Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Nadmierna potliwość


Nadmierna potliwość to dolegliwość, która sprawia wiele kłopotów. Na szczęście można skutecznie leczyć.

nadmierna potliwość, nadpotliwość

Nadmierna potliwość

Nadpotliwość to choroba, wywołana nadczynnością ekrynowych gruczołów potowych, które występują na powierzchni całego ciała (dłonie, czoło, stopy czy doły pachowe). Szacuje się, że nadmierna potliwość dotyczy aż 3% populacji. Alternatywą do preparatów na nadmierne pocenie są bezpieczne i niechirurgiczne zabiegi medycyny estetycznej.

O nadmiernej potliwości możemy mówić wtedy, gdy ilość potu przekracza 50 miligramów na minutę w dole pachowym. Nadmierne pocenie się na twarzy, czole czy nadmierna potliwość stóp prowadzą do krępujących sytuacji i utraty pewności siebie. Na szczęście nadmierną potliwość można skutecznie wyleczyć w gabinecie medycyny estetycznej za sprawą nieinwazyjnych zabiegów.   

Jakie są przyczyny nadmiernej potliwości?

Jest to przykra dolegliwość, która wiąże się z przeżywaniem silnego stresu lub wyniku choroby. Nadmierna potliwość przyczyny są złożone. Może być ona wywoływana stresem, otyłością bądź nadwagą czy zaburzeniami pracy układu nerwowego. Na nadmierną potliwość przyczyny mogą mieć wpływ choroby takie jak: udar mózgu, cukrzyca, choroby serca, choroba Parkinsona, gruźlica czy niektóre nowotwory. Czasem nadmierną potliwość przyczyny stanowią używki czy zmiany hormonalne. 

Toksyna botulinowa na nadpotliwość

Leczenie nadpotliwości z wyboru na walkę z poceniem stóp, nadmiernym poceniem twarzy i głowy oraz nadmiernym poceniem się pod pachami jest toksyna botulinowa. Popularny botoks znajduje zastosowanie w nie tylko w likwidacji zmarszczek, leczeniu bruksizmu czy migren, ale i leczeniu nadpotliwości. Zabieg poprzedza gruntowny wywiad lekarski.

Zabieg  botoksu na nadpotliwość polega na zrobieniu zastrzyku z toksyny botulinowej za pomocą mikroigły, którą wprowadza się do mięśni usytuowanych pod skórą. Lekarz przed iniekcją dobiera optymalną dawkę botoksu, która jest bezpieczna. Podczas zabiegu toksyny botulinowej używa się kremu znieczulającego, dzięki któremu jest bezbolesny dla pacjenta.

Jest to nieinwazyjny zabieg, który trwa max. 30 minut, a jego efekty są zaskakujące. Pacjenci korzystający z zabiegu medycyny estetycznej mogą cieszyć się efektem od 9 do 12 miesięcy. W wyniku zabiegu botoksu na nadpotliwość, powstrzymane zostają nowe zakończenia nerwowo-mięśniowe, które tworzą się w okresie od 4 do 12 miesięcy. 

Dzięki zabiegom z botoksem na nadpotliwość, które koncentrują się na wstrzykiwaniu botoksu w okolice gruczołów potowych, uzyskujemy błyskawiczny efekt w postaci pozbycia się przykrych objawów. Zabieg z toksyną botulinową blokuje nadmierne wydzielanie potu na dłużej niż preparaty dostępne na rynku. 

Nadmierna potliwość a Technologia radiofrekwencji

Drugim sposobem na pozbycie się nadmiernego pocenia jest zabieg radiofrekwencji, wykonywany z pomocą urządzenia Attiva. Innowacyjna metoda liftingu polega na wykorzystaniu fali radiowej, która precyzyjnie podgrzewa skórę i tkanki podskórne, prowadząc do ich przebudowy oraz obkurczenia. Metoda jest bezbolesna, skuteczna i bezpieczna.

Podgrzanie tkanki mieści się w zakresie od 45 do 70°C, a temperatura osiągana w trakcie zabiegu jest bardzo dokładnie monitorowana za pomocą kamery termowizyjnej. Zabieg przynosi efekt terapeutyczny w postaci wytworzonego ciepła, wpływa m.in. na wzrost elastyczności i napięcia skóry oraz na zmniejszenie się potliwości.

Zabieg radiofrekwencji jest szczególnie polecany ze względu na swoją skuteczność w leczeniu nadpotliwości i małą inwazyjność oraz znikomą bolesność zabiegu. Krótka rekonwalescencja trwająca od 2 do 7 dni sprawia, że zabieg medycyny estetycznej cieszy się dużą popularnością. 

Warto wiedzieć, że zabieg radiofrekwencji Attiva poprzedza test Minora (jodowo-skrobiowy). Polega on na posmarowaniu danego obszaru ciała jodyną i posypanie go skrobią ziemniaczaną. Dzięki temu po kilku minutach wyeksponowane zostają skupiska gruczołów potowych, które przybierają wygląd czerwonych punktów. 

Nadmierna potliwość Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530