wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Leczenie blizn po trądziku


Leczenie blizn po trądziku jest obecnie bardzo skuteczne – stosowanie lasera frakcyjnego lub dermapenu (szczególnie w połączeniu z osoczem) przynosi wyraźne i trwałe efekty. Jak wygładzić blizny po trądziku?

Laserowe usuwanie blizn po trądziku jest skuteczne laserem erbowo-yagowym lub radiofrekwencją mikroigłową.

Blizny po trądziku laser – bardzo skuteczny i bezinwazyjny zabieg – laser Genesis

leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Data aktualizacji: 2023-04-11 18:39:23

Leczenie blizn po trądziku jest bardzo często wykonywanym zabiegiem. Najczęściej stosowanym zabiegiem jest radiofrekwencja mikroigłowa – bezinwazyjna metoda, bez rekonwalescencji.

Blizny po trądziku oraz przebarwienia to problem nie tylko wśród nastolatków.

Pomimo, że wiek nastoletni ma się już dawno za sobą, cera trądzikowa i pozostałe blizny potrądzikowe nadal pozostają dużym utrapieniem.

Jak się pozbyć blizn potrądzikowych starych i ograniczyć powstawanie nowych? Konieczna jest wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

Dobór właściwej formy terapii pomoże skutecznie zredukować widoczne na skórze zmiany.

Jak usunąć blizny po trądziku?

Bardzo skuteczny a jednocześnie bezbolesny jest zabieg usuwanie blizn po trądziku laserem erbowo-yagowym Fotona w połączeniu z zabiegiem: Egzosomy.

Latem zabiegi możemy możemy wykonywać bezpiecznie metodą radiofrekwencja mikroigłowa.

Połączenie kilku metod daje najlepsze efekty usuwania blizn potrądzikowych

Dermapen + osocze – daje bardzo dobre efekty, zabieg bez bólu, tylko 2 dni zaczerwienie po zabiegu – najczęściej wybierany zabieg do redukcji blizn po trądziku.

Koszt jednego zabiegu dermapen + osocze to 700 zł, najczęściej wykonujemy serię 3 – 4 zabiegów w odstępach 3 – 4 tygodnie.

Kolejnym skutecznym zabiegiem na blizny potrądzikowe jest laser frakcyjny w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym.

Głębokie blizny po trądziku jak usunąć?

Skutecznym zabiegiem jest podcięcie blizn zanikowych i wypełnienie kwasem hialuronowym lub tłuszczem. Jest to wypełnianie dziur po trądziku.

Leczenie blizn po trądziku – skuteczność stosowanych metod

Efektywność leczenia zależy od czasu kiedy zgłosimy się do lekarza – im szybciej, tym lepiej. Stare blizny trudniej jest zredukować.

Konieczna jest też wytrwałość. Najczęściej potrzebnych jest kilka zabiegów, chociaż już po pierwszym zabiegu wyraźnie widać poprawę.

Blisko 90% nastolatków boryka się z problemem trądziku. Szpecące wypryski na twarzy powodują, że dzieci tracą pewność siebie, zamykają się w sobie i mają niskie mniemanie o własnej atrakcyjności.

Większość rodziców uważa, że problem sam minie wraz z przeminięciem okresu dojrzewania. Zazwyczaj jest to prawdą, ale na miejscu problemu z trądzikiem może pojawić się o wiele poważniejszy problem, czyli blizny po trądziku.

Bliznami po trądziku są dotknięte w równiej mierze osoby, które leczyły go dermatologicznie, jak i te, które zaniedbywały leczenie. O ile trądzik przeminie, o tyle blizny zostają na całe życie. Czy na prawdę tak musi się to skończyć?

W naszym gabinecie aktywne postaci trądziku konsultuje także dermatolog.

Blizny po trądziku – Co wybrać?

Lekarze mają świadomość jak wielki utrapieniem dla pacjentów jest posiadanie szpecących blizn po trądziku. Zazwyczaj występują one na twarzy, czasem zlokalizowane są również na plecach.

Aby pomóc pacjentom poradzić sobie z tym defektem cery wynaleziono nowe sposoby usuwania blizn. Obecnie najskuteczniejsza są dermapen i laser frakcyjny, czasami jest konieczne podcięcie blizn kaniulą z wypełnieniem kwasem hialuronowym.

Blizny potrądzikowe są bardzo widoczne na twarzy pacjenta ze względu na swoją budowę. Naprzemienne zagłębienia i wybrzuszenia przyciągają uwagę nawet całkiem obcych osób. Większość z nas posiada gładką skórę, dlatego wszystkie odstępstwa od normy są od razu zauważane przez społeczeństwo.

Pacjenci z tym defektem czują początkowo wstyd i starają się zamaskować problem pod mocnym makijażem. Próbują różnych nieudanych sposobów leczenia, aż w końcu zaczynają odczuwać frustrację i zastanawiać się, dlaczego ten problem musiał dotknąć właśnie ich.

Laser frakcyjny a blizny potrądzikowe

Laser frakcyjny to najbardziej skuteczna metoda usuwania blizn po trądziku. Terapia wymaga serii zabiegów, zwykle od 3 do 5 w odstępach 4 do 6 tygodni.

Dermapen – Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia igłowa jest metodą, która powoduje widoczne spłycenie blizn potrądzikowych. Poprzez wstrzyknięcie odpowiedniej ilości substancji leczniczej bezpośrednio w skórę dochodzi do widocznego wygładzenia skóry.

Substancja lecznicza ma w swoim składzie głównie dobroczynny kwas hialuronowy, peptydy, wyciągi roślinne i aminokwasy.

Taki koktajl składników odżywczych mobilizuje skórę właściwą do odbudowy, dzięki czemu blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne. Bardzo skuteczne są zabiegi mezoterapii z zastosowaniem dermapenu

Osocze bogatopłytkowe zwiększa skuteczność mezoterapii, połączenie obydwu tych metod znacznie zwiększa skuteczność leczenia. Ta metoda pozwala na skuteczne usuwanie blizn po trądziku.

Bardzo skuteczne usuwanie blizn potrądzikowych to połączenie dermapenu i osocza bogatopłytkowego w jednym zabiegu.

Usuwanie blizn po trądziku a Radiofrekwencja mikroigłowa 

Zabieg polega na wprowadzeniu cienkich igieł (stąd nazwa radiofrekencja mikroigłowa) pod skórę, następnie wysyłany jest impuls elektryczny o wysokiej częstotliwości (radio frekwencja – częstotliwość radiowa) – daje to połączenie efektu dermapenu (liczne drobne nakłucia – nazywane też frakcyjnymi) oraz podgrzanie skóry – podobny efekt do lasera.

Po zabiegu następuje spłycenie blizn po trądziku, ujędrnienie i uelastycznienie skóry oraz wygojenie procesów zapalnych. Metodę tą można stosować także w przypadku aktywnego trądziku. Przekłada się to na bardzo skuteczne leczenie blizn potrądzikowych. Dodatkową zaletą tej metody jest możliwość stosowania przez cały rok, także latem.

Usuwanie blizn potrądzikowych powinno się odbywać w sposób świadomy. W naszej klinice w Poznaniu przestrzegamy kilku zasad. Przed zabiegiem należy przejść kwalifikację do leczenia. W przypadku stosowania miejscowych antybiotyków lub leków światłouczulających termin zabiegu może zostać przeniesiony na okres po zakończonym leczeniu.

Przed zabiegiem nie powinno się wystawiać twarzy na silne działanie promieni słonecznych. Korzystanie z solarium na dwa tygodnie przed zabiegiem oraz dwa tygodnie po jest całkowicie zabronione.

Leczenie blizn po trądziku – problem nie tylko nastolatków

Powszechnie pokutujące przekonanie, że trądzik to problem wyłącznie okresu dojrzewania i zawsze z czasem sam zanika, nie pozostawiając po sobie śladu, jest błędem. Także wielu dorosłych ludzi boryka się z problemem przebarwień potrądzikowych i tzw. blizn zanikowych.

Trądzik młodzieńczy to stan zapalny, przed którym organizm na swój sposób się broni, tak samo jak przed każdą inną chorobą. Infekcję zwalczają komórki układu odpornościowego, często jednak pozostają po niej martwe bakterie i komórki, wymagające usunięcia, aby przywrócić skórze zdrowie, w przeciwnym razie proces gojenia nie będzie przebiegał prawidłowo, a nowa tkanka okaże się cienka i nieodpowiednio zbudowana.

Skąd te blizny?

Blizny potrądzikowe to pozostałości po nasilonych zapalnych wykwitach trądziku – krostach i cystach ropnych. Mogą występować w kilku typach:

 • blizny zanikowe (zapadnięte),
 • przymieszkowe (drobne i wypukłe),
 • bibułkowate (cienkie),
 • przerostowe (guzowate),
 • keloidy.

Z bliznami potrądzikowymi, w każdej ich postaci, można jednak sobie poradzić. Z pomocą przychodzi pacjentom dermatologia oraz medycyna estetyczna.

Leczenie blizn po trądziku – sposoby:

Sposób I: Dermapen – Mezoterapia

Ta metoda nie usuwa blizn na zawsze – nie jest to możliwe, gdyż blizna to zmieniona tkanka skórna, słabo unaczyniona, o znikomej zdolności do odnowy komórkowej – jednak może je skutecznie zatuszować, poprawić widoczny na zewnątrz efekt wizualny.

Zabieg polega iniekcji, czyli punktowym wstrzyknięciu pod skórę naturalnej, biozgodnej substancji leczniczej – najczęściej opartej na kwasie hialuronowym, peptydach, aminokwasach oraz wyciągach roślinnych.

Efekt wygładzenia skóry jest wówczas szybki i spektakularny. Mezoterapia także rozjaśnia skórę i intensywnie ją odżywia. W rezultacie blizny pozostają ledwie widoczne. Pożądany wygląd skóry można natomiast utrzymać na stałe, wykonując ten sam zabieg regularnie co kilka miesięcy.

Sposób II: Karboksyterapia

Zabieg medycznym dwutlenkiem węgla – karboksyterapia, powoduje lepsze ukrwienie i odnowę skóry, przyspiesza gojenie, powoduje wygładzenie i spłycenie blizn, przywraca jędrność i elastyczność skóry.

Sposób III: Terapia skojarzona

Terapia skojarzona polega na jednoczesnym stosowaniu mezoterapii (najkorzystniej z użyciem dermapenu) oraz osocza bogatopłytkowego.

Specjalista dobiera dokładny sposób leczenia indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Przy zastosowaniu takiej kompleksowej metody rezultat jest podwójny. Prócz wygładzenia i odżywienia skóry, jakie zapewnia mezoterapia, można także zaobserwować dodatkowe działanie osocza oraz zawartych w nim czynników wzrostu, które stymulują skórę do odbudowy.  Blizna wówczas „zrównuje się” z powierzchnią skóry właściwej, mezoterapia natomiast jedynie uzupełnia ubytki.

#BliznyPoTradziku

Podcięcie blizn – podcinanie blizn kaniulą

Ponieważ najczęściej mamy do czynienia z bliznami zanikowymi (wciąganie skóry przez bliznę, której nie widzimy) – najlepszy efekt uzyskujemy przecinając wciągającą tkankę włóknistą. Można to wykonać kaniulą z jednego lub 2 wkłuć na policzku. Po oddzieleniu skóry następuje wygładzenie jej powierzchni.

Dla utrwalenia efektu (zapobiegnięcia ponownemu zrośnięciu się końców blizny wewnętrznej) należy wstrzyknąć wypełniacz – kwas hialuronowy.

Leczenie blizn po trądziku

Jednym z najczęstszych schorzeń dermatologicznych, z którym współcześnie zmaga się społeczeństwo jest trądzik. Wspomniany defekt skórny zaobserwować można zarówno u nastolatków, jak i osób dorosłych. Nieestetyczne wypryski nie są jedyną konsekwencją wspomnianej choroby. Bardzo często niechcianą „pamiątką” po trądziku są głębokie, szpecące blizny.

Ich obecność nierzadko wpływa negatywnie na kondycję psychiczną pacjenta i prowadzi do znaczącego spadku samooceny oraz utrudnień w nawiązywaniu kontaktów interpersonalnych. Na szczęście, współczesna medycyna potrafi skutecznie radzić sobie z tego typu problemem.

O trądziku słów kilka…

Trądzik to przewlekłe schorzenie występujące przede wszystkim u ludzi w młodym wieku, które związane jest z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych. Charakteryzuje się występowaniem zmian skórnych pod postacią zaskórników, grudkowo – krostkowych wykwitów oraz ropnych torbieli, lokalizujących się w okolicach łojotokowych – najczęściej w obrębie twarzy, pleców i nieco rzadziej na klatce piersiowej.

Jest to jedna z najczęstszych chorób dermatologicznych, która dotyka aż 80% osób między 11. a 30. rokiem życia, choć może wystąpić w każdym wieku. Trądzik jest dermatozą o złożonej etiopatogenezie.

Wśród najważniejszych czynników biorących udział w jego rozwoju znajdują się: zwiększona produkcja łoju i przerost gruczołów łojowych, nadmierne rogowacenie w obrębie ujść mieszków włosowych, zaburzenia hormonalne oraz odczyn zapalny. Istotnie znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych przypisuje się również predyspozycjom genetycznym oraz beztlenowym bakteriom Propionibacterium acnes.

Wspomniane drobnoustroje produkują bowiem enzymy lipolityczne, rozkładające triglicerydy łoju, a powstałe w ten sposób kwasy tłuszczowe wykazują działanie drażniące. Wymienione wyżej czynniki prowadzą do rozwoju mikrozaskórników, będących pierwotnymi zmianami trądzikowymi, na podłożu których mogą powstawać niezapalne zaskórniki zamknięte bądź otwarte, a także zapalne wykwity pod postacią krost, grudek i guzków.

Jak powstają blizny po trądziku i jakie są ich rodzaje?

Blizna jest naturalnym, ostatnim etapem gojenia się skóry, po uprzednim przerwaniu jej ciągłości i polega na pojawieniu się w miejscu uszkodzenia, tkanki łącznej włóknistej. Powstawanie blizn potrądzikowych rozpoczyna się dość szybko i jest zależne od głębokości oraz nasilenia występującego wcześniej stanu zapalnego, a także od momentu rozpoczęcia leczenia.

Do ich rozwoju może dojść w przebiegu każdej postaci trądziku. Proces zapalny, związany z obecnością choroby, prowadzi bowiem do uszkodzenia tkanki skórnej i jej zapadnięcia. Powstawaniu blizn sprzyja również wyciskanie, nakłuwanie oraz niewłaściwe oczyszczanie zmian chorobowych. Wyróżnia się następujące rodzaje blizn potrądzikowych:

 • blizny zanikowe – są spotykane najczęściej i przyjmują postać charakterystycznych zagłębień w skórze. Występują w postaci pojedynczej lub mnogiej. Mogą mieć różną głębokość oraz kształt, począwszy od niewielkich punktów przypominających odciśnięcie szpilki i skończywszy na linijnych zmianach. Ich obecność stwierdza się głównie na twarzy oraz plecach.
 • bliznowce – stanowią rodzaj blizn przerostowych. Makroskopowo przedstawiają się jako kopulaste guzki, przybierające w aktywnym okresie czerwone zabarwienie. Mogą osiągać znaczne rozmiary. Umiejscawiają się przede wszystkim na skórze ramion, pleców, okolicy mostka oraz dekoltu.

Leczenie blizn po trądziku

Warto zwrócić uwagę, że obecność blizn potrądzikowych stanowi nie tylko problem kosmetyczny, ale również psychospołeczny. Nierzadko powoduje bowiem obniżenie nastroju, utratę pewności siebie, a także zaburzenia w sferze emocjonalnej. Istnieją jednak sposoby, które umożliwiają skuteczne wyeliminowanie tych przykrych i nieestetycznych przypadłości.

Kwas hialuronowy

Jedną z metod usuwania blizn po trądziku jest wypełnienie istniejących ubytków kwasem hialuronowym. Wspomniana substancja, występująca naturalnie w naszym ustroju, wraz z elastyną i kolagenem decyduje o sprężystości oraz elastyczności skóry.

Tego typu terapię można stosować w przypadku blizn zanikowych, a do ich wypełnienia stosuje się specjalnie wzmocniony, tj. usieciowany kwas hialuronowy, co daje efekt uniesienia skóry.

Należy w tym miejscu wspomnieć, że rezultaty zabiegu utrzymują się przez okres 12 – 24 miesięcy, jednak ostrzykiwanie skóry wspomnianą substancją inicjuje mechanizmy naprawcze, prowadząc do poprawy jej struktury. Dzięki temu, każdy kolejny zabieg jest bardziej skuteczny i wymaga zastosowania mniejszych ilości materiału.

Laseroterapia

Laseroterapia nie tylko skutecznie redukuje blizny potrądzikowe, ale również efektywnie zatrzymuje resztkowe stany zapalne w obrębie skóry, poprzez inicjowanie mechanizmów immunologicznych. Wspomniana metoda prowadzi do usunięcia zewnętrznych warstw skóry, co eliminuje przerosty, nierówności i przebarwienia powstałe na podłożu zapalnym.

Ponadto, stymuluje produkcję kolagenu, powoduje przebudowę skóry oraz poprawia jej ukrwienie. W konsekwencji, blizny zanikowe ulegają wypełnieniu, natomiast przerośnięte stają się spłaszczone. Laseroterapia pozwala więc na wyrównanie powierzchni skóry i ujednolicenie jej kolorytu.

Liczba zabiegów jest uzależniona od stopnia zaawansowania zmian, jednak warto podkreślić, że każda wykonana procedura poprawia wygląd blizny.

Dermapen – mezoteraia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa, zwana również mikronakłuwaniem, to metoda, której efektem jest wyraźne spłycenie występujących blizn. Polega na wykonaniu wielu małych nakłuć skóry przy pomocy specjalnego urządzenia.

Powstałe w ten sposób mikrootwory służą do wprowadzania w głąb skóry, punkt po punkcie, substancji leczniczych oraz odżywczych, w skład których wchodzą między innymi witaminy A, C, E, peptydy, kwas hialuronowy oraz wyciągi z roślin.

Jednym z narzędzi, zwiększających jakość mezoterapii jest z Dermapen, posiadający system pulsujących igieł, umożliwiających automatyczne nakłucie skóry. Zaletą tego urządzenia jest nie tylko imponująca skuteczność, ale również łatwość i komfort użytkowania. Mechanizm działania Dermapenu polega na aktywacji fibroblastów, stymulowaniu produkcji kolagenu i elastyny oraz poprawie gęstości i elastyczności skóry.

Efekty zastosowanej terapii obserwuje się już po pierwszym zabiegu. Najlepsze rezultaty widoczne są jednak po wykonaniu kilku procedur, których ilość uzależniona jest stanu skóry oraz intensywności zmian i dobierana indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Zabieg mezoterapii można również przeprowadzić wykorzystując osocze bogatopłytkowe. Jest to preparat krwiopochodny, otrzymywany z własnej krwi pacjenta, który stanowi koncentrat płytek krwi zawieszonych w małej objętości osocza.

Uwalniane z trombocytów białka adhezyjne i czynniki wzrostu pobudzają komórki macierzyste oraz fibroblasty do produkcji kolagenu, wywierają pozytywny wpływ na jakość połączeń międzykomórkowych i powstawanie nowych naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają procesy odbudowy i regeneracji skóry.

Niewątpliwym atutem osocza bogatopłytkowego jest całkowite bezpieczeństwo i naturalność.  Jako preparat otrzymywany z własnych tkanek jest w 100% biokompatybilny i neutralny immunologicznie, co zapewnia dobrą tolerancję oraz imponujące efekty, bez ryzyka wystąpienia działań niepożądanych.

Karboksyterapia

Jest metodą wykorzystującą terapeutyczne właściwości dwutlenku węgla i polega na podskórnym wstrzyknięciu wspomnianego gazu do tkanek, które wymagają odbudowy. Podanie CO2 prowadzi do wzrostu przepływu krwi, tlenu oraz składników odżywczych w obrębie zaopatrywanej okolicy.

Dochodzi też do gromadzenia się naturalnych czynników wzrostu, przez co powstają nowe naczynia krwionośne, a mikrokrążenie oraz odnowa komórkowa ulegają znacznej poprawie. Dwutlenek węgla prowadzi do redukcji blizn poprzez aktywację procesów gojenia i produkcję nowych włókien kolagenowych.

Warto nadmienić, że proces usuwania blizn po trądziku zachodzi w sposób stopniowy. Skóra ulega odbudowie z każdym kolejnym zabiegiem, staje się bardziej gładka i elastyczna.

Usuwanie blizn po trądziku

Trądzik jest bardzo powszechnym schorzeniem skóry w dzisiejszej rzeczywistości. Dotyka przede wszystkim ludzi młodych (zdecydowana większość osób borykających się z tym problemem mieści się w przedziale wiekowym między 11, a 30 rokiem życia). Towarzyszy bardzo często okresowi dojrzewania płciowego i dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Podstawowy mechanizm  powstawania trądziku jest kilku płaszczyznowy.

Pierwszym czynnikiem prowadzącym do jego wystąpienia jest przerost gruczołów łojowych wraz z nadprodukcją łoju. Wpływa na niego kilka czynników, ale jednym z najważniejszych jest stymulacja poprzez przemiany hormonalne zachodzące w okresie pokwitania. Pobudzają one również proces rogowacenia naskórka, który złuszczając się zatyka ujścia gruczołów łojowych.

Efektem tego jest powstawanie zaskórniaków oraz zmian grudkowo-krostkowych na skórze. Często dochodzi do nadkażeń bakteryjnych (np. bakteriami beztlenowymi Propionibacterium acne), co skutkuje tworzeniem się stanów zapalnych w obrębie zmian. Najczęstszą lokalizacją trądziku jest okolica twarzy, pleców i klatki piersiowej.

Blizny po trądziku – skąd się biorą?

Aby zrozumieć mechanizm powstawania blizn po trądziku należy pamiętać, iż u jego podstawy stoi obecność stanu zapalnego, któremu często towarzyszy nadkażenie bakteryjne. Wiąże się to z adekwatnymi reakcjami organizmu, w tym aktywacją komórek układu odpornościowego, których zadaniem jest zwalczanie zapalenia.

Następstwem tego jest pobudzanie procesów regeneracyjnych skóry. Jednakże brak właściwego leczenia trądziku, którego efektem jest pozostawienie aktywnych bakterii, prowadzi do zaburzenia gojenia się tych zmian. W rezultacie skutkuje to powstawaniem blizn. Istnieje ich kilka rodzajów jako wykwitów zejściowych po trądziku.

Wyróżnia się blizny zanikowe (charakteryzujące się obecnością zagłębień), bibułkowate (bardzo cienka skóra), przerostowe (tzw. keloidy), przymieszkowe (występują przy mieszkach włosowych, są wypukłe i zazwyczaj drobne). Współczesna medycyna estetyczna dysponuje metodami, za pomocą których  istnieje możliwość skutecznej eliminacji tych niedoskonałości skórnych.

Leczenie blizn po trądziku – Laser frakcyjny

Działanie lasera polega na emisji promieniowania elektromagnetycznego o długości fali światła widzialnego,  promieniowania ultrafioletowego lub podczerwonego. Wykorzystuje tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Skupione wiązki światła wyzwalają energię, która precyzyjnie, punktowo uszkadza termicznie skórę. Prowadzi to do pobudzenia wytwarzania włókien kolagenowych, a w efekcie do stymulacji procesów regeneracyjnych.

Uszkodzona tkanka zastępowana jest przez nową. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, w związku z czym nie wymaga znieczulenia. Przy pomocy specjalnej głowicy emitującej wiązkę światła, jest ona kierowana w głąb skóry. Głębokość wnikania lasera to co najmniej 1,5 mm.

Im jest ona większa, tym więcej włókien kolagenowych jest produkowanych i intensywniejsza jest regeneracja.  Nieprawidłowa tkanka zastępowana jest zdrową. Wskutek tego ubytki w bliznach zanikowych są wypełniane, natomiast blizny przerostowe ulegają spłaszczeniu. Jest to obecnie najpowszechniejsza i najskuteczniejsza metoda usuwania blizn po trądziku.

Laser frakcyjny

Karboksyterapia

Jest to metoda, która w swoim działaniu wykorzystuje wpływ dwutlenku węgla na tkanki. Zabieg ten jest bezinwazyjny, bezbolesny i w stu procentach bezpieczny. Gaz jest aplikowany w uszkodzoną tkankę metodą mezoterapii mikroigłowej.

Powoduje polepszenie odżywienia tkanek i pobudzenie krążenia krwi w naczyniach włosowatych. Dzięki temu zwiększa się produkcja włókien kolagenowych, co poprawia napięcie i jędrność skóry,  a także powoduje wypełnianie zanikowych blizn trądzikowych i zastępowanie ich zdrową tkanką.

Usuwanie blizn potrądzikowych – Osocze bogatopłytkowe

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego jest bardzo bezpieczną metodą, ponieważ wykorzystuje własną krew pacjenta. Po jej pobraniu, próbkę odwirowuje się i w ten sposób uzyskiwane są aktywne płytki krwi zawieszone w osoczu. Substancja ta zawiera wiele czynników wzrostu i związków chemicznych, które stymulują podziały komórek i tworzenie się tkanek.

Zaaplikowane w obszar blizny po trądziku powoduje stymulowanie procesów regeneracyjnych skóry i wypełnianie ubytków, zastępując je zdrową tkanką. Dzięki temu,  w bezpieczny, mało inwazyjny i skuteczny sposób eliminowane są te defekty skóry.

Leczenie blizn po trądziku – Dermapen 4

Jest to urządzenie, które w swoim działaniu wykorzystuje technikę frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę wyposażoną w kilkadziesiąt igieł o średnicy kilku mikronów, przy pomocy której skóra jest nakłuwana z bardzo dużą częstotliwością. Dzięki temu dochodzi do mikrouszkodzeń w jej obrębie.

Prowadzi to do pobudzenia procesów regeneracyjnych , a także syntezy włókien kolagenowych. Nowo powstała, zdrowa tkanka zastępuje nieprawidłowości występujące w obrębie blizn. Zabieg przeprowadza się w miejscowym znieczuleniu skóry przy pomocy np. kremu znieczulającego. Jest on mało inwazyjny, przez co nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologa, i charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem.

Radiofrekwencja mikroigłowa – skuteczne leczenie blizn po trądziku

To metoda, której mechanizm opiera się na wykorzystaniu synergistycznego działania mikrouszkodzeń mechanicznych  oraz impulsu fali radiowej. Urządzenie do wykonywania zabiegu (na przykład aparat DeAgeEx)  wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w kilkadziesiąt igieł o średnicy kilku mikrometrów, które pokryte są złotem i silikonem. W sposób pulsacyjny wprowadzane są w skórę na różną głębokość (od 0,5 do 3,5mm).

Emitują one impuls o częstotliwości fali radiowej. Mikronakłucia powodują uszkodzenia mechaniczne, natomiast fala generuje bodziec termiczny, który powoduje przegrzanie skóry. Dzięki różnej głębokości nakłuć, uszkodzenie jest przestrzenne, co zwiększa efektywność i intensywność procesów regeneracyjnych, dzięki czemu wykorzystując ten zabieg można z dużą skutecznością zmniejszać, a nawet całkowicie likwidować blizny po trądziku.

Leczenie blizn po trądziku jest bardzo skuteczne

Leczenie trądziku ma bardzo duże znaczenie w celu zapobiegania tworzeniu się brzydkich pozostałości – blizn potrądzikowych.

Statystyki pokazuję, że prawie 80% nastolatków dotyka problem trądziku. Przebieg jest bardzo różny, u jednych osób tylko okresowo pojawiają się zmiany w postaci wyprysków, bywa też postać bardzo nasilona ze zmianami o charakterze ropni, które pozostawiają po sobie szpecące blizny.

Obecnie dość powszechnym zjawiskiem jest trądzik u osób dorosłych. Przyczyną jest często zła dieta, stres czy trudne warunki pracy.

Niezależnie od wieku i przyczyn, trądzik należy jak najszybciej leczyć, aby nie doprowadzić do trudnych do usunięcia blizn po trądzikowych.

Jakie są skuteczne metody leczenia trądziku?

 • Laser frakcyjny
 • Antybiotyki – najczęściej tetracykliny
 • Laser erbowo-yagowy
 • Ozonoterapia
 • Leczenie hormonalne – doustna antykoncepcja
 • Retinoidy
 • Izotretinoina
 • Dieta
 • Ograniczenie produkcji sebum i łojotoku
 • Przyspieszanie złuszczania naskórka – peeling np PRX T33

Dobór metody zależy od stopnia nasilenia zmian, tylu skóry oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Decyzję o wyborze metody podejmuje lekarz w oparciu o przeprowadzony wywiad z pacjentem oraz przeprowadzone badania dodatkowe.

Leczenie trądziku – cele

 • Uniknięcie powstawania blizn potrądzikowych
 • Ograniczenie działań niepożądanych wybranej terapii – leczenie jest przewlekłe
 • Wybór metody pozwalającej na normalne funkcjonowanie

Niektóre metody są obciążone działaniami niepożądanymi lub powodują widoczne zmiany na skórze co prowadzi do konieczności przebywania w domu i ograniczeniu aktywności zawodowych. Należy więc bardzo ostrożnie dobierać metody terapeutyczne.

Bardzo skuteczne a jednocześnie skuteczne jest stosowanie radiofrekwenji mikroigłowej. Ta metoda może być bezpiecznie stosowana przez cały rok, także latem. Pozwala ona skutecznie oczyszczać twarz z zaskórników, także tych niewidocznych gołym okiem. Przede wszystkim pomaga skutecznie likwidować już widoczne zmiany w postaci blizn potrądzikowych.

Co więcej radiofrekwencję można łączyć z innymi metodami, takim jak antybiotyki, osocze bogatopłytkowe czy karboksyterapią.

Bardzo skuteczne jest również stosowanie ledoterapii – szczególnie światło niebieskie działa przeciwbakteryjnie, światło czerwone i podczerwień natomiast likwidują stan zapalny i przyspieszają gojenie się zmian.

Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny (a nawet jest przyjemny), jednak wymaga stosowania serii zabiegów w krótkim odstępie czasu. Może więc być to uciążliwe ze względu na częste wizyt w gabinecie medycyny estetycznej.

W trudnych przypadkach warto rozważyć połączenie kilku metod w celu zwiększenia skuteczności, bardzo dobrze tolerowanym połączeniem i dającym ewidentne korzyści terapeutyczne jest

Zestaw zabiegów:

 • laser frakcyjny CO2 lub erbowo-yagowy
 • osocze bogatopłytkowe
 • ozonoterapia
 • karboksyterapia
 • ledoterapia – wspiera leczenie blizn po trądziku, w terapii łączonej

Jeśli masz problem z trądzikiem zgłoś się do gabinetu medycyny estetycznej oferującego szeroki wachlarz zabiegów, często konieczne jest stosowanie kilku metod jednocześnie.

Trądzik młodzieńczy to przewlekła choroba zapalna mieszków łojowo-włosowych  wynikającą z nadmiaru wydzielania łoju.

Najczęściej dotyczy okolic twarzy, pleców oraz dekoltu.

Trądzik młodzieńczy w swoim przebiegu ma cztery etapy:

 • nadmierna produkcja i zmiany w składzie łoju,
 • zaburzenia w prawidłowym wzroście i mnożeniu się komórek wyściełających przewód wyprowadzający gruczołu łojowego,
 • namnażanie bakterii Propionibacterium acnes,
 • odczyn zapalny.

Efektem jest powstawanie zaskórników, grudek a w końcu wyprysków czy nawet ropni.

Powikłaniem przebiegu trądziku młodzieńczego są często bardzo szpecące blizny potrądzikowe.

Rodzaje trądziku młodzieńczego

W trądziku mogą występować tzw. wykwity niezapalne – mikrozaskórniki (widoczne tylko pod mikroskopem) oraz widoczne gołym okiem zaskórniki zamknięte i zaskórniki otwarte (milimetrowe grudki w kolorze skóry lub z czarnym czopem na szczycie: następnie wykwity zapalne – grudki i krosty (widoczna jest wówczas żółta, ropna zawartość na szczycie wykwitu).

Większe wykwity zapalne (>5 mm) – to guzki, mogące mieć rozmiary od kilku milimetrów do nawet kilku centymetrów. Mogą one łączyć się czasami za pomocą kanałów śródskórnych, a treść ich (łój, bakterie, złuszczone komórki naskórka) może wydobywać się na zewnątrz.

W takich przypadkach z reguły dochodzi do trwałego uszkodzenia tkanki podskórnej i powstania blizn. Blizny potrądzikowe mogą się jednak rozwijać również z mniejszych wykwitów grudkowych.

Obserwuje się dwa rodzaje bliznowacenia w trądziku – wypukłe, przerosłe blizny (keloidy) lub różnie głębokie i o różnych rozmiarach zagłębienia – blizny zanikowe.

Kolejną konsekwencją zmian trądzikowych jest możliwość wystąpienia, po zaleczonych wykwitach, ogniskowych przebarwień (przebarwienia pozapalne). U większości pacjentów z trądzikiem obserwuje się większy lub mniejszy łojotok.

Czynniki sprzyjające powstawaniu trądziku

 • czynniki hormonalne (u 60–70% dziewcząt obserwowane jest nasilenie zmian przed menstruacją, pomimo niewystępowania zaburzeń hormonalnych, bardzo często obserwuje się występowanie nasilonego trądziku w zespole wielotorbielowatych (policystycznych) jajników;
 • leki (hormony anaboliczne, leki przeciwpadaczkowe, barbiturany) i kosmetyki (preparaty działające okluzyjnie – komedogenne, tzn. zatykające ujścia mieszków włosowych)
 • czynniki neurogenne (stres)
 • pokarmy; tutaj problem jest bardzo złożony. U części młodzieży obserwuje się zaostrzenie zmian po spożyciu nadmiernych ilości węglowodanów (szczególnie zawierających kakao a więc czekolady), produktów mlecznych, jeszcze rzadziej produktów zawierających ostre przyprawy. Jednakże nie należy nakazywać ograniczania spożywania tych produktów wszystkim osobom z trądzikiem.

Okres letni może mieć zarówno korzystny, jak i niekorzystny wpływ na przebieg trądziku. U większości pacjentów, zwłaszcza z łagodnym trądzikiem, w lecie obserwuje się poprawę stanu skóry. Co potwierdza się przy stosowaniu fototerapii – szczególnie ledoterapii.

Niektórzy pacjenci zauważają wyraźne pogorszenie choroby, co może wynikać z wysokiej temperatury, wilgotności powietrza, zwiększonej potliwości i zwiększonego wydzielania łoju. Wysoka temperatura sprzyja też rozwojowi bakterii. Czasami też w czasie wakacji może być zaniedbywana higiena osobista wynikająca z warunków w jakich ma miejsce wypoczynek wakacyjny.

Trądzik młodzieńczy – co warto wiedzieć

 • Jak najszybciej włączyć leczenie
 • Stosować skuteczne i bezpieczne metody ze względu na przewlekły charakter
 • Modyfikować dietę
 • Szczególnie dbać o higienę

Usuwanie blizn potrądzikowych Poznań

Leczenie blizn po trądziku

Laser frakcyjny + osocze bogatopłytkowe - twarz

1200zł

Dermapen + osocze bogatopłytkowe - twarz

700zł

Podcięcie blizn kaniulą + wypełnienie kwasem hialuronowym - twarz

1000zł

Komórki macierzyste - twarz

2900zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost gruczołu piersiowego
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomastia
Lipomastia
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny, makijaż permanentny ombre poznań, brwi permanentne
Makijaż permanentny brwi i ust
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
kwas polimlekowy, sculptra
Sculptra kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, operacja stulejki Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
wazektomia
Wazektomia Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost gruczołu piersiowego
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Sculptra kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, operacja stulejki Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
tropokolagen
Tropokolagen
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
aquapure
Aquapure
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
ATR naturalny wypełniacz
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badania wzroku dla kierowców
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka w gabinecie
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja wad wzroku
Korekcja wad wzroku
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu per.
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny, makijaż permanentny ombre poznań, brwi permanentne
Makijaż permanentny brwi i ust
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
kwas polimlekowy, sculptra
Sculptra kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte