Leczenie wypadania włosów – Skuteczne leczenie łysienia. Również mężczyźni utożsamiają wypadanie włosów z brakiem atrakcyjności. Często kojarzą to również ze starością. W związku z tym naukowcy zaczęli poszukiwać skutecznej metody, która zatrzyma proces wypadania włosów lub mu skutecznie zapobiegnie.
Sposobów leczenia wypadania włosów jest wiele – zanim zaczniesz poszukiwania skutecznych sposobów na swoją przypadłość, spróbuj dowiedzieć się co ją powoduje.
Leczenie wypadania włosów:
- Laser erbowo-yagowy – zabieg bez nakłuwania, bezbolesny, wymaga 4 zabiegów w odstępach 2 tygodni – można łączyć z osoczem
- leczenie dermatologiczne – można wspierać innymi metodami
- Osocze bogatopłytkowe
- Przeszczep komórek macierzystych – nano fat
- Dermapen
- Mezoterapia igłowa
- Ledoterapia
- Komórki macierzyste
Bardzo skuteczny zabieg łączony: laser erbowo-yagowy + Egzosomy
Wypadanie włosów leczenie – Warto przed rozpoczęciem leczenia wykonać trichoscan.
Wypadanie włosów – poznaj przyczyny!
Leczenie wypadania włosów rozpoczynamy od diagnostyki. Najpierw staramy się znaleźć przyczynę wystąpienia tego problemu. Wypadanie włosów może być spowodowane złym sposobem odżywiania się, ale nie tylko. Poniżej znajdują się najpopularniejsze powody nadmiernego wypadania włosów oraz skuteczne metody leczenia.
Wypadanie włosów a zły styl życia
Osoby prowadzące niezdrowy styl życia, spożywające wysoko przetworzoną żywność i zażywające wielu używek nie dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych. Powoduje to pogorszenie się stanu skóry głowy i włosów oraz przyczynia się do uszkodzenia cebulek włosowych.
Nieodżywione i uszkodzone cebulki włosowe są bezpośrednią przyczyną wypadania włosów. Można temu zapobiec wzbogacając swoją dietę w suplementy diety, które zawierają sporą dawkę kolagenu, skrzypu i siarki.
Łysienie androgenowe leczenie
Wypadanie włosów spowodowane czynnikami hormonalnymi (np. niedoczynność tarczycy), łysienie androgenowe można efektywnie leczyć mezoterapią igłową. Lekarz dermatolog wstrzykuje odpowiedni koktajl substancji odżywczych w skórę głowy. Cebulki włosowe zostają odżywione.
Po kilku zabiegach można zauważyć wyraźną poprawę kondycji i obecnie posiadanych włosów (stają się grubsze i mocniejsze) oraz pojawienie się nowych. Oczywiście wdrażamy leczenie niedoczynności tarczycy.
Stres
Nagle występujący problem nadmiernego wypadania włosów lub pogorszenia ich kondycji jest najczęściej związany ze stresem. Traumatyczne sytuacje w życiu pacjenta odciskają swe piętno na zdrowiu. Najszybciej można to zauważyć w pogorszeniu się kondycji skóry i włosów (często dochodzi do przedwczesnego pojawienia się siwizny).
Stres bezpośrednio wpływa na spowolnienie krążenia krwi. Skóra głowy staje się mniej nawodniona a włosy zaczynają masowo wypadać. W tym przypadku również odpowiednią metodą będzie mezoterapia igłowa. Podane podskórnie substancje skutecznie hamują wypadanie włosów. Leczenie wypadania włosów powinno być rozpoczęte jak najszybciej – wtedy osiągniemy zadowalające efekty w bardzo krótkim czasie.
Czynniki genetyczne
Najczęściej spotykanym rodzajem łysienia jest łysienie androgenowe. Jak sama nazwa wskazuje androgenowe wypadanie włosów spowodowane jest męskimi hormonami – androgenami. Skłonności do takiego rodzaju łysienia są w dużej mierze dziedziczne. W tym przypadku również skuteczną metodą terapii będzie mezoterapia igłowa.
W przypadku bardzo zaawansowanego problemu można również zastosować bardzo skuteczne leczenie łączone (osocze bogatopłytkowe, dermapen, ledoterapia), można także rozważyć zastosowanie komórek macierzystych.
Postaraj się więc skonsultować ze specjalistą, postawić skuteczną diagnozę i podjąć odpowiednie leczenie, by znów móc cieszyć się gęstą fryzurą na swojej głowie.
Jak radzić sobie z wypadaniem włosów?
Wiele osób boryka się z problemem nadmiernie przerzedzających się, wypadających włosów. Jest to dolegliwość uciążliwa i nieprzyjemna głównie ze względów estetycznych, może w efekcie prowadzić także do pojawiania się kompleksów, złego samopoczucia psychicznego i niskiego poczucia własnej wartości.
Aby pozbyć się tego kłopotu, zalecamy przede wszystkim wykryć właściwą przyczynę wypadania włosów. Nie jest to proste zadanie, gdyż powodów może być bardzo wiele: od uwarunkowań genetycznych lub problemy hormonalne, przez nadmierny stres, przemęczenie, nieodpowiednią dietę czy sposób pielęgnacji, aż po choroby skóry oraz infekcje ogólnoustrojowe.
Wypadanie włosów leczenie, metody?
Sposobów leczenia wypadania włosów jest wiele. Dobór odpowiedniej metody terapii w dużej mierze zależy od przyczyny problemu oraz kondycji skóry głowy, cebulek i mieszków włosowych. Lekarz, przed podjęciem decyzji o sposobie dalszego postępowania, zwykle wykonuje serię potrzebnych badań. Coraz częściej korzystamy w tym celu z nowoczesnej technologii badania komputerowego.
Leczenie łysienia – Metody autologiczne
Za bardzo skuteczny zabieg zapobiegania wypadaniu włosów uważa się przeszczep komórek macierzystych oraz mezoterapię skóry głowy osoczem bogatopłytkowym. Polega ona na wstrzyknięciu pod skórę, w miejscach największego przerzedzenia włosów odpowiednio przygotowanego preparatu. Do tego celu może służyć koktajl z peptydami jako czynnik wzrostu, osocze bogatopłytkowe lub własne komórki macierzyste – nano fat.
W przypadku zabiegu z osoczem bogatopłytkowym, od pacjenta pobiera się kilkanaście mililitrów krwi, a następnie odwirowuje się ją w odpowiednich parametrach, by uzyskać osocze bogatopłytkowe. Powstałą substancję podajemy w skórę głowy w czasie zabiegu intradermoterapii.
Leczenie łysienia osoczem przynosi szybki i trwały efekt.
Zabieg z użyciem komórek macierzystych jest stosowany wyłącznie u pacjentów, w których przypadku inne rodzaje terapii nie przynoszą pożądanych efektów. Jest to metoda nieco bardziej skomplikowana i czasochłonna, jednak rezultaty zwykle okazują się spektakularne.
Metody trychologiczne
W przypadkach łagodniejszych, w których nie doszło do uszkodzenia lub obumarcia mieszka włosowego, można stosować terapię mniej inwazyjną, opartą na użyciu indywidualnie dobranych zespołów preparatów.
Substancje te aplikuje się bezpośrednio na skórę głowy, wyłącznie zewnętrznie, bez ingerencji mechanicznej w strukturę skóry. Zabieg taki jest całkowicie bezbolesny, a używane substancje naturalne, dlatego leczeniu mogą być poddawane również dzieci.
Innowacyjną metodą jest także mezoperacja, czyli wprowadzanie do skóry połączenia dermokosmetyku z substancjami aktywnym. Zabiegi takie mogą przybierać różną formę: igłową lub mniej inwazyjną – bezigłową.
Bardzo skuteczną metodą na leczenie wypadania włosów jest przeszczep komórek macierzystych nano fat, potem osocze bogatopłytkowe, szczególnie w połączeniu z karboksyterapią i ledoterapią.
Można też łączyć zabieg przeszczepu komórek macierzystych z osoczem bogatopłytkowym w czasie jednego zabiegu.
Jednym z pierwszych objawów wypadania włosów u mężczyzn są zakola.
Leczenie wypadania włosów – łysienia
Czym jest łysienie, skąd się bierze i jakie są jego rodzaje?
Łysienie jest procesem, którego istotą jest utrata włosów. Dotyczy głównie skóry owłosionej głowy, choć nie tylko. Istnieje kilka rodzajów łysienia, które różnią się typem wypadania włosów i obszarami ich przerzedzenia, a przede wszystkim mechanizmem powstawania.
Łysienie może być samoistne i wynika z pewnych indywidualnych uwarunkowań
i predyspozycji (na przykład łysienie androgenowe), może również być rezultatem różnych schorzeń (np. autoimmunologicznych w przypadku łysienia plackowatego), a także powikłaniem poterapeutycznym (klasyczny przykład – łysienie w przebiegu chemioterapii z powodu nowotworu złośliwego).
Najczęstszym typem łysienia jest łysienie androgenowe, wynikające z przemian hormonalnych (dokładniejszy mechanizm opisano poniżej). Funkcjonuje kilka teorii na temat tego, jak do niego dochodzi. Najbliższa prawdy wydaje się ta o uwarunkowaniach genetycznych, która dotyczy dziedziczenia genu łysienia. Co ciekawe, gen ten jest dziedziczony wyłącznie po matce, natomiast ujawnia się u mężczyzn.
Łysienie androgenowe i jego patomechanizm
Łysienie androgenowe jest najczęstszym rodzajem łysienia o charakterze samoistnym, wynikającym z pewnych procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie. Zdecydowana większość przypadków dotyczy mężczyzn, jednakże u kobiet o dużej wrażliwości mieszka włosowego na androgeny również może do niego dojść.
Bezpośrednią odpowiedzialność za przerzedzanie się i wypadanie włosów ponosi pochodna androgenowa – dihydrotestosteron. Jego działanie powoduje zwiększenie intensywności wypadania włosów, czemu często towarzyszy łojotok i występowanie tłustego łupieżu.
Ten typ łysienia najczęściej pojawia się około 50 roku życia, ale równie dobrze może pojawiać się wcześniej. Rozpoczyna się ono najczęściej od kątów czołowych, czemu towarzyszy powstawanie charakterystycznych „zakoli”, a także czubka głowy. U kobiet jest ono dużo rzadsze, i objawia się równomierną utratą włosów na całym obszarze głowy, co w rezultacie daje obraz równomiernego przerzedzenia włosów.
Istnieje skala opisująca poszczególne etapy procesu łysienia androgenowego u mężczyzn, nosząca miano skali Norwood-Hamiltona, i przedstawiająca się następująco:
- tworzenie tak zwanych zakoli (ubytków włosów w przedniej części głowy)
- przerzedzenie i przesunięcie w górę pierwotnej linii włosów – efekt „wysokiego czoła”
- stopniowe przerzedzanie się włosów na środkowej części głowy oraz tak zwanej koronie
- objęcie procesem całej głowy
- całkowita łysina
Inne rodzaje łysienia
Oczywiście, przyczyn i rodzajów łysienia jest wiele, choć występują one zdecydowanie rzadziej.
Jednym z typów jest tak zwane łysienie bliznowaciejące, występujące jako objaw niektórych chorób skóry owłosionej głowy, takich jak raki skóry czy rybia łuska, lub jako skutek działania niektórych czynników fizycznych (na przykład promieniowania jonizującego). Może być również pourazowe. Jego istotą jest uszkodzenie mieszków włosowych przez wyżej wymienione czynniki.
Mechanizm wystąpienia łysienia telogenowego i anagenowego są bardzo analogiczne i polegają na nagłym zatrzymaniu rozwoju włosa w określonym etapie (odpowiednio w telogenie lub anagenie).
Dochodzi do tego pod wpływem nagłego zadziałania czynniku zewnętrznego (na przykład chemioterapii).
Łysienie plackowate jest to specyficzna jednostka chorobowa o podłożu autoimmunologicznym, mogąca dotyczyć zarówno dorosłych jak i dzieci. Objawia się nagłą, lokalną utratą owłosienia zarówno w zakresie głowy jak i poza nią.
Jak sobie radzić z łysieniem?
Aby skutecznie leczyć łysienie, najpierw ustalamy przyczyny. W przypadku łysienia o ustalonej przyczynie, terapią obejmujemy przede wszystkim chorobę podstawową. Nie bez znaczenia pozostaje dbanie o zdrowy styl życia, w tym prawidłową dietę, co pozwala na wzmocnienie włosów i zmniejszenie ryzyka ich wypadania.
Wypadania włosów leczenie – sposoby:
Współczesna medycyna estetyczna oferuje skuteczne metody walki z łysieniem, na przykład mezoterapię igłową, karboksyterapię, czy też zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Metodę dobieramy indywidualnie do rodzaju łysienia, jego intensywności, pożądanego efektu, a także możliwości przeprowadzenia zabiegu i preferencji pacjenta.
Leczenie wypadania włosów typu androgenowego
Przeszczep komórek macierzystych Nano fat – bardzo skuteczna metoda.
Wypadanie włosów leczenie wymaga cierpliwości
Jak leczyć wypadanie włosów?
Czym jest łysienie, skąd się bierze i jakie są jego rodzaje?
Łysienie jest procesem, którego istotą jest utrata włosów. Dotyczy głównie skóry owłosionej głowy, choć nie tylko. Istnieje kilka rodzajów łysienia, które różnią się typem wypadania włosów i obszarami ich przerzedzenia, a przede wszystkim mechanizmem powstawania.
Łysienie może być samoistne i wynika z pewnych indywidualnych uwarunkowań i predyspozycji (na przykład łysienie androgenowe), może również być rezultatem różnych schorzeń (np. autoimmunologicznych w przypadku łysienia plackowatego), a także powikłaniem poterapeutycznym (klasyczny przykład – łysienie w przebiegu chemioterapii z powodu nowotworu złośliwego).
Najczęstszym typem łysienia jest łysienie androgenowe, wynikające z przemian hormonalnych (dokładniejszy mechanizm opisano poniżej). Funkcjonuje kilka teorii na temat tego, jak do niego dochodzi. Najbliższa prawdy wydaje się ta o uwarunkowaniach genetycznych, która dotyczy dziedziczenia genu łysienia. Co ciekawe, gen ten jest dziedziczony wyłącznie po matce, natomiast ujawnia się u mężczyzn.
Łysienie androgenowe i jego patomechanizm
Łysienie androgenowe jest najczęstszym rodzajem łysienia o charakterze samoistnym, wynikającym z pewnych procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie. Zdecydowana większość przypadków dotyczy mężczyzn, jednakże u kobiet o dużej wrażliwości mieszka włosowego na androgeny również może do niego dojść.
Bezpośrednią odpowiedzialność za przerzedzanie się i wypadanie włosów ponosi pochodna androgenowa – dihydrotestosteron. Jego działanie powoduje zwiększenie intensywności wypadania włosów, czemu często towarzyszy łojotok i występowanie tłustego łupieżu.
Ten typ łysienia najczęściej pojawia się około 50 roku życia, ale równie dobrze może pojawiać się wcześniej. Rozpoczyna się ono najczęściej od kątów czołowych, czemu towarzyszy powstawanie charakterystycznych „zakoli”, a także czubka głowy. U kobiet jest ono dużo rzadsze i objawia się równomierną utratą włosów na całym obszarze głowy, co w rezultacie daje obraz równomiernego przerzedzenia włosów.
Istnieje skala opisująca poszczególne etapy procesu łysienia androgenowego u mężczyzn, nosząca miano skali Norwood-Hamiltona, i przedstawiająca się następująco:
- tworzenie tak zwanych zakoli (ubytków włosów w przedniej części głowy)
- przerzedzenie i przesunięcie w górę pierwotnej linii włosów – efekt „wysokiego czoła”
- stopniowe przerzedzanie się włosów na środkowej części głowy oraz tak zwanej koronie
- objęcie procesem całej głowy
- całkowita łysina.
Trycholog
Trycholog jest kosmetologiem specjalizującym się w schorzeniach skóry głowy oraz leczeniu wypadania włosów. Jego zadaniem jest dokładna analiza stanu skóry głowy oraz cebulek włosowych uwzględniająca ewentualne współwystępowanie schorzeń skórnych mogących mieć związek z utratą włosów. Swoje działanie trycholog rozpoczyna od zebrania wnikliwego wywiadu z pacjentem mającego na celu wstępne ustalenie potencjalnych przyczyn łysienia.
Następnie przeprowadzana jest wnikliwa diagnostyka uwzględniająca dokładną ocenę stanu włosów, mogąca obejmować takie badania jak na przykład Trichoscan czy też dermatoskopię. Po postawieniu diagnozy oraz ustaleniu przyczyny wypadania włosów możliwe jest wdrożenie adekwatnego i skutecznego leczenia obejmującego zarówno zastosowanie metod zapobiegających wypadaniu włosów oraz pobudzających ich wzrost, jak i leczenie schorzeń będących potencjalnymi przyczynami łysienia pacjenta.
Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta. Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi.
Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Na samym początku pobierana jest niewielka ilość krwi żylnej, tak jak się to odbywa w przypadku wykonywania badań laboratoryjnych. Następnie pobrany materiał zostaje poddany odwirowaniu tak, by oddzielić od siebie elementy morfotyczne krwi, takie jak krwinki czerwone, krwinki białe, czy też płytki krwi. Wskutek wyżej wymienionych procesów dochodzi do uzyskania substancji charakteryzującej się wysoką koncentracją płytek krwi oraz czynników wzrostu.
Oddziaływanie osocza bogatopłytkowego na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy. Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju procesy regeneracyjne na tkanki, dzięki czemu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia skóry.
Drugim mechanizmem jest działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, które dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne. Dzięki zadziałaniu powyższych mechanizmów dochodzi do stymulacji wzrostu włosów, a poprzez poprawę odżywienia również do przedłużenia ich żywotności i zapobieganiu ich wypadania.
Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, przed jego przeprowadzeniem konieczna jest konsultacja lekarska wraz z dokładnym badaniem, celem określenia ewentualnych wskazań, a także tego czy są jakieś przeciwwskazania. Po pobraniu krwi i pozyskania osocza bogatopłytkowego poddaje się pacjenta znieczuleniu miejscowemu i wprowadza preparat metodą mezoterapii igłowej. W miejscu wprowadzenia rozpoczyna się jego działanie na tkanki i pobudzanie ich procesów regeneracyjnych skutkujących eliminacją zmarszczek.
W celu zmniejszenia dyskomfortu podczas mezoterapii igłowej osoczem można zastosować urządzenie Vital Injector 2.
Jak leczyć wypadanie włosów – Laserowa stymulacja włosów
We współczesnej medycynie estetycznej laseroterapia wykorzystywana jest w wielu wskazaniach, między innymi w zahamowywaniu procesu wypadania włosów. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.
Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową. W efekcie powyższego dochodzi do natychmiastowej poprawy ukrwienia i odżywienia mieszków włosowych, co bezpośrednio przekłada się na pobudzenie i przyspieszenie wzrostu włosów.
Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.
Zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.
Jak leczyć wypadanie włosów – Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.
Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.
Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia.
Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu. Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych. Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym (np. EMLA).
Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Jest to zabieg o bardzo szerokim zakresie wskazań oraz w zasadzie brakiem ograniczeń dotyczących rodzaju cery, dla której może być zastosowany.
Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały. Sam zabieg trwa około 30 minut. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta.
Jak leczyć wypadanie włosów Poznań
Leczenie łysienia
Problem łysienia dotyka wielu mężczyzn, ale także kobiety. W powstrzymaniu wypadania włosów może pomóc terapia z wykorzystaniem lasera erbowo-yagowego Fotona. Laserowa stymulacja cebulek włosów daje bardzo dobre i widoczne efekty niezależnie od rodzaju i etiologii łysienia.
Łysienie – charakterystyka
Wdrożenie odpowiedniego leczenia, przy nadmiernym wypadaniu włosów, wymaga postawienia właściwej diagnozy przez dermatologa.
W większości przypadków główną przyczyną łysienia może być łysienie androgenowe, czyli o podłożu genetycznym. Problem ten dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Poza tym wraz z wiekiem zmniejsza się np. ilość kolagenu w skórze, co źle wpływa na mieszki włosa i jego odżywienie. Finalnie włosy stają się osłabione i zaczynają wypadać.
Co jeszcze ma wpływ na nadmierne wypadanie włosów? Mogą to być m.in zaburzenia hormonalne lub niedobór składników odżywczych w diecie jak kwasy omega-3, witaminy z grupy B, witamina D3 i żelazo. Wszelkiego typu schorzenia grzybicze lub zakaźne skóry głowy, silny stres, ekspozycja na zanieczyszczenie i promienie UV również mają duży wpływ na wypadanie włosów.
Leczenie łysienia – metody?
Laserowa stymulacja wzrostu włosów to jedna ze skuteczniejszych propozycji zabiegu hamującego wypadanie włosów i poprawiającego ich kondycję. Leczenie łysienia laserem erbowo-yagowym w trybie SMOOTH przywraca nawet 75% gęstości włosów. Zabieg poprawia metabolizm komórek cebulek włosów, a efektem jest ich stymulacja do ponownego wzrostu w miejscach, gdzie zostały utracone.
Badania wykazały, że pobudzenie regeneracji włosów jest możliwe nawet do 8 lat od momentu uśpienia mieszków włosowych. Terapia jest bezinwazyjna, a zabieg całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Nie ma ryzyka powikłań, a z leczenia mogą korzystać wszyscy bez względu na płeć i wiek.
Laserowa stymulacja cebulek włosów u pacjentów z nadmiernym wypadaniem włosów niesie nadzieję w walce z tym problemem, gdyż udowodniono, że wiązka lasera o odpowiedniej długości fali budzi „uśpione” włosy i stymuluje do fazy wzrostu.
Laser Er:Yag podgrzewa skórę, zwiększając jej ukrwienie, dotlenienie i odżywienie poprzez wywołanie efektu termicznego w skórze bez odparowywania naskórka. Działanie wiązki lasera wywołuje podgrzanie skóry bez jej oparzenia, gdyż energia lasera pochłaniana jest przez wodę znajdującą się w skórze.
Dodatkowym efektem długich impulsów w trybie SMOOTH jest uwalnianie w krwi czynników wzrostu, dlatego zabieg poprawia również regenerację naskórka. Przyspieszona wymiana komórek naskórka powoduje szybszą regenerację mieszków włosowych osłabionych przez androgeny.
Terapia wymaga serii 4 zabiegów w odstępach cotygodniowych oraz 3 kolejnych co 2 tygodnie. Czynnikiem istotnym z perspektywy efektywności terapii jest systematyczność wizyt oraz stosowanie się do zaleceń po zabiegu.
Leczenie łysienia Poznań