Badanie usg Poznań
Podstawowe informacje:
Badanie usg piersi Poznań, usg skóry – diagnostyka obrazowa stanu skóry, nie tylko brzucha (jamy brzusznej) czy tarczycy lub badanie usg żył.
USG Piersi Poznań
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- Dla każdego
Przeciwwskazania
- Brak przeciwwskazań
Pytania i odpowiedzi
U Pań, które ukończyły 30 rok życia należy wykonywać badanie usg piersi raz w roku.
Jeżeli w rodzinie występowały nowotwory piersi, należy zadbać o wykonania badania usg piersi co 6 miesięcy. Bardzo ważna jest profilaktyka raka piersi.
W sytuacjach wątpliwych można wykonać rezonans magnetyczny piersi, badaniem powinny być też objęte doły pachowe.
Zaleca się wykonanie badania USG piersi 10 – 12 tego dnia cyklu.
USG piersi wykrywa zarówno łagodne zmiany, oraz nowotwory złośliwe – np. raka piersi, również na bardzo wczesnym etapie.
Za pomocą ultrasonografii można monitorować również zmiany torbielowate, mastopatię, dysplazję sutka, brodawczaki czy gruczolakowłókniaki.
Badanie jest całkowicie bezbolesne. Wykonanie usg piersi jest całkowicie bezpieczne i nie wymaga specjalnego przygotowania.
Cennik zabiegu
USG piersi Poznań
200zł
USG brzucha
200zł
USG tarczycy
200zł
USG jąder i najądrzy
200zł
Badanie doppler kończyn dolnych
200zł
USG w medycynie estetycznej
900zł
Informacja o zabiegu
Badanie usg – Wykonujemy badania ultrasonograficzne:
- USG piersi Poznań,
- usg skóry,
- badanie usg brzucha ( usg jamy brzusznej Poznań),
- usg tarczycy,
- usg jąder i najądrzy
- doły pachowe
USG piersi Poznań – profilaktyka raka piersi
USG jest bardzo bezpiecznym i skutecznym badaniem wielu narządów. Możemy w ten sposób wykonywać usg tarczycy, usg brzucha (usg jamy brzusznej Poznań), usg piersi.
Ultrasonografia jest metodą diagnostyczną wykorzystywaną w wielu dziedzinach medycyny.
Wykonanie usg piersi Poznań (usg gruczołów piersiowych – profilaktyka raka piersi), usg tarczycy, badanie usg brzucha i usg nóg – usg żył, usg jąder i najądrzy.
Znajduje ona zastosowanie również w dermatologii. W USG skóry wyróżnia się trzy warstwy. Najbardziej zewnętrzną stanowi tak zwane echo wejścia, które charakteryzuje się bardzo wysoką echogenicznością.
Warstwa środkowa obejmuje głębsze partie naskórka oraz skórę właściwą. W tej warstwie dominują rozproszone echa charakteryzujące się zróżnicowaną intensywnością. Wreszcie najbardziej wewnętrzna warstwa o niskiej echogeniczności to tkanka podskórna.
Istnieją liczne wskazania dermatologiczne do wykonania badania ultrasonograficznego skóry. Pierwszą grupą stanowią choroby nowotworowe takie jak czerniaki, raki podstawnokomórkowe, czy raki kolczystokomórkowe.
Badanie USG skóry pozwala na przedoperacyjną ocenę grubości nacieku nowotworowego, co może być istotnie pomocne przy przedoperacyjnej ocenie stopnia zaawansowania miejscowego, co z kolei implikuje zakres postępowania chirurgicznego. Jednakże należy pamiętać, że samo badanie ultrasonograficzne skóry nie jest metodą izolowaną, wystarczającą do oceny i postawienia diagnozy nowotworu złośliwego skóry.
Konieczne jest właściwe zestawienie oraz interpretacja badania klinicznego, ultrasonograficznego, a także, co najważniejsze, pooperacyjnego badania histopatologicznego usuniętej zmiany. Jest to bardzo istotne, ponieważ warunkiem koniecznym do postawienia rozpoznania nowotworu złośliwego jest pozytywny wynik badania histopatologicznego. Bez niego, nawet przy bardzo charakterystycznym obrazie klinicznym, nikt nie ma prawa postawić powyższej diagnozy.
Inną grupą schorzeń skórnych będących wskazaniem do wykonania badania ultrasonograficznego tejże, są różnego rodzaju choroby zapalne skóry i tkanki podskórnej. Schorzenia te mogą mieć różne przyczyny, zarówno infekcyjne jak i nieinfekcyjne. Do przykładowych nieinfekcyjnych schorzeń skóry przebiegających z odczynem zapalnym należą wyprysk, atopowe zapalenie skóry, czy łuszczyca. Objawem charakterystycznym dla miejscowego stanu zapalnego zlokalizowanego w obrębie skóry jest obrzęk.
Jego bezpośrednią przyczyną jest gromadzenie się w tkance wody, co wynika z różnego rodzaju skomplikowanych przemian metabolicznych zachodzących miejscowo, mających na celu działanie przeciwzapalne. Na skutek obecności wody zwiększa się odległość pomiędzy poszczególnymi włóknami kolagenowymi, co wpływa na obniżenie gęstości tkanki i ma wpływ na zmniejszenie jej echogeniczności, co z kolei jest widoczne w badaniu ultrasonograficznym. Szczególnie poprawia się to po zabiegu mezoterapia igłowa.
Dzięki usg możliwa jest ocena grubości cellulitu, ocena skuteczności terapii antycellulitowych, monitorowanie skuteczności zabiegów mikroskleroterapii, czy wreszcie ocena fotostarzenia się skóry. Badanie Usg jest dobrym uzupełnieniem dermatoskopii, którą wykonuje dermatolog.
Bardzo dokładnie można ocenić efekty zabiegów laserem frakcyjnym ale także liposukcji.
Innym badaniem usg jest badanie dopplerowskie.
Badanie usg piersi Poznań
Jak się przygotować do badania?
Badanie usg tarczycy,
W naszym gabinecie wykonujemy badania usg:
- brzucha
- tarczycy
- piersi
- jąder
Czym jest tarczyca i dlaczego jest tak istotna?
Tarczyca to niewielki gruczoł zlokalizowany w obrębie szyi, który kształtem przypominający motyla. Choć nie osiąga dużych rozmiarów (waży zaledwie 20-30 gram), to jego rola w organizmie każdego człowieka jest ogromna. Mianowicie, produkuje dwa hormony – trójjodotyroninę i tyroksynę.
Hormony te regulują przemiany metaboliczne, układ sercowo-naczyniowy, rozwój organizmu (w tym proces wzrostu) oraz pracę gruczołów płciowych i układu nerwowego. Aby tarczyca mogła działać prawidłowo, musi mieć dostarczoną odpowiednią ilość jodu i TSH, czyli hormonu produkowanego przez przysadkę mózgową.
Choroby tarczycy – objawy, przyczyny, profilaktyka
Chorób wynikających z nieprawidłowego funkcjonowania tarczycy jest bardzo wiele i każda z nich niesie za sobą nieprzyjemne dolegliwości oraz nierzadko przykre powikłania. Tego wszystkiego można uniknąć dzięki systematycznie stosowanej profilaktyce. Przede wszystkim nie wolno bagatelizować żadnych objawów! Ekspresowa utrata wagi lub jej przyrost, ospałość lub nadpobudliwość, osłabienie, a także problemy z koncentracją to często pierwsze oznaki niedoczynności tarczycy.
Natomiast uczucie gorąca, wzmożona potliwość, duszność, kołatanie serca czy drżenie rąk mogą informować o jej nadczynności. Co ważne, niedoczynność tarczycy może współistnieć z jej nadczynnością. Innymi objawami chorób tarczycy są różnego rodzaju zmiany guzkowe, wypadanie włosów i dolegliwości układu pokarmowego. Warto zwracać również uwagę na obwód szyi, gdyż nierzadko gruczoł tarczycowy zwiększa swoją wielkość, gdy jest chory, co może powodować nawet duszności i problemy z oddychaniem.
Choroby tarczycy dzielone są na 4 grupy:
- wynikające z nadmiernej lub niedostatecznej produkcji hormonów,
- wynikające z powiększenia tarczycy,
- objawiające się obecnością guzków,
- objawiające się zapaleniem tarczycy.
Badanie USG tarczycy
Badanie usg tarczycy urządzeniem o nazwie ultrasonograf (USG) jest całkowicie bezbolesne i nieinwazyjne. Nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania ani wymogów co do przygotowania przed przystąpieniem do niego. Niezbędne jest odsłonięcie szyi i dekoltu podczas badania, w tym ściągnięcie wszelkiej biżuterii. Natomiast w przypadku mężczyzn konieczne jest także ogolenie brody. Badanie USG tarczycy może zostać wykonane:
- gdy pacjent zauważy u siebie objawy charakterystyczne dla nadczynności lub niedoczynności tarczycy,
- jako badanie uzupełniające w przypadku nieprawidłowych wyników TSH,
- kiedy zdiagnozowano chorobę tarczycy u osoby spokrewnionej z pacjentem,
- w ramach badań kontrolnych u pacjentów ze zdiagnozowanymi chorobami tarczycy,
- w przypadku usunięcia guzów i nowotworu tarczycy w celu monitorowania ewentualnych nawrotów,
- w sytuacji podejrzenia stanów zapalnych tarczycy, takich jak choroba Hashimoto czy choroba Gravesa-Basedowa,
- jako monitorowanie wcześniej rozpoznanych zmian w obrębie tarczycy.
Badanie USG tarczycy warto wykonywać profilaktycznie co najmniej co 3 lata, nawet jeżeli nie występują żadne objawy, które mogłyby wskazywać na jakiekolwiek nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu. Natomiast, jeżeli w rodzinie wystąpiły jakiekolwiek choroby tego narządu, należy udać się na badanie tuż po zdiagnozowaniu choroby u członka rodziny, a następnie powtarzać raz w roku, najrzadziej co dwa lata.
Częste badania USG tarczycy są wskazane również u osób, które w przeszłości odbyły radioterapię (nie tylko w przypadku raka tarczycy), szczególnie o regularne wykonywanie USG tarczycy powinni dbać pacjenci, w przypadku których radioterapia wykonywana była w okolicy szyi, gdzie znajduje się gruczoł tarczycy. Wczesne wykrycie nowotworu złośliwego tarczycy, dzięki badaniu USG, daje ok. 90% szans na całkowity powrót do zdrowia.
Badanie usg tarczycy Poznań
Usg Poznań badanie – badanie usg
Badanie USG brzucha w Poznaniu – usg brzucha (usg jamy brzusznej Poznań), usg tarczy, piersi, skóry lub żył – doppler nóg
Badanie usg Poznań / badanie ultrasonograficzne jest świetnym narzędziem diagnozowania stosowanym w wielu gałęziach medycyny. Również nasz gabinet w Poznaniu wykonuje szeroki zakres badań USG, które pozwalają diagnozować kondycję skóry, usg brzucha Poznań, tarczycy, żył, jąder czy piersi.
Do jego przeprowadzenia wykorzystujemy najnowocześniejszy aparat ultrasonograficzny. Wykonane w naszej klinice badania USG są bezbolesne i nieinwazyjne.
USG jamy brzusznej Poznań
Badanie Usg brzucha Poznań pozwala wykryć i zdiagnozować choroby wątroby, dróg żółciowych, trzustki, nerek, nadnerczy lub śledziony. Usg brzucha to bezpieczna i nieinwazyjna metoda badania dolegliwości bólowych brzucha. USG brzucha Poznań / usg jamy brzusznej pozwala skutecznie diagnozować wiele schorzeń narządów jamy brzusznej.
Jak się przygotować do USG brzucha?
Badanie USG jamy brzusznej w poznańskim Gabinecie Medycyny Estetycznej W. Rosiński wykonujemy na czczo. Około 5 godzin przed jego wykonaniem nie powinno się nic jeść, a godzinę przed zabiegiem zalecamy wypić szklankę wody niegazowanej oraz nie oddawać moczu. Natomiast dwa dni przed wykonaniem badania USG brzucha najlepiej wprowadzić dietę lekkostrawną.
USG skóry i tkanki podskórnej Poznań
Badanie USG skóry oraz tkanki podskórnej w Gabinecie Medycyny Estetycznej w Poznaniu wykonujemy, aby ocenić i zdiagnozować zgrubienia skóry takie jak guzy, kaszaki, krwiaki czy tłuszczaki oraz powikłania po nieudanych zabiegach medycyny estetycznej. Zapraszamy na bezbolesne i nieinwazyjne badania USG skóry w Poznaniu, które trwają kilka minut i pozwalają natychmiastowo ocenić stan skóry.
Badanie USG Poznań – Diagnoza kondycji skóry
Przed wykonaniem zabiegów odmładzających warto sprawdzić kondycję skóry za pomocą badania ultrasonograficznego. To doskonałe urządzenie, które ułatwia podglądanie zmian zachodzących w skórze oraz skuteczności stosowanych zabiegów. USG skóry pozwala ocenić efekty zabiegów nawilżających, laserowych, antycellulitowych oraz likwidacji przebarwień i zamykania naczyń krwionośnych.
USG tarczycy w Poznaniu
Ultrasonografia gruczołu tarczowego to podstawowe badanie diagnostyczne, które pozwala ocenić wielkość, obrysy i torebkę gruczołu tarczycowego, jego unaczynienie oraz strukturę miąższu. Podczas badania USG tarczycy lekarz ma możliwość oceny węzłów chłonnych i przytarczyc oraz wykrycia ewentualnych nieprawidłowości czy guzków. Przed wykonaniem badania USG tarczycy mężczyźni powinni zgolić zarost, a kobiety zdjąć biżuterię z szyi.
USG Poznań – Badanie tarczycy. Wskazania do wykonania badania
Wykonanie badania USG tarczycy zalecane jest w przypadku wykrycia wyczuwalnego guza tarczycy, poszerzenia obwodu szyi, zaburzeń hormonalnych, diagnozy chorób tarczycy czy zaobserwowania objawów nadczynności bądź niedoczynności tarczycy.
USG żył (USG dopplerowskie)
USG dopplerowskie to badanie wydolności żył i tętnic, które pomaga wykryć ewentualne niedrożności. Nieinwazyjna metoda obrazuje przepływ krwi w naczyniach krwionośnych nóg, co pomaga rozpoznać miażdżycę czy wykrywać anomalie naczyniowe.
Pozwala również ocenić stan układu krwionośnego kończyn dolnych. USG Doppler żył kończyn dolnych, jest badaniem, które wykonujemy na co dzień, by diagnozować, leczyć oraz kontrolować efekty leczenia.
Wskazania o wykonania USG żył kończyn dolnych:
- uczucie ciężkości nóg,
- ból nóg,
- obrzęki,
- pajączki,
- żylaki,
- planowane zabiegi na żyłach.
Badanie USG piersi
Na czym polega badanie USG piersi? Badanie USG piersi polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które po nałożeniu odpowiedniego żelu przenikają przez skórę, dzięki czemu lekarz medycyny estetycznej może z łatwością podejrzeć zmiany w piersiach. Trwa ono około 20 minut i jest bezpieczne oraz nieinwazyjne. USG piersi jest podstawową metodą badania i oceny guzków wykrytych podczas badań palpacyjnych przez pacjentkę.
Badanie USG piersi w Poznaniu
Poznański Gabinet Medycyny Estetycznej W. Rosiński oferuje profilaktyczne i diagnostyczne badania USG piersi. Profilaktyczne badania USG piersi proponujemy kobietom dbającym o siebie. Pozwala ono wykryć wczesne i bezobjawowe zmiany w piersiach. Natomiast diagnostyczne badanie USG piersi wykonujemy, gdy pacjentka lub lekarz dostrzeże niepokojące zmiany – zgrubienia, guzy, asymetria, zmiana wielkości piersi, wycieki z brodawki czy powiększone węzy chłonne pod pachą.
Dbając o zdrowie kobiet, zalecamy im wykonywanie profilaktycznych badań USG piersi co najmniej raz do roku po ukończeniu 20 roku życia, natomiast u kobiet obciążonych genetycznie, zalecamy badania co pół roku. Na badania USG piersi zapraszamy pomiędzy 5-12 dniem cyklu miesiączkowego jeszcze przed owulacją, natomiast panie stosujące antykoncepcję hormonalną zapraszamy na badania USG piersi w dowolnym dniu cyklu.
W przypadku zauważenia niepokojących objawów w obrębie piersi na badania diagnostyczne USG piersi zapraszamy jak najszybciej.
USG brzucha Poznań, Badanie usg piersi. Jak się przygotować do badania?
Badanie USG Poznań piersi nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Bezpośrednio przed jego wykonaniem należy się odświeżyć oraz nie aplikować antyperspirantów z talkiem pod pachy.
USG jąder i najądrzy – co to jest i na czym polega?
Jest to jedno z podstawowych badań z zakresu diagnostyki męskiej, które pozwala dostrzec ewentualne zmiany oraz możliwe konsekwencje. USG jąder to bezbolesne i nieinwazyjne badanie, które pomaga ocenić budowę oraz naczynia krwionośne jąder, najądrzy czy powrózków nasiennych. W trakcie jego trwania, podczas obserwacji worka mosznowego, lekarz ma możliwość wykryć ewentualne zmiany patologiczne.
Do badania ultrasonograficznego jąder można przystąpić bez wcześniejszego przygotowania, należy jedynie pamiętać o dokładnym umyciu okolic intymnych.
Wskazania do badania USG jąder
Wykonanie badania USG Poznań jąder zalecane jest w przypadku:
- bólu moszny lub jąder;
- oceny płodności mężczyzny;
- po urazach;
- przy podejrzeniu zmian takich jak guzki, przepuklina czy żylaki;
- powiększenia, brzęku czy zmiany kształtu jąder.
Badanie USG jąder, najądrzy i moszny Poznań
Wszystkich panów zapraszamy do zapisów na profilaktyczne badania USG jąder w Poznaniu. Ultrasonografia jąder to badanie, które trwa kilka minut. Jest niezbędnym narzędziem, które pozwala wykryć zmiany patologiczne na ich wczesnym etapie, a to znacznie ułatwia diagnostykę i leczenie.
Zapraszamy na usg brzucha Poznań
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat