wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Vital Injector 2 Poznań


Vital Injector 2 Poznań – mezoterapia igłowa bez bólu i siniaków

Próżniowa mezoterapia wieloigłowa

vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Data aktualizacji: 2023-03-21 11:51:45

Vital Injector 2 Poznań

Mezoterapia igłowa z udziałem Vital Injector 2 to rewolucyjna metoda rewitalizacji skóry. Czym różni się Vital Injector 2 od klasycznej mezoterapii? Dlaczego jest tak doceniana w środowisku medycznym i coraz częściej wykorzystywana w klinikach medycyny estetycznej? Czy wywołuje lepszy efekt odmłodzenia skóry od klasycznej mezoterapii? Odpowiedź znajdą Państwo w artykule.

Vital Injector 2 czym charakteryzuje się to urządzenie?

Vital Injector 2 jest to innowacyjne urządzenie do wykonywania mezoterapii igłowej, za pomocą którego podaje się substancje aktywne pod skórę. Służy do tego specjalna, wyposażona w system cienkich igieł głowica. Zaletą Vital Injector 2 jest możliwość podawania substancji aktywnych tj. osocze bogatopłytkowe, kwas hialuronowy czy mezokoktajle w wielu miejscach na raz z udziałem specjalnych multi-igieł.

Vital Injector 2 Poznań zostało wyposażone w osłonę oraz wymienny filtr, które chronią pacjentów przed zakażeniami, a system vacuum przekłada się na komfort pacjenta i minimalne ryzyko wystąpienia bólu. Cienkie igły w rozmiarze 31 G to rewolucja w mezoterapii igłowej, umożliwiająca podawanie małych dawek substancji i poprawiająca efekt terapeutyczny zabiegu.

Urządzenie Vital Injector 2 stosowane w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu jest synonimem najwyższej precyzji aplikacji – umożliwia wykonanie blisko 2000 iniekcji podczas jednej procedury medycznej. Jakie inne korzyści dla pacjenta zapewnia Vital Injector 2 Poznań? 

 • brak siniaczków, obrzęków po zabiegu
 • pacjent nie wymaga rekonwalescencji 
 • możliwość deponowania małych dawek preparatu (już od 1 mikrolitra), co poprawia skuteczność rewitalizacji skóry
 • wysoki poziom bezpieczeństwa procedury dzięki opatentowanej technologii
 • bardziej zadowalające rezultaty niż w przypadku klasycznej mezoterapii igłowej, dzięki skróceniu czasu zabiegu i innowacyjnemu systemowi wprowadzania substancji w głąb skóry. 
 • bezbolesność za sprawą próżniowego systemu zasysającego skórę
 • możliwość regulacji głębokości iniekcji  

Vital Injector 2  wskazania

 • cienka skóra wokół oczu i cienie pod oczami
 • wypadanie włosów
 • chęć rewitalizacji skóry szczególnie w okolicach powiek
 • wiotka i pozbawiona jędrności oraz nawilżenia skóra
 • drobne zmarszczki na twarzy
 • cellulit
 • rozszerzone pory
 • utracony koloryt skóry lub zmęczona skóra z oznakami starzenia
 • fotouszkodzenia skóry
 • blizny i rozstępy 

Vital Injector 2  efekty

Pacjent po zabiegu przeprowadzonym w gabinecie medycyny estetycznej przez doświadczonego lekarza, może spodziewać się zaskakujących efektów takich jak: wyraźna poprawa napięcia skóry, poprawa kolorytu i skuteczna rewitalizacja skóry. Po zabiegu mezoterapii igłowej z udziałem urządzenia, skóra staje się nawilżona, zdrowa i młodziej wyglądająca. Jakie są inne Vital Injector 2 efekty Poznań?

Drobne zmarszczki na twarzy ulegają wypełnieniu, podobnie jak bruzdy. Koloryt ulega wyrównaniu. Efekty widoczne są po wykonaniu serii zabiegów (3 – 6), a odstępy pomiędzy wizytami w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu powinny wynosić 1 – 4 tygodnie. 

Zalety zabiegu na Vital Injector 2

 • zabieg całoroczny
 • bezpieczny
 • praktycznie niebolesny
 • brak okresu rekonwalescencji
 • system vacuum niweluje uczucie bólu i redukuje pojawianie się siniaczków.
 • urządzenie posiada certyfikat medyczny
 • umożliwia wstrzykiwanie dowolnego preparatu mezoterapeutycznego oraz osocza bogatopłytkowego a także botoksu
 • innowacyjna metoda odmładzania, nawilżania, regeneracji skóry oraz leczeniu łysienia

Vital Injector 2 – przeciwwskazania

Nie każdy może skorzystać z zabiegu mezoterapii. Istnieje szereg czynników dyskwalifikujących. Możemy do nich zaliczyć: aktywne nowotwory i choroby autoimmunologiczne, opryszczka czy niewyrównana cukrzyca. Inne przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii Vital Injector 2 Poznań to alergie na składniki preparatu oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych. Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią. 

Czym jest mezoterapia igłowa?

Korzyści mezoterapii mikroigłowej dostrzeżono już parę dekad temu i postanowiono zaadaptować tę metodę na niwę medycyny estetycznej. Mezoterapia mikroigłowa twarzy jest to zabieg, który polega na podawaniu pod skórę substancji o działaniu terapeutycznym.

Drugą zaletą procedury jest wykonywanie kontrolowanych mikrourazów, które występują podczas iniekcji i prowadzą do odbudowy kolagenu, a w konsekwencji do ujędrnienia skóry. Podane substancje tj. kwas hialuronowy, peptydy czy aminokwasy również wykazują konkretne działanie terapeutyczne.

Lekarz dobiera je do indywidualnych wskazań pacjenta. Przykładowo do stymulacji mikrokrążenia podaje się kofeinę, a pobudzenie produkcji kolagenu odbywa się za sprawą witaminy C i krzemionki. Wielokierunkowe działanie przynoszą koktajle, czyli mieszanki różnych substancji aktywnych.

Dla osiągnięcia pełnego efektu terapeutycznego, powinno się wykonać serię zabiegów (od 4 do 6). Następnie zalecany jest zabieg przypominający. Mezoterapię igłową twarzy wykonuje się za pomocą strzykawki lub specjalnego pistoletu wyposażonego w igły.  

Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej z udziałem Vital Injector 2

Zabieg rozpoczyna się od konsultacji, podczas której lekarz analizuje wyniki badań i kwalifikuje pacjenta do zabiegu, po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań. Procedura jest zbliżona do klasycznej mezoterapii z użyciem igły czy pistoletu, jednak odbywa się z udziałem innowacyjnego urządzenia.

Lekarz początkowo wybiera preparat adekwatny do konkretnych wskazań pacjenta oraz ustawia parametry zabiegowe takie jak: głębokość, czas iniekcji czy dawka preparatu. 

Kolejnym krokiem jest oczyszczenie skóry pacjenta. Procedura jest bezbolesna, ale w niektórych przypadkach lekarz może zastosować krem znieczulający, jeśli pacjent posiada niski próg bólu. Lekarz przykłada do skóry pacjenta wieloigłową końcówkę (kartridź igłowy), która wykonuje serię kontrolowanych nakłuć.

Rewolucja w mezoterapii igłowej polega na systemie vacuum, który zasysa skórę i dopiero potem ostrzykuje ją igłami. Następnie lekarz powtarza procedurę, przesuwając głowicę urządzenia po obszarze zabiegowym. Odpowiednio dobrane substancje aktywne aplikowane są pod skórę. 

Innowacyjny zabieg nie wymaga znieczulenia, co poprawia komfort i samopoczucie pacjenta podczas wizyty. System vacuum prowadzi do uniesienia skóry i wyrównania jest powierzchni. Vital Injector 2 Poznań nie narusza naczyń krwionośnych i nerwów. Precyzyjna aplikacja preparatu poprawia skuteczność zabiegu, a pacjent nie odczuwa uczucia rozpierania.

Po wykonaniu procedury, pacjent może wrócić od razu do codziennej aktywności, ponieważ w obszarze zabiegowym nie występują uwypuklenia, krwiaczki czy siniaczki. Normalne natomiast jest zaczerwienienie skóry, które samoistnie ustępuje. Pacjent może czuć się bezpiecznie, ponieważ po zabiegu nie występują żadne skutki uboczne, a procedura jest nieinwazyjna. 

Substancje aktywne wykorzystywane w Vital Injector 2?

Usieciowany kwas hialuronowy

Najczęściej stosowany do mezoterapii jest kwas hialuronowy, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznej u pacjentów. Jest to preparat biozgodny, który jest doceniany przez lekarzy za skuteczność w biorewitalizacji i biostymulacji skóry.

Przynosi wymierne korzyści w redukcji zmarszczek, bruzd czy modelowaniu ust. Działanie kwasu hialuronowego prowadzi do stymulacji kolagenu i elastyny oraz poprawy nawilżenia i nawodnienia tkanek. 

Osocze bogatopłytkowe

Wampirzy lifting polega na zastosowaniu krwi własnej pacjenta, która jest poddawana obróbce w wirówce. Dzięki temu powstaje dobroczynny preparat, który podaje się drogą mezoterapii igłowej. Osocze bogatopłytkowe prowadzi do biostymulacji komórek skóry i pobudzenia fibroblastów oraz produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Terapia osoczem bogatopłytkowym przyczynia się do rewitalizacji i odbudowy skóry. 

Mezokoktajle w mezoterapii

W gabinecie medycyny estetycznej często wykorzystuje się specjalne koktajle, które są połączeniem różnych substancji. Ich korzyścią jest poprawa odmłodzenia skóry.  Są to:

 • Toskani – preparaty na skórę, włosy, cellulit

Jest to żel łączący kwas hialuronowy i wysokie stężenie gliceryny, polinukleotydy, witaminy, koenzymy, mikroelementy. Mezokoktajl stosuje się do odświeżenia i ujędrnienia skóry twarzy czy też redukcji drobnych zmarszczek. 

 • NCTF HA

Ten preparat jest stosowany w profilaktyce przeciw starzeniu się skóry, wypadaniu włosów czy na redukcję objawów cellulitu

Piśmiennictwo

A.Markowski, Rewitalizacja skóry z Vital Injector 2, wyjątkowa skuteczność bez znieczulenia, 

[w:] Kosmetologia estetyczna, 4/2017/vol.6, s.348-349.  

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

Vital Injector 2 Opinie pacjentek są bardzo pozytywne

Każdy z nas marzy o zachowaniu atrakcyjnego wyglądu przez długi czas. Patrząc na twarze i ciała gwiazd ekranu, wybiegu czy estrady niejednokrotnie zastawiamy się jak to jest możliwe, żeby po czterdziestce czy pięćdziesiątce wyglądać dwadzieścia lat młodziej.

Tymczasem proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Polega przede wszystkim na zaniku włókien kolagenowych i elastynowych, a także zmniejszeniu ilości kwasu hialuronowego. Dochodzi również do redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Efektem tego jest ścieńczenie skóry, osłabienie jej napięcia oraz jędrności. W rezultacie prowadzi to do tworzenia się nawisów skórnych, różnego rodzaju zmarszczek i defektów skóry, wskutek czego twarz ulega postarzeniu.

Istnieje wiele czynników wpływających na nasz wygląd. Mogą być one modyfikowalne lub niemodyfikowalne. Do tych, na które nie mamy wpływu należą przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i predyspozycje rodzinne, a także niektóre schorzenia. Znacznie liczniejszą grupę stanowią czynniki modyfikowalne. Jednym z najważniejszych jest prowadzenie zdrowego trybu życia.

Zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta, w tym również zapewnienie organizmowi odpowiedniej podaży wody (30 – 40ml na kg masy ciała na dobę), a także dbanie o systematyczną aktywność fizyczną są kluczowe dla zapewnienia młodego wyglądu przez długi czas.

Dostarczają one do organizmu substancji niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych, a także umożliwiają zachowanie optymalnego napięcia mięśniowego, co z kolei pozwala na zachowanie jędrności skóry.

Jednakże w dzisiejszych czasach, gdy pęd za karierą, pracą i pieniędzmi dominuje w życiu, coraz częściej zaniedbujemy zdrowe nawyki. Prawidłowo zbilansowane pokarmy zastępowane są przez posiłki typu fastfood. Zamiast wody często wybieramy duże ilości kawy i słodzonych napojów gazowanych. Coraz rzadziej również dbamy o regularne ćwiczenia fizyczne, które są zastępowane przez siedzący tryb życia.

Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw potrzebie atrakcyjnego wyglądu mimo wszystko. Jednym z zabiegów umożliwiających jego długie zachowanie jest mezoterapia igłowa.

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy.

W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia. Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji
o różnorodnym działaniu.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.

Zalety mezoterapii igłowej

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.

Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.

Czym jest Vital Injector 2 – Próżniowa mezoterapia wieloigłowa?

Vital Injector 2 jest innowacyjną metodą rzucającą całkowicie nowe światło na mezoterapię igłową. Obecnie jest uważane za najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie do rewitalizacji skóry dostępne na rynku. Umożliwia ono aplikację różnych preparatów za pomocą wielu igieł jednocześnie w sposób próżniowy.

Pozwala na podawanie niewielkich ilości substancji charakteryzujących się wysokim stopniem wiskoelastyczności. Wiskoelastyczność jest parametrem opisującym zdolność do przejścia danej substancji ze stanu elastycznego w stan lepki w zależności od dostarczonej energii. Przykładowe preparaty mogące być podawane przy użyciu urządzenia Vital Injector 2 to usieciowany kwas hialuronowy czy osocze bogatopłytkowe.

Zalety Vital Injector 2

Vital Injector 2 charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Z uwagi na niewielki rozmiar igieł jego zastosowanie jest praktycznie bezbolesne, co bezpośrednio przekłada się na utrzymanie wysokiego komfortu pacjenta podczas zabiegu.

Jest to szczególnie istotne podczas przeprowadzania zabiegów w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz brzucha, ale tak naprawdę Vital Injector 2 może być zastosowany w obrębie dowolnej okolicy ciała. Ponadto zabieg z wykorzystaniem urządzenia Vital Injector 2 wykazuje obecnie największą skuteczność spośród dostępnych metod mezoterapii igłowej, a dzięki aplikacji wieloigłowej jest to również najszybsza metoda.

Niewątpliwą zaletą aparatu Vital Injector 2 jest posiadanie wbudowanego systemu filtracji wykorzystującego jednorazowe i, co równie istotne, łatwo i szybko wymienialne filtry.

Gwarantuje to najwyższe standardy utrzymania higieny procedury czym dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa poprzez praktycznie wyeliminowanie ryzyka potencjalnych powikłań infekcyjnych jako działania niepożądanego naruszenia ciągłości powłoki skórnej.

Dodatkowe zabezpieczenie przeciwinfekcyjne stanowi specjalna osłona multiigłowej głowicy, która w sposób mechaniczny zabezpiecza przed zainfekowaniem drobnoustrojami.

Urządzenie Vital Injector 2 wyposażone jest w najcieńsze dostępne igły 31 G w tak zwanych multi-igłach 5 Pin i 9 Pin. Daje to gwarancję podania najmniejszych możliwych do osiągnięcia dawek preparatów. Dodatkowo, dzięki blokadzie przepływu zwrotnego, nie ma możliwości cofania się raz zaaplikowanych substancji.

Kolejną zaletą jest możliwość precyzyjnej kontroli głębokości wstrzyknięcia, która może się wahać od 0 do 0,5 cm z bardzo niewielkim przeskokiem rzędu 0,2mm. Dzięki temu możliwe jest kierowanie substancji dokładnie w te warstwy skóry właściwej i tkanki podskórnej,
w których produkowanych jest najwięcej włókien elastynowych oraz kolagenowych.

Zastosowanie aparatu Vital Injector 2

 • Rewitalizacja skóry
 • Poprawa elastyczności i nawilżenia skóry
 • Redukcja przebarwień
 • Poprawa napięcia skóry
 • Zwiększenie gęstości skóry
 • Zmniejszenie porów
 • Spłycenie drobnych zmarszczek
 • Zwiększenie gęstości włosów
 • Zapobieganie i leczenie wypadania włosów
 • Poprawa mikrokrążenia
 • Pobudzenie do samoregeneracji
 • Praktycznie bezbolesny (system próżniowego zaciągania skóry)
 • Nie pozostawia siniaczków ani obrzęku
 • Równomierne dawkowanie i rozmieszczenie preparatu
 • Bezpieczeństwo – filtr zapobiegający zakażeniom

Co wyróżnia system Vital Injector 2?

Na tle innych urządzeń do wykonywania mezoterapii igłowej, Vital Injector 2 posiada szereg unikalnych cech wyróżniających go spośród innych metod i czyniących najskuteczniejszą i optymalną opcją.

Dzięki wyposażeniu w wieloigłowy system aplikacji próżniowej gwarantuje podanie substancji precyzyjnie, na tę samą głębokość w równych odstępach od siebie. Podczas jednego zabiegu trwającego ok. 15 minut wykonuje się nawet do dwóch tysięcy mikroiniekcji.

Vital Injector 2 Poznań wyposażony jest w specjalny system próżniowy, którego zadaniem jest unoszenie skóry, a tym samym odsuwanie jej od nerwów i naczyń krwionośnych, co w efekcie skutkuje bezbolesnością zabiegu, a także zmniejszeniem ryzyka powstawania siniaków.

Dzięki precyzyjnej kontroli głębokości nakłuć, preparaty podawane są w zadane warstwy skóry właściwej i tkanki podskórnej a blokada przepływu zwrotnego uniemożliwia cofanie się preparatów.

Co to jest mezoterapia próżniowa?

Mezoterapia próżniowa polega na jednoczesnym odciągnięciu skóry od naczyń krwionośnych i nerwów dzięki systemowi próżniowemu oraz iniekcję preparatów odżywczych bezpośrednio do tkanek podskórnych za pomocą głowicy multi-igłowej.

Jakie substancje można podawać przy użyciu Vital Injector 2?

Urządzenie Vital Injector 2 jest idealne do podawania niewielkich dawek preparatów o wysokiej wiskoelastyczności. Należą do nich między innymi usieciowany kwas hialuronowy oraz osocze bogatopłytkowe.

Kwas hialuronowy jest to związek należący do grupy glikozaminoglikanów, czyli wielocukrów złożonych z powtarzających sie jednostek dwucukrowych. Cząsteczka zbudowana w ten sposób zwana jest bipolimerem i w tym przypadku składa się z na przemian występujących reszt kwasu D-glukuronowego i N-acetylo-D-glukozaminy połączonych wiązaniami β (1→4) i β (1→3) glikozydowymi. Jest to jedyny glikozaminoglikan, który nie wiąże się kowalencyjnie z białkami i nie tworzy proteoglikanów.

Występuje powszechniew organizmie człowieka. Po pierwsze znajduje się w dużych ilościach w skórze właściwej. Dzięki swoim właściwościom wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 jej molekuł) powoduje właściwe nawilżenie skóry, a co za tym idzie jej napięcie i jędrność. W największej ilości znajduje się w młodej skórze, a w trakcie procesu starzenia się jego ilość maleje. Ponadto jest głównym składnikiem mazi stawowej odpowiadając między innymi za smarowanie powierzchni stawowych oraz zapewnienie odżywienia chrząstek.

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta.

Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi. Oddziaływanie osocza bogatopłytkowego na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy. Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju procesy regeneracyjne na tkanki, dzięki czemu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia tkanek (na przykład skóry).

Drugim mechanizmem jest działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, które dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne.

Vital Injector 2 cena zabiegu

Cena pomiędzy 600 a 1000zł, zależy od okolicy i użytego preparatu

Mezoterapia próżniowa Poznań bez bólu

Vital injector – Mezoterapia próżniowa. Proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Polega przede wszystkim na zaniku włókien kolagenowych i elastynowych, a także zmniejszeniu ilości kwasu hialuronowego. Dochodzi również do redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. Efektem tego jest ścieńczenie skóry, osłabienie jej napięcia oraz jędrności. W rezultacie prowadzi to do tworzenia się nawisów skórnych, różnego rodzaju zmarszczek i defektów skóry, wskutek czego twarz ulega postarzeniu.

Istnieje wiele czynników wpływających na nasz wygląd. Mogą być one modyfikowalne lub niemodyfikowalne. Do tych, na które nie mamy wpływu należą przede wszystkim uwarunkowania genetyczne i predyspozycje rodzinne, a także niektóre schorzenia. Znacznie liczniejszą grupę stanowią czynniki modyfikowalne.

Jednym z najważniejszych jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Zdrowa, prawidłowo zbilansowana dieta, w tym również zapewnienie organizmowi odpowiedniej podaży wody (30-40ml na kg masy ciała na dobę), a także dbanie o systematyczną aktywność fizyczną są kluczowe dla zapewnienia młodego wyglądu przez długi czas.

Dostarczają one do organizmu substancji niezbędnych do prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych, a także umożliwiają zachowanie optymalnego napięcia mięśniowego, co z kolei pozwala na zachowanie jędrności skóry. Jednakże w dzisiejszych czasach, gdy pęd za karierą, pracą i pieniędzmi dominuje w życiu, coraz częściej zaniedbujemy zdrowe nawyki.

Prawidłowo zbilansowane pokarmy zastępowane są przez posiłki typu fastfood. Zamiast wody często wybieramy duże ilości kawy i słodzonych napojów gazowanych. Coraz rzadziej również dbamy o regularne ćwiczenia fizyczne, które są zastępowane przez siedzący tryb życia.

Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw potrzebie atrakcyjnego wyglądu mimo wszystko. Jednym z zabiegów umożliwiających jego długie zachowanie jest mezoterapia igłowa.

Mezoterapia próżniowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów oferowanym przez medycynę estetyczną. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia.

Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu. Innym urządzeniem umożliwiającym przeprowadzenie tego zabiegu jest opisany poniżej Vital injector.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.

Urządzenie Vital injector pozwala podawać:

 • Kwas hialuronowy
 • Osocze bogato płytkowe PRP
 • Mazokoktaile o różnej gęstości
 • Botoks np.: w nadpotliwości

Na czym polega innowacyjność Vital injector 2?

Vital injector 2

jest innowacyjnym urządzeniem stosowanym do wprowadzania różnych preparatów w obrąb skóry. Łączy w sobie elementy mezoterapii igłowej, mikroigłowej, a także zjawisko próżni. Dzięki zasysaniu skóry podczas wprowadzania różnorodnych substancji wykorzystywanych w medycynie estetycznej, możliwe jest rozmieszczenie ich w tkankach z dużo większą precyzją, niż umożliwia to klasyczna mezoterapia igłowa.

Ponadto powoduje zmniejszenie ryzyka wystąpienia, a także nasilenia wiążących się z klasyczną mezoterapią powstawania podbiegnięć krwawych, wybroczyn, obrzęków, uczucia rozpierania, a nawet bólu. Wykorzystując aparat Dermal WM możliwe jest podawanie między innymi kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego, mezokoktajli czy też botoksu. Nakłucia wykonywane są przy pomocy pojedynczej igły bądź specjalnej głowicy multiigłowej. Urządzenie to posiada również system blokowania zwrotnego wypływania powyższych substancji z tkanek.

Dla kogo przeznaczona?

Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem aparatu Vital injector 2 jest zabiegiem o bardzo szerokim spektrum wskazań. Przede wszystkim znajduje zastosowanie w przeciwdziałaniu objawom procesów starzenia się skóry. Wykorzystuje się ją więc do ujędrniania skóry, wygładzania zmarszczek, a także pobudzania metabolizmu jej komórek, a co za tym idzie procesów regeneracyjnych.

Zabieg ten znajduje również zastosowanie w usuwaniu przebarwień i rozjaśnianiu skóry. Ponadto jest skuteczny w eliminowaniu innych rodzajów defektów skóry, na przykład blizn (zarówno potrądzikowych jak i pourazowych), rozstępów, a także cellulitu. Stosuje się go również w leczeniu łysienia.

Przeciwwskazania

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, mezoterapia igłowa wykorzystująca urządzenie Vital injector 2 obarczona jest pewnymi przeciwwskazaniami. Nie należy jej wykonywać u kobiet w ciąży, a także karmiących piersią. Jest przeciwwskazana u pacjentów z aktywną chorobą nowotworową, a także schorzeniami przebiegającymi z zaburzeniami metabolicznymi (na przykład cukrzyca).

Nie jest zalecana u cierpiących na przewlekłe choroby układu sercowo-naczyniowego (nadciśnienie tętnicze, czy choroba niedokrwienna serca), a także u osób z chorobami autoimmunologicznymi. Jest przeciwwskazana w przypadku występowania aktywnych stanów zapalnych w obrębie skóry, zarówno o etiologii bakteryjnej, grzybiczej, jak i wirusowej (na przykład opryszczka). Ponadto nie należy jej przeprowadzać u osób, u których stwierdzono alergię na substancję stosowaną
w trakcie zabiegu.

Vital Injector 2 Poznań

Osocze bogatopłytkowe

800zł

NCTF 135 twarz M-HA18 - hydrobooster twarz

700zł

NCTF 135 twarz M-HA18 - hydrobooster szyja

400zł

NCTF 135 twarz M-HA18 - hydrobooster dekolt

400zł

NCTF 135 twarz M-HA18 - hydrobooster twarz, szyja, dekolt

1200zł

Tropokolagen twarz

600zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost gruczołu piersiowego
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomastia
Lipomastia
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny, makijaż permanentny ombre poznań, brwi permanentne
Makijaż permanentny brwi i ust
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
kwas polimlekowy, sculptra
Sculptra kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, operacja stulejki Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
wazektomia
Wazektomia Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost gruczołu piersiowego
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Sculptra kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, operacja stulejki Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
tropokolagen
Tropokolagen
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
aquapure
Aquapure
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
ATR naturalny wypełniacz
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badania wzroku dla kierowców
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka w gabinecie
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja wad wzroku
Korekcja wad wzroku
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu per.
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny, makijaż permanentny ombre poznań, brwi permanentne
Makijaż permanentny brwi i ust
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
kwas polimlekowy, sculptra
Sculptra kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte