Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Wolumetria twarzy


Wolumetria twarzy – modelowanie twarzy bez skalpela, poprzez zastosowanie wypełniacza można modelować rysy twarzy.

Wolumetria twarzy jest to bezinwazyjny, niechirurgiczny zabieg modelowania twarzy. Polega na korekcji objętości tkanek miękkich, przywracaniu im utraconej objętości.

wolumetria, wolumetria twarzy

Wolumetria twarzy uzyskujemy poprzez wstrzyknięcie wypełniacza w miejsca, gdzie ilość tkanki podskórnej uległa zmniejszeniu, można skutecznie poprawić zarys twarzy.

Najczęściej stosujemy kwas hialuronowy Aliaxin – szwajcarskiej firmy IBSA

Naturalnym wypełniaczem może być własny tłuszcz – lipofilling. Innym wypełniaczem jest fibryna bogatopłytkowa.

Jest to wolumetria twarzy regeneracyjna – przeszczepiony własny tłuszcz zawiera komórki macierzyste.

Naturalny wypełniacz ATR również może być skutecznie stosowany do zabiegów wolumetrii twarzy.

Atr naturalny wypełniacz

Atr naturalny wypełniacz

Kwas hialuronowy o odpowiedniej gęstości – biozgodna substancja występująca również naturalnie w ludzkim organizmie – nie tylko doskonale redukuje zmarszczki, ale również przywraca odpowiednią objętość tkankom twarzy, działa jako wypełnienie tłuszczowe.

Dodatkowymi efektami wolumetrii twarzy mogą być: uniesienie kącików ust, uwydatnienie kości policzkowych, redukcja zmarszczek, bruzd wokół ust oraz kurzych łapek. Skóra po zabiegu wydaje się też młodsza, świeższa, bardziej wypoczęta i jędrniejsza.

Wolumetria twarzy – DLA KOGO?

Wolumetria twarzy polecana jest osobom:

GDZIE?

W ramach wolumetrii twarzy wypełniać można wprowadzać w następujące miejsca twarzy:

Wolumetria twarzy na czym polega?

Zabieg polega na przywróceniu objętości w miejscach gdzie jest jej niedobór. Z definicji służą do tego wypełniacze. Naturalnym wypełniaczem dającym trwały efekt przywrócenia objętości jest własny tłuszcz. Można także używać kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia Radiesse.

Wolumetria – ZABIEG

Preparat – miękki, elastyczny, niewidoczny i niewyczuwalny dla pacjenta – wstrzykuje się za pomocą niewielkiej igły lub kaniuli, głęboko w tkankę podskórną.

Zabieg nie jest bolesny, towarzyszy mu jedynie uczucie „rozpierania”, jednak można go przeprowadzić także pod znieczuleniem miejscowym. Po zakończonej wolumetrii twarzy lekarz wykonuje delikatny masaż w celu jak najdokładniejszego rozprowadzenia wypełniacza.

Przez kilka godzin po zabiegu nie należy dotykać ani masować twarzy, zaleca się również unikanie nadmiernej ekspresji mimicznej. Przez trzy dni natomiast nie należy opalać się, korzystać z solarium ani sauny. Efekty widoczne są natychmiast, a utrzymują się przez 12-18 miesięcy. Zaleca się powtarzanie zabiegu raz do roku. Zabiegi wolumetrii twarzy zawsze są wykonywane przez wykwalifikowanego lekarza.

Wolumetria pozwala przywrócić jędrność skórze oraz poprawić kontury twarzy bez konieczności stosowania innych metod w tym nici liftingujących.

Zabiegiem łączącym delikatną wolumetrię twarzy i mezoterapię igłową jest Profhilo.

WOLUMETRIA – PRZECIWWSKAZANIA I ELEKTY UBOCZNE

Z wolumetrii twarzy nie powinny korzystać osoby:

Po zabiegu wolumetrii twarzy może wystąpić delikatny obrzęd lub zaczerwienienie, a także lekki ból w okolicach zastrzyków, objawy te jednak ustępują najpóźniej po kilku dniach. Delikatne obrzęki występują po wielu zabiegach medycyny estetycznej.

Nowoczesna medycyna estetyczna zna wiele skutecznych metod modelowania rysów twarzy.

Materiały stosowane do wolumetrii twarzy:

Wolumetria twarzy inne metody

Bardzo dobre efekty można uzyskać nićmi Aptos, co więcej można łączyć metody np. nici Aptos + kwas hialurownowy – wtedy efekty są bardziej naturalne.

Wolumetria twarzy jak długo się utrzymuje?

Efekt zabiegu usieciowanym kwasem hialuronowym utrzymuje się do 18 – 24 miesięcy, przy przeszczepie tłuszczu efekt jest bardziej naturalny i utrzymuje się 5 – 7 lat. Nićmi Aptos około 2 lat.

Wolumetria twarzy cena

Najczęściej jest to wydatek 1900 – 2700zł

Wolumetria twarzy Poznań

Czy wolumetria twarzy boli?

Wolumetria wykorzystuje odmiany bardziej usieciowanego kwasu hialuronowego. Jest ona bardziej gęsta od typowych wypełniaczy i bardzo plastyczna.
Lekarz wstrzykuje ją w głębokie warstwy tkanek poniżej skóry. Zabieg jest raczej bezbolesny, nieprzyjemne jest samo ukłucie igłą podczas przechodzenia przez skórę..
Wolumetria twarzy

Jedna strzykawka

1100 zł

Dwie strzykawki

1 900 zł

Trzy strzykawki

2 700 zł

Cztery strzykawki

3 600 zł

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530