Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Uśmiech dziąsłowy


Uśmiech dziąsłowy – jak się pozbyć.

Botoks daje rozwiązanie problemu

uśmiech dziąsłowy
Data aktualizacji: 2021-04-13 13:19:05

Uśmiech dziąsłowy leczenie

Leczenie uśmiechu dziąsłowego – wady estetycznej powinno odbywać się w gabinecie medycyny estetycznej Poznań. Wstrzyknięcie botoksu w okolice skrzydełek nosa do fałdów nosowo-wargowych przez lekarza medycyny estetycznej przynosi pozytywne rezultaty w postaci zmniejszenia napięcia mięśni i zaprzestania podnoszenia się wargi. Jest to bezpieczna i najskuteczniejsza metoda walki ze „zbyt szerokim uśmiechem”. Jakimi innymi sposobami możemy pozbyć się „gummy smile”? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Co to jest uśmiech dziąsłowy?

Uśmiech dziąsłowy (inaczej gummy smile) występuje wtedy, gdy podczas uśmiechu pacjent pokazuje więcej niż 2-3 mm górnego dziąsła. Na świecie aż 15% ludzi boryka się z tą wadą estetyczną. 

Poznajmy przyczyny uśmiechu dziąsłowego

Do przyczyn uśmiechu dziąsłowego zaliczają się: wady i anomalie zgryzu, krótka górna warga czy nieproporcjonalny rozwój szkieletu twarzy. Do przyczyn „gummy smile” zaliczamy też często nadpobudliwość górnej wargi – jest to schorzenie, które polega na zbyt silnych mięśniach górnej wargi, prowadząc do podnoszenia się jej ponad normę i eksponując odsłonięte dziąsła. Inne przyczyny to: krótkie środkowe siekacze górnej szczęki i zbyt wysoka górna szczęka. 

Sposoby leczenia uśmiechu dziąsłowego

Poprawa uśmiechu i pozbycie się krępującej wady estetycznej może odbyć się w gabinecie stomatologicznym. Do popularnych zabiegów stomatologicznych zalicza się wydłużenie koron klinicznych zębów, co polega na podniesieniu linii dziąsła i odsłonięciu skrywanej pod nią części zęba. Odsłonięte korony uzupełniane są licówkami. Stomatolodzy przeprowadzają także zabieg podcięcia wędzidełka górnej wargi, co prowadzi do opadnięcia wargi podczas uśmiechu.

Stomatologia estetyczna proponuje także zmniejszenie ruchomości warg i ich wydłużenie za pomocą chirurgicznego ustawiania warg. W niektórych przypadkach zaleca się noszenie aparatu ortodontycznego, którego celem jest przesunięcie zębów do odpowiedniej pozycji, co ma wpływ na zmniejszenie wysokości dziąseł. Stosuje się też bardziej inwazyjne ingerencje chirurgiczne tzn. chirurgię szczękowo-twarzową, którą przeprowadza się w celu redukcji kości. 

Botoks w leczeniu „gummy smile” medycyna estetyczna Poznań Grunwald

Od wielu lat pacjenci cierpiący z racji uśmiechu dziąsłowego tłumnie odwiedzają gabinety medycyny estetycznej Poznań, które proponują skuteczne i nieinwazyjne zabiegi. Topowym zabiegiem medycyna estetyczna Poznań Grunwald na tę przypadłość jest toksyna botulinowa (botoks). Lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje botoks w okolicach skrzydełek nosa do fałdów nosowo-wargowych. Oczywiście uśmiech dziąsłowy zabieg poprzedzony jest wnikliwym wywiadem.

Działanie botoksu i toksyny botulinowej zabieg, ma wpływ na oddziaływanie nerwów i przyczynia się do zmniejszenia napięcia mięśni. Zabiegi botoksem prowadzą do blokady podatności mięśni na impulsy nerwowe. Efektem zabiegów botoksem jest zaprzestanie podnoszenia się wargi, która nie odsłania więcej ust. Wartością dodaną uśmiechu dziąsłowego zabieg medycyna estetyczna Poznań Grunwald jest zwiększenie objętości górnej wargi, które wywołane jest rozluźnieniem warg.

Lekarz medycyny estetycznej podczas toksyna botulinowa zabieg poprzez masowanie miejsc wstrzyknięcia botoksu, wpływa na jego lepsze rozmieszczenie, co przynosi pożądane efekty. Kluczowym aspektem dla pacjenta jest wybór renomowanego gabinetu medycyny estetycznej, w którym zatrudnieni są doświadczeni lekarze. Prawidłowo przeprowadzony uśmiechu dziąsłowego zabieg z botoksem medycyna estetyczna Poznań powinien zapobiec powstania asymetrii warg. Istotne jest dobranie odpowiedniej dawki preparatu i prawidłowe jej wstrzyknięcie. Pacjent przed podjęciem leczenia musi zostać zakwalifikowany do zabiegu. Wówczas wykonuje się test na tolerancję do botoksu, dobiera odpowiednią dawkę oraz przedstawia opis procesu zabiegu.

Zabiegi botoksem na uśmiech dziąsłowy czy toksyna botulinowa zabieg przynoszą efekty na 4-6 miesięcy, po tym okresie należy ponownie poddać się terapii. Leczenie botoksem uśmiechu dziąsłowego jest nieinwazyjne, skuteczne i bezpieczne. Pacjenci zyskują piękny uśmiech, który nie wywołuje u nich dyskomfortu czy też kompleksów.   

Drugim sprawdzonym zabiegiem medycyny estetycznej na „gummy smile” jest kwas hialuronowy. Wprowadza się go do ust, co prowadzi do zwiększenia objętości górnej wargi i sprawia, że jest mniej ruchoma, co pozwala na odsłonięcie dziąseł podczas uśmiechania się. Trzecim sposobem jest korekcja laserowa. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru tkanki w obrębie dziąseł. Efektem zabiegu jest gładki i dokładny kontur dziąsła. 

Uśmiech dziąsłowy Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530