Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Blizna po cesarskim cięciu – po cesarce


Blizna po cesarskim cięciu inaczej nazywana blizna po cesarce.

Jak wygląda brzuch po cesarskim cięciu?

blizna po cesarskim cięciu, blizna po cesarce

Blizna po cesarskim cięciu (blizna po cesarce)

Blizna po cesarskim cięciu jest źródłem dyskomfortu wielu kobiet. Na szczęście medycyna estetyczna przychodzi w tej kwestii z pomocą, proponując całą paletę zabiegów, które skutecznie redukują bliznę po cesarce.

Laseroterapia

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów usunięcia blizny po cesarskim cięciu jest laser frakcyjny. Zabieg laseroterapii polega na przeprowadzeniu kontrolowanych mikrouszkodzeń skóry, które stymulują proces odbudowy tkanek i regeneracji skóry. W efekcie starą tkankę zastępują nowa i zdrowa. Dochodzi do produkcji nowego kolagenu, który jest ważnym budulcem struktury skóry. Zabieg jest bezbolesny i małoinwazyjny.

Jak wygląda brzuch po cesarskim cięciu?

Po zabiegu laseroterapii może występować zaczerwienienie skóry, które szybko ustępuje. Usunięcie blizny po cesarskim cięciu pozwala na pozbycie się defektu skórnego.

Czasem blizna po cesarce powoduje brak czucia w okolicach skórnych i podskórnych pod blizną lub przyczynia się do bólów głowy, szyi czy kręgosłupa.

W takich przypadkach kobiety powinny szybko udać się do lekarza medycyny estetycznej, by pozbyć się negatywnych skutków posiadania blizny po cesarskim cięciu.

Mezoterapia i Dermapen na bliznę po cesarce

Warto zdecydować się na mezoterapię igłową, która jest często wykorzystywana przy usunięciu blizny po cesarce. Zabieg polega na podaniu specjalnego koktajlu za pomocą kaniuli, zawierającego składniki aktywne takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, witaminy, aminokwasy, kofeina i sole mineralne.

Zabieg mezoterapii polega na wykonywaniu drobnych iniekcji i przynosi zadowalające efekty także w pozbywaniu się blizny po cesarskim cięciu – mezoterapia przyczynia się do poprawy mikrokrążenia w tkance podskórnej, poprawia metabolizm komórek tłuszczowych, przyspiesza krążenie i spalanie energii. Jednym z rodzajów mezoterapii jest Dermapen.

Zabieg na blizny po cesarce z udziałem Dermapenu wyróżnia się wykonywaniem iniekcji za pomocą głowicy pokrytej niewielkimi igiełkami i polega na wprowadzaniu pod skórę składników aktywnych za pośrednictwem mikronakłuć.

Dermapen to urządzenie, które przypomina wyglądem długopis i zaopatrzone jest w system mikroigieł, które pulsują. Lekarz medycyny estetycznej wprowadza urządzenie pod bliznę po cesarce, aplikując substancje czynne o prozdrowotnych właściwościach. Igły sięgają nawet na głębokość ponad 2 mm i dokonują kontrolowanych urazów tkanki.

Efektem takiego działania jest pobudzenie skóry do mikrourazów. Podczas zabiegu Dermapen stosuje się kremy znieczulające, co podnosi komfort pacjenta. 

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapii charakteryzuje się wstrzykiwaniem medycznego dwutlenku węgla pod skórę w rejon blizny. Efektem działania zabiegu karboksyterapii i usunięcia blizny po cesarskim cięciu jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i pobudzenie przepływu krwi oraz komórek do regeneracji.

Podobnie jak podczas mezoterapii mikroigłowej następuje stymulacja nowych włókien kolagenowych, dzięki temu poprawia się wygląd blizny po cesarce.

Blizna po cesarskim cięciu Poznań – blizna po cesarce

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530