wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

USG Poznań – badania usg


Badanie usg piersi, usg skóry – diagnostyka obrazowa stanu skóry, nie tylko brzucha (jamy brzusznej) czy tarczycy lub badanie usg żył (badanie dopplera).

USG Piersi Poznań

badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Data aktualizacji: 2023-03-21 11:50:38

Wykonujemy badania ultrasonograficzne:

 1. USG piersi Poznań,
 2. usg skóry,
 3. badanie usg brzucha (jamy brzusznej),
 4. usg tarczycy,
 5. usg jąder i najądrzy

Czym są i skąd się biorą ultradźwięki?

Ultradźwięki należą do grupy zjawisk akustycznych. Są zaburzeniem mechanicznym, które rozchodzą się falowo w ośrodku materialnym. Tym, co odróżnia je od fal elektromagnetycznych jest konieczność występowania elastycznego ośrodka do rozchodzenia się fal. Mogą być one interpretowane jako fala ciśnienia lub przemieszczanie się cząstek.

Jednakże nie jest to fizyczne przemieszczanie się substancji, a jedynie deformacji sprężystych danego ośrodka. Dzięki temu dochodzi do przekazywania energii. W tkankach miękkich fale rozchodzą się podłużnie, w przypadku kości mogą również przybierać postać fal poprzecznych.

Źródłem fal ultradźwiękowych wykorzystywanych w medycynie są specjalne przetworniki, które działają na zasadzie odwrotnego efektu piezoelektrycznego. Osiąga się go wykorzystując specjalne kryształy piezoelektryczne, które pod wpływem napięcia elektrycznego kurczą się i rozszerzają powodując wytworzenie fali ultradźwiękowej.

Fala ultradźwiękowa rozchodząca się w tkankach ulega szeregowi przemian, które zależą od właściwości ośrodka, zwłaszcza od jego gęstości. Fala akustyczna może ulegać odbiciu, załamaniu, ugięciu, rozproszeniu i pochłonięciu. Nakładanie na siebie tych zjawisk w różnych, zmiennych proporcjach, umożliwia uzyskanie obrazu ultrasonograficznego pod taką postacią jaką go znamy.

Czym jest ultrasonografia?

 Ultrasonografia, czyli popularne badanie USG jest badaniem wykorzystującym falę ultradźwiękową. Umożliwia ona uwidocznienie granic narządów wewnętrznych oraz tkanek miękkich bez konieczności zastosowania środków kontrastowych. Niewątpliwą zaletą badania jest jego atraumatyczność, bezinwazyjność i bezbolesność.

Zachowując powyższe właściwości, ultrasonografia umożliwia określenie wymiarów narządów, głębokości ich położenia, uwidocznienie powierzchni oraz przekrojów narządowych. Ponadto, dzięki ultrasonografii możliwe jest zobrazowanie powierzchni stawowych w spoczynku oraz w ruchu, a także ocena przepływu naczyniowego.

Badanie USG piersi Poznań

USG jest bardzo bezpiecznym i skutecznym badaniem wielu narządów. Możemy w ten sposób wykonywać usg tarczycy, usg brzucha (jamy brzusznej), usg piersi.

Na czym polega specyfika badania USG skóry i kiedy się je wykonuje?

Ultrasonografia jest metodą diagnostyczną wykorzystywaną w wielu dziedzinach medycyny.

Wykonuje się usg tarczycy, usg piersi (usg gruczołów piersiowych), badanie usg brzucha i usg nóg – usg żył, usg jąder i najądrzy.

Znajduje ona zastosowanie również w dermatologii. W USG skóry wyróżnia się trzy warstwy. Najbardziej zewnętrzną stanowi tak zwane echo wejścia, które charakteryzuje się bardzo wysoką echogenicznością.

Warstwa środkowa obejmuje głębsze partie naskórka oraz skórę właściwą. W tej warstwie dominują rozproszone echa charakteryzujące się zróżnicowaną intensywnością. Wreszcie najbardziej wewnętrzna warstwa o niskiej echogeniczności to tkanka podskórna.

Istnieją liczne wskazania dermatologiczne do wykonania badania ultrasonograficznego skóry. Pierwszą grupą stanowią choroby nowotworowe takie jak czerniaki, raki podstawnokomórkowe, czy raki kolczystokomórkowe.

Badanie USG skóry pozwala na przedoperacyjną ocenę grubości nacieku nowotworowego, co może być istotnie pomocne przy przedoperacyjnej ocenie stopnia zaawansowania miejscowego, co z kolei implikuje zakres postępowania chirurgicznego. Jednakże należy pamiętać, że samo badanie ultrasonograficzne skóry nie jest metodą izolowaną, wystarczającą do oceny i postawienia diagnozy nowotworu złośliwego skóry.

Konieczne jest właściwe zestawienie oraz interpretacja badania klinicznego, ultrasonograficznego, a także, co najważniejsze, pooperacyjnego badania histopatologicznego usuniętej zmiany. Jest to bardzo istotne, ponieważ warunkiem koniecznym do postawienia rozpoznania nowotworu złośliwego jest pozytywny wynik badania histopatologicznego. Bez niego, nawet przy bardzo charakterystycznym obrazie klinicznym, nikt nie ma prawa postawić powyższej diagnozy.

Inną grupą schorzeń skórnych będących wskazaniem do wykonania badania ultrasonograficznego tejże, są różnego rodzaju choroby zapalne skóry i tkanki podskórnej. Schorzenia te mogą mieć różne przyczyny, zarówno infekcyjne jak i nieinfekcyjne. Do przykładowych nieinfekcyjnych schorzeń skóry przebiegających z odczynem zapalnym należą wyprysk, atopowe zapalenie skóry, czy łuszczyca. Objawem charakterystycznym dla miejscowego stanu zapalnego zlokalizowanego w obrębie skóry jest obrzęk.

Jego bezpośrednią przyczyną jest gromadzenie się w tkance wody, co wynika z różnego rodzaju skomplikowanych przemian metabolicznych zachodzących miejscowo, mających na celu działanie przeciwzapalne. Na skutek obecności wody zwiększa się odległość pomiędzy poszczególnymi włóknami kolagenowymi, co wpływa na obniżenie gęstości tkanki i ma wpływ na zmniejszenie jej echogeniczności, co z kolei jest widoczne w badaniu ultrasonograficznym. Szczególnie poprawia się to po zabiegu mezoterapia igłowa.

Kolejną grupę wskazań stanowią schorzenia autoimmunologiczne z kręgu twardzinopodobnych, jak chociażby skórna postać twardziny układowej. Są to choroby z grupy tak zwanych kolagenoz, tak więc ich uwidocznienie i rozpoznanie w badaniu ultrasonograficznym opiera się na występowaniu zwiększonej ilości włókien kolagenu, co przejawia się zwiększoną hiperechogenicznością tkanki.

Inne zastosowania to między innymi monitorowanie grubości skóry w trakcie przewlekłego leczenia glikokortykosteroidami, ocena grubości cellulitu, ocena skuteczności terapii antycellulitowych, monitorowanie skuteczności zabiegów mikroskleroterapii, czy wreszcie ocena fotostarzenia się skóry. Badanie Usg jest dobrym uzupełnieniem dermatoskopii, którą wykonuje dermatolog.

Bardzo dokładnie można ocenić efekty zabiegów laserem frakcyjnym ale także liposukcji.

Innym badaniem usg jest badanie dopplerowskie.

Badanie usg piersi Poznań

Jak się przygotować do badania?

W celu uzyskania dokładnego obrazu niezbędne jest właściwe przygotowanie.

W dniu poprzedzającym badanie:

 • Nie spożywać pokarmów ciężkostrawnych, wzdymających oraz napojów gazowanych;
 • Po każdym posiłku zażywać 3 kapsułki Esputiconu lub Espumisanu;
 • Osoby ze skłonnością do zaparć powinny stosować środki przeczyszczające przed badaniem – nie później niż na 24h przed umówionym badaniem.

W dniu badania:

 • Pozostawać na czczo od godz. 16 dnia poprzedzającego badanie usg
 • Zażyć 3 kapsułki Esputiconu / Espumisanu oraz leki dotychczas przyjmowane (jeżeli pacjent przyjmuje jakieś leki);
 • Wypić przynajmniej 0,5 l wody niegazowanej, tuż przed badaniem. Nie dotyczy usg piersi i tarczycy

Przed  badaniem USG piersi:

 • kobiety w okresie przedmenopauzalnym powinny umawiać się na badanie 5-10 dni przed planowaną miesiączką;
 • ważne dla ostatecznego wyniku badania jest przyniesienie ze sobą na badanie dotychczasowej dokumentacji medycznej (ostatniego wyniku mammografii, poprzednich wyników USG piersi oraz dokumentacji dotyczącej biopsji piersi lub dotychczasowego leczenia).

Usg piersi Poznań – badanie usg

Regularne badania piersi są niezwykle ważne. Rak piersi jest najczęściej spotykanym nowotworem wśród kobiet, a jednymi z najbardziej skutecznych technik wykrywania zmian w piersiach, nawet na bardzo wczesnym etapie rozwoju, są mammografia i USG, czyli badanie ultrasonograficzne.

Czym jest badanie USG piersi?

Badanie USG jest metodą obrazową, która polega na ukazywaniu wnętrza piersi za pomocą fal akustycznych. Sonomammografia jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna, zatem mogą się jej poddawać osoby w każdym wieku, a nawet kobiety w ciąży i karmiące piersią. Fale akustyczne emitowane przez aparat ultrasonograficzny w żaden sposób nie naruszają tkanek, zatem USG piersi może być wielokrotnie powtarzane nawet w krótkim odstępie czasu, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Trzeba pamiętać, że te badania nie mogą nawzajem siebie zastępować, ponieważ się uzupełniają. Jedynie mammografia może wykryć mikro zwapnienia, za to USG pozwala rozróżnić zmiany torbielowate od litych, a także określić wielkość zmian ogniskowych, co nie jest możliwe za pomocą mammografii. Dlatego właśnie na badanie ultrasonograficzne należy zabrać wyniki mammografii oraz wyniki poprzedniego USG (pozwoli to ustalić, czy np. obecne w piersi łagodne guzki powiększyły się albo zmieniły swój charakter), jeśli takie badania były wykonywane.

Kiedy należy się zgłosić na badanie ultrasonograficzne piersi?

Badanie USG piersi powinny wykonywać regularnie zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pierwszej profilaktycznej sonomammografii powinno się poddać 20., a 30. rokiem życia i następnie powtarzać co 2 lata. Po ukończeniu 30. roku życia należy wykonywać USG piersi co 12 miesięcy. Natomiast, nawet jeżeli od ostatniego badania USG piersi minęło mniej niż rok, to należy wykonać je niezwłocznie, jeżeli występują którekolwiek z następujących dolegliwości:

 • ból piersi,
 • zmiana w piersi wyczuwalna przez dotyk,
 • wyciek wydzieliny z brodawki sutkowej.

Ponadto badanie należy wykonać, jeżeli u któregoś z członków rodziny pacjenta lub pacjentki został zdiagnozowany nowotwór piersi, prostaty lub jajnika. Zaleca się również częstsze badania ultrasonograficzne (min. raz na 12 miesięcy) przy stosowaniu hormonalnej terapii zastępczej.

Jak przebiega badanie USG piersi?

Do samego badania ultrasonograficznego piersi nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Warto jedynie pamiętać, że najdokładniejsze wyniki można uzyskać między 1., a 10. dniem cyklu miesiączkowego oraz zabrać ze sobą o wyniki wspomnianej wyżej mammografii oraz poprzedniego USG, jeżeli takie badania były robione. Przed przystąpieniem do badania lekarz zawsze pyta o następujące kwestie:

 • Ile pacjentka ma lat?

 • Kiedy była ostatnia miesiączka?

 • Czy pacjentka w przeszłości rodziła?

 • Jeżeli pacjentka rodziła, to czy karmiła?

 • Czy pacjentka bierze leki hormonalne?

 • Czy pacjentka przeszła operacje piersi? (Po operacji piersi zostają blizny zaciemniające obraz aparatu ultrasonograficznego.)

 • Czy ktoś w rodzinie pacjentki chorował lub choruje na raka piersi, jajnika lub prostaty?

 • Czy pacjentka robiła już kiedyś badania piersi?

Po uzyskaniu niezbędnych informacji lekarz prosi o rozebranie się od pasa w górę i położenie się na leżance z rękami pod głową. Lekarz smaruje piersi żelem, po czym przesuwa po każdej z nich głowicą z dołu do góry, z góry na dół i na boki, bada również doły pachowe, by sprawdzić, czy węzły chłonne nie są powiększone.

Wiarygodność badania zależy od aparatu oraz od kwalifikacji lekarza oceniającego obraz. Dlatego zawsze warto upewnić się, że lekarz ma certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, a także że sama przychodnia ma akredytację tej organizacji. Całe badanie wraz z opisem lekarskim trwa ok. 20 minut. Wyniki pacjent otrzymuje od razu po badaniu.

Badanie usg piersi

Diagnostyka ultrasonograficzna piersi – USG gruczołów piersiowych, czyli popularne usg piersi to badanie, które pozwala w  sposób bardzo bezpieczny (fale ultradźwiękowe są zupełnie obojętne dla zdrowia) oraz dokładny zbadać stan gruczołów piersiowych.

Na obrazie ultrasonograficznym lekarz badający określa ewentualne zmiany patologiczne oraz szerokości przewodów gruczołów mlecznych.

Badanie pozwala rozpoznać torbiele i włókniakogruczolaki, zwłóknienia, zbiorniki płynu (np. ropień).

Badanie usg piersi – USG gruczołów piersiowych, nie ma przeciwwskazań (może być wykonane nawet u kobiet w ciąży i okresie karmienia piersią) a także nie trzeba specjalnie się przygotowywać.

Badanie usg piersi – kiedy wykonywać?

U pacjentek najlepiej to badanie wykonywać między 1 a 10 dniem cyklu miesiączkowego.

Na badanie warto zabrać wyniki poprzednich badań USG i mammografii jeśli były wykonywane.

Czas badania wraz z opisem lekarskim trwa ok. 20 minut. Opis pacjent otrzymuje od razu po badaniu.

Usg piersi – USG gruczołów piersiowych, wykonujemy także u mężczyzn w sytuacji ginekomastii, pozwala określić czy mamy przewagę tkanki tłuszczowej (lipomastia) czy przeważa tkanka gruczołowa. Wynik tego badania decyduje o rodzaju zabiegu, który należy wykonać. W przypadku przewagi tłuszczu wykonujemy liposukcję, w przypadku przewagi tkanki gruczołowej wykonujemy chirurgiczne usunięcie gruczołu piersiowego.

Co warto wiedzieć:

Wskazania do USG piersi:

 • zmiany wyczuwalne za pomocą dotyku,
 • wykrycie zmian w badaniu mammograficznym,
 • ból piersi i brodawek sutkowych,
 • rozpoznanie łagodnych zmian (w celu kontroli),
 • wydzielina z brodawek sutkowych,
 • powiększone węzły pachowe,
 • profilaktyka chorób piersi.

USG piersi – Przed badaniem poinformuj lekarza o:

 • swoim wieku,
 • terminie ostatniej miesiączki,
 • wcześniejszych porodach,
 • wcześniejszym karmieniu piersią,
 • aktualnym przyjmowaniu leków hormonalnych,
 • wcześniejszych operacjach piersi (blizny pooperacyjne mogą zaciemniać obraz USG),
 • ewentualnych chorobach piersi w twojej rodzinie,
 • ewentualnych wcześniejszych badaniach piersi (jeśli były robione, zabierz z sobą wyniki).

Wczesne rozpoznanie zmian w piersiach pozwala na skuteczne leczenie. Jeżeli dojdzie do wzrostu guza to leczenie staje się niemożliwe. Jedynym sposobem jest ochrony przed rakiem piersi jest regularne badanie ultrasonograficzne. Badanie usg jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne.

USG Poznań – badania usg

USG piersi

200zł

USG brzucha

200zł

USG tarczycy

200zł

USG skóry i tkanki podskórnej

200zł

Usg jąder i najądrzy

200zł

Badanie doppler kk dolnych

200zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
botox, botox Poznań, botoks
Botox – Toksyna botulinowa
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting Fotona
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – lipomastia
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma – kwas polimlekowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2 Poznań
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
sculptra, Sculptra Poznań, kwas L-polimlekowy
Sculptra
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejek Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usg twarzy
Usg twarzy, usg dermatologiczne
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
botox, botox Poznań, botoks
Botox – Toksyna botulinowa
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting Fotona
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – lipomastia
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma – kwas polimlekowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2 Poznań
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Leczenie żylaków odbytu
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipofilling biustu
Lipofilling biustu tłuszczem
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiększanie piersi tłuszczem
Powiększanie piersi tłuszczem
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
sculptra, Sculptra Poznań, kwas L-polimlekowy
Sculptra
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejek Poznań
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
tropokolagen
Tropokolagen
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
załupek
Załupek
aquapure
Aquapure
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
ATR naturalny wypełniacz
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badania wzroku dla kierowców
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka w gabinecie
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
botox, botox Poznań, botoks
Botox – Toksyna botulinowa
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
Dermapen, dermapen Poznań, mezoterapia mikroigłowa
Dermapen 4 – Mikronakłuwanie
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Ellanse
endolifting Fotona
Endolifting Fotona
erelle
Erelle
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
gouri
Gouri – stymulator kolagenu
hydroksyapatyt wapnia, Radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Juvelook
Juvelook, odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja wad wzroku
Korekcja wad wzroku
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lanluma kwas polimlekowy
Lanluma – kwas polimlekowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2 Poznań
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser q-switched
Laser Q-switched
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu per.
laserowe usuwanie przebarwień
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lifting twarzy, lifting hybrydowy
Lifting twarzy chirurgiczny
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipofilling, lipofilling biustu
Lipofilling
lipomodelling
Lipomodelling
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
Nightlase – laserowe leczenie chrapania
Laserowe leczenie chrapania
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Pelleve, radiofrekwencja
plasma IQ
Plasma IQ
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – cząsteczka młodości
prx t33, tca
PRX T33
przebarwienia po trądziku
Przebarwienia po trądziku
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa
redukcja przebarwień, przebarwienia
Redukcja przebarwień
sculptra, Sculptra Poznań, kwas L-polimlekowy
Sculptra
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik młodzieńczy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
tropokolagen
Tropokolagen
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy
Usg twarzy, usg dermatologiczne
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
gradówka, usunięcie gradówki
Usunięcie gradówki z powieki
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus legacy – redukuje cellulit
viscoderm hydrobooster
Viscoderm hydrobooster
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 Poznań
wiotkość skóry
Wiotkość skóry
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
żółtaki kępki żółte
Żółtaki kępki żółte