Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Obwisła skóra na brzuchu


Obwisła skóra na brzuchu to kompleks wielu kobiet. Nieatrakcyjny wygląd brzucha powstrzymuje od wyjścia na plażę w dwuczęściowym stroju oraz bywa powodem unikania współżycia z partnerem.

Bardzo dobre efekty daje nieinwazyjny zabieg Venus Legacy

obwisła skóra na brzuchu

Obwisła skóra na brzuchu

Wiotka skóra na brzuchu oraz jej nadmiar może pojawić się po ciąży, po odchudzaniu się oraz często po utracie wagi po zabiegach bariatrycznych.

Operacje bariatryczne często okazują się bardzo skuteczne, dzięki czemu pacjenci po operacji w krótkim czasie tracą zbędne kilogramy. Niestety często odbija się to negatywnie na ich wyglądzie. Wiotka skóra zaczyna wisieć i tworzyć niezbyt atrakcyjne fałdy.

Często też gwałtowne odchudzanie prowadzi do utraty jędrności skóry, tym bardziej, że stosowane diety mogą zaburzać gospodarkę białkową i skóra traci elastyczność poprzez niedobór kolagenu.

Jaki zabieg na wiotką skórę na brzuchu?

Bardzo skutecznym zabiegiem jest laser erbowo-yagowy z osoczem bogatopłytkowym. Zabieg jest bezinwazyjny, wymaga serii 3 lub 4 zabiegów w odstępach miesięcznych. Nie wymaga rekonwalescencji, na drugi dzień można wrócić do pracy.

Obkurczanie skóry zabiegi

Jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest obkurczanie skóry z wykorzystaniem kwasu polimlekowego – Sculptra

Zabieg polega na podawaniu drobnych iniekcji pod skórę kwasu L-polimlekowego, który stymuluje wytwarzanie kolagenu. Preparat zawiera lek znieczulający, dlatego cały zabieg jest bezbolesny, odczuwa się tylko drobne ukłucia. Dzięki minimalnej inwazyjności po zabiegi nie pozostają żadne ślady. Terapia wymaga serii – 3 zabiegów w odstępach 4-6 tygodni.

Obkurczanie skóry tą metodą można wykonać w dowolnej okolicy ciała: ramiona, uda, brzuch, pośladki, plecy, podbródek.

Efekt widoczny jest już po tygodniu, jednak najlepszy przychodzi po 5-6 tygodniach. Dochodzi do obkurczenia skóry w sposób naturalny. Dzięki tym iniekcjom, w wielu sytuacjach nie trzeba wykonywać operacji plastyki brzucha, która jest bardzo inwazyjna i wymaga długiej rekonwalescencji.

Innym zabiegiem jest zastosowanie urządzenia Venus Legacy, zasada działania jest podobna, polega na podgrzaniu skóry. W tym przypadku głowica podgrzewa skórę, zabieg jest bez inwazyjny. Po zabiegu nie ma żadnych śladów czy blizn.

Różnica polega na sile działania, żeby osiągnąć ten sam efekt trzeba zabieg kilka razy powtórzyć w odstępie tygodnia. Zaletą jest bez inwazyjność, jest wykonywany bez znieczulenia. Zabieg jest wręcz przyjemny – pacjent odczuwa ciepło.

Po zabiegu Argo Plasma należy nosić odzież uciskową przez 30 dni oraz przyjmować przez 10 dni iniekcje leku przeciwkrzepliwego. Po zabiegu  Venus Legacy nie ma takich wymagań, chociaż odzież uciskowa może pomóc osiągnąć lepszy efekt.

Zabiegi nieinwazyjne

Radiofrekwencja mikroigłowa, pozwala poprawić napięcie skóry na brzuchu. Zabieg jest bezinwazyjny.

Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej można połączyć z podaniem preparatu kwasu mlekowego.

Połączenie tych zabiegów (radiofrekwencja mikroigłowa i kwas polimlekowy) daje efekt lepszy niż ich stosowanie osobno.

Zabiegi inwazyjne

Bardzo skutecznym zabiegiem jest liposukcja laserowa – energia lasera silnie stymuluje skórę do poprawy napięcia.

Obwisła skóra na brzuchu – przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania są takie same jak do każdego zabiegu medycznego.

Obwisła skóra na brzuchu Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530