wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
30min
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
całe ciało
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
wg cennika

Leczenie nadpotliwości jest teraz bardzo skuteczne, zastosowanie Lasera 1470 nm, radiofrekwncji mikroigłowej ATTIVA czy toksyny botulinowej przynosi trwałe efekty.

Pot pomaga regulować temperaturę naszego ciała, usuwa również toksyny z organizmu. Jest on wydzielany pod wpływem impulsów z układu nerwowego, ale i pod wpływem emocji.

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

Przeciwwskazania

Cennik zabiegu


Dłonie toksyna botulinowa

1600zł

Pachy toksyna botulinowa

1500zł

Pachy radiofrekwencja mikroigłowa - 3 zabiegi w odstępach miesięcznych

1500zł

Stopy toksyna botulinowa

2500zł

Informacja o zabiegu


Leczenie nadpotliwości

Pocimy się, kiedy temperatura otoczenia jest zbyt wysoka lub podczas wysiłku fizycznego. Problem pojawia się jednak wtedy, kiedy potu jest wyraźnie zbyt dużo. Wtedy nie pomagają standardowe procedury: częste zażywanie kąpieli, noszenie przewiewnych ubrań i ich codzienna zmiana, unikanie kofeiny, niektórych przypraw i papierosów.

Bardzo skuteczne leczenie:

Nadpotliwość ma często podłoże emocjonalne, ale jej przyczyną mogą być także choroby ogólnoustrojowe, takie jak: cukrzyca, nadczynność tarczycy, choroby nerek czy też gruźlica. Dlatego przed wybraniem metody leczenia nadpotliwości warto sprawdzić cukier oraz poziom hormonów. Nasz lekarz specjalista przed rozpoczęciem leczenia przeprowadza najpierw szczegółowy wywiad z pacjentami.

Nadpotliwość – nadmierna potliwość najczęściej ma charakter miejscowy i dotyczy okolicy pach, stóp, głowy czy dłoni, rzadziej dotyczy całego ciała. Jest to przykra przypadłość, która może powodować wiele nieprzyjemnych sytuacji (ze względny na specyficzny zapach potu, za które odpowiedzialne są znajdujące się na ciele bakterie).

Nadpotliwość stóp, ze względu na bolesność zabiegu możemy wykonać w asyście anestezjologa, w głębokiej sedacji.

Skuteczne sposoby na leczenie nadpotliwości

Oprócz zmiany codziennego trybu życia, warto też pić napary i zażywać kąpieli m.in. z wyciągami z pokrzywy, szałwii czy kory dębu. Można także stosować wskazane przez lekarza suplementy diety. W przypadku nadpotliwości istotny jest także dobór odpowiedniego antyperspirantu czy dezodorantu. Najlepiej jest wybierać te, które są dostępne wyłącznie w aptekach (zawierają chlorek glinu).

Skuteczne leczenie nadpotliwości przynosi dużą ulgę osobom, dla których problem ten jest bardzo nieprzyjemny i krępujący. W przypadku leczenia szczególnie polecany jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, który polega na wstrzyknięciu toksyny botulinowej w okolice występowania gruczołów potowych. W ten sposób ich praca zostaje zahamowana, a tym samym wydzielanie potu jest uniemożliwione na okres około 6-12 miesięcy. Po tym czasie można powtórzyć zabieg.

Metoda ta jest skuteczna z kilku istotnych powodów. Daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność. Toksyna botulinowa skutecznie usuwa objawy nadpotliwości, ponieważ poraża zakończenia nerwowe, co powoduje blokowanie nadmiernego wydzielania potu, a nie jedynie maskowanie, jak to jest w przypadku stosowania ogólnodostępnych środków. Poza tym, toksynę botulinową wstrzykuje się w konkretne miejsce.

Trwały efekt można uzyskać poprzez podgrzanie skóry “od wewnątrz” wykorzystując technologię radiofrwekwencji mikroigowej.

Przeprowadzenie zabiegu poprzedza precyzyjną ocena intensywności potu – test Minora (jodowo-skrobiowy). Dany obszar ciała smaruje się jodyną, a następnie posypuje skrobią ziemniaczaną. Skupiska gruczołów potowych będą widoczne już po kilku minutach w postaci czerwonych punktów. Jest to metoda niezwykle precyzyjna i skuteczna.

Ponieważ jodyna może powodować przebarwienia – prosimy o przyjście w bieliźnie i bluzce w kolorze czarnym / ciemnym.

Przed wykonaniem zabiegu stosuje się żel lub krem znieczulający. Sam zabieg trwa około dwóch godzin i dzięki znieczuleniu jest prawie bezbolesny.

Pierwsze rezultaty są widoczne już po kilku dniach, a efekt utrzymuje się przez ok. 6 miesięcy, dlatego zabieg najlepiej wykonywać dwa razy w roku.

Najsilniejszy efekt występuje po 14 dniach – wtedy też zapraszamy do kontroli po zabiegu.

W przypadku regularnego poddawania się zabiegowi, po ok. 3 latach praca gruczołów potowych ulega regulacji i nie ma konieczności dalszego stosowania toksyny botulinowej.

Indywidualne podejście

Kolejną nowoczesną metodą leczenia nadpotliwości w Poznaniu jest radiofrekwencja mikroigłowa.

W pojedynczych przypadkach, tych najbardziej skrajnych, stosuje się sympatektomię – przecięcie włókien nerwowych.

Sposób walki z nadpotliwością musi być indywidualnie dobrany przez specjalistę. Czasami wizyta u dermatologa nie wystarczy. Konieczne mogą okazać się konsultacje z neurologiem, psychologiem czy chirurgiem.

Poznań – Gabinet Medycyny Estetycznej – zapraszamy!

Leczenie nadpotliwości

Wydzielanie potu jest bardzo ważnym procesem dla zachowania homeostazy organizmu ludzkiego. Jest on wydzieliną gruczołów potowych znajdujących się na całym ciele. Składa się w przeważającej części z wody, która stanowi około 96% jego objętości, soli (do 0,8%) i innych związków organicznych (między innymi tłuszczów, węglowodanów, mocznika, kwasu moczowego i innych).

Dokładny skład zależy przede wszystkim od rytmu wydzielania potu, to znaczy czy jest ono okresowe czy stałe. Okresowe pocenie się polega na tym, że czynna jest tylko część gruczołów. Z kolei podczas stałego wydzielania aktywne są wszystkie z nich. Z takim stanem mamy do czynienia na przykład podczas intensywnego wysiłku fizycznego czy też stresu.

Istnieją różne teorie dotyczące pochodzenia specyficznego zapachu potu. Jedna opiera się na poglądzie, iż odpowiadają za niego zawarte w nim feromony. Według innej powstaje wskutek działania specyficznej dla każdego człowieka fizjologicznej flory bakteryjnej rozkładającej pot.

Jego wydzielanie jest procesem stałym, jednakże w warunkach spoczynku, kiedy czynnych jest ok. 5% gruczołów potowych, pojawia się on w niezauważalnej ilości. Zwiększenie intensywności pocenia się następuje w sytuacjach zwiększonej temperatury otoczenia, wysiłku fizycznego czy też stresu.

Proces pocenia się jest bardzo istotny dla zachowania równowagi termicznej ciała. Jego rola w termoregulacji jest nieodzowna. Dzięki niemu, poprzez nawilżenie skóry, a następnie parowanie z jej powierzchni dochodzi do obniżenia temperatury. Ponadto, wraz z nim wydalane są z organizmu toksyny.

Gruczoły potowe rozmieszczone są praktycznie na całej powierzchni ciała. Wyjątkiem są wargi oraz narządy płciowe. Największa ich ilość znajduje się w dołach pachowych, oraz na powierzchni dłoni i stóp.

Czym jest nadpotliwość – nadmierna potliwość?

Nadpotliwość jest stanem nadmiernego wydzielania potu, w ilości znacznie większej niż jest konieczna do prawidłowego przebiegu procesu regulacji temperatury ciała. Najczęstszą jej postacią jest nadpotliwość idiopatyczna. Pojęcie to oznacza, że jest ona samoistna, a jej przyczyna nie jest znana. Drugą postacią jest nadpotliwość wtórna, czyli taka, która występuje w przebiegu niektórych schorzeń. Najczęściej dotyczy okolicy pach, a także dłoni i stóp. Rzadko jest zjawiskiem uogólnionym.

Przyczyny nadpotliwości

Wydzielanie potu podlega bardzo ścisłej regulacji za pomocą gospodarki hormonalnej oraz czynności układu nerwowego. Z tego powodu zaburzenia ich funkcji może powodować do rozchwiania tej równowagi. Bardzo często występuje w niektórych chorobach endokrynologicznych, takie jak nadczynność tarczycy, cukrzyca, czy hipoglikemia.

Poza stanami chorobowymi, nadmierne wydzielanie potu może być uwarunkowane genetycznie. U tych osób przejawia się ono szczególnie podczas okresów wzmożonych przemian metabolicznych i fizjologicznych organizmu, takich jak dojrzewanie płciowe, menopauza czy też andropauza.

Jak sobie radzić z nadpotliwością?

Tendencja do zwiększonego wydzielania potu w początkowych, łagodnych fazach może być zaopatrzona standardowymi sposobami. Oczywiście częste, regularne kąpiele i stosowanie dezodorantów z antyperspirantem w niektórych przypadkach pozwalają na poradzenie sobie z problemem.

Można również sięgać po dostępne w aptekach silniejsze antyperspiranty zawierające chlorek glinu, w przypadku których jednorazowa aplikacja wystarczy na około 3-5 dni. Również dbanie o właściwą dietę ograniczając ilość pikantnych przypraw, mocnej kawy czy herbaty oraz alkoholu wpływa na zmniejszenie nadpotliwości.

Jednakże często tego typu działania nie są wystarczające. W takich wypadkach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

Bakterie w walce z nadpotliwością

Bakterie z rodzaju Clostridium Botullinum produkują jad kiełbasiany, czyli toksynę botulinową. Zatrucie nią (na przykład na drodze pokarmowej poprzez spożycie zepsutych konserw czy wędlin) może prowadzić do groźnego dla życia porażenia mięśni oddechowych. Jej działanie polega na hamowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego poprzez blokowanie wiązania acetylocholiny wywołującej skurcz mięśni.

Jednakże jej precyzyjna, miejscowa aplikacja jest całkowicie bezpieczna i powszechnie wykorzystywana w medycynie estetycznej. Toksyna botulinowa typu A. Zabieg przeprowadzany jest przez lekarza.

Polega na wstrzyknięciu substancji przy pomocy strzykawki z bardzo cienką igłą. Dzięki blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego hamują wydzielanie potu między innymi w dołach pachowych. Dzięki precyzyjnemu podaniu toksyny botulinowej procedura jest w stu procentach bezpieczna.

Ponadto jest praktycznie całkowicie bezbolesna i nie wymaga znieczulenia ani opieki anestezjologa. Jednakże u pacjentów z niskim progiem tolerancji bólu można zastosować miejscowo działający krem z anestetykiem (np. krem znieczulający).

Rezultaty zabiegu widoczne są już po kilku dniach i utrzymują się około 6 miesięcy. Z tego względu, aby utrzymać stały rezultat należy go powtarzać 2 razy do roku. Po około 3 latach regularnych zabiegów, dochodzi do uregulowania pracy gruczołów potowych i utrwaleniu efektu.

Co ma wspólnego termolifting i leczenie nadpotliwości?

Metodą wykazującą się bardzo dużą skutecznością w leczeniu nadpotliwości pach jest radiofrekwencja mikroigłowa. Jej działanie polega na synergii mikronakłuć z falami radiowymi. Przykładowym urządzeniem wykorzystującym tę technologię jest rf mikroigłowa.

Do leczenia nadmiernego wydzielania potu stosuje się dużo wyższe parametry niż w przypadku liftingu czy usuwania rozstępów. Powoduje to przegrzanie gruczołów potowych w dołach pachowych, a co za tym idzie zmniejszenie intensywności wydzielania potu.

Zabieg należy powtórzyć dwukrotnie w odstępie miesiąca, a jego efekt utrzymuje się wiele lat.

W związku z powyższym można śmiało stwierdzić, że zabieg z wykorzystaniem radiofrekwencji mikroigłowej jest skuteczniejszy niż użycie toksyny botulinowej jeśli chodzi o leczenie nadpotliwości.

Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość (nadmierna potliwość) dłoni to zwiększona potliwość dłoni, która jest często bardzo wstydliwym problemem dla osób cierpiących na tą dolegliwość.

Rozwiązaniem tej kłopotliwej sytuacji jest toksyna botulinowa.

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej skutecznie znosi nadmierną potliwość dłoni na okres 6 miesięcy. Po tym czasie konieczne jest ponowne jego wykonanie.

Przed podaniem toksyny botulinowej wykonujemy test Minora.

Test ten pozwala określić miejsca o szczególnym nasileniu wydzielania potu, dzięki czemu toksyna botulinowa jest podawany w sposób celowany.

Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej leczenie nadpotliwości jest bardzo skuteczne i bezpieczne.

Nadpotliwość dłoni możemy skutecznie leczyć.

Zabieg aplikacji toksyny botulinowej w wybrane miejsca jest bezpieczny, a sam zabieg nie trwa dłużej, aniżeli 30 min. Wykonuje go lekarz medycyny estetycznej. Toksynę botulinową podaje się cienką igłą w miejsca, gdzie występuje największa potliwość. Mała dawka leku skuteczne hamuje niemiłą przypadłość.

Zabieg należy powtarzać w miarę potrzeby. Efekty są bardzo zadowalające, dlatego poleca się go każdej osobie cierpiącej na nadmierną potliwość.

Nie wiadomo do końca, jakie są przyczyny nadmiernej potliwości, być może pewien wpływ na występowanie tego zaburzenia mają czynniki genetyczne.

Ocenia się, że nawet około 1% do 3% populacji cierpi na jedną z odmian tego zaburzenia.

Dolegliwości zwykle pojawiają się w drugiej lub w trzeciej dekadzie życia.

W Polsce nadpotliwość (nadmierna potliwość) nie jest uznawana za chorobę.

Przyczyny nadmiernej potliwości:

Fizjologiczne:

Objawowe:

Przed zabiegiem toksyną botulinową warto wyeliminować niektóre przyczyny.

Zabieg jest bardzo skuteczny wymaga jednak regularnego powtarzanie w odstępach mniej więcej 6 miesięcy.

Zauważono znaczne zmniejszenie dolegliwości przy regularnych zabiegach po okresie 2 – 3 lat.

Na chwilę obecną nie ma innej alternatywy do toksyny botulinowej.

Nadpotliwość pach to nadmierne pocenie się w okolicach pach, które jest źródłem znacznego dyskomfortu dla osób cierpiących na ta dolegliwość.

Sytuacje stresowe, ważne wydarzenia, wyższa temperatura otoczenia mogą wywoływać wzmożoną potliwość, co prowadzi do ciągłego zawilgotnienia ubrania oraz nieprzyjemnego zapachu.

Często sama myśl o tym zjawisku jest źródłem stresu, co prowadzi do wzmożonego wydzielania potu, tak więc błędne koło się samo napędza.

Napotliwość pach – leczenie

Z pomocą przychodzi toksyna botulinowa.  Toksyna botulinowa jest niezwykle skutecznym lekiem, pozwalającym przerwać nadmierne wydzielanie potu pod pachami.

Przed zabiegiem wykonuje się test Minora – dzięki temu można podawać toksynę botulinową w sposób celowany, a więc bardziej bezpieczny.

Ostrzykiwanie okolic pach toksyną botulinową zaleca się pacjentom cierpiącym na nadmierną potliwość raz na 6 miesięcy – tyle utrzymuje się średnio działanie toksyny botulinowej.

Umów się na wizytę i przekonaj się, jak można łatwo pozbyć się uciążliwej dolegliwości.

Nadpotliwość pach nie musi być już problemem.

Toksyna botulinowa pozwala obecnie na skutecznie leczenie nadpotliwości różnych okolic ciała: pach, dłoni i stóp.

Alternatywą do ostrzykiwania toksyną botulinową jest zastosowanie zabiegu Attiva.

Leczenie nadpotliwości pach

Jednym z warunków koniecznych do utrzymania homeostazy organizmu jest prawidłowa termoregulacja. Proces ten pozwala na utrzymanie prawidłowej temperatury ustroju chroniąc zarówno przed jego wyziębieniem jak i nadmiernym przegrzaniem. Jednym z podstawowych mechanizmów będących elementem regulacji ciepłoty ciała jest wydzielanie potu.

Pot jest wydzieliną gruczołów potowych, zlokalizowanych praktycznie na całym ciele. Jest to substancja złożona aż w 96% z wody. Pozostałe elementy wchodzące w jego skład to sól, oraz związki organiczne (na przykład tłuszcze, białka czy węglowodany). Dokładny udział poszczególnych związków chemicznych w tej wydzielinie jest zmienny i zależy od trybu pracy gruczołów potowych. Wyróżniamy dwa poziomy wydzielania. Pierwszy z nich, zwany okresowym, polega na pracy jedynie części gruczołów. W drugim zaś wszystkie one są aktywne. Ten tryb określany jest mianem stałego.

Pot to substancja bezbarwna, charakteryzująca się specyficznym, często nieprzyjemnym zapachem. Teorie na temat jego pochodzenia są różne. Jedna z nich mówi o tym, że woń potu pochodzi od produktów jego rozkładu. Ma za niego odpowiadać fizjologiczna skórna flora bakteryjna charakterystyczna dla każdego człowieka. Z kolei inna hipoteza opiera się na przekonaniu, że ten specyficzny zapach spowodowany jest przez feromony rozpuszczone w pocie.

Jak już wspomniano wcześniej, gruczoły potowe rozmieszczone są w zasadzie na całym ciele. Wyjątkiem są okolice narządów płciowych. Największa ich ilość znajduje się w dołach pachowych. Stąd też problem nadpotliwości dotyczy przede wszystkim pach.

Około 5% gruczołów potowych wykazuje stałą aktywność wydzielniczą. Jednakże objętość potu wydzielana w stanie spoczynku organizmu jest praktycznie niezauważalna. Istnieją różnorodne czynniki nasilające ten proces. Należą do nich między innymi zwiększenie ciepłoty otoczenia, wysiłek fizyczny, a także stres.

Wydzielanie potu jest bardzo istotnym procesem dla utrzymania prawidłowej równowagi termicznej ciała. Poprzez proces jego parowania ze skóry dochodzi do jej chłodzenia, a co za tym idzie do obniżenia temperatury ciała. Jest to bardzo ważny mechanizm chroniący organizm przed przegrzaniem.

Co to jest nadpotliwość?

Mianem nadpotliwości określa się sytuację, w której organizm wydziela pot w ilości dużo większej niż konieczna do utrzymania prawidłowego stanu równowagi termicznej organizmu. Przyczyny jej występowania są różne. Najczęściej spotykaną postacią jest nadpotliwość idiopatyczna, czyli samoistna.

Doszukując się innych powodów nadmiernego wydzielania potu należy uświadomić sobie fakt, iż proces ten podlega ścisłemu wpływowi układu nerwowemu oraz regulacji hormonalnej. W związku z powyższym choroby z kręgu neurologicznego oraz endokrynologicznego, jak na przykład cukrzyca czy też nadczynność tarczycy, predysponują do wystąpienia nadpotliwości. Również choroby związane z podwyższeniem ciepłoty ciała (jak na przykład gorączka w przebiegu procesów infekcyjnych) mogą zwiększać wydzielanie potu.

Oprócz czynników chorobowych, nadpotliwość u niektórych osób jest uwarunkowana genetycznie. Przejawia się ona szczególnie w sytuacjach intensywnych przemian metabolicznych oraz przełomów hormonalnych, na przykład w okresie dojrzewania płciowego, czy też przekwitania.

Sposoby walki z nadpotliwością

Istnieje wiele sposobów radzenia sobie z nadpotliwością. Dobór odpowiedniej metody należy zindywidualizować i dostosować do stadium i stopnia nasilenia dolegliwości. U pacjentów w początkowej fazie, wystarczające okazują się standardowe metody. Istotnym sposobem przeciwdziałania nadmiernemu wydzielaniu potu jest dbanie o odpowiednią dietę i unikanie pokarmów pobudzających ten proces. Należą do nich przede wszystkim pikantne przyprawy, mocna kawa i herbata. Istotne jest również unikanie alkoholu.

Kluczowe jest oczywiście codzienne dbanie o higienę osobistą i używanie dezodorantu

z antyperspirantem. W przypadku nieskuteczności zwykłych preparatów, należy zastosować dostępne w aptekach antyperspiranty zawierające chlorek glinu. W takim przypadku jednorazowa aplikacja pozwala na utrzymanie efektu przez 3 do 5 dni.

Jednakże niejednokrotnie powyższe metody okazują się niewystarczająco skuteczne.

W takich sytuacjach z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Jedną z możliwości oferowaną przez nią jest zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Substancja ta, zwana inaczej jadem kiełbasianym, wytwarzana jest przez bakterie z rodzaju Clostridium Botulinum.

Zatrucie tą toksyną jest bardzo niebezpieczne, gdyż prowadzi do porażenia mięśni, w tym tych opowiadających za oddychanie, i niejednokrotnie kończy się śmiercią. Mechanizm jej działania polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego w tak zwanej płytce ruchowej, czyli połączeniu nerwowo-mięśniowym. Wiąże się ona z receptorem acetylocholiny blokując jej przyłączanie, co uniemożliwia zainicjowanie skurczu mięśnia. Jednakże do wyżej opisanej sytuacji dochodzi w przypadku dostania się jadu kiełbasianego do krwioobiegu.

Precyzyjna aplikacja toksyny botulinowej, jaką przeprowadza się w medycynie estetycznej warunkuje całkowite bezpieczeństwo zabiegu. Procedura jest również całkowicie bezbolesna, dzięki czemu nie ma konieczności hospitalizacji, znieczulenia, ani opieki anestezjologicznej. Dzięki wyżej opisanemu mechanizmowi dochodzi do zablokowania wydzielania potu. Efekt utrzymuje się przez ok. 6 miesięcy, ale po 3 latach regularnych zabiegów ulega on utrwaleniu. Inną metodą skuteczną w walce z nadpotliwością jest radiofrekwencja mikroigłowa.

Mechanizm jej działania polega na synergii dwóch metod – mikronakłuć oraz bodźca termicznego generowanego przez falę radiową. Dzięki temu dochodzi do zniszczenia części gruczołów potowych w dołach pachowych, a co za tym idzie, zmniejszenia wydzielania potu. Rezultat tej metody jest trwalszy niż w przypadku toksyny botulinowej.

Przy leczeniu nadpotliwości pach mamy do wyboru 2 metody:

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morheus
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morheus
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morheus
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza