Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Dietetyk Poznań


Dietetyk Poznań – profesjonalne porady prawidłowego odżywiania

Właściwie dobrana dieta zmniejsza ryzyko chorób a nawet pomaga je leczyć.

Dietetycy pomagają zoptymalizować dietę.

dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk

Dietetyk Poznań

Porady dietetyczne w gabinecie medycyny estetycznej pomagają ustalić prawidłową dietę, zrzucić zbędne kilogramy i pozbyć się widma nadwagi czy otyłości. Zobaczmy jak wygląda profesjonalna wizyta u dietetyka.

Dlaczego warto korzystać z porad dietetycznych w klinice medycyny estetycznej?

Dietetyk Poznań dokonuje analizy i przeprowadza szereg badań, by zarekomendować odpowiednie zabiegi oraz dietę, które będą pozytywnie wspomagać proces odchudzania pacjenta. Najważniejszym aspektem pracy dietetyka jest dopasowanie zdrowej diety, która będzie skuteczna, bezpieczna i nie będzie powodować „efektu jojo”.

Jak wygląda porada dietetyczna w naszym gabinecie medycyny estetycznej? Na początku dokonuje się wywiadu żywieniowego, aby określić źródło otyłości lub nadwagi i zebrać niezbędne informacje na temat jadłospisu pacjenta.

Dietetyk Poznań wykonuje pomiary takie jak: określenie relacji między masą ciała a wzrostem pacjenta, sklasyfikowanie rodzaju i typu otyłości, ustalenie jadłospisu, ustalenie zasad żywienia i profilaktyki otyłości oraz przekazanie mu niezbędnych materiałów informacyjnych.

Pierwsza wizyta u dietetyka w Poznaniu trwa zwykle 60 minut. Dobry Dietetyk Poznań posługuje się licznymi pomiarami takimi jak: pomiary antropometryczne (pomiar wzrostu, obwodu talii, brzucha i bioder). Bardzo częstym elementem wizyty jest analiza składu ciała, która już na dobre weszła do kanonu porad dietetycznych. Dzięki niej dietetyk określi zawartość tłuszczu, mięśni, stopień nawodnienia organizmu czy szybkość przemiany materii.

To właśnie zebranie wielu danych na temat stanu zdrowia pacjenta umożliwia przygotowanie kompleksowego i skutecznego planu dot. zaleceń żywieniowych. Dietetyka zostawia pacjentowi wiele narzędzi i wskazówek do przestrzegania prawidłowej diety.

Pacjent otrzymuje wyniki analizy składu ciała – dotychczasowego odżywiania i nowe zalecenia żywieniowe. Pacjent może otrzymać też szczegółowy jadłospis, który będzie dostosowany do jego indywidualnych potrzeb. Dietetycy dobierają konkretne menu dla indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jak przygotować się do pierwszej wizyty dietetyka?

Porady dietetyczne u dietetyka w Poznaniu wymagają przygotowania danych przez pacjenta, które zostaną przeanalizowane przez specjalistę. Pacjent powinien dostarczyć dokładny jadłospis, jaki stosował do tej pory z uwzględnieniem posiłków, przekąsek i napojów. Należy przekazać informację dietetykowi, czy chorujemy na przewlekłe choroby, a jeśli tak – to dostarczyć najnowsze wyniki badań.

Powinno się też spisać nazwy suplementów diety, które stosujemy. Przed pierwszą wizytą u dietetyka w gabinecie medycyny estetycznej unikajmy intensywnych aktywności fizycznych, bo może to mieć negatywny wpływ na badania. Unikajmy też używek takich jak kawa i alkohol na dzień przed wizytą.

Spotkanie z dietetykiem powinno zostać poprzedzone badaniami krwi: morfologii, glukozy, cholesterolu LDL, HDL, trójglicerydy, TSH, CRP, TSH, ft3, ft4, anty-tg, anty-tpo. Zaleca się wykonanie poziomu witaminy D3.

Dietetyk Poznań zakłada, że na pierwszej wizycie jest dokonywany pomiar składu ciała. Pacjent powinien spełnić poniższe warunki, by pomiar był miarodajny i bezpieczny. Pomiar powinien odbyć się minimum 3 godziny po spożyciu posiłku, 24 godziny przed badaniem nie powinno się spożywać napojów na bazie kofeiny oraz alkoholu.

Dzień przed lepiej nie uprawiać aktywności fizycznej, a do pomiaru należy przystąpić z pustym pęcherzem. Pomiaru dokonuje się z gołymi stopami na boso – stopy powinny być czyste i nie kremowane.

Dietetyk Poznań Grunwald

Konsultacje stacjonarne prowadzi dietetyk licencjonowany Zuzanna Rosińska w godzinach 11-19 pn-pt,    po wcześniejszej rejestracji pod numerem 571 32 35 30

dietetyk kliniczny i sportowy, psychodietetyk i technolog żywności.
Pomaga w redukcji masy ciała oraz wspiera żywieniowo w jednostkach chorób układu pokarmowego i innych schorzeniach.
Więcej informacji na stronie:
www.dietetykfit.pl
Dietetyk Poznań Grunwald wykonuje też badanie analiza składu ciała

Analiza składu ciała nie powinna być wykonywana w przypadkach:

  • U osób z wszczepionymi metalowymi materiałami, takimi jak rozrusznik, defibrylator, stent i metalowy szew w sercu lub naczyniu krwionośnym;
  • U kobiet w ciąży;
  • U osób z epilepsją.

Dietetycy współpracują z lekarzami w celu optymalizacji leczenia wielu chorób

Dietetyk Poznań doradza w doborze diety oraz pomaga zmniejszyć kaloryczność posiłków.

Dietetyk Poznań

Konsultacja dietetyczna

100zł

Konsultacja z analizą składu ciała

150zł

Wizyta kontrolna

80zł

Popularne zabiegi

+48 571 323 530