Opadająca powieka

opadająca powieka

Opadająca powieka jest dość częstym schorzeniem skóry okolicy oczu. Pacjent z opadającą powieką, sprawia wrażenie, jakby cały czas mrużył oczy. Dodatkowo wygląda jak by był zmęczony.

Jakie są najczęstsze objawy opadających powiek?

Opadająca powieka to schorzenie, które polega na powstaniu fałdu skóry na górnej powiece, co daje efekt na wpół otwartego oka.

Dzieje się tak z powodu nadmiaru luźnej skóry na górnej powiece, przez co staje się ona zbyt ciężka i zbyt wiotka. Przypadłość może dotyczyć jednego oka,  może też być obecna na obu.

Jak wygląda opadająca powieka?

Opadanie powieki ogranicza pole widzenia , przez co osoba dotknięta tą przypadłością zaczyna obracać głowę w bok, odchylać ją do tyłu lub nienaturalnie unosić brwi do góry, by poszerzyć obszar widzenia.

Schorzenie to nie tylko utrudnia widzenie, ale jest także powodem gorszego wyglądu. Może dotyczyć osób w każdym wieku, nawet dzieci.

Jakie są przyczyny opadających powiek?

W większości przypadków opadanie powieki jest związane z procesem starzenia się skóry , kiedy zaczyna zanikać produkcja włókien kolagenowych i elastyny. Skóra traci wtedy jędrność i elastyczność, przez co staje się wiotka.

Szczególnie jest to widoczne w miejscach, w których skóra jest delikatna i ma niewiele tkanki podskórnej, taką okolicą są właśnie powieki.

Bywa też tak, że w rodzinie występuje tendencja do opadania powieki, wtedy pod wpływem procesu starzenia dochodzi do powstania zjawiska opadania powiek. Często okulista wykrywa to zjawisko podczas badania okulistycznego.

Na czym polega zabieg plastyki powiek?

Zobacz opis zabiegu

Jeżeli opadanie powiek powoduje ograniczenie pola widzenia, należy skorzystać z radykalnego leczenia, jakim jest blepharoplastyka.

Jest to zabieg, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, mająca na celu usunięcie nadmiaru skóry, a następnie uformowanie na nowo powieki.

Zabieg ten pozwala uzyskać podniesienie powieki, a co najważniejsze, poprawia pole widzenie.

plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek

Plastyka powiek

Do przeciwwskazań w przeprowadzeniu plastyki powiek należą: cukrzyca, nadciśnienie, nadczynność tarczycy, choroby serca, przyjmowanie leków p/krzepliwych.

Opadająca powieka zabieg Madonna lift

Dla osób, które obawiają się leczenia chirurgicznego lub mają niewielki stopień opadania jest alternatywa w postaci zabiegu laserem frakcyjnym. Zabieg ten nosi nazwę Madonna lift. Do tego zabiegu można dołączyć osocze bogatopłytkowe.

Poprawię napięcia skóry uzyskujemy również laserem erbowo-yagowym. Zabieg jest bezbolesny, wymaga kilku powtórzeń – jest to lifting laserowy powiek.

Zabieg ten poprawia jędrność skóry powiek, jest skuteczny przy małym stopniu opadania powiek i nie jest zabiegiem, który może zastąpić chirurgiczną plastykę powiek.

Stosujemy laser Fotona

laser erbowo-yagowy

laser erbowo-yagowy

Botox

Czasami, na krótki okres można podnieść brwi stosując botox – jest to jednak na bardzo krótki okres (3 – 4 miesiące) i przy znacznym nadmiarze skóry nie do końca skuteczne.

Opadająca powieka zabieg Poznań

Zobacz opis plastyki powiek klikając w zdjęcie:

opadająca powieka

Plastyka powiek – kliknij, żeby przeczytać opis zabiegu

Opadające powieki

Powszechnie sądzi się, że oczy są zwierciadłem duszy i można w nich wiele dostrzec. Jednakże to jak wygląda ich okolica, czyli powieki, brwi i rzęsy również wpływają na to jak je odczytujemy.

Opadanie powiek jest coraz częstszym problemem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Niewątpliwie negatywnie wpływa na odbiór człowieka. Powoduje optyczne postarzenie twarzy oraz nadaje wygląd osoby przewlekle zmęczonej.

Podstawową przyczyną tej niedoskonałości jest proces starzenia się. Wskutek zmniejszenia ilości włókien kolagenowych oraz rozluźnienia ich struktury zmniejsza się napięcie skóry oraz jej jędrność. Ponadto ulega ona ścieńczeniu. Efektem tego jest między innymi opadanie powiek, powstawanie zmarszczek typu „kurze łapki” oraz tak zwanych „worków pod oczami”.

Opadnięcie powieki jako takie jest widoczne przede wszystkim w obrębie powieki górnej, zaś w przypadku powieki dolnej objawia się jej pomarszczeniem. Powoduje to niekorzystne zmiany wyglądzie i jego postarzenie.

Czas wystąpienia i tempo przebiegu tego procesu są indywidualne, a czynniki na nie wpływające dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej zaliczają się przyczyny modyfikowalne, natomiast do drugiej te, na które nie mamy wpływu. Wśród czynników modyfikowalnych możemy wyodrębnić te związane ze środowiskiem życia, rodzajem pracy czy narażeniem na stres. Czynniki niemodyfikowalne natomiast to predyspozycje genetyczne i uwarunkowania rodzinne.

Plastyka powiek

Plastyka powiek jest zabiegiem mającym na celu korekcję opadających powiek oraz eliminację niedoskonałości jak na przykład zmarszczki typu „kurze łapki” czy tak zwane „worki pod oczami”. Najczęściej stosowane są dwie metody. Chirurgiczna korekcja opadających powiek zwana inaczej blefaroplastyką jest zabiegiem polegającym na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolicy oczu.

Wykonuje się ją najczęściej w trybie ambulatoryjnym, w znieczuleniu miejscowym, z dostępu przez niewielkie nacięcie. Jego lokalizacja zależy od operowanej okolicy. Pełny efekt widoczny jest po kilku tygodniach.

Powrót do całkowitej aktywności po zabiegu zazwyczaj nie przekracza dwóch tygodni. Dzięki lokalizacji nacięć blizny powstałe po zabiegu są praktycznie niewidoczne. Blefaroplastykę można wykonać do dwóch razy w życiu, a jej efekt utrzymuje się nawet do 20 lat.

Bezpieczniejszą alternatywą dla blefaroplastyki jest zabieg z użyciem radiofrekwencji wykonywany między innymi dzięki urządzeniu Attiva. Polega on na wytworzenie łuku elektrycznego, dzięki czemu jest możliwe bardzo precyzyjne, punktowe przegrzanie skóry powodujące dosłownie wyparowanie usuwanych zmian. Procedura jest praktycznie bezbolesna.

Nie ma konieczności opieki anestezjologa ani hospitalizacji, a powrót do codziennych aktywności jest praktycznie natychmiastowy. Częściowe rezultaty są widoczne praktycznie natychmiast po zakończeniu procedury, a efekt końcowy po ustąpieniu niewielkich obrzęków czy strupków, które mogą się pojawiać po bezpośrednio po zabiegu. Zmiany te jednak wycofują się nie pozostawiając śladu.

Ujędrnianie skóry powiek laserem frakcyjnym

Laser wykorzystywany w medycynie estetycznej charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na oddziaływanie praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. Dzięki dużemu skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowychi elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową. Dodatkowo, urządzenie emituje również strumień dwutlenku węgla.

Gaz ten powoduje poprawienie ukrwienia tkanki, a co za tym idzie jej odżywienia. Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Dzięki temu dochodzi do poprawy napięcia powiek i ich jędrności, a co za tym idzie ich podniesienie i eliminację opadania powiek, a także innych defektów skórnych w ich obrębie, jak na przykład zmarszczek.

Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest jęczmień na oku, który powinien być leczony przez okulistę.

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta.

Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi. Następnie jest ono wprowadzane precyzyjnie w pożądaną okolicę. Pobudza syntezę włókien kolagenowych, dzięki czemu napięcie skóry ulega zwiększeniu, co z kolei prowadzi do poprawy wyglądu okolicy oczu.

Żelowym preparatem otrzymywanym z osocza bogatopłytkowego jest naturalny wypełniacz ATR

Atr naturalny wypełniacz

Atr naturalny wypełniacz

Nici Aptos

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos, inaczej zwany Excellence Light Lift jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących).

Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku. Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, który wykazuje duże powinowactwo do wody.

Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia i poprawienia jędrności. Nici Aptos powoduje inicjację wytwarzania kwasu hialuronowego. Jest to związek występujący praktycznie w całym organizmie, szczególnie w skórze,
a zwłaszcza młodej.

Z biegiem czasu jego ilość ulega znacznemu zmniejszeniu. Posiada on wysoką zdolność wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego jest w stanie związać nawet do dwustu pięćdziesięciu molekuł wody). Dzięki zwiększaniu jego zawartości w skórze dochodzi do poprawienia jej nawilżenia. Efektem wyżej wymienionych procesów jest poprawa napięcia i jędrności skóry.

Zabieg na opadające powieki cena

Sprawdź w cenniku

5/5 - (11 votes)