Opadająca powieka

opadająca powieka

Opadająca powieka jest dość częstym schorzeniem okolicy oczu. Pacjent z opadającą powieką, sprawia wrażenie, jakby cały czas mrużył oczy. Dodatkowo wygląda jak by był zmęczony.

Jakie są najczęstsze objawy opadających powiek?

Opadająca powieka to schorzenie, które polega na powstaniu fałdu skóry na górnej powiece, co daje efekt na wpół otwartego oka. Dzieje się tak z powodu nadmiaru luźnej skóry na górnej powiece, przez co staje się ona zbyt ciężka i zbyt wiotka. Przypadłość może dotyczyć jednego oka,  może też być obecna na obu.

Jak wygląda opadająca powieka?

Opadanie powieki ogranicza pole widzenia , przez co osoba dotknięta tą przypadłością zaczyna obracać głowę w bok, odchylać ją do tyłu lub nienaturalnie unosić brwi do góry, by poszerzyć obszar widzenia.

Schorzenie to nie tylko utrudnia widzenie, ale jest także powodem gorszego wyglądu. Może dotyczyć osób w każdym wieku, nawet dzieci

Jakie są przyczyny opadających powiek?

W większości przypadków opadanie powieki jest związane z procesem starzenia się skóry , kiedy zaczyna zanikać produkcja włókien kolagenowych i elastyny. Skóra traci wtedy jędrność i elastyczność, przez co staje się wiotka.

Szczególnie jest to widoczne w miejscach, w których skóra jest delikatna i ma niewiele tkanki podskórnej, taką okolicą są właśnie powieki.

Bywa też tak, że w rodzinie występuje tendencja do opadania powieki, wtedy pod wpływem procesu starzenia dochodzi do powstania zjawiska opadania powiek.

Na czym polega zabieg plastyki powiek?

Jeżeli opadanie powiek powoduje ograniczenie pola widzenia, należy skorzystać z radykalnego leczenia, jakim jest blepharoplastyka. Jest to operacja chirurgiczna, wykonywana w znieczuleniu miejscowym mająca na celu usunięcie nadmiaru skóry, a następnie uformowanie na nowo powieki.

Zabieg ten pozwala uzyskać podniesienie powieki, a co najważniejsze, poprawia pole widzenie.

Do przeciwwskazań w przeprowadzeniu plastyki powiek należą: cukrzyca, nadciśnienie, nadczynność tarczycy, choroby serca

Opadająca powieka zabieg Madonna lift

Dla osób, które obawiają się leczenia chirurgicznego lub mają niewielki stopień opadania jest alternatywa w postaci zabiegu laserem frakcyjnym. Zabieg ten nosi nazwę Madonna lift. Do tego zabiegu można dołączyć osocze bogatopłytkowe.

Poprawia jednak stan powiek tylko w niewielkim stopniu i nie jest zabiegiem, który może zastąpić chirurgiczną plastykę powiek.

Botox

Czasami, na krótki okres można podnieść brwi stosując botox – jest to jednak na bardzo krotki okres (3 – 4 miesiące) i przy znacznym nadmiarze skóry nie do końca skuteczne.

Opadająca powieka zabieg Poznań

Zobacz opis plastyki powiek klikając w zdjęcie:

opadająca powieka

plastyka powiek