wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
stulejka, napletek, co to jest stulejka

Stulejka, leczenie stulejki

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
1h
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
napletek
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
miejscowe
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
3 tygodnie
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
2000zł

Usuwanie stulejki to zabieg konieczny w celu leczenia – operacja stulejki.

Stulejka to częsty powód wizyt u lekarza. Stulejkę leczymy operacyjnie.

Leczeniem stulejki zajmuje się urolog

Od czego robi się stulejka?

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

 • zwężone ujście napletka

Przeciwwskazania

 • ostre stany infekcyjne wirusowe lub bakteryjne
 • aktywne procesy nowotworowe
 • zaburzenia krzepnięcia krwi

Cennik zabiegu


Usuwanie stulejki chirurgiczne

2000zł

Informacja o zabiegu


Stulejka Poznań ( z łaciny – phimosis) – jest to przykre męskie schorzenie nabyte lub wrodzone, które polega na zwężeniu ujścia napletka. Stan ten uniemożliwia (stulejka całkowita) lub ogranicza (stulejka częściowa) ściąganie napletka (w stanie wzwodu lub w stanie spoczynku członka), żołądź prącia nie jest widoczna, występuje zwężony napletek.

Łacińska stulejki nazwa wywodzi się od greckiego słowa φῑμός, co oznacza kaganiec.

Stulejka całkowita to najczęstszy schorzenie w budowie napletka. Jako stan chorobowy (patologiczny) zachodzi dopiero od pewnego momentu rozwoju człowieka, gdyż u większości noworodków, niemowląt i dzieci (do około 2-3 roku życia) płci męskiej nie można napletka cofnąć do rowka zażołędnego i jest to stan fizjologiczny prawidłowy.

U noworodków napletek jest sklejony z żołędzią za pomocą mastki. Wtedy nie rozpoznajemy stulejek.

Stulejkę uważa się również wtedy, gdy napletek pozwala się odprowadzić do rowka za żołędnego w stanie spoczynku, ale w trakcie erekcji penisa wywołuje ucisk i ból. Na tej podstawie można rozpoznać stulejkę. Są różna przyczyny stulejki, najczęściej stany zapalne napletka.

Metodą leczenia jest plastyka napletka – pozwala uwolnić żołądź prącia.

Stulejka może występować w kilku stopniach:

 1. pełna stulejka, gdy napletek w ogóle nie pozwala odsłonić żołędzi penisa
 2. niepełna:
  1. możliwe jest częściowe odsłonięcie żołędzi
  2. możliwe jest pełne odsłonięcie żołędzi w stanie bez spoczynku, ale przy erekcji pojawia się ból
  3. możliwe jest pełne odsłonięcie żołędzi, również w stanie erekcji, ale napletek zaciska się w tym stanie w rowku zażołędnym.

Przyczyny stulejki może być stulejka nabyta lub wrodzona, w tym przypadku w każdym wieku.

Ostatnie obserwacje przeprowadzone na bostońskim Uniwersytecie Medycznym stwierdziły występowanie podobnego zjawiska u kobiet – określamy jako stulejkę łechtaczki.

Stulejka leczenie – operacja stulejki – plastyka napletka

W naszym kraju stulejka jest leczona jest chirurgicznie dopiero po ukończeniu 2 roku życia. Jest to tzw. plastyka napletka.

W początkowym stadium stulejkę możemy leczyć poprzez naciąganie napletka, np. rozgrzanego w gorącej kąpieli (metoda Beaugé’a).

Jednakże najczęściej leczymy ją operacyjnie poprzez usunięcie części albo całości napletka, tak, żeby odsłonić żołądź prącia.

W łagodnym stopniu stosujemy zabieg korekcyjny polegający na poszerzeniu ujścia napletka.

Zazwyczaj operacja stulejki przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym w postaci podskórnego zastrzyku u podstawy prącia. Czas gojenia trwa najczęściej dwa tygodnie.

Mimo prostego zabiegu mogą występować powikłania, szczególnie gdy zabieg wykonujemy u osoby młodej przed wejściem w wiek dojrzewania.

Odsunięcie napletka to zabieg zdecydowanie mniej inwazyjny niż obrzezanie. Obejmuje chirurgiczne nacięcia i ponowne zszycie napletka w taki sposób, by odpowiednio poszerzyć jego ujście.

Zabieg pozwala zachować napletek, jednak wiąże się z ryzykiem nawrotu stulejki.

Obrzezanie

W stadiach bardziej zaawansowanych wykonuje się obrzezanie (usunięcie części lub usunięcie całego napletka), ten zabieg operacyjny umożliwia całkowite wyleczenie stulejki.

Obrzezanie należy do bezpiecznych zabiegów operacyjnych, z niewielkim odsetkiem powikłań.

W trakcie zabiegu chirurg usuwa zwężony napletek i zszywa skórę prącia.

W niektórych sytuacjach, kiedy występuje brzuszne przygięcie prącia, razem z operacją stulejki wykonuje się zabieg wydłużenia (elongacji) zbyt krótkiego wędzidełka. Dzięki temu można cofnąć napletek za żołądź penisa – leczymy stulejkę.

Do powikłań obrzezania należy m.in. obrzęk, zakażenie, rozejście się rany pooperacyjnej, zaczerwienienie prącia.

Plastykę napletka można wykonać w gabinecie chirurgicznym w znieczuleniu miejscowym.

Stulejka u kobiet

U kobiet zjawisko przerośnięcia fałdów skóry nad łechtaczką nazywane jest kobiecą stulejką, co znacznie zmniejsza doznania w trakcie stosunku i jest przyczyną braku odczuwania orgazmu.

Leczeniem jest plastyka „kaptura łechtaczki” – hoodoplastyka, zabieg wykonywany często obok labioplastyki.

Stulejka zabieg

Przeciwskazania do operacji stulejki

Jak się leczy stulejkę? – Jak się usuwa stulejkę?

Wskazaniem do rozpoznania i leczenia stulejki jest niemożność odprowadzenia napletka do rowka zażołędnego u trzyletniego chłopca. Bardzo ważne jest, by nie próbować odprowadzania napletka na siłę, gdyż może to powodować jego uszkodzenie.

We wczesnym stadium u dzieci możliwe jest podjęcie próby leczenia bez zabiegowego, z zastosowaniem tak zwanej metody Beaugé’a.

Polega ona na rozciąganiu napletka rozgrzanego w gorącej kąpieli. Wskazane jest również leczenie współistniejącego stanu zapalnego stosując maści i kremy zawierające sterydy. Jednakże często konieczna jest operacja stulejki w znieczuleniu ogólnym.

Procedura polega na poszerzeniu ujścia napletka tak, by umożliwić jego bezproblemowe odprowadzenie. Niekiedy jedynym rozwiązaniem problemu stulejki jest całkowite usunięcie napletka lub jego części. Niestety, czasem zabieg stulejki może być nieskuteczny, a wręcz może osiągnąć odwrotny skutek.

Wynika to z faktu, iż powstające po operacji stulejki blizny mogą skutkować wtórnym zwężeniem napletka. Wtedy konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Po przeprowadzonej procedurze lekarz zabezpiecza penisa opatrunkiem, który powinien być zmieniony po dobie, i następnie powinien być regularnie zmieniany. Przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu pacjent powinien utrzymywać penisa w pozycji „do góry”, na przykład poprzez przyklejenie plastrem do brzucha.

Jest to o tyle istotne, że znacznie ułatwia proces gojenia się, a przede wszystkim wycofywanie się obrzęku. Należy również stosować środki przeciwbólowe, a także antybiotyki. Istotne jest, by przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu obchodzić się z penisem bardzo delikatnie. Po operacji stulejki należy powstrzymać się nadmiernego wysiłku i stosunków płciowych do całkowitego zagojenia się rany.

Wynika to z faktu, że może występować przeczulica w obrębie żołędzi penisa, wynikająca z braku wcześniejszego bezpośredniego narażenia na bodźce mechaniczne. Jeżeli przeprowadzono operację stulejki mającą na celu poszerzenie napletka, konieczne jest zastosowanie rehabilitacji prącia.

Czy stulejka jest groźna?

Sama z siebie stulejka, czyli zwężenie napletka nie stanowi zagrożenia dla życia lub zdrowia. Ogranicza możliwość współżycia ze względu na wywoływany ból.

Stulejka leczenie

Jak usunąć stulejkę? Leczeniem stulejek zajmuje się specjalista urolog – zapraszamy na konsultację

Jak wygląda stulejka?

Stulejka to częsty problem występujący zarówno u małych chłopców, jak i dorosłych mężczyzn. Stulejka polega na zwężeniu otworu napletka i może powodować nieprzyjemne objawy.

Jak wygląda stulejka – definicja

Jest to defekt anatomiczny, który polega na zwężeniu ujścia napletka, które ogranicza lub uniemożliwia ściąganie napletka w stanie spoczynku lub wzwodu członka. Stulejka może prowadzić do bólu, dyskomfortu, które towarzyszą pacjentowi podczas wykonywania czynności higienicznych. Jest to problem dotyczący zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Jak wygląda stulejka w praktyce

U dorosłych stulejka, czyli zwężone ujścia napletka może powodować ból podczas odbywania stosunku seksualnego tudzież problemy ze wzwodem, obniżając satysfakcję z życia seksualnego czy stając się źródłem kompleksów. U mężczyzn stulejka może mieć konsekwencje zdrowotne dla partnerki, wywołując u niej nawracające stany zapalne. Mężczyźni z problemem stulejki są narażenia na stany zapalne okolic prącia i inne poważne konsekwencje zdrowotne.  

W medycynie wyróżnia się dwa typy stulejki – wrodzoną i nabytą. Ta pierwsza jest wykrywana w dzieciństwie i źle leczona towarzyszy pacjentowi także w życiu dorosłym. Przyczyną nabytej stulejki są zmiany w obrębie skóry napletka. 

Stulejka u dorosłych

Stulejka w zależności od stopnia zwężenia napletka u dorosłych mężczyzn wiąże się z nieprzyjemnymi objawami takimi jak: utrudnianie oddawania moczu, możliwość wystąpienie ryzyka zakażenia dolnych, górnych dróg moczowych i chorób nerek. Nieleczona stulejka może prowadzić do powstawania stanów przedrakowych czy raka prącia na skutek odkładania się pod napletkiem drażniącej żołądź mastki. Stulejka może prowadzić do zakażeń narządów płciowych i problemów w życiu seksualnym.

Leczenie stulejki

W początkowym stadium leczenie stulejki jest nieoperacyjne. Polega ono na smarowaniu zwężonego napletka maścią sterydową. Często ta metoda jest skuteczna i pomaga uniknąć zabiegu chirurgicznego. Drugą metodą leczenia stulejki w początkowym stadium jest metoda Beaugé’a, która polega na naciąganiu napletka rozgrzanego w gorącej kąpieli. 

Na czym polega operacja stulejki

Bardzo często stosuje się chirurgiczne leczenie stulejki operacyjne u urologa Poznań. Jedną z chirurgicznych metod leczenia stulejki jest obrzezanie. Operacja stulejki polega na chirurgicznym całkowitym usunięciu napletka lub jego części, a następnie na uformowaniu wolnych brzegów skóry. Zabieg operacji stulejki przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i pozwala zażegnać problem stulejki.

Ten zabieg chirurgiczny cechuje się bezpieczeństwem i nieinwazyjnością. U dzieci zabieg stulejki przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Po operacji stulejki u dorosłych mężczyzn pozostałość napletka może być obrzęknięta, co powoduje dolegliwości bólowe. Jednak obrzęk ustępuje po kilku-kilkunastu dniach i wówczas rana dobrze się goi. Operacja stulejki poprzez obrzezanie jest skuteczna i zapewnia łatwiejsze zachowywanie higieny.

Drugim z zabiegów jest plastyka napletka. Tego typu operacja stulejki jest wykonywana jeśli istnieje możliwość zachowania napletka. Plastyka napletka polega na podłużnym nacięciu napletka w jednym lub kilku miejscach oraz wykonaniu zszycia. Efektem zabiegu jest poszerzenie napletka i uzyskanie lepszego efektu kosmetycznego. Operacja stulejki w formie plastyki napletka podobnie jak obrzezanie wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.. Zabieg plastyki stulejki można wykonać tylko we wczesnym stadium zaawansowania stulejki.

Czym jest załupek?

Załupek jest schorzeniem bezpośrednio wynikającym ze stulejki i będącym jej powikłaniem.

Jednakże, jeżeli pomimo występowania stulejki udaje się jakimś sposobem odprowadzić napletek na siłę, istnieje ryzyko powstania załupka. Jego istotą jest zaklinowanie się napletka w rowku zażołędnym i brak możliwości odprowadzenia go z powrotem. Skutkuje to uciskiem na prącie powodującym stopniowe narastanie obrzęku oraz dolegliwości bólowe.

Objawy stulejki

Zbyt wąski otwór napletka lub trwałe jego przyleganie do żołędzi penisa. Napletek pełni ważne funkcje: chroni żołądź penisa przed uszkodzeniami mechanicznymi i nadmiernym wysuszeniem oraz zapewnia ochronę immunologiczną.

Rodzaje stulejki

Wyróżniamy dwa rodzaje stulejki: fizjologiczną i nabytą. U noworodków występuje tzw. fizjologiczna stulejka, która nie powinna budzić obaw rodziców, a jej wyleczenie powinno nastąpić do 17 roku życia. U chłopców po 4 roku życia, stulejka powinna być odprowadzalna u 4% przypadków, a u 16-latków już u 99%. Patologiczna stulejka (nabyta) jest ściśle powiązana z przyczynami jej powstawania. Poniżej przedstawiamy czynniki sprzyjające jej powstawaniu:

Możemy wytypować także 3 rodzaje stulejki:

Jak rozpoznać stulejkę?

Rozpoznanie odbywa się u urologa w naszej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu.  Lekarz przeprowadza wywiad lekarski, a podstawową metodą rozpoznania jest badanie fizykalne, polegające na próbie delikatnego odprowadzenia napletka.

Jeśli zwężenie pojawia się poniżej wierzchołka napletka, wówczas nie może być mowy o stulejce. Urolog Poznań może zdiagnozować stulejkę patologiczną wówczas, gdy u pacjenta tworzy się bielejący, stożkowaty pierścień.

Metody leczenia stulejki u urologa

Stosowanie odpowiedniej higieny penisa może pomóc w przeciwdziałaniu stulejce. Pierwszą metodą jest regularne mycie go letnią wodą z użyciem delikatnego mydła, co zwiększa szansę na pozbycie się stulejki, co potwierdziły badania naukowe. Drugą metodą jest próba odprowadzania fałdu skórnego podczas kąpieli i mikcji.

W początkowym stadium leczenie stulejki można wykonać metodą Beaugé’a, polegającą na naciąganiu napletka podczas gorącej kąpieli. Te dwie metody leczenia stulejki nie mają jednak zastosowania w przypadku stulejki patologicznej, kiedy konieczna jest operacja stulejki. Urolog może przepisać leczenie miejscowe z udziałem glikokortykosteroidów, które jest skuteczne tylko u niektórych pacjentów.

Na szczęście nasza klinika medycyny estetycznej oferuje bezpieczne i profesjonalne leczenie stulejki – są to następujące zabiegi: plastyka napletka i obrzezanie. Urolog podczas konsultacji i po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań, dobiera odpowiedni zabieg do wskazań pacjenta.

Plastyka napletka – przebieg zabiegu

W mniej zaawansowanym stadium stulejki można wykonać zabieg plastyki napletka. Polega ona na poszerzeniu zwężonego pierścienia napletka do średnicy umożliwiającej bezproblemowe odprowadzanie napletka za żołądź. Zabieg u urologa wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, nacina grzbietową część napletka lub jego część i poszerza ujście otworu napletka, wykonując jego plastykę.

W razie pojawienia się konkretnych wskazań u pacjenta z problemem stulejki, chirurg może podciąć wędzidełko prącia lub dokonać plastyki kanału napletka. Ostatnim etapem zabiegu plastyki napletka jest chirurgiczne zaszycie blaszki zewnętrznej i wewnętrznej. Procedura jest bezpieczna i bezbolesna.

Obrzezanie – co to?

Wskazaniem do zabiegu obrzezania są: nawracające zakażenia układu moczowego czy też zapalenia napletka lub żołędzi. Istotą tej operacji stulejki jest częściowe (obrzezanie częściowe) lub całkowite usunięcie napletka (obrzezanie całkowite). Obrzezanie częściowe lub obrzezanie całościowe stosuje się w bardziej zaawansowanych stadiach stulejki, kiedy plastyka stulejki nie jest możliwa.

Operacja stulejki jest bezpieczna i wiąże się z niskim prawdopodobieństwem wystąpienia powikłań. W naszej klinice medycyny estetycznej Poznań chirurg dokonuje usunięcia zwężonego napletka. W niektórych przypadkach chirurg podczas operacji stulejki wydłuża zbyt krótkie wędzidełko, kiedy u pacjenta występuje brzuszne przygięcie prącia, co prowadzi do skutecznego leczenia stulejki. Zabieg plastyki napletka jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Co zrobić gdy się ma stulejkę?

Stulejka to wada anatomiczna, która występuje zarówno u dzieci, jak i dorosłych mężczyzn. Z artykułu dowiemy się, jak rozpoznać stulejkę, jakie są jej objawy i jak wygląda leczenie stulejki u urologa Poznań.

Stulejka – jak wygląda?

Stulejka jest to wada anatomiczna u mężczyzn, która objawia się tym, że napletek zwęża się na żołędzi prącia, uniemożliwiając odprowadzenie napletka za rowek zażołędny. Efektem tego może być stan zapalny pod napletkiem i powstanie zrostów między żołędzią a napletkiem. Taka sytuacja grozi pojawieniem się stanu zapalnego pod napletkiem i w konsekwencji zrostów między żołędzią a napletkiem.

Odprowadzanie na siłę stulejki może prowadzić do powstania tzw. załupka. U dziecka łatwo rozpoznać stulejkę – powstaje ona, gdy nie da się zsunąć napletek z żołędzia prącia. Napletek powinien zsuwać się stopniowo po drugim roku życia. U nastolatków i dorosłych mężczyzn stulejkę można rozpoznać, gdy napletek nie zsuwa się całkowicie lub częściowo.

Stulejka – przyczyny

Do powstania stulejki dochodzi u dzieci w wyniku nieprzestrzegania zasad higieny – niewystarczającym odprowadzaniu napletka i mycia żołędzi czy usuwania mastki z rowka zażołędnego. Stulejka może powstać w wyniku siłowego wycofania napletka u dziecka.

Nieprzestrzeganie higieny prowadzi do obkurczania się otworu napletka. U dorosłych mężczyzn do stulejki dochodzi w wyniku nieprzestrzegania higieny osobistej, która może prowadzić do stanów zapalnych napletka.

Co zrobić gdy się ma stulejkę – leczenie u urologa

Nie można bagatelizować stulejki. Należy jak najszybciej zdiagnozować i wyleczyć u urologa Poznań. Przepisuje leczenie farmakologiczne – kremy i maści sterydowe. Sterydy przynoszą pozytywne efekty w leczeniu stulejki u dzieci. Gorsze rezultaty przynoszą w leczeniu dorosłych mężczyzn. Jak wtedy wygląda stulejka leczenie? Brak efektów leczenia farmakologicznego jest wskazaniem do zabiegu chirurgicznego.

Zabieg chirurgiczny nazywany obrzezaniem polega na wycięciu napletka, co skutkuje odkryciem żołądzi po zabiegu na stałe (w stanie spoczynku i wzwodu). Zabieg jest wykonywany po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg u urologa Poznań Grunwald wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Wyróżniamy obrzezanie całkowite lub częściowe. Obrzezanie częściowe polega na wycięciu zwężonego pierścienia napletka i pozostawieniu części blaszki wewnętrznej lub zewnętrznej napletka. Wówczas żołądź po zabiegu jest częściowo przykryta przez napletek w spoczynku. Obrzezanie częściowe u urologa Poznań Grunwald  jest możliwe u pacjentów, u których nie wystąpił stan zapalny.

Obrzezanie całkowite u urologa Poznań polega na nacięciu tkanek prącia za pomocą krążków czy pierścieni. Można nacinać napletek zgodnie z długą osią członka, następnie przechodząc do odcięcia tkanek poniżej żołędzi. Po wycięciu napletka lekarz zakłada samowchłanialne szwy.

Zabieg obrzezania u urologa Poznań trwa od 40 do 60 minut. Po procedurze medycznej na członka zakładany jest opatrunek. Pacjent tego samego dnia może opuścić klinikę medycyny estetycznej. W czasie gojenia należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Piśmiennictwo

M.Raban, A.Żak, J.Litak, R.Smoliński, STULEJKA – JESZCZE FIZJOLOGIA CZY JUŻ PATOLOGIA?, Lublin 2017, s. 605-613.

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Analiza skóry i obrazowanie 3D Quantificare
Analiza skóry 3D Quantificare
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
attiva
Fala radiowa monopolarna
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Nieinwazyjne leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi i ust
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Nieinwazyjne leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Mezoterapia próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Hydropeeling
Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi i ust
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici aptos liftingujące
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Mezoterapia próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza