Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Presoterapia


Presoterapia jest zabiegiem mającym na celu poprawienie krążenia limfy w organizmie.

Dzięki temu, że jest on wykonywany techniką uciskową, wzdłuż przebiegu naczyń limfatycznych, powoduje zwiększenie przepływu chłonki i jej recyrkulacji.

Uzupełnieniem tego zabiegu jest drenaż limfatyczny manualny.

presoterapia
Data aktualizacji: 2023-01-08 10:35:13

Presoterapia

Czym jest presoterapia?

Jest to masaż uciskowy, który jest wykonywany metodą pneumatyczną, dzięki oddziaływaniu na układ krążenia krwi i limfy jest doskonałą i jedną z najskuteczniejszych metod terapii antycellulitowej. Poprzez wywieranie nacisku na naczynia krwionośne i limfatyczne pobudza krążenie krwi i chłonki, dzięki czemu intensyfikuje procesy zasilania komórek w tlen oraz substancje metaboliczne, a za razem ułatwia wydalanie nadmiaru zalegającej wody oraz różnego rodzaju toksyn pochodzących z przemian metabolicznych.

Jak działa i na czym polega presoterapia?

Podstawowym mechanizmem działania presoterapii jest pneumatyczna stymulacja naczyń krwionośnych i limfatycznych, czego rezultatem jest pobudzenie krążenia krwi i chłonki, co z kolei implikuje wiele pozytywnych oddziaływań na organizm. Między innymi powoduje zwiększenie efektywności dostarczania tlenu i substancji odżywczych do tkanych przy  jednoczasowym ułatwieniu eliminacji zbędnych produktów ubocznych przemiany materii.

Dzięki temu powoduje zwiększenie efektywności różnego rodzaju zabiegów odchudzających, gdyż po pierwsze zmniejsza nasilenie cellulitu, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z tak zwanym cellulitem wodnym, a po drugie ułatwia usuwanie produktów rozpadu tkanki tłuszczowej, która uległa rozbiciu podczas przeprowadzanych uprzednio zabiegów odchudzających bądź też innego rodzaju zabiegów antycellulitowych.

Dzięki usuwaniu toksyn, a także nadmiernej ilości wody z organizmu, redukuje powstawanie obrzęków (w tym obrzęków pochodzenia limfatycznego), a co za tym idzie likwiduje uczucie ciężkości nóg. Dzięki wyżej opisanym działaniom, presoterapia powoduje istotną poprawę wyglądu, jędrności i elastyczności skóry, poprawia jej odporność przez stymulację układu immunologicznego, i daje uczucie lekkości.

Czytając opis zabiegu presoterapii, daje się zauważyć znaczne podobieństwo do drenażu limfatycznego. Podstawowym czynnikiem odróżniającym te dwie metody jest fakt, iż drenaż limfatyczny manualny wykonywany jest techniką klasycznego masażu uciskowego, natomiast do zabiegu presoterapii wykorzystywany jest specjalny kombinezon, który stopniowo napełniany jest powietrzem, które powoduje wywieranie ucisku na naczynia krwionośne i limfatyczne.

Czym jest DL850?

DL850 jest innowacyjnym urządzeniem służącym do wykonywania sekwencyjnego pneumatycznego masażu uciskowego. Zbudowane jest ze specjalnych mankietów uciskowych, które zakładane są na kończyny górne i dolne. Następnie mankiety są napełniane powietrzem, które wywiera ucisk na naczynia krwionośne i limfatyczne, pobudzając tym samym krążenie.

Dzięki temu ułatwia odpływ krwi żylnej, a wraz z nią nadmiaru wody oraz toksyn metabolicznych, poprawia odżywienie i natlenowanie tkanek, a co za tym idzie powoduje wchłanianie obrzęków, likwiduje objawy zastoinowe, zmniejsza opór naczyniowy, dzięki czemu wpływa pozytywnie na pracę serca.

Aparat DL850 może być wykorzystywany nie tylko do wykonywania pneumatycznego masażu uciskowego, ale również do masażu limfatycznego, pulsacyjnego, klasycznego oraz rewersyjnego.

Jakie są wskazania do stosowania presoterapii?

Wskazania do stosowania zabiegu presoterapii są bardzo szerokie. Przede wszystkim znajduje ona zastosowanie jako jedna z najlepszych obecnie metod leczenia antycellulitowego, a także, co wydaje się logiczne w zaistniałej sytuacji, jako metoda doskonale wspomagająca zabiegi odchudzające. Dzięki działaniu pobudzającemu krążenie krwi i chłonki jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z obrzękami.

Ponadto, dzięki zmniejszaniu oporu naczyniowego, presoterapia znajduje zastosowanie w profilaktyce żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, niewydolności żylnej, niewydolności limfatycznej, a także rehabilitacji pourazowej.

Zabiegi presoterapii stosuje się po liposukcji

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia presoterapii?

Oczywistym jest, iż zabieg drenażu limfatycznego, jak każda procedura z obszaru medycyny, jest przeciwwskazana w pewnych grupach pacjentów. Po pierwsze nie należy go stosować u kobiet w ciąży, podczas menstruacji, a także w okresie karmienia piersią. Drugą grupę stanowią ostre stany stanowiące bezpośrednie zagrożenie życia, takie jak np. ostry obrzęk płuc, ostra zakrzepica żylna bądź tętnicza, czy też ostry uraz tkanek miękkich.

Nie powinno się go stosować u osób z zaburzeniami układu krążenia, takimi jak choroba niedokrwienna mięśnia sercowego, niewydolność krążenia, zakrzepica żył głębokich, stany zapalne w obrębie naczyń chłonnych, a także u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca.

Przeciwwskazane jest jego wykonywanie także u osób z jaskrą, niewydolnością wątroby, niewydolnością nerek oraz z aktywnymi chorobami nowotworowymi i autoimmunologicznymi. Nie powinno się go przeprowadzać u osób z aktywnymi chorobami zakaźnymi, zwłaszcza tymi przebiegającymi z gorączką.

Presoterapia Poznań

Presoterapia

1 zabieg

50 zł

6 zabiegów

250zł

12 zabiegów

450zł

Przeczytaj także
lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530