Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Manualne oczyszczenie twarzy


Manualne oczyszczenie twarzy

manualne oczyszczanie twarzy
Data aktualizacji: 2022-02-20 10:49:41

Manualne oczyszczenie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy to rodzaj zabiegu, który fizycznie usuwa zanieczyszczenia i zamyka pory, dzięki czemu skóra staje się nieskazitelna. Takie oczyszczanie jest polecane dla każdego, kto chce cieszyć się promienną, zdrową i zadbaną cerą. Co ważne, jest odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.

Zalety manualnego oczyszczania twarzy

Zanim zabieg oczyszczania manualnego twarzy zostanie przeprowadzony, kosmetolog dokładnie przeanalizuje typ skóry i dobierze indywidualny program, dostosowany do głębokiego oczyszczania.

Efekty, których można się spodziewać to przede wszystkim usunięcie martwego naskórka i wszelkich zanieczyszczeń, które na co dzień są niemożliwe do wyeliminowania, nawet z pomocą najlepszych kosmetyków z drogerii.

Manualnemu oczyszczaniu twarzy towarzyszy relaksujący masaż twarzy, a same zabiegi na twarz wyraźnie zmniejszają oznaki starzenia się, poprawiają nawilżenie i ukrwienie. Dodatkową zaletą jest lepsze wchłanianie stosowanych kosmetyków.

Jak wygląda zabieg manualnego oczyszczania twarzy?

Poddając się zabiegowi manualnego oczyszczania twarzy najpierw jest usuwany makijaż. W kolejnych krokach kosmetolog napina skórę, a następnie zmiękcza ją, używając do tego celu pary lub specjalnej maski.

Później usuwane zostają zaskórniki i grudki, a także niektóre zmiany, które wymagają nakłucia igłą. W następnym etapie skóra jest dezynfekowana dedykowanym środkiem lub prądem. Na końcu mają miejsce już przyjemniejsze procedury, takie jak nałożenie ściągającej i kojącej maski, a także kremu.

Jakich efektów oczekiwać po manualnym oczyszczaniu twarzy?

Przede wszystkim oczyszczona manualnie skóra jest wolna od zaskórników, pryszczy czy wyprysków. Jednak decydując się na zabieg należy liczyć się z wystąpieniem podrażnień i zaczerwienień. Oczyszczanie twarzy zawsze odbywa się po konsultacji i kosmetolog będzie w stanie dobrać najlepszą metodę.

Po prawidłowo wykonanym zabiegu można się spodziewać wyraźnie widocznych efektów i poprawy wyglądu skóry. Zabieg oczyszczania może być także doskonałym przygotowaniem do dalszej terapii. Odpowiedni dobór kosmetyków i indywidualnie dobrane procedury sprawią, że skóra zyska zdrowy, promienny wygląd.

Manualne oczyszczenie twarzy – Przeciwwskazania

Manualne oczyszczanie twarzy w zasadzie nie niesie ze sobą skutków ubocznych i jest bezpieczną metodą. Gwarancją skuteczności zabiegu jest przeprowadzenie go przez wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę.

Po oczyszczaniu należy także zadbać o prawidłową pielęgnację w domu, stosując się do zaleceń kosmetologa.

Manualne oczyszczenie twarzy Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530