Obwisła skóra na brzuchu – często po ciąży lub gwałtownym odchudzaniu.
Wiotka skóra na brzuchu oraz jej nadmiar może pojawić się po ciąży, po odchudzaniu się oraz często po utracie wagi po zabiegach bariatrycznych. Nadmiar skóry wynika z wcześniejszego rozciągnięcia.
Operacje bariatryczne często okazują się bardzo skuteczne, dzięki czemu pacjenci po operacji w krótkim czasie tracą zbędne kilogramy. Niestety często odbija się to negatywnie na ich wyglądzie. Wiotka skóra zaczyna wisieć i tworzyć niezbyt atrakcyjne fałdy – wisząca skóra na brzuchu to duży problem.
Często też gwałtowne odchudzanie prowadzi do utraty jędrności skóry, tym bardziej, że stosowane diety mogą zaburzać gospodarkę białkową i skóra traci elastyczność poprzez niedobór kolagenu. Podczas odchudzania zanika tkanka tłuszczowa, nadmiar skóry pozostaje.
Jaki zabieg na wiotką skórę na brzuchu?
Bardzo skutecznym zabiegiem jest radiofrekwencja mikroigłowa. Zabieg jest bezinwazyjny, wymaga serii 3 lub 4 zabiegów w odstępach miesięcznych. Nie wymaga rekonwalescencji, na drugi dzień można wrócić do pracy.
Radiofrekwencję mikroigłową można łączyć z innymi metodami np. laser tulowy – zabieg jest niebolesny, nie wymaga rekonwalescencji. Efekty są widoczne już po 2 zabiegach. Zalecamy serię 3 – 4, w odstępach miesięcznych.
Jeszcze lepsze efekty uzyskujemy łącząc rf mikroigłową z kwasem polimlekowym, jest to bardzo silny preparat stymulujący skórę do produkcji nowego kolagenu. Zabieg poprawia stan tkanki podskórnej oraz napina obwisłą skórę na brzuchu, udach czy ramionach.
Jest to zabieg łączony, najpierw radiofrekwencja mikroigłowa a następnie kwas polimlekowy podawany podskórnie – zabieg bardzo silnie stymuluje nowe włókna kolagenowe.
Bezinwazyjny zabieg poprawiający jędrność skóry na brzuchu to Venus Legacy. Polecamy, wymaga serii.
Obwisła skóra na brzuchu – Obkurczanie skóry zabiegi
Jednym z najskuteczniejszych zabiegów jest obkurczanie skóry z wykorzystaniem kwasu polimlekowego – w połączeniu z radiofrekwencją mikroigłową, daje bardzo silne ujędrnienie obwisłej skóry.
Zabieg polega na podawaniu drobnych iniekcji pod skórę kwasu L-polimlekowego, który stymuluje wytwarzanie kolagenu. Preparat zawiera lek znieczulający, dlatego cały zabieg jest bezbolesny, odczuwa się tylko drobne ukłucia.
Dzięki minimalnej inwazyjności po zabiegi nie pozostają żadne ślady. Terapia wymaga serii – 3 zabiegów w odstępach 4 – 6 tygodni.
Obkurczanie skóry tą metodą można wykonać w dowolnej okolicy ciała: ramiona, uda, brzuch, pośladki, plecy, podbródek.
Efekt widoczny jest już po tygodniu, jednak najlepszy przychodzi po 5 – 6 tygodniach. Dochodzi do obkurczenia skóry w sposób naturalny, powstają nowe włókna kolagenowe. Dzięki tym iniekcjom, w wielu sytuacjach nie trzeba wykonywać operacji plastyki brzucha, która jest bardzo inwazyjna i wymaga długiej rekonwalescencji.
Efekty najlepsze są po 3 zabiegach Radiofrekwencji mikroigłowej oraz kwasu polimlekowego:
Jak pozbyć się obwisłej skóry na brzuchu
Innym zabiegiem jest zastosowanie urządzenia Venus Legacy, zasada działania jest podobna, polega na podgrzaniu skóry. W tym przypadku głowica podgrzewa skórę z zewnątrz, zabieg jest bezinwazyjny. Po zabiegu nie ma żadnych śladów czy blizn. Pacjent odczuwa intensywne ciepło.
Różnica polega na sile działania, żeby osiągnąć ten sam efekt trzeba zabieg kilka razy powtórzyć w odstępie tygodnia. Zaletą jest bez inwazyjność, jest wykonywany bez znieczulenia – jest bezbolesny a nawet wręcz przyjemny – pacjent odczuwa ciepło. Wisząca skóra na brzuchu da się poprawić bez operacji.
Zabiegi nieinwazyjne
Radiofrekwencja mikroigłowa, pozwala poprawić napięcie skóry na brzuchu. Zabieg jest bezinwazyjny. Alternatywą jest bezbolesny laser tulowy.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej można połączyć z podaniem preparatu kwasu mlekowego.
Połączenie tych zabiegów (radiofrekwencja mikroigłowa i kwas polimlekowy) daje efekt lepszy niż ich stosowanie osobno, silniej powstają nowe włókna kolagenowe, co bardzo poprawia skórę na brzuchu.
Skutecznym a przy tym bezbolesnym zabiegiem na poprawę napięcia skóry na brzuchu jest osocze bogatopłytkowe Również najlepiej w połączeniu z radiofrekwencją mikroigłową.
Zbilansowana dieta
Właściwe odżywianie również wpływa na jakość skóry, dostarczając odpowiednią ilość białka w diecie wpływamy na nowo tworzone włókna kolagenowe.
Zabiegi inwazyjne
Bardzo skutecznym zabiegiem na obwisły brzuch jest liposukcja laserowa – energia lasera silnie stymuluje skórę do poprawy napięcia. Liposukcja poradzi sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jest to zabieg najczęściej wybierany przez pacjentów, którym zależy na czasie. Z reguły wykonujemy go w sedacji.
Obwisła skóra na brzuchu – przeciwwskazania do zabiegu
Przeciwwskazania są takie same jak do każdego zabiegu medycznego.
Obwisła skóra na brzuchu to także efekt zaburzeń odżywiania .
Zdjęcia poglądowe. Efekty zabiegów mogą się różnić u poszczególnych pacjentów i są zależne od wieku, stanu skóry, trybu życia, diety oraz postępowania i pielęgnacji skóry po zabiegu. Końcowe efekty leczenia najczęściej widoczne są po 2-4 tygodniach, a w przypadku niektórych zabiegów optymalne rezultaty uzyskuje się po wykonaniu serii kilku zabiegów.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat