Usuwanie cieni pod oczami

Usuwanie cieni pod oczami to częsty powód wizyt w gabinetach medycyny estetycznej.

Cienie pod oczami to częste zjawisko.

Bywają efektem przemęczenia, czasem są sygnałem stanów chorobowych. Niezmiennie są powodem dyskomfortu jeśli chodzi o poczucie własnej atrakcyjności.

Najbardziej skutecznie redukującym cienie pod oczami jest zabieg dermapen 4 z osoczem bogatopłytkowym.

Bardzo dobre efekty przynosi przeszczep tłuszczu a także radiofrekwencja mikroigłowa.

Usuwanie cieni pod oczami – sposoby

Skuteczne usuwanie cieni pod oczami to:

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Widoczne cienie pod oczami są przypadłością wielu kobiet. Związane jest to z indywidualnymi predyspozycjami płci pięknej. Dla większości Pań posiadanie widocznych cieni pod oczami jest dużym problemem estetycznym. Ich twarze wyglądają przez nie na ciągle zmęczone i schorowane. Ze względu na swoją specyfikę cienie pod oczami są trudne do zatuszowania makijażem, a dobór odpowiedniego odcienia korektora jest często niemożliwy.

Przyczyny wystąpienia cieni pod oczami

Cienie pod oczami częściej występują u kobiet, ponieważ u Pań skóra w tych okolica jest o wiele cieńsza niż u mężczyzn. Główną przyczyną występowania cieni pod oczami jest po prostu zmęczenie. Zbyt mała ilość snu, codzienne stresy i nieodpowiednia dieta szybko odbijają się na stanie skóry.

Kolejna przyczyna leży w genetyce. Skłonności do występowania worków pod oczami w dużej mierze dziedziczymy po rodzicach. Wynika to z odziedziczonej budowy skóry, która jest bardzo cienka w okolicach oczu i umożliwia prześwitywanie wielu naczyń krwionośnych.

Inną, równie często występującą przyczyną są problemy w pigmentacji skóry pod oczami, czyli występowanie zwiększonej ilości melaniny w tych okolicach. Również budowa czaszki odpowiada za występowanie tego problemu; szczególnie w przypadku głęboko osadzonych oczu.

Wraz z wiekiem wzrasta widoczność cieni pod oczami, ponieważ skóra staje się odwodniona i traci swoją naturalną grubość. Również częste wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych powoduje wysuszenie naskórka w okolicy oczu, dlatego warto stosować kremy z filtrem również w tych rejonach twarzy.

Usuwanie cieni pod oczami – metody

Redukcja cieni pod oczami wydaje się trudną kwestią, ponieważ skóra w tej okolicy jest delikatna i bardzo cienka. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła na ten problem rozwiązanie. Jest nim zastosowanie przeszczepu tłuszczu.

Najskuteczniejsze metody to:

  • Przeszczep tłuszczu
  • Laser frakcyjny – rozjaśnia skórę i poprawia jej jędrność
  • Osocze bogatopłytkowe z dermapenem – poprawia jakość skóry, redukuje jej wiotkość.
  • Venus Legacy – poprawia krążenie chłonki, stymuluje wytwarzanie kolagenu
  • Karboksyterapia – poprawia ukrwienie
  • Nici Aptos Nano Vitis – stymulują wytwarzanie kolagenu, poprawiają stan skóry oraz wypełniają zagłębienie.
  • Mezoterapia igłowa – nieusieciowany kwas hialuronowy stymuluje skórę, poprawia mikrokrążenie
  • Radiofrekwencja mikroigłowa
  • Ledoterapia

Wszystkie te metody można łączyć. Osocze można dodawać do każdego z tych zabiegów lub jako osobny zabieg.

Efekty przychodzą dopiero po pewnym czasie ale utrzymują się długo.

Co jeszcze?

Bardzo dobre i długotrwałe efekty daje przeszczep własnego tłuszczu. Zabieg polega na odessaniu niewielkiej ilości tłuszczu z okolic gdzie mamy go w nadmiarze np. brzuch i podaniu w miejsce gdzie jest jego niedobór, okolice pod oczami, bruzdy nosowo-wargowe i inne.

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, brak działań niepożądanych – własny tłuszcz nie powoduje uczuleń. Efekt jest długotrwały,  w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który należy dodawać co 12-15 miesięcy.

Podawanie kwasu hialuronowego w dolinie łez jest zabiegiem prawie bezbolesnym. Trwa około 15 minut i jego efekty otrzymują się od 6 do 8 miesięcy w zależności od pacjentki.

Rozległość zabiegu jest ustalana indywidualnie dla każdej pacjentki i jest wykonywana przez doktora Włodzimierz Rosińskiego po konsultacji z uwzględnieniem ogólnego stanu zdrowia pacjentki.

Usuwanie cieni pod oczami cennik

Laser frakcyjny– 600 zł

Osocze bogatopłytkowe– 600 zł

Laser frakcyjny + osocze– 800 zł

Komórki macierzyste Lipogems– 4 000 zł