Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Kurzajka, kurzajki


Kurzajka to popularna nazwa brodawki. Kurzajki występują bardzo często na stopach lub dłoniach.

Skuteczny zabieg na kurzajki na stopach – to wymrażanie

kurzajka, kurzajki

Kurzajka, kurzajki

Usuwanie kurzajek i brodawek

Kurzajki i brodawki to choroby dermatologiczne wywołane przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV. Można się nim zarazić poprzez uszkodzenie znajdującej się na ciele brodawki lub dotyk osoby chorej albo nosiciela.

Rozwijają się na dowolnym obszarze ciała, również w okolicach narządów płciowych i błon śluzowych. Istnieje wiele odmian brodawek wirusowych. Charakteryzuje je zrogowaciała, grudkowata i nierówna powierzchnia. Wokół większej brodawki pierwotnej mogą pojawiać się nowe wykwity.

Różne metody leczenia kurzajek

Poza domowymi sposobami usuwania kurzajek, tradycyjną metodą ich leczenia są także maści czy plastry. Nie są to jednak rozwiązania efektywne ani skuteczne. Okazuje się, że większość domowych sposobów i preparatów na kurzajki z apteki jest nieskuteczna.

Skuteczny zabieg na kurzajki na stopach

Dlatego zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zaufanie renomowanej Gabinecie Medycyny Estetycznej W. Rosiński w Poznaniu, która oferuje różne możliwości usuwania kurzajek takie jak: krioterapia, laseroterapia, elektrokoagulacja czy chirurgiczne usuwanie kurzajek.

Kurzajka – Chirurgiczne usuwanie skalpelem

Usuwanie kurzajek za pomocą skalpela dawniej było bardzo popularne. Ze względu na czas rekonwalescencji jest ona stosowana coraz rzadziej.

Laserowe usuwanie kurzajek

Jednym z najpopularniejszych sposobów usuwania kurzajek w klinikach medycyny estetycznej jest laser. Pozwala on usunąć brodawki / kurzajki bez naruszania okolicznych zdrowych tkanek. Należy przygotować się na to, że w miejscu kurzajki powstanie mały strupek, który odpadnie po kilku dniach.

Kurzajka – usuwanie elektrokoagulacją

Metoda ta wykorzystuje ładunek elektryczny do usuwania brodawek. Bezpośrednio po ich usunięciu może pojawić się delikatne krwawienie lub obrzęk. Powstała po usunięciu kurzajki metodą elektrokoagulacji rana goi się do trzech tygodni.

Krioterapia usuwanie kurzajek

Zabieg krioterapii wykorzystuje niską temperaturę, by za pomocą ciekłego azotu usunąć brodawki. Jest to krótki i bezbolesny zabieg, gdyż brodawki zostają zamrożone. W miejscu usuniętej kurzajki powstaje bąbel, który powoduje dyskomfort.

Usuwanie kurzajek Poznań – co warto wiedzieć o zabiegu?

Zabiegi usuwania kurzajek w Klinice Medycyny Estetycznej W. Rosiński w Poznaniu, przeprowadzane są przez doświadczonych lekarzy dermatologa bądź chirurga. Usuwanie kurzajek w Poznaniu to bezbolesny zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Trwa do 30 minut. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są niska krzepliwość krwi oraz skłonność do powstawania bliznowców.

Kurzajka Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530