź tatuaży w miejscu zabiegu.

Do przeciwwskazań czasowych należą między innymi: leczenie doustnymi retinoidami bądź czas poniżej 6 miesięcy od zakończenia leczenia, świeża opalenizna, inne zabiegi medycyny estetycznej wykonane w okresie poniżej 4 tygodni, aktywna opryszczka, gorączka, ogólne osłabienie odporności, a także stosowanie wielu leków.

LipLase – laserowe powiększanie ust

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530