Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Rumień na twarzy


Rumień na twarzy – można łagodzić zabiegami kosmetologicznymi np. PCA Skin

rumień na twarzy

Rumień na twarzy

Czym jest i jak powstaje rumień?

Rumień na twarzy (łacińska nazwa erythema) nie jest chorobą samą w sobie, natomiast jest jednym z najczęstszych objawów spotykanych w dermatologii. Bezpośrednim mechanizmem jego powstawania jest rozszerzenie naczyń włosowatych w obrębie twarzy, co skutkuje zwiększonym napływem krwi do nich. W rezultacie dochodzi do lokalnego zaczerwienienia twarzy. Rumień może być zarówno przejściowy jak i stały.

Istnieje wiele przyczyn powstawania rumienia na twarzy. Mogą być zarówno miejscowe jak i ustrojowe. Do przykładowych schorzeń mogących się objawiać wystąpieniem rumienia należą infekcje, choroby alergiczne, choroby autoimmunologiczne, choroby naczyń krwionośnych i wiele innych.

Czym jest i skąd się bierze promieniowanie lasera?

Laser jest to wysoce specjalistyczne urządzenie emitujące promieniowanie laserowe. Jest to fala elektromagnetyczna powstała dzięki zaistnieniu tak zwanego zjawiska emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego.

Wykazuje dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Ponadto wykazuje silne skupienie i spójność wiązki, a także niewielkie jej odchylenie od równoległości.

Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Dzieli się je więc ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi
w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Oddziaływanie lasera na tkanki i jego rola w leczeniu rumienia twarzy

Oddziaływanie lasera na naczynia krwionośne opiera się na zjawisku tak zwanej fototermolizy selektywnej. Polega ono na wybiórczym niszczeniu danych struktur na skutek działania ciepła powstałego poprzez pochłanianie przez tkanki energii świetlnej.

Strukturę, która ma ulec zniszczeniu określa się przez dobór odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego. Komórki organizmu zawierają tak zwane chromofory, czyli białka odpowiadające za pochłanianie fali o określonej długości.

W przypadku zabiegu zamykania naczyń krwionośnych, rolę chromoforu pełni hemoglobina. Absorbuje ona energię świetlną przekształcając ją w ciepło. Powoduje ona wyparowanie wody z krwi, a także rozpad ścian naczyń krwionośnych.

Następnie, na drodze fizjologicznych procesów ulegają one „pożarciu” przez makrofagi, czyli komórki odpowiadające za usuwanie niechcianych struktur z organizmu. Efektem tego jest praktycznie natychmiastowa likwidacja niechcianych defektów skórnych pod postacią pajączków naczyniowych.

Optymalny rezultat przy dużej precyzji udaje się otrzymać dzięki wykorzystaniu zjawiska podwójnego filtrowania. Dzięki niemu możliwy jest dobór pożądanej długości fali umożliwiające minimalizację oddziaływania na tkanki otaczające.

Rumień twarzy – Na czym polega specyfika lasera żółtego?

Laser żółty określa barwę promieniowania laserowego, jaka występuje przy długości fali 577 nanometrów. Jest to wartość, przy której obserwujemy najwyższe powinowactwo absorpcji fali laserowej przez hemoglobinę. Oznacza to, że przy długości fali charakteryzującej laser żółty, jego pochłanianie przez hemoglobinę jest najbardziej efektywne.

Gwarantuje to najwyższą możliwą skuteczność zamykania naczynek krwionośnych przy jednoczesnej minimalnej bolesności oraz maksymalnym bezpieczeństwie. Wynika to z faktu, że im lepsza jest absorpcja światła lasera przez hemoglobinę, tym mniej energii potrzeba żeby osiągnąć optymalny rezultat zabiegu.

Zabieg usuwania rumienia twarzy przy pomocy lasera żółtego charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i bardzo niewielką bolesnością. Z uwagi na brak konieczności znieczulenia ogólnego, zabieg nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologa. Przed zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska celem określenia, czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury.

Z uwagi na niewielką bolesność zabiegu, często nie ma konieczności stosowania jakiegokolwiek znieczulenia, jednak u osób z wysoką wrażliwością na ból istnieje możliwość zaaplikowania kremu ze środkiem anestetycznym. Następnie lekarz przykłada głowicę urządzenia i oddziałuje wiązką promieniowania laserowego, co powoduje uszkodzenie naczyń krwionośnych przeznaczonych do likwidacji.

Usuwanie uszkodzonych struktur odbywa się na drodze fizjologicznych procesów zachodzących w organizmie. Zmiany ulegają początkowo zblednięciu, następnie całkowicie zanikają i po upłynięciu maksymalnie 2 tygodni od zabiegu nie ma po nich śladu. W rezultacie dochodzi do wycofania się objawu rumienia twarzy.

Rumień twarzy – o czym warto pamiętać

Po zabiegu mogą pojawiać się niewielkie powikłania pod postacią obrzęków, a nawet pęcherzyków o małym nasileniu. Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Należy odpowiednio dbać o skórę po przeprowadzonym laserowym leczeniu rumienia twarzy. Przez około 4-6 tygodni należy stosować kremy z filtrem o wysokim współczynniku ochrony (SPF 50+). Ponadto konieczne jest unikanie bodźców mogących prowadzić do rozszerzania się naczyń (np. wysokie temperatury czy alkohol).

Ilość zabiegów określana jest indywidualnie i zależy od predyspozycji, liczby, wielkości zamykanych naczyń, a także głębokości, na której są położone. Zazwyczaj przeprowadza się od 1 do 5 zabiegów. Odstęp między poszczególnymi sesjami to co najmniej 3 tygodnie, nie może jednak przekraczać 6 tygodni.

Bardzo skuteczne są zabiegi PCA skin

Rumień na twarzy Poznań

Rumień na twarzy – maskować makijażem czy usunąć?

Rumień jest częstym problemem, z którym przychodzą pacjentki do gabinetu medycyny estetycznej. Często towarzyszą mu wypryski, a brak skutecznej terapii może prowadzić do przekształcenia go w trądzik różowaty.  Pozbycie się rumienia jest możliwe przy użyciu maskowania za pomocą makijażu lub usuwania za pośrednictwem lasera neodymowo-jagowego. Z artykułu dowiemy się, która metoda jest bardziej skuteczna.

Rumień jest medyczną nazwą zaczerwienienia na skórze. Przybiera wygląd czerwonych plam, którym często towarzyszą wypryski. Rumień może przekształcić się w trądzik różowaty. Rumień bywa cechą cery naczynkowej, która objawia się występowaniem podskórnych pajączków. Dochodzi do niego w wyniku kruchych naczyń krwionośnych, które nie wytrzymują ciśnienia krwi i rozszerzają się w postaci „czerwonych niteczek”. Pajączki i rumień na twarzy nie mają jednoznacznej przyczyny.

Kamuflaż makijażem – czyli ukrywanie rumienia na twarzy

Aby skutecznie ukryć zaczerwienienia na twarzy, należy używać naturalnych i hipoalergicznych kosmetyków. Warto zastosować podkłady w płynie, które nakłada się za pomocą antybakteryjnych i łatwych w czyszczeniu pędzli. Ważne jest, by podczas maskowania rumienia makijażem, ograniczać dostęp bakterii. Skóra przed zrobieniem makijażu powinna być poddana odpowiedniej pielęgnacji.

Laserowe usuwanie rumienia dzięki skuteczności Q-switch i elektrokoagulacji

Najczęstszym zabiegiem do usuwania rumienia jest laser Quadro Star Pro Yellow, firmy Asclepion o długości fali 577 nm. Światło lasera ma szerokie spektrum zastosowania przy minimalnym ryzyku uszkodzenia tkanek. Pozwala na precyzyjne dokonanie zmian w obrębie tkanki, dlatego jest skutecznym narzędziem w leczeniu rumienia.

Jego działanie polega na docieraniu w głąb naczynia krwionośnego, które absorbuje światło lasera przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach i zamienia je na energię cieplną.

Dochodzi wówczas do gwałtownego podgrzania naczynka, co doprowadza do jego zniszczenia. W przypadku rumienia wchłanianie naczyń trwa do 2 tygodni. Efektem zabiegu jest pozbycie się naczynek oraz rozjaśnienia części z nich. Rekomendowane jest powtarzanie zabiegu, by mógł on usunąć w całości rumień.

Rumień na twarzy – maskować makijażem czy usunąć?

W naszym gabinecie medycyny estetycznej stosujemy laser Quadro Star Pro Yellow, firmy Asclepion o długości fali 577 nm, który jest synonimem nowoczesności i innowacji. Jego wyróżnikiem jest bardzo krótki czas trwania impulsu liczony w nanosekundach. Laser cechuje się wysoką energią (kilka MW) i emituje falę o długości 577 nm, mieszcząc się w zakresie światła widzialnego.

Często w leczeniu rumienia stosuje się zabieg elektrokoagulacji. Jest on najczęściej stosowany w redukcji rumienia po wcześniejszych zabiegach lub w przypadku występowania tylko popękanych naczynek. Zabieg polega na zamykaniu naczynek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości.

Dzięki specjalnej elektrodzie dotykane są wszystkie naczynka, doprowadzając do ścinania znajdującego się w nich białka oraz ich zamykania i uszczelniania. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona.

Rumień na twarzy jak usunąć?

Rumień na twarzy jest to zaczerwienienie, które powstaje w wyniku rozszerzania się naczyń krwionośnych. Ta kłopotliwa dolegliwość, często pojawia się znienacka, a poza zaczerwienieniem jej objawem jest łuszczenie czy pieczenie skóry.

Można maskować rumień, zakrywając go makijażem, ale zdecydowanie skuteczniejszym rozwiązaniem jest wizyta w klinice medycyny estetycznej.

Rumień jest chorobą skóry i poza obszarem twarzy może także występować na szyi oraz dekolcie. Wśród przyczyn jego powstawania wyróżnia się zmiany hormonalne, uwarunkowania genetyczne czy nieprawidłową reakcję układu odpornościowego.

Rumieniowi często towarzyszą teleangiektazje.

Rumień na twarzy to czerwone plamy o nieregularnym kształcie i wyraźnych brzegach. Nieleczony może przyczynić się do powstania trądziku różowatego. Istnieje wiele czynników, które mogą nasilać jego powstawanie, a są to:

  • infekcje,
  • promienie słoneczne,
  • stosowanie niektórych leków,
  • silny stres i emocje,
  • nagłe zmiany temperatury otoczenia,
  • spożywanie alkoholu,
  • spożywanie ostrych przypraw i gorących posiłków.

Choć warto postarać się wyeliminować czynniki nasilające rumień, to nie zawsze możemy mieć na nie wpływ. Stosowanie kosmetyków do pielęgnacji cery naczynkowej uszczelni ściany naczyń krwionośnych, jednak nie pomoże trwale zapobiec nawrotom rumienia.

Laserowe zamykanie naczynek w Poznaniu

Zastanawiasz się, czy istnieje skuteczny sposób, który raz na zawsze pozwoli Ci zapomnieć o nieestetycznych czerwonych plamach na twarzy? Zaufaj specjalistom z poznańskiej kliniki medycyny estetycznej i wybierz się na zabieg laserowego zamykania naczynek.

Laserowe zamykanie naczynek to bezpieczna, trwała i skuteczna metoda, która daje ekspresowe efekty i pozwala raz na zawsze pozbyć się nieestetycznego problemu, jakim jest zaczerwienienie skóry.

Wiązka światła lasera wnika w uszkodzone żyły, a następnie barwnik z czerwonych ciałek krwi wychwytuje światło lasera i przekształca się w ciepło. W efekcie pajączki stają się niewidoczne już w trakcie zabiegów.

Polecamy laser genesis

Skuteczne zamykanie naczynek laserem w Poznaniu

Zabiegi laserowego usuwania zmian naczyniowych, czyli teleangiektazje, trądzik różowaty, pajączki, uszkodzenia skóry poprzez promienie UV czy zmiany naczyniowe siateczkowate w Gabinecie Medycyny Estetycznej W. Rosiński w Poznaniu wykonujemy na całym ciele – na twarzy, ramionach, nogach, dłoniach czy klatce piersiowej.

Laserowe usuwanie zaczerwienienia na twarzy cena – od 400zł

W efekcie na skutek działania lasera zmiany naczyniowe znikają i stają się niewidoczne w ciągu 10-14 dni po zabiegu. Naszym sekretem jest stosowanie technologii podwójnego filtrowania, która zapewnia zdecydowanie lepsze rezultaty oraz wyższy komfort pacjentów.

Nie jesteś skazana, by każdego dnia podczas przeglądania się w lustrze wstydzić się zaczerwienienia, pajączków czy teleangiektazji. Wcale nie musisz ukrywać ich pod ubraniem czy maskować makijażem.

Istnieje skuteczny sposób, by na zawsze zapomnieć o nieestetycznym i spędzającym sen z powiek rumieniu i pajączkach. Umów się na konsultacje i zyskaj piękną skórę pozbawioną rumienia.

Rumień na twarzy jak usunąć? – najszybciej żółtym laserem

Bardzo skutecznym zabiegiem redukującym rumieńzabiegi PCS Skin.

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530