wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
stulejka, napletek, co to jest stulejka

Stulejka, leczenie stulejki

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
1h
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
napletek
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
miejscowe
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
3 tygodnie
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
2000zł

Usuwanie stulejki to zabieg konieczny w celu leczenia – operacja stulejki.

Stulejka to częsty powód wizyt u lekarza. Stulejkę leczymy operacyjnie.

Leczeniem stulejki zajmuje się urolog

Od czego robi się stulejka?

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

 • zwężone ujście napletka

Przeciwwskazania

 • ostre stany infekcyjne wirusowe lub bakteryjne
 • aktywne procesy nowotworowe
 • zaburzenia krzepnięcia krwi

Cennik zabiegu


Usuwanie stulejki chirurgiczne

2000zł

Informacja o zabiegu


Stulejka

Stulejka Poznań – definicja i przyczyny

Stulejka (z łaciny – phimosis) – to zwężenie ujścia napletka, które uniemożliwia lub utrudnia ściąganie napletka podczas wzwodu i w stanie spoczynku. O problemie można mówić, gdy napletek podczas wzwodu i odprowadza się do rowka zażołędnego, będąc jednocześnie napiętym. Problem stulejki dopada od 8 do 12% wszystkich mężczyzn na świecie. U noworodków napletek jest sklejony z żołędzią za pomocą mastki. Wtedy nie rozpoznajemy stulejek.

Łacińska stulejki nazwa wywodzi się od greckiego słowa φῑμός, co oznacza kaganiec. Wyróżniamy stulejkę całkowitą i częściową. 

Stulejka całkowita to najczęstszy schorzenie w budowie napletka. Jako stan chorobowy (patologiczny) zachodzi dopiero od pewnego momentu rozwoju człowieka, gdyż u większości noworodków, niemowląt i dzieci (do około 2-3 roku życia) płci męskiej nie można napletka cofnąć do rowka zażołędnego i jest to stan fizjologiczny prawidłowy.

U noworodków napletek jest sklejony z żołędzią za pomocą mastki. Wtedy nie rozpoznajemy stulejek.

Stulejkę uważa się również wtedy, gdy napletek pozwala się odprowadzić do rowka za żołędnego w stanie spoczynku, ale w trakcie erekcji penisa wywołuje ucisk i ból i nie jest możliwa do odsłonięcia żołądź prącia. Na tej podstawie można rozpoznać stulejkę. Są różne przyczyny stulejki, najczęściej stany zapalne napletka.

Do głównych przyczyn powstawania stulejki u dorosłych zaliczamy:

Metodą leczenia jest plastyka napletka – pozwala uwolnić żołądź prącia

Problem może występować w kilku stopniach:

 1. pełna stulejka, gdy napletek w ogóle nie pozwala odsłonić żołędzi penisa
 2. niepełna:
  1. możliwe jest częściowe odsłonięcie żołędzi
  2. możliwe jest pełne odsłonięcie żołędzi w stanie bez spoczynku, ale przy erekcji pojawia się ból
  3. możliwe jest pełne odsłonięcie żołędzi, również w stanie erekcji, ale napletek zaciska się w tym stanie w rowku zażołędnym.

Ostatnie obserwacje przeprowadzone na bostońskim Uniwersytecie Medycznym stwierdziły występowanie podobnego zjawiska u kobiet – określamy jako stulejkę łechtaczki.

Stulejka leczenie – operacja stulejki – plastyka napletka

W naszym kraju stulejka jest leczona jest chirurgicznie dopiero po ukończeniu 2 roku życia. Jest to tzw. plastyka napletka.

W początkowym stadium stulejkę możemy leczyć poprzez naciąganie napletka, np. rozgrzanego w gorącej kąpieli (metoda Beaugé’a).

Jednakże najczęściej leczymy ją operacyjnie poprzez usunięcie części albo całości napletka, tak, żeby odsłonić żołądź prącia.

W łagodnym stopniu stosujemy zabieg korekcyjny polegający na poszerzeniu ujścia napletka.

Zazwyczaj operacja stulejki przeprowadzana jest w znieczuleniu w postaci podskórnego zastrzyku u podstawy prącia. Czas gojenia trwa najczęściej dwa tygodnie.

Mimo prostego zabiegu mogą występować powikłania, szczególnie gdy zabieg wykonujemy u osoby młodej przed wejściem w wiek dojrzewania.

Odsunięcie napletka to zabieg zdecydowanie mniej inwazyjny niż obrzezanie. Obejmuje chirurgiczne nacięcia i ponowne zszycie napletka w taki sposób, by odpowiednio poszerzyć jego ujście.

Zabieg pozwala zachować napletek, jednak wiąże się z ryzykiem nawrotu stulejki.

Obrzezanie

W stadiach bardziej zaawansowanych wykonuje się obrzezanie (usunięcie części lub usunięcie całego napletka), ten zabieg operacyjny umożliwia całkowite wyleczenie stulejki. Obrzezanie to popularny zabieg polegający na usunięciu całego lub części napletka. Przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym – operator po odkażeniu obszaru zabiegowego dokonuje usunięcia napletka poniżej pierścienia zwężającego. Chirurg usuwa tylko jego nadmiar, a zwieńczeniem zabiegu jest założenie rozpuszczalnych szwów. 

Wyróżniamy cztery kombinacje obrzezania:

Chirurg dobiera rodzaj obrzezania do wskazań pacjenta i jego preferencji. Obrzezanie należy do bezpiecznych zabiegów operacyjnych, z niewielkim odsetkiem powikłań.

W niektórych sytuacjach, kiedy występuje brzuszne przygięcie prącia, razem z operacją stulejki wykonuje się zabieg wydłużenia (elongacji) zbyt krótkiego wędzidełka. Dzięki temu można cofnąć napletek za żołądź penisa – leczymy stulejkę.

Do powikłań obrzezania należy m.in. obrzęk, zakażenie, rozejście się rany pooperacyjnej, zaczerwienienie prącia.

Plastykę napletka można wykonać w gabinecie chirurgicznym w znieczuleniu nasiękowym.

Stulejka u kobiet

U kobiet zjawisko przerośnięcia fałdów skóry nad łechtaczką nazywane jest kobiecą stulejką, co znacznie zmniejsza doznania w trakcie stosunku i jest przyczyną braku odczuwania orgazmu.

Leczeniem jest plastyka „kaptura łechtaczki” – hoodoplastyka, zabieg wykonywany często obok labioplastyki.

Stulejka – zabieg

Co to jest stulejka?

Stulejka jest schorzeniem dotyczącym mężczyzn, które polega na zwężeniu ujścia napletka, które utrudnia bądź też całkowicie uniemożliwia jego zsuwanie i odsłonięcie żołędzi prącia. Niemożność ta występuje zarówno w stanie spoczynku prącia, jak również podczas stosunków seksualnych.

Łacińska nazwa stulejki brzmiąca phimosis pochodzi od greckiego słowa oznaczającego kaganiec. Stulejką określany również jest stan, gdy istnieje możliwość odprowadzenia napletka aż do rowka zażołędnego, natomiast powoduje to dyskomfort, a nawet ból.

Bardzo istotne jest, by pamiętać, że używanie pojęcia stulejki jako stanu patologicznego jest zasadne dopiero od pewnego wieku. Wynika to z faktu, że u noworodków, niemowląt oraz chłopców do trzeciego roku życia nie ma możliwości odprowadzenia napletka do rowka zażołędnego, natomiast jest to stan całkowicie fizjologiczny i nie wymaga korekcji.

Jednakże utrzymywanie się tego stanu powyżej trzeciego roku życia wymaga interwencji, ponieważ zaniedbana stulejka może doprowadzić do różnych dysfunkcji seksualnych w życiu dorosłym.

Jakie są przyczyny stulejki?

W wieku niemowlęcym stulejka jest stanem fizjologicznym i nie wymaga interwencji. Podstawą problemu stulejki może być kształt napletka w wieku dziecięcym o ryjkowatym kształcie. Jego występowanie wraz z nieprzestrzeganiem zasad higieny (odprowadzanie napletka, dokładne mycie żołędzi prącia, oraz usuwanie z rowka zażołędnego mastki zwanej również smegmą) może prowadzić do problemów ze stulejką w wieku dorosłym. Podstawowe przyczyny stulejki to niewłaściwa higiena. Powoduje ona gromadzenie się nadmiaru mastki oraz moczu pod napletkiem, prowadząc do nasilenia się objawów, stanów zapalnych, a także stulejki w życiu dorosłym. Nawracające stany zapalne napletka to najczęstsze przyczyny stulejki. Brak higieny wywołuje stan zapalny i bliznowacenie napletka. W efekcie pacjent ma trudności z jego odprowadzaniem. Inne przyczyny to: zmiany w gospodarce węglowodanowej w wyniku cukrzycy czy urazy mechaniczne napletka.

Prowadzi to w rezultacie do różnego rodzaju dysfunkcji seksualnych, włącznie z zaburzeniami erekcji oraz ejakulacji. W skrajnych przypadkach, stulejka może powodować nawet rozwinięcie się raka prącia.

Jakie są rodzaje stulejki?

Tak naprawdę można stosować kilka klasyfikacji stulejki. Najbardziej podstawowa obejmuje podział na stulejkę wrodzoną oraz stulejkę nabytą. Ta ostatnia może się pojawiać w dowolnym wieku, nawet u starszych mężczyzn.

Klasyfikacja mająca bardziej kliniczne zaufanie to taka, która określa zaawansowanie stulejki. W ramach tej klasyfikacji wyróżnia się stulejkę pełną oraz niepełną. Ze stulejką pełną mamy do czynienia, kiedy ujście napletka jest na tyle zwężone, że nie pozwala na odsłonięcie żołędzi.

Stulejką częściową nazywamy stan, gdy odprowadzenie napletka z odsunięciem żołędzi jest możliwe w niektórych przypadkach. Pierwszym z nich jest sytuacja, gdzie zwężenie napletka jest małe i jest możliwe częściowe odsłonięcie żołędzi.

Druga sytuacja to kiedy odprowadzenie napletka jest możliwe w sytuacji, gdy penis jest w stanie spoczynku, ale podczas erekcji nie ma takiej możliwości.

Wreszcie trzecia, najłagodniejsza sytuacja, to kiedy odprowadzenie napletka do rowka zażołędnego jest możliwe również w stanie wzwodu, jednakże ujście napletka zaciska się w rowku zażołędnym powodując duży dyskomfort, a niejednokrotnie nawet ból. Do rozwinięcia załupka dochodzi często podczas masturbacji lub stosunku płciowego u pacjentów ze stulejką.

Przeciwskazania do operacji stulejki

Jak się leczy stulejkę?

U dzieci we wczesnym stadium można zastosować metodę Beaugé’a. Jest to metoda bezzabiegowa, która polega na rozciąganiu napletka. Stosuje się ją podczas gorącej kąpieli. Nie można odprowadzać napletka na siłę, bo może to prowadzić to do konsekwencji zdrowotnych. U trzyletniego chłopca problem stulejki może być leczony z pomocą maści i kremów.  

U dorosłych najczęściej przeprowadzanym zabiegiem jest operacja stulejki. Wykonujemy go w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu w znieczuleniu nasiękowym, a istotą zabiegu jest wykonanie nacięć blaszek napletka z następowym ich poprzecznym zeszyciem. Alternatywą może być zabieg poszerzenia napletka ułatwiającego jego odprowadzanie. Inną formą operacji stulejki jest resekcja części lub całości napletka. Inną metodą jest obrzezanie – zabieg polegający na usunięciu części lub całości nadmiaru napletka.

Po przeprowadzonej procedurze lekarz zabezpiecza penisa opatrunkiem, który powinien być zmieniony po dobie, i następnie powinien być regularnie zmieniany. Przez kilka pierwszych tygodni po zabiegu pacjent powinienutrzymywać penisa w pozycji „do góry”, na przykład poprzez przyklejenie plastrem do brzucha.

Jest to o tyle istotne, że znacznie ułatwia proces gojenia się, a przede wszystkim wycofywanie się obrzęku. Należy również stosować środki przeciwbólowe, a także antybiotyki. Istotne jest, by przez pierwsze dwa tygodnie po zabiegu obchodzić się z penisem bardzo delikatnie. Po operacji stulejki należy powstrzymać się nadmiernego wysiłku i stosónków płciowych do całkowitego zagojenia się rany.

Wynika to z faktu, że może występować przeczulica w obrębie żołędzi penisa, wynikająca z braku wcześniejszego bezpośredniego narażenia na bodźce mechaniczne. Jeżeli przeprowadzono operację stulejki mającą na celu poszerzenie napletka, konieczne jest zastosowanie rehabilitacji prącia.

Czy stulejka jest groźna?

Sama z siebie stulejka, czyli zwężenie napletka nie stanowi zagrożenia dla życia lub zdrowia. Ogranicza możliwość współżycia ze względu na wywoływany ból.

Stulejka Poznań

Jak usunąć stulejkę? Leczeniem stulejek zajmuje się specjalista urolog – zapraszamy na konsultację

Jak wygląda stulejka?

Stulejka to częsty problem występujący zarówno u małych chłopców, jak i dorosłych mężczyzn. Stulejka polega na zwężeniu otworu napletka i może powodować nieprzyjemne objawy. Patologiczna stulejka wymaga interwencji chirurgicznej.

Jak wygląda stulejka – definicja

Stulejka to defekt charakteryzujący się zwężeniem ujścia napletka. W konsekwencji stulejka uniemożliwia lub ogranicza ściąganie napletka – zarówno w fazie spoczynku, jak i wzwodu. Objawami towarzyszącymi stulejce są ból, ból podczas stosunku seksualnego, dyskomfort. Przyczyną stulejki jest m.in. niewłaściwa higiena prącia, która może prowadzić do powstania stanu zapalnego.

Jak wygląda stulejka w praktyce?

W medycynie wyróżnia się dwa typy stulejki – wrodzoną i nabytą. Pierwsza występuje w dzieciństwie – czasem źle wyleczona niesie ze sobą konsekwencje w życiu dorosłym. Nabyta może być spowodowana niewłaściwą higieną czy na skutek zmian w obrębie skóry napletka.

Stulejka wiąże się z nieprzyjemnymi objawami. Pacjent ma trudności w oddawaniu moczu, któremu towarzyszy ból. Nieleczona przypadłość może prowadzić do powstawania stanów przedrakowych czy raka prącia na skutek odkładania się pod napletkiem drażniącej żołądź mastki.

Stulejka w zależności od stopnia zwężenia napletka u dorosłych mężczyzn wiąże się z nieprzyjemnymi objawami takimi jak: możliwość wystąpienie ryzyka zakażenia dolnych, górnych dróg moczowych i chorób nerek. Nieleczona stulejka może prowadzić do zakażeń narządów płciowych i problemów w życiu seksualnym

U dorosłych stulejka, czyli zwężone ujścia napletka może powodować ból podczas odbywania stosunku seksualnego tudzież wywoływać problemy ze wzwodem. Rzutuje to na jakość życia seksualnego, relację z partnerką, niosąc negatywne konsekwencje także dla niej. Stulejka jest źródłem kompleksów i spadku samooceny. Mężczyźni z problemem stulejki są narażenia na stany zapalne okolic prącia i inne poważne konsekwencje zdrowotne.

Leczenie stulejki

W początkowym stadium leczenie stulejki jest nieoperacyjne. Polega ono na smarowaniu zwężonego napletka maścią sterydową. Często ta metoda jest skuteczna i pomaga uniknąć zabiegu chirurgicznego. Drugą metodą leczenia stulejki w początkowym stadium jest metoda Beaugé’a, która polega na naciąganiu napletka rozgrzanego w gorącej kąpieli.

Na czym polega operacja stulejki?

Operacja stulejki może być wykonywana różnymi metodami zabiegowymi. Chirurgiczne leczenie stulejki u urologa Poznań polega na resekcji napletka lub jego części, w zależności od wskazań. Procedura operacji stulejki jest bezbolesna, bo przeprowadza się ją w znieczuleniu. Urolog w Poznaniu podczas operacji stulejki rozcina blaszki napletka i rozcina jego nadmiar. Następnie zakłada szwy pojedyncze. Zwieńczeniem zabiegu jest założenie opatrunku zaopatrzonego w antybiotyk.  

Drugą metodą jest plastyka napletka. Polega ona na podłużnym nacięciu napletka w wyznaczonych miejscach i założeniu szwów. Plastyka napletka w Poznaniu ma za zadanie poszerzyć napletek. Pacjent może cieszyć się wówczas atrakcyjniejszym efektem estetycznym. Plastykę napletka można wykonać w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu.

Trzecią metodą jest obrzezanie. Wykonuje się go w warunkach ambulatoryjnych i jest to remedium na problem stulejki. Pole zabiegowe okłada się jałowymi serwetami, odkaża je i następnie usuwa napletek – poniżej pierścienia zwężającego. Podczas obrzezania usuwa się nadmiar napletka. W zależności od wskazań może nastąpić całkowite usunięcie napletka lub częściowe. Ostatnim etapem jest założenie szwów. W zależności od wyboru metody obrzezania, zmienia się położenie blizny. 

Czym jest załupek?

Załupek jest schorzeniem bezpośrednio wynikającym ze stulejki i będącym jej powikłaniem.

Jednakże, jeżeli pomimo występowania stulejki udaje się jakimś sposobem odprowadzić napletek na siłę, istnieje ryzyko powstania załupka. Jego istotą jest zaklinowanie się napletka w rowku zażołędnym i brak możliwości odprowadzenia go z powrotem. Skutkuje to uciskiem na prącie powodującym stopniowe narastanie obrzęku oraz dolegliwości bólowe.

Jak objawia się załupek?

Podstawowe i bardzo charakterystyczne pierwsze objawy załupka to ból oraz obrzęk prącia. Z czasem dołączają się trudności w oddawaniu moczu, a nawet w niektórych sytuacjach krwiomocz. W skrajnych przypadkach, gdy pacjent zwleka ze zgłoszeniem się do lekarza, poprzez przewlekły ucisk przez ujście napletka na rowek zażołędny może dojść do niedokrwienia części prącia prowadzącego nawet do martwicy.

Jak się leczy załupek?

Leczenie załupka należy zawsze rozpocząć od próby manualnego odprowadzenia wspomaganego hialuronidazą lub 20% mannitolem. Jeżeli takie postępowanie jest nieskuteczne konieczne jest chirurgiczne nacięcie napletka. Dalszym etapem terapii jest chirurgiczne leczenie stulejki. Najskuteczniejszą metodą wykorzystywaną do tego celu jest obrzezanie. Jest to zabieg polegający na skróceniu napletka.

Generalnie rozróżnia się cztery podstawowe style obrzezania w oparciu o dwa kryteria rozgraniczające, którymi są miejsce nacięcia oraz stopień napięcia pozostałej skóry. Kryterium miejsca nacięcia pozwala wyróżnić obrzezanie niskie, gdy blizna położona jest w pobliżu żołędzi oraz wysokie, gdy cięcie przeprowadzone jest w oddaleniu od żołędzi.

Co istotne, przy niskim obrzezaniu nastepuje praktycznie całkowite usunięcie wewnętrznej warstwy napletka. Z kolei w zależności od ilości wyciętej skóry, a co za tym idzie stopnia napięcia tej pozostałej wyróżnia się obrzezanie luźne, bądź ciasne, w którym skóra nawet w czasie erekcji pozostaje nieruchoma. Połączenie powyższych kryteriów w różnych konfiguracjach daje cztery różne style obrzezania.

W niektórych klasyfikacjach dodatkowym kryterium stanowi ewentualne usunięcie wędzidełka. Preferowane style obrzezania są różne w różnych częściach świata. Zróżnicowana jest również technika – operacja stulejki może być przeprowadzona zarówno z użyciem skalpela, noża elektrycznego jak i specjalnych urządzeń pomocniczych czy klamer uciskowych blokujących dopływ krwi do napletka, powodując jego obumarcie i samoczynne odpadnięcie.

Objawy stulejki

Zbyt wąski otwór napletka lub trwałe jego przyleganie do żołędzi penisa. Napletek pełni ważne funkcje: chroni żołądź penisa przed uszkodzeniami mechanicznymi i nadmiernym wysuszeniem oraz zapewnia ochronę immunologiczną.

Rodzaje stulejki

Wyróżniamy dwa rodzaje stulejki: fizjologiczną i nabytą. U noworodków występuje tzw. fizjologiczna stulejka, która nie powinna budzić obaw rodziców, a jej wyleczenie powinno nastąpić do 17 roku życia. U chłopców po 4 roku życia, stulejka powinna być odprowadzalna u 4% przypadków, a u 16-latków już u 99%. Patologiczna stulejka (nabyta) jest ściśle powiązana z przyczynami jej powstawania. Poniżej przedstawiamy czynniki sprzyjające jej powstawaniu:

Możemy wytypować także 3 rodzaje stulejki:

Jak rozpoznać stulejkę?

Rozpoznanie odbywa się u urologa w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.

Podstawą jest wywiad lekarski i przeprowadzenie badania fizykalnego. Lekarz podczas próby odprowadzenia napletka będzie mógł zdiagnozować problem i zaproponować leczenie stulejki. Jeśli zwężenie pojawia się poniżej wierzchołka napletka, wówczas nie może być mowy o stulejce. Urolog w Poznaniu może zdiagnozować stulejkę patologiczną wówczas, gdy u pacjenta tworzy się bielejący, stożkowaty pierścień.

Metody leczenia stulejki u urologa – Poznań

Nieleczona stulejka może prowadzić do poważnych konsekwencji tj. rak prącia czy stany zapalne. Do zasad profilaktyki stulejki zaliczamy dokładną higienę – mycie penisa z udziałem mydła. Drugą metodą jest próba odprowadzania fałdu skórnego podczas kąpieli i mikcji.

U dzieci i w początkowym stadium u dorosłych leczenie stulejki można wykonać metodą Beaugé’a. Jednak naciąganie napletka podczas gorącej kąpieli nie zawsze jest skuteczne.

Stulejka patologiczna musi być leczona poprzez zabiegi chirurgiczne – tj. plastyka napletka, operacja stulejki, obrzezanie, które polega na częściowym lub całkowitym usunięciu napletka.

Urolog podczas konsultacji i po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań, dobiera odpowiedni zabieg do wskazań pacjenta. Urolog może przepisać leczenie miejscowe z udziałem glikokortykosteroidów, które jest skuteczne tylko u niektórych pacjentów.

Plastyka napletka – przebieg zabiegu

W mniej zaawansowanym stadium stulejki można wykonać zabieg plastyki napletka. Polega ona na poszerzeniu zwężonego pierścienia napletka do średnicy umożliwiającej bezproblemowe odprowadzanie napletka za żołądź. Zabieg u urologa w Poznaniu wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, nacina grzbietową część napletka lub jego część i poszerza ujście otworu napletka, wykonując jego plastykę.

W razie pojawienia się konkretnych wskazań u pacjenta z problemem stulejki, chirurg może podciąć wędzidełko prącia lub dokonać plastyki kanału napletka. Ostatnim etapem zabiegu plastyki napletka jest chirurgiczne zaszycie blaszki zewnętrznej i wewnętrznej. Procedura jest bezpieczna i bezbolesna.

Obrzezanie – co to?

Zamiast plastyki napletka, chirurg może zalecić obrzezanie. Wskazaniem do zabiegu obrzezania są: nawracające zakażenia układu moczowego czy też zapalenia napletka lub żołędzi. Jedna z bezpieczniejszych operacji stulejki, jaką jest obrzezanie polega na częściowym lub całkowitym usunięciu napletka. Można wykorzystać różne rodzaje cięć, które warunkują miejsce występowania blizny.

Istotą tej operacji stulejki jest częściowe (obrzezanie częściowe) lub całkowite usunięcie napletka (obrzezanie całkowite). Obrzezanie częściowe lub obrzezanie całościowe stosuje się w bardziej zaawansowanych stadiach stulejki, kiedy plastyka stulejki nie jest możliwa.

Operacja stulejki jest bezpieczna i wiąże się z niskim prawdopodobieństwem wystąpienia powikłań. W naszej klinice medycyny estetycznej Poznań chirurg dokonuje usunięcia zwężonego napletka. W niektórych przypadkach chirurg podczas operacji stulejki wydłuża zbyt krótkie wędzidełko, kiedy u pacjenta występuje brzuszne przygięcie prącia, co prowadzi do skutecznego leczenia stulejki. Zabieg plastyki napletka jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Co zrobić gdy się ma stulejkę?

Stulejka to wada anatomiczna, która występuje zarówno u dzieci, jak i dorosłych mężczyzn. Z artykułu dowiemy się, jak rozpoznać stulejkę, jakie są jej objawy i jak wygląda leczenie stulejki u urologa Poznań.

Stulejka – jak wygląda?

Stulejka jest to defekt polegający na tym, że napletek nie zwęża się na żołędzi prącia, co uniemożliwia odprowadzenie napletka za rowek zażołędny. W konsekwencji u pacjenta może pojawić się powstawanie zrostów między żołędzią a napletkiem, pojawieniem się stanu zapalnego.

Odprowadzanie na siłę stulejki może prowadzić do powstania tzw. załupka. U dziecka łatwo rozpoznać stulejkę – powstaje ona, gdy nie da się zsunąć napletek z żołędzia prącia. Napletek powinien zsuwać się stopniowo po drugim roku życia. U nastolatków i dorosłych mężczyzn stulejkę można rozpoznać, gdy napletek nie zsuwa się całkowicie lub częściowo.

Stulejka – przyczyny

Główną przyczyną stulejki jest nieprzestrzeganie higieny. Inne przyczyny to uszkodzenia mechaniczne. U dziecka stulejka może być wywołana siłowym obciąganiem napletka.

Nieprzestrzeganie higieny prowadzi do obkurczania się otworu napletka.

Co zrobić gdy się ma stulejkę – leczenie u urologa Poznań

Nie można bagatelizować stulejki. Należy jak najszybciej zdiagnozować i wyleczyć u urologa Poznań. W początkowym stadium stosuje się leczenie farmakologiczne. Najczęściej urolog w Poznaniu zapisuje kremy i maści sterydowe. Brak efektów leczenia farmakologicznego jest wskazaniem do zabiegu chirurgicznego.

W zaawansowanym stadium jedynym wyjściem jest zabiegi chirurgiczny. W medycynie stosuje się plastykę napletka oraz operację stulejki. W naszej klinice u urologa Poznań wykonuje się obrzezanie. Polega na wycięciu napletka, co skutkuje odkryciem żołądzi po zabiegu na stałe (w stanie spoczynku i wzwodu). Zabieg jest wykonywany po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg obrzezania wykonuje się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

Wyróżniamy obrzezanie całkowite lub częściowe. Obrzezanie częściowe polega na wycięciu zwężonego pierścienia napletka i pozostawieniu części blaszki wewnętrznej lub zewnętrznej napletka. Wówczas żołądź po zabiegu jest częściowo przykryta przez napletek w spoczynku. Obrzezanie częściowe u urologa Poznań jest możliwe u pacjentów, u których nie wystąpił stan zapalny.

Obrzezanie całkowite u urologa w Poznaniu polega na nacięciu tkanek prącia za pomocą krążków czy pierścieni. Można nacinać napletek zgodnie z długą osią członka, następnie przechodząc do odcięcia tkanek poniżej żołędzi. Po wycięciu napletka lekarz zakłada samowchłanialne szwy.

Zabieg obrzezania u urologa trwa od 40 do 60 minut i kończy się założeniem opatrunku. Pacjent nie wymaga hospitalizacji – od razu udaje się do domu. Ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza podczas rekonwalescencji.

Powikłania stulejki to często trudność oddawania moczu i bolesność w czasie oddawania moczu oraz często nawracające infekcje dróg moczowych

Piśmiennictwo

M.Raban, A.Żak, J.Litak, R.Smoliński, STULEJKA – JESZCZE FIZJOLOGIA CZY JUŻ PATOLOGIA?, Lublin 2017, s. 605-613.

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka, szyi, dłoni
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm, szczękościsk
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus 8
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg piersi Poznań, brzucha, tarczycy
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus 8
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg piersi Poznań, brzucha, tarczycy
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka, szyi, dłoni
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm, szczękościsk
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus 8
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza