Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Vital Injector 2 mezoterapia próżniowa bezbolesna


Vital Injector 2 Poznań – mezoterapia igłowa bez bólu i siniaków

Próżniowa mezoterapia wieloigłowa

vital injector 2
Data aktualizacji: 2022-12-04 10:28:20

Vital Injector 2 Poznań

Mezoterapia igłowa z udziałem Vital Injector 2 to rewolucyjna metoda rewitalizacji skóry. Czym różni się Vital Injector 2 od klasycznej mezoterapii? Dlaczego jest tak doceniana w środowisku medycznym i coraz częściej wykorzystywana w klinikach medycyny estetycznej? Czy wywołuje lepszy efekt odmłodzenia skóry od klasycznej mezoterapii? Odpowiedź znajdą Państwo w artykule.

Vital Injector 2 – czym charakteryzuje się to urządzenie?

Vital Injector 2 jest to innowacyjne urządzenie do wykonywania mezoterapii igłowej, za pomocą którego podaje się substancje aktywne pod skórę. Służy do tego specjalna, wyposażona w system cienkich igieł głowica. Zaletą Vital Injector 2 jest możliwość podawania substancji aktywnych tj. osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy czy mezokoktajle w wielu miejscach na raz z udziałem specjalnych multi-igieł.

Vital Injector 2 Poznań zostało wyposażone w osłonę oraz wymienny filtr, które chronią pacjentów przed zakażeniami, a system vacuum przekłada się na komfort pacjenta i minimalne ryzyko wystąpienia bólu. Cienkie igły w rozmiarze 31 G to rewolucja w mezoterapii igłowej, umożliwiająca podawanie małych dawek substancji i poprawiająca efekt terapeutyczny zabiegu.

Urządzenie Vital Injector 2 stosowane w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu jest synonimem najwyższej precyzji aplikacji – umożliwia wykonanie blisko 2000 iniekcji podczas jednej procedury medycznej. Jakie inne korzyści dla pacjenta zapewnia Vital Injector 2 Poznań? 

Vital Injector 2 – wskazania

Vital Injector 2 – efekty

Pacjent po zabiegu przeprowadzonym w gabinecie medycyny estetycznej przez doświadczonego lekarza, może spodziewać się zaskakujących efektów takich jak: wyraźna poprawa napięcia skóry, poprawa kolorytu i skuteczna rewitalizacja skóry. Po zabiegu mezoterapii igłowej z udziałem urządzenia, skóra staje się nawilżona, zdrowa i młodziej wyglądająca. Jakie są inne Vital Injector 2 efekty Poznań?

Drobne zmarszczki na twarzy ulegają wypełnieniu, podobnie jak bruzdy. Koloryt ulega wyrównaniu. Efekty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów (3 – 6), a odstępy pomiędzy wizytami w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu powinny wynosić 1 – 4 tygodnie. 

Zalety zabiegu na Vital Injector 2

Vital Injector 2 – przeciwwskazania

Nie każdy może skorzystać z zabiegu mezoterapii. Istnieje szereg czynników dyskwalifikujących. Możemy do nich zaliczyć: aktywne nowotwory i choroby autoimmunologiczne, opryszczka czy niewyrównana cukrzyca. Inne przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii Vital Injector 2 Poznań to alergie na składniki preparatu oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią. 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Korzyści mezoterapii mikroigłowej dostrzeżono już parę dekad temu i postanowiono zaadaptować tę metodę na niwę medycyny estetycznej. Mezoterapia mikroigłowa twarzy jest to zabieg, który polega na podawaniu pod skórę substancji o działaniu terapeutycznym.

Drugą zaletą procedury jest wykonywanie kontrolowanych mikrourazów, które występują podczas iniekcji i prowadzą do odbudowy kolagenu, a w konsekwencji do ujędrnienia skóry. Podane substancje tj. kwas hialuronowy, peptydy czy aminokwasy również wykazują konkretne działanie terapeutyczne.

Lekarz dobiera je do indywidualnych wskazań pacjenta. Przykładowo do stymulacji mikrokrążenia podaje się kofeinę, a pobudzenie produkcji kolagenu odbywa się za sprawą witaminy C i krzemionki. Wielokierunkowe działanie przynoszą koktajle, czyli mieszanki różnych substancji aktywnych.

Dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego, powinno się wykonać serię zabiegów (od 4 do 6). Następnie zalecany jest zabieg przypominający. Mezoterapię igłową twarzy wykonuje się za pomocą strzykawki lub specjalnego pistoletu wyposażonego w igły.  

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej z udziałem Vital Injector 2

Zabieg rozpoczyna się od konsultacji, podczas której lekarz analizuje wyniki badań i kwalifikuje pacjenta do zabiegu, po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań. Procedura jest zbliżona do klasycznej mezoterapii z użyciem igły czy pistoletu, jednak odbywa się z udziałem innowacyjnego urządzenia.

Lekarz początkowo wybiera preparat adekwatny do konkretnych wskazań pacjenta oraz ustawia parametry zabiegowe takie jak: głębokość, czas iniekcji czy dawka preparatu. 

Kolejnym krokiem jest oczyszczenie skóry pacjenta. Procedura jest bezbolesna, ale w niektórych przypadkach lekarz może zastosować krem znieczulający, jeśli pacjent posiada niski próg bólu. Lekarz przykłada do skóry pacjenta wieloigłową końcówkę (kartridź igłowy), która wykonuje serię kontrolowanych nakłuć.

Rewolucja w mezoterapii igłowej polega na systemie vacuum, który zasysa skórę i dopiero potem ostrzykuje ją igłami. Następnie lekarz powtarza procedurę, przesuwając głowicę urządzenia po obszarze zabiegowym. Odpowiednio dobrane substancje aktywne aplikowane są pod skórę. 

Innowacyjny zabieg nie wymaga znieczulenia, co poprawia komfort i samopoczucie pacjenta podczas wizyty. System vacuum prowadzi do uniesienia skóry i wyrównania jest powierzchni. Vital Injector 2 Poznań nie narusza naczyń krwionośnych i nerwów. Precyzyjna aplikacja preparatu poprawia skuteczność zabiegu, a pacjent nie odczuwa uczucia rozpierania.

Po wykonaniu procedury, pacjent może wrócić od razu do codziennej aktywności, ponieważ w obszarze zabiegowym nie występują uwypuklenia, krwiaczki czy siniaczki. Normalne natomiast jest zaczerwienienie skóry, które samoistnie ustępuje. Pacjent może czuć się bezpiecznie, ponieważ po zabiegu nie występują żadne skutki uboczne, a procedura jest nieinwazyjna. 

Substancje aktywne wykorzystywane w Vital Injector 2?

Usieciowany kwas hialuronowy

Najczęściej stosowany do mezoterapii jest kwas hialuronowy, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznej u pacjentów. Jest to preparat biozgodny, który jest doceniany przez lekarzy za skuteczność w biorewitalizacji i biostymulacji skóry.

Przynosi wymierne korzyści w redukcji zmarszczek, bruzd czy modelowaniu ust. Działanie kwasu hialuronowego prowadzi do stymulacji kolagenu i elastyny oraz poprawy nawilżenia i nawodnienia tkanek. 

Osocze bogatopłytkowe

Wampirzy lifting polega na zastosowaniu krwi własnej pacjenta, która jest poddawana obróbce w wirówce. Dzięki temu powstaje dobroczynny preparat, który podaje się drogą mezoterapii igłowej. Osocze bogatopłytkowe prowadzi do biostymulacji komórek skóry i pobudzenia fibroblastów oraz produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Terapia osoczem bogatopłytkowym przyczynia się do rewitalizacji i odbudowy skóry. 

Mezokoktajle w mezoterapii

W gabinecie medycyny estetycznej często wykorzystuje się specjalne koktajle, które są połączeniem różnych substancji. Ich korzyścią jest poprawa odmłodzenia skóry.  Są to:

Jest to żel łączący kwas hialuronowy i wysokie stężenie gliceryny, polinukleotydy, witaminy, koenzymy, mikroelementy. Mezokoktajl stosuje się do odświeżenia i ujędrnienia skóry twarzy czy też redukcji drobnych zmarszczek. 

Ten preparat jest stosowany w profilaktyce przeciw starzeniu się skóry, wypadaniu włosów czy na redukcję objawów cellulitu

CytoCare to produkt będący formułą 55 składników aktywnych. W gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu stosuje się go do rewitalizacji skóry czy jej odmłodzenia. 

Jest to koktajl zawierający: kwas hialuronowy, kofeinę czy pierwiastki śladowe. Jego działanie polega na pobudzeniu spalania tkanki tłuszczowej oraz poprawy mikrokrążenia, dlatego jest stosowany do odmładzania skóry. 

Piśmiennictwo

A.Markowski, Rewitalizacja skóry z Vital Injector 2, wyjątkowa skuteczność bez znieczulenia, 

[w:] Kosmetologia estetyczna, 4/2017/vol.6, s.348-349.  

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Vital Injector 2 Opinie pacjentek są bardzo pozytywne

Każdy z nas marzy o zachowaniu atrakcyjnego wyglądu przez długi czas. Patrząc na twarze i ciała gwiazd ekranu, wybiegu czy estrady niejednokrotnie zastawiamy się jak to jest możliwe, żeby po czterdziestce czy pięćdziesiątce wyglądać dwadzieścia lat młodziej.

Tymczasem proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Polega przede wszystkim na zaniku włókien kolagenowych i elastynowych, a także zmniejszeniu ilości kwasu hialuronowego. Dochodzi również do redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Efektem tego jest ścieńczenie skóry, osłabienie jej napięcia oraz jędrności. W rezultacie prowadzi to do tworzenia się nawisów skórnych, różnego rodzaju zmarszczek i defektów skóry, wskutek czego twarz ulega postarzeniu.

Istnieje wiele czynników wpływających na nasz wygląd. Mogą być one modyfikowalne lub niemodyfikowalne. Do tych, na które nie mamy wpływu należą przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i predyspozycje rodzinne, a także niektóre schorzenia. Znacznie liczniejszą grupę stanowią czynniki modyfikowalne. Jednym z najważniejszych jest prowadzenie zdrowego trybu życia.

Zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta, w tym również zapewnienie organizmowi odpowiedniej podaży wody (30 – 40ml na kg masy ciała na dobę), a także dbanie o systematyczną aktywność fizyczną są kluczowe dla zapewnienia młodego wyglądu przez długi czas.

Dostarczają one do organizmu substancji niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych, a także umożliwiają zachowanie optymalnego napięcia mięśniowego, co z kolei pozwala na zachowanie jędrności skóry.

Jednakże w dzisiejszych czasach, gdy pęd za karierą, pracą i pieniędzmi dominuje w życiu, coraz częściej zaniedbujemy zdrowe nawyki. Prawidłowo zbilansowane pokarmy zastępowane są przez posiłki typu fastfood. Zamiast wody często wybieramy duże ilości kawy i słodzonych napojów gazowanych. Coraz rzadziej również dbamy o regularne ćwiczenia fizyczne, które są zastępowane przez siedzący tryb życia.

Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebie atrakcyjnego wyglądu mimo wszystko. Jednym z zabiegów umożliwiających jego długie zachowanie jest mezoterapia igłowa.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy.

W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia. Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji
o różnorodnym działaniu.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.

Zalety mezoterapii igłowej

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.

Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Czym jest Vital Injector 2 – Próżniowa mezoterapia wieloigłowa?

Vital Injector 2 jest innowacyjną metodą rzucającą całkowicie nowe światło na mezoterapię igłową. Obecnie jest uważane za najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do rewitalizacji skóry dostępne na rynku. Umożliwia ono aplikację różnych preparatów za pomocą wielu igieł jednocześnie w sposób próżniowy.

Pozwala na podawanie niewielkich ilości substancji charakteryzujących się wysokim stopniem wiskoelastyczności. Wiskoelastyczność jest parametrem opisującym zdolność do przejścia danej substancji ze stanu elastycznego w stan lepki w zależności od dostarczonej energii. Przykładowe preparaty mogące być podawane przy użyciu urządzenia Vital Injector 2 to usieciowany kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe.

Zalety Vital Injector 2

Vital Injector 2 charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Z uwagi na niewielki rozmiar igieł jego zastosowanie jest praktycznie bezbolesne, co bezpośrednio przekłada się na utrzymanie wysokiego komfortu pacjenta podczas zabiegu.

Jest to szczególnie istotne podczas przeprowadzania zabiegów w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz brzucha, ale tak naprawdę Vital Injector 2 może być zastosowany w obrębie dowolnej okolicy ciała. Ponadto zabieg z wykorzystaniem urządzenia Vital Injector 2 wykazuje obecnie największą skuteczność spośród dostępnych metod mezoterapii igłowej, a dzięki aplikacji wieloigłowej jest to również najszybsza metoda.

Niewątpliwą zaletą aparatu Vital Injector 2 jest posiadanie wbudowanego systemu filtracji wykorzystującego jednorazowe i, co równie istotne, łatwo i szybko wymienialne filtry.

Gwarantuje to najwyższe standardy utrzymania higieny procedury czym dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa poprzez praktycznie wyeliminowanie ryzyka potencjalnych powikłań infekcyjnych jako działania niepożądanego naruszenia ciągłości powłoki skórnej.

Dodatkowe zabezpieczenie przeciwinfekcyjne stanowi specjalna osłona multiigłowej głowicy, która w sposób mechaniczny zabezpiecza przed zainfekowaniem drobnoustrojami.

Urządzenie Vital Injector 2 wyposażone jest w najcieńsze dostępne igły 31 G w tak zwanych multi-igłach 5 Pin i 9 Pin. Daje to gwarancję podania najmniejszych możliwych do osiągnięcia dawek preparatów. Dodatkowo, dzięki blokadzie przepływu zwrotnego, nie ma możliwości cofania się raz zaaplikowanych substancji.

Kolejną zaletą jest możliwość precyzyjnej kontroli głębokości wstrzyknięcia, która może się wahać od 0 do 0,5 cm z bardzo niewielkim przeskokiem rzędu 0,2mm. Dzięki temu możliwe jest kierowanie substancji dokładnie w te warstwy skóry właściwej i tkanki podskórnej,
w których produkowanych jest najwięcej włókien elastynowych oraz kolagenowych.

Zalety aparatu Vital Injector 2

Co wyróżnia system Vital Injector 2?

Na tle innych urządzeń do wykonywania mezoterapii igłowej, Vital Injector 2 posiada szereg unikalnych cech wyróżniających go spośród innych metod i czyniących najskuteczniejszą i optymalną opcją.

Dzięki wyposażeniu w wieloigłowy system aplikacji próżniowej gwarantuje podanie substancji precyzyjnie, na tę samą głębokość w równych odstępach od siebie. Podczas jednego zabiegu trwającego ok. 15 minut wykonuje się nawet do dwóch tysięcy mikroiniekcji.

Vital Injector 2 wyposażony jest w specjalny system próżniowy, którego zadaniem jest unoszenie skóry, a tym samym odsuwanie jej od nerwów i naczyń krwionośnych, co w efekcie skutkuje bezbolesnością zabiegu, a także zmniejszeniem ryzyka powstawania siniaków.

Dzięki precyzyjnej kontroli głębokości nakłuć, preparaty podawane są w zadane warstwy skóry właściwej i tkanki podskórnej a blokada przepływu zwrotnego uniemożliwia cofanie się preparatów.

Co to jest mezoterapia próżniowa?

Mezoterapia próżniowa polega na jednoczesnym odciągnięciu skóry od naczyń krwionośnych i nerwów dzięki systemowi próżniowemu oraz iniekcję preparatów odżywczych bezpośrednio do tkanek podskórnych za pomocą głowicy multi-igłowej.

Jakie substancje można podawać przy użyciu Vital Injector 2?

Urządzenie Vital Injector 2 jest idealne do podawania niewielkich dawek preparatów o wysokiej wiskoelastyczności. Należą do nich między innymi usieciowany kwas hialuronowy oraz osocze bogatopłytkowe.

Kwas hialuronowy jest to związek należący do grupy glikozaminoglikanów, czyli wielocukrów złożonych z powtarzających sie jednostek dwucukrowych. Cząsteczka zbudowana w ten sposób zwana jest bipolimerem i w tym przypadku składa się z na przemian występujących reszt kwasu D-glukuronowego i N-acetylo-D-glukozaminy połączonych wiązaniami β (1→4) i β (1→3) glikozydowymi. Jest to jedyny glikozaminoglikan, który nie wiąże się kowalencyjnie z białkami i nie tworzy proteoglikanów.

Występuje powszechniew organizmie człowieka. Po pierwsze znajduje się w dużych ilościach w skórze właściwej. Dzięki swoim właściwościom wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 jej molekuł) powoduje właściwe nawilżenie skóry, a co za tym idzie jej napięcie i jędrność. W największej ilości znajduje się w młodej skórze, a w trakcie procesu starzenia się jego ilość maleje. Ponadto jest głównym składnikiem mazi stawowej odpowiadając między innymi za smarowanie powierzchni stawowych oraz zapewnienie odżywienia chrząstek.

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta.

Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi. Oddziaływanie osocza bogatopłytkowego na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy. Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju procesy regeneracyjne na tkanki, dzięki czemu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia tkanek (na przykład skóry).

Drugim mechanizmem jest działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, które dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne.

Vital Injector 2 cena zabiegu

Cena pomiędzy 600 a 1000zł, zależy od okolicy i użytego preparatu

Mezoterapia próżniowa Poznań bez bólu

vital injector 2 urządzenie

vital injector 2 urządzenie

Vital Injector 2 mezoterapia próżniowa bezbolesna

Osocze bogatopłytkowe

700zł

NCTF 135 twarz

600zł

Tropokolagen twarz

600zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530