Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Jak powstrzymać wypadanie włosów


Jak powstrzymać wypadanie włosów

wypadanie włosów

Jak powstrzymać wypadanie włosów

Łysienie to poważny problem medyczny, który może prowadzić do spadku samooceny. Łysienie i nadmierne wypadanie włosów można powstrzymać dzięki zabiegom takim jak: laser erbowo-yagowy, mezoterapia igłowa czy osocze bogatopłytkowe.

Definicja i przyczyny łysienia

Łysienie (wypadanie włosów) to utrata włosów, który stanowi problem estetyczny i może być przyczyną kompleksów. Wpływ na łysienie może mieć niezdrowy styl życia, zanieczyszczenie środowiska, nieprawidłowa dieta, picie alkoholu czy palenie papierosów oraz stres. Inne czynniki sprzyjające łysieniu to źle dobrana pielęgnacja, nadmierne stosowanie kosmetyków i zabiegi obciążające stosowane u fryzjera.

Łysienie androgenowe u mężczyzn bierze się z nadmiaru pochodnej męskiego hormonu testosteronu, który prowadzi do uszkodzenia mieszków włosowych. Ten typ łysienia występuje także u kobiet. Przyczyną łysienia jest stosowanie leków na przewlekłe choroby np. w przypadku leczenia nowotworów. U pacjentów często występuje także łysienie plackowate.

Jak powstrzymać wypadanie włosów:

Laser erbowo-yagowy

Zabieg laserem erbowo-yagowym powoduje stymulację skóry, ponadto wytwarza mikrokanaliki w skórze, dzięki temu możemy wprowadzać substancje aktywne np. osocze bogatopłytkowe – bez kłucia, bez bólu.

Dr. Cyj

Jest to peptydowa terapia włosów. Dr Cyj Hair Filler  to idealne remedium na łysienie androgenowe i spowodowane stresem czy nieprawidłową dietą. Nadmierne wypadanie włosów leczenie składa się z formuły 7 peptydów i kwasu hialuronowego, co prowadzi do pobudzenia krążenia i ukrwienia skóry głowy. Dzięki opatentowanej technologii Dr, Cyj przedłużonego uwalniania i wnikania substancji aktywnych, preparat utrzymuje się w skórze nawet do 14 dni od zabiegu. Już po pierwszym zabiegu widoczne są wymierne efekty leczenia wypadania włosów. Warto wykonać serię zabiegów dla otrzymania pożądanego efektu terapeutycznego.

Jak powstrzymać wypadanie włosów – Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe pomaga w walce z łysieniem plackowatym czy łysieniem androgenowym i nadmiernym wypadaniem włosów leczenie.  Podczas zabiegu pobiera się krew własną pacjenta, która następnie poddawana jest odwirowaniu. Tak uzyskany preparat zawiera czynniki wzrostu, mające zbawienny wpływ na wiele dolegliwości pacjenta. Wstrzykuje się go w skórę głowy, co wywołuje efekt terapeutyczny. Zabieg osocza bogatopłytkowego prowadzi do pobudzenia porostu włosów i zahamowania nadmiernego wypadania.

Mezoterapia igłowa na włosy

Zabieg mezoterapii igłowej polega na podawaniu preparatów złożonych z preparatów mineralnych, witamin i leków przeciwzapalnych, co sprawia, że następuje odżywienie włosów, zahamowanie ich wypadania i odrost włosów. Podczas nadmiernego wypadania włosów leczenie w skórę głowy wstrzykuje się substancje odżywiające włosy takie jak: dekspantenol, minoksydyl, oligoelementy, krzemionka organiczna, witaminy lub leki przeciwzapalne.

Wskazaniem do zabiegu mezoterapii igłowej jest łysienie androgenowe, łysienie plackowate, nadmierne wypadanie włosów wywołane chorobami czy złą dietą lub ciążą. Wskazaniem do zabiegu są także słabe włosy pozbawione odżywienia.

Jak powstrzymać wypadanie włosów – Laser frakcyjny

Laser erbowo-yagowy stymuluje skórę i powodu odrost włosów.

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530