Usuwanie cieni pod oczami bardzo wpływa na ogólny wygląd twarzy.
Najbardziej skutecznie redukującym cienie pod oczami jest zabieg dermapen 4 z osoczem bogatopłytkowym.
Bardzo dobre efekty przynosi przeszczep tłuszczu a także radiofrekwencja mikroigłowa.
Usuwanie cieni pod oczami – sposoby
Bardzo skuteczny zabieg – komórki macierzyste Nano fat
Skuteczne usuwanie cieni pod oczami to:
- Dermapen z osoczem bogatopłytkowym
- Kwas polimlekowy – Juvelook, zabieg bezinwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji
- Laser frakcyjny
- Przeszczep tłuszczu – komórki macierzyste
- Mezoterapia igłowa
- Karboksyterapia
- Nici Aptos – Nano Vitis
- Radiofrekwencja mikroiglowa
- Ledoterapia
- ATR – naturalny wypełniacz
Skutecznym zabiegiem jest też laser Genesis
Jak pozbyć się cieni pod oczami?
Widoczne cienie pod oczami / sińce pod oczami są przypadłością wielu kobiet. Związane jest to z indywidualnymi predyspozycjami płci pięknej. Dla większości Pań posiadanie widocznych cieni pod oczami jest dużym problemem estetycznym. Ich twarze wyglądają przez nie na ciągle zmęczone i schorowane.
Ze względu na swoją specyfikę cienie pod oczami są trudne do zatuszowania makijażem, a dobór odpowiedniego odcienia korektora jest często niemożliwy. Często to okulista zwraca uwagę na występowanie cieni pod oczami i kieruje na leczenie.
cienie pod oczami
worki pod oczami
Przyczyny wystąpienia cieni pod oczami
Cienie pod oczami częściej występują u kobiet, ponieważ u Pań skóra w tych okolica jest o wiele cieńsza niż u mężczyzn. Główną przyczyną występowania cieni pod oczami jest po prostu zmęczenie. Zbyt mała ilość snu, codzienne stresy i nieodpowiednia dieta szybko odbijają się na stanie skóry.
Kolejna przyczyna leży w genetyce. Skłonności do występowania worków pod oczami w dużej mierze dziedziczymy po rodzicach. Wynika to z odziedziczonej budowy skóry, która jest bardzo cienka w okolicach oczu i umożliwia prześwitywanie wielu naczyń krwionośnych.
Inną, równie często występującą przyczyną są problemy w pigmentacji skóry pod oczami, czyli występowanie zwiększonej ilości melaniny w tych okolicach. Również budowa czaszki odpowiada za występowanie tego problemu; szczególnie w przypadku głęboko osadzonych oczu.
Wraz z wiekiem wzrasta widoczność cieni pod oczami, ponieważ skóra staje się odwodniona i traci swoją naturalną grubość. Również częste wystawianie skóry na działanie promieni słonecznych powoduje wysuszenie naskórka w okolicy oczu, dlatego warto stosować kremy z filtrem również w tych rejonach twarzy.
Usuwanie cieni pod oczami – metody
Redukcja cieni pod oczami wydaje się trudną kwestią, ponieważ skóra w tej okolicy jest delikatna i bardzo cienka. Na szczęście medycyna estetyczna znalazła na ten problem rozwiązanie. Jest nim zastosowanie przeszczepu tłuszczu.
Najskuteczniejsze metody to:
- Przeszczep tłuszczu – komórki macierzyste
- Laser frakcyjny – rozjaśnia skórę i poprawia jej jędrność
- Osocze bogatopłytkowe z dermapenem – poprawia jakość skóry, redukuje jej wiotkość.
- Venus Legacy – poprawia krążenie chłonki, stymuluje wytwarzanie kolagenu
- Karboksyterapia – poprawia ukrwienie
- Nici Aptos Nano Vitis – stymulują wytwarzanie kolagenu, poprawiają stan skóry oraz wypełniają zagłębienie.
- Mezoterapia igłowa – nieusieciowany kwas hialuronowy stymuluje skórę, poprawia mikrokrążenie
- Radiofrekwencja mikroigłowa
- Ledoterapia
Wszystkie te metody można łączyć. Osocze można dodawać do każdego z tych zabiegów lub jako osobny zabieg.
Efekty przychodzą dopiero po pewnym czasie ale utrzymują się długo.
Co jeszcze na sińce pod oczami?
Bardzo dobre i długotrwałe efekty daje przeszczep własnego tłuszczu. Zabieg polega na odessaniu niewielkiej ilości tłuszczu z okolic gdzie mamy go w nadmiarze np. brzuch i podaniu w miejsce gdzie jest jego niedobór, okolice pod oczami, bruzdy nosowo-wargowe i inne.
Zabieg jest całkowicie bezpieczny, brak działań niepożądanych – własny tłuszcz nie powoduje uczuleń. Efekt jest długotrwały, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, który należy dodawać co 12-15 miesięcy.
Podawanie kwasu hialuronowego w dolinie łez jest zabiegiem prawie bezbolesnym. Trwa około 15 minut i jego efekty otrzymują się od 6 do 8 miesięcy w zależności od pacjentki.
Rozległość zabiegu jest ustalana indywidualnie dla każdej pacjentki i jest wykonywana przez doktora Włodzimierz Rosińskiego po konsultacji z uwzględnieniem ogólnego stanu zdrowia pacjentki.
Cienie pod oczami
Sińce pod oczami często wynikają z bezsenności lub niskiej jakości snu, czyli – zmęczenia organizmu. Podkrążone oczy mogą być także konsekwencją procesu starzenia się skóry, który powoduje, że skóra pod oczami staje się coraz cieńsza. W następstwie tego wszelkie żyły i naczynka, odpowiadające za barwę cieni, stają się bardziej widoczne. Dodatkowo dochodzi do zaniku tłuszczu – tkanki podskórnej, co również nasila prześwitywanie naczyń przez skórę
Dodatkowo cienie pod oczami mogą powstać wskutek palenia papierosów, stresu, ekspozycji na słońce, spożywania alkoholu, kofeiny oraz przyjmowania niektórych leków (np. tabletek antykoncepcyjnych).
Bywa również tak, że sińce pod oczami są uwarunkowane genetycznie.
Dlatego bardzo skutecznie zabiegi poprawiające stan skóry powiek dolnych to karboksyterapia, mezoterapia igłowa i osocze bogatopłytkowe.
Usuwanie worków pod oczami
Worki pod oczami są efektem wiotkości skóry, zabiegiem stosowanym oprócz chirurgicznej plastyki powiek jest rediofrekwencja. Może być stosowana przez skórnie jako radiofrekwencja mikroigłowa. Worki pod oczami można też skutecznie niwelować stosowaną podskórnie radiofrekwencją – cienką kaniulą – zabieg ten nazywa się Attiva
Warto też skonsultować u okulisty.
Cienie pod oczami Poznań