Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Wolumetria twarzy


Wolumetria twarzy – modelowanie twarzy bez skalpela, poprzez zastosowanie wypełniacza można modelować rysy twarzy.

Wolumetria twarzy jest to bezinwazyjny, niechirurgiczny zabieg modelowania twarzy. Wolumetria twarzy polega na korekcji objętości tkanek miękkich, przywracaniu im utraconej objętości.

wolumetria, wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy cena uzyskujemy poprzez wstrzyknięcie wypełniacza w miejsca, gdzie ilość tkanki podskórnej uległa zmniejszeniu, można skutecznie poprawić zarys twarzy.

Najczęściej do wolumetrii twarzy stosujemy kwas hialuronowy Aliaxin – szwajcarskiej firmy IBSA

Naturalnym wypełniaczem może być własny tłuszcz – lipofilling. Innym wypełniaczem jest fibryna bogatopłytkowa.

Jest to wolumetria twarzy regeneracyjna – przeszczepiony własny tłuszcz zawiera komórki macierzyste.

Naturalny wypełniacz ATR również może być skutecznie stosowany do zabiegów wolumetrii twarzy.

Atr naturalny wypełniacz

Atr naturalny wypełniacz

Kwas hialuronowy o odpowiedniej gęstości – biozgodna substancja występująca również naturalnie w ludzkim organizmie – nie tylko doskonale redukuje zmarszczki, ale również przywraca odpowiednią objętość tkankom twarzy, działa jako wypełnienie tłuszczowe.

Dodatkowymi efektami wolumetrii twarzy mogą być: uniesienie kącików ust, uwydatnienie kości policzkowych, redukcja zmarszczek, bruzd wokół ust oraz kurzych łapek. Skóra po zabiegu wydaje się też młodsza, świeższa, bardziej wypoczęta i jędrniejsza.

Wolumetria twarzy – dla kogo?

Wolumetria twarzy polecana jest osobom:

Jakie okolice?

W ramach wolumetrii twarzy cena wypełniać można wprowadzać w następujące miejsca twarzy:

Wolumetria twarzy na czym polega?

Zabieg polega na przywróceniu objętości w miejscach gdzie jest jej niedobór. Z definicji służą do tego wypełniacze. Naturalnym wypełniaczem dającym trwały efekt przywrócenia objętości jest własny tłuszcz. Można także używać kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia Radiesse.

Wolumetria twarzy  – jak wygląda zabieg

Preparat – miękki, elastyczny, niewidoczny i niewyczuwalny dla pacjenta – wstrzykuje się za pomocą niewielkiej igły lub kaniuli, głęboko w tkankę podskórną.

Zabieg nie jest bolesny, towarzyszy mu jedynie uczucie „rozpierania”, jednak można go przeprowadzić także pod znieczuleniem miejscowym. Po zakończonej wolumetrii twarzy lekarz wykonuje delikatny masaż w celu jak najdokładniejszego rozprowadzenia wypełniacza.

Przez kilka godzin po zabiegu nie należy dotykać ani masować twarzy, zaleca się również unikanie nadmiernej ekspresji mimicznej. Przez trzy dni natomiast nie należy opalać się, korzystać z solarium ani sauny. Efekty widoczne są natychmiast, a utrzymują się przez 12-18 miesięcy. Zaleca się powtarzanie zabiegu raz do roku. Zabiegi wolumetrii twarzy zawsze są wykonywane przez wykwalifikowanego lekarza.

Wolumetria twarzy pozwala przywrócić jędrność skórze oraz poprawić kontury twarzy bez konieczności stosowania innych metod w tym nici liftingujących.

Zabiegiem łączącym delikatną wolumetrię twarzy i mezoterapię igłową jest Profhilo.

Wolumetria – przeciwwskazania

Z wolumetrii twarzy nie powinny korzystać osoby:

Po zabiegu wolumetrii twarzy może wystąpić delikatny obrzęd lub zaczerwienienie, a także lekki ból w okolicach zastrzyków, objawy te jednak ustępują najpóźniej po kilku dniach. Delikatne obrzęki występują po wielu zabiegach medycyny estetycznej.

Nowoczesna medycyna estetyczna zna wiele skutecznych metod modelowania rysów twarzy.

Materiały stosowane do wolumetrii twarzy:

Wolumetria twarzy inne metody

Bardzo dobre efekty można uzyskać nićmi Aptos, co więcej można łączyć metody np. nici Aptos + kwas hialurownowy – wtedy efekty są bardziej naturalne.

Wolumetria twarzy jak długo się utrzymuje?

Efekt zabiegu usieciowanym kwasem hialuronowym utrzymuje się do 18 – 24 miesięcy, przy przeszczepie tłuszczu efekt jest bardziej naturalny i utrzymuje się 5 – 7 lat. Nićmi Aptos około 2 lat.

Wolumetria twarzy cena

Najczęściej jest to wydatek 1900 – 2700zł

Wolumetria twarzy Poznań

Czy wolumetria twarzy boli?

Wolumetria twarzy wykorzystuje odmianę bardziej usieciowanego kwasu hialuronowego. Jest ona bardziej gęsta od typowych wypełniaczy i bardzo plastyczna.
Lekarz wstrzykuje ją w głębokie warstwy tkanek poniżej skóry. Zabieg jest raczej bezbolesny, nieprzyjemne jest samo ukłucie igłą podczas przechodzenia przez skórę.

Czym jest i na czym polega wolumetria twarzy?

Zabieg wolumetrii twarzy polega na korygowaniu jej konturów oraz modelowaniu kształtu przy użyciu różnych substancji wypełniających. Zabieg charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa i stosunkowo niewielką bolesnością. Zazwyczaj zupełnie wystarczające jest znieczulenie miejscowe przy pomocy kremów ze środkiem anestetycznym jak na przykład EMLA.

Substancja wprowadzana jest przy pomocy cienkiej kaniul i lub igły w tkankę pod skórną, a czasami nawet pod mięśnie. W niektórych okolicach, jak na przykład podbródek, igła sięga praktycznie do kości żuchwy. Po wstrzyknięciu preparat rozprowadzany jest poprzez delikatny masaż zewnętrzny, przez co twarz modelowana jest do pożądanego kształtu.

Jakie metody stosuje się w wolumetrii twarzy?

W celu wykonania wolumetrii twarzy najczęściej wykorzystuje się metodę z kwasem hialuronowym. Jest to związek należący do grupy glikozaminoglikanów, czyli wielocukrów złożonych z powtarzających sie jednostek dwucukrowych. Cząsteczka zbudowana w ten sposób zwana jest bipolimerem i w tym przypadku składa się z na przemian występujących reszt kwasu D-glukuronowego i N-acetylo-D-glukozaminy połączonych wiązaniami β(1→4) i β(1→3) glikozydowymi. Jest to jedyny glikozaminoglikan, który nie wiąże się kowalencyjnie z białkami i nie tworzy proteoglikanów.

Występuje powszechnie w organizmie człowieka. Po pierwsze znajduje się w dużych ilościach w skórze właściwej. Dzięki swoim właściwościom wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 jej molekuł) powoduje właściwe nawilżenie skóry, a co za tym idzie jej napięcie i jędrność. W największej ilości znajduje się w młodej skórze, a w trakcie procesu starzenia się jego ilość maleje. Ponadto jest głównym składnikiem mazi stawowej odpowiadając między innymi za smarowanie powierzchni stawowych oraz zapewnienie odżywienia chrząstek.

Inną metodą znajdującą zastosowanie w wolumetrii twarzy jest Sculptra. To innowacyjny preparat wykorzystywany we współczesnej medycynie estetycznej. Jego skład bazuje na kwasie L-polimlekowym będącym związkiem chemicznym występującym fizjologicznie w organizmie. Uważany jest za najbardziej efektywny dostępny na rynku stymulator syntezy włókien kolagenowych i elastynowych. Z dobrodziejstw jego działania medycyna estetyczna korzysta już od 30 lat.

Kwas L-polimekowy, poprzez pobudzanie wytwarzania włókien kolagenowych i elastynowych, przyczynia się do pobudzania i uruchamiania procesów regeneracyjnych w skórze. Zapewnia tkankom elastyczność i poprzez sieć włókien tworzy swego rodzaju rusztowanie dla tkanek. Dzięki temu zwiększa napięcie skóry, poprawia jej jędrność, a tym samym odmładza wygląd. Likwiduje zmarszczki, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, usuwa worki pod oczami, czy „chomiki”. Istotne jest to, że jego rezultat nie wynika z samego wypełnienia, ale z odbudowania trójwymiarowej struktury włókien kolagenowych.

Działanie regeneracyjne preparatu Sculptra przebiega w sposób kilkuetapowy. W początkowym etapie, po wstrzyknięciu preparatu otrzymywany jest pierwotny efekt wynikający z wypełnienia preparatem. Następnie, woda wchodząca w skład Sculptra zostaje wchłonięta, co skutkuje zauważalnym pozornym wycofaniem się efektu. W końcu, na skutek stymulacji syntezy włókien kolagenowych, dochodzi do odbudowania struktury kolagenowej będącej szkieletem tkanki skórnej. Prowadzi to do powstania ostatecznego rezultatu zabiegu.

Kolejną metodą wykorzystywaną w wolumetrii twarzy jest zastosowanie nici liftingujących PDO. Mechanizm działania nici liftingujących PDO jest wielopłaszczyznowy
i opiera się na przeciwdziałaniu procesom starzenia się skóry. Umieszczone precyzyjnie w skórze właściwej tworzą swoiste rusztowanie dla tkanek. Ponadto drażniąc miejscowo, stanowią bodziec stymulujący zachodzenie procesów regeneracyjnych skóry.

Pierwszym mechanizmem, na którym opiera się działanie nici liftingujących jest pobudzanie procesów kolagenogenezy, czyli powstawanie kolagenu. Jest to białko tworzące włókna będące rusztowaniem skóry. Dzięki temu zapewnia prawidłowe napięcie skóry. Drugim aspektem oddziaływania nici liftingujacych, którego efektem jest odmłodzenie wyglądu skóry jest stymulacja elastynogenezy, to znaczy syntezy elastyny.

Elastyna jest białkiem występującym w skórze, której zadaniem jest zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Ponadto niektóre rodzaje nici na przykład typ Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze, a zwłaszcza młodej. Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu.

Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry, a co za tym idzie odmłodzenie jej wyglądu.

Powyższe metody wolumetrii twarzy mają jeden wspólny mianownik – są to metody inwazyjne. Współczesna medycyna estetyczna ma do zaproponowania również bezinwazyjną metodę jej wykonania, przy pomocy Ulthera, czyli technologia wykorzystująca fale ultradźwiękowe. Dzięki dużemu stopniowi skoncentrowania, wiązka ultradźwiękowa penetruje w głąb tkanki skórnej. Głębokość penetracji zależna jest od częstotliwości fali odwrotnie proporcjonalnie.

Znaczy to, że im mniejsza częstotliwość fali ultradźwiękowej, tym głębiej ona penetruje. Specyfika technologii Ulthera polega na wyjątkowych właściwościach fizycznych strumieni fal ultradźwiękowych emitowanych przez urządzenie. Ich działanie na tkanki jest minimalne, a maksimum rezultatu terapeutycznego osiągane jest w tak zwanej ogniskowej, czyli miejscu przecięcia się fal ultradźwiękowych.

Dzięki braku zjawiska rozproszenia energii w powierzchniowych warstwach skóry, dochodzi do skoncentrowania energii w warstwach głębszych, czyli docelowych dla działania, powodując precyzyjne, punktowe przegrzanie tkanki oraz następcze pobudzanie procesów regeneracyjnych skóry.

Wolumetria twarzy cena – zależy od ilości zużytego preparatu

Wolumetria twarzy

Jedna strzykawka

1100 zł

Dwie strzykawki

1 900 zł

Trzy strzykawki

2 700 zł

Cztery strzykawki

3 600 zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530