Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Laserowe zamykanie naczynek


Laserowe zamykanie naczynek – jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezpiecznym, przynosi szybkie i trwałe efekty. Zamykanie naczynek na twarzy laserem jest skuteczne i trwałe.

Miejscowe zaczerwienienia skóry oraz widoczne zmiany naczyniowe to problem nie tylko kosmetyczny, ale świadczący również o zaburzeniach krążenia.

Osoby ze skłonnością do pękających naczynek muszą uważać na gwałtowne zmiany temperatur, opalanie się czy picie alkoholu. Jest to dość uciążliwe i wpływa negatywnie na komfort życia.

laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Data aktualizacji: 2022-10-12 14:34:42

Laserowe zamykanie naczynek – teleangiektazje (poszerzone naczynka prześwitujące przez skórę), pękające naczynka.

Zabieg laseroterapii pozwala na skuteczne zamykanie naczynek. Dlatego w naszym gabinecie medycyny estetycznej oferujemy zabieg – laserowe zamykanie rozszerzonych naczynek. Laser ten umożliwia także laserowe usuwanie rumienia.

Laser żółty – Quadro Star Pro Yellow 577 nm

W naszym gabinecie stosujemy laser  Quadro Star Pro Yellow, firmy Asclepion o długości fali 577 nm (tzw. laser żółty), który posiada najwyższe powinowactwo absorpcji fali laserowej przez hemoglobinę, co oznacza najwyższą skuteczność, przy minimalnej bolesności.

Jest to laser żółty – długość fali 577 nm o największej absorbcji energii w hemoglobinie

Laser żółty gwarantuje najwyższą skuteczność w zamykaniu naczynek i leczeniu rumienia, przy jednocześnie większym bezpieczeństwie pacjenta w porównaniu do dostępnych na rynku urządzeń.

Im lepsza absorpcja światła lasera tym lepszy efekt można uzyskać przy niższej energii, co przekłada się na mniejszą bolesność i mniejsze ryzyko powikłań.

laser żółty

Wskazania do zabiegu:

Efektywna terapia zmian naczyniowych może składać się z kilku zabiegów wykonywanych w odstępach ok. 4–6 tygodni, zazwyczaj konieczne jest wykonanie od 1 do 5 zabiegów.

Zależy to to od ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia. Zabieg nie likwiduje predyspozycji do poszerzania się naczynek, dlatego też należy liczyć się z koniecznością powtórzenia zabiegu w przyszłości.

Aby zapobiec rozszerzaniu się naczynek, należy unikać czynników sprzyjających temu procesowi.

Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył. W procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera. Energia przekształca się w ciepło.

Pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm. Pajączek naczyniowy znika w okamgnieniu, efekty zabiegu stają się widoczne od razu. Przed przystąpieniem do zabiegu zawsze niezbędna jest kwalifikacja lekarska. Usuwanie pajączków na nogach jest obecnie bardzo skuteczne dzięki zastosowaniu laserów.

Wskazania kliniczne do laseroterapii – laserowe zamykanie naczyń:

Laserowe zamykanie naczynek Poznań – skuteczność

Zastosowanie lasera umożliwia usunięcie zmian naczyniowych, takich jak pajączki, zmiany naczyniowe siateczkowate, trądzik różowaty, teleangiektazje, naczyniaki krwionośne, uszkodzenia skóry na skutek promieniowania słonecznego oraz naczyniaki na skórze rąk, nóg, laserowe zamykanie naczyń klatki piersiowej, ramion i twarzy.

Laser  daje bardzo dobre efekty w leczeniu rumienia i profilaktyce trądziku różowatego.
Działanie urządzenia oparte jest o zasadę fototermolizy selektywnej, która polega na namierzaniu w skórze chromoforów hemoglobiny, które selektywnie absorbują energię laserową i wykazują pożądaną reakcję.

Uszkodzone naczynia są następnie usuwane na skutek naturalnych procesów gojenia, w efekcie których zmiana znika ze skóry. Zmiany naczyniowe bledną i znikają w ciągu 10-14 dni.
Sekret zabiegów laserem  leży w technologii podwójnego filtrowania, która dostarcza optymalnie filtrowane długości fali impulsu minimalizując zbędne oddziaływanie promieniowania na naskórek, co zwiększa komfort pacjenta i umożliwia osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów.

Laserem można także skutecznie wykonywać laserowe usuwanie naczynek

Przeciwwskazania do zabiegu laserem:

Ważne – po zabiegu:

Tuż po zabiegu może wystąpić rumień i obrzęk, a także ( niezbyt często) drobne pęcherzyki, strupki, które ustępują w ciągu kilku dni. Naczynia wchłaniają się na twarzy do 2 tygodni, na kończynach dolnych w ciągu kilku tygodni.

Przez 4-6 tygodni po zabiegu zamykania naczyń należy stosować kremy z filtrem o SPF+50, unikać czynników powodujących rozszerzenie naczyń: sauny, gorących kąpieli, picia alkoholu, intensywnego wysiłku fizycznego, itp.

Laser zamykanie naczynek na twarzy Poznań – Liczba zabiegów

Dla osiągnięcia optymalnego efektu należy wykonać 1 – 5 zabiegów laserowego zamykania naczyń w odstępach 3 – 6 tygodniowych. Zależy to od ilości, średnicy i głębokości położenia naczyń.

Laserowe usuwanie pajączków na nogach jest bardzo skuteczne

Laserowe zamykanie naczyń – teleangiektazje

Nikt z nas nie ma cery doskonałej i większe lub mniejsze defekty skórne dotyczą każdego. Jednym ich rodzajów są zmiany będące wynikiem nieprawidłowości we włosowatych naczyniach krwionośnych w obrębie skóry. Mogą one przejawiać się jako pajączki naczyniowe, czy też teleangiektazje, lub dawać obraz zmian rumieniowych. Także pękające naczynka.

Wreszcie mogą być wynikiem nieprawidłowości rozwojowych naczyń krwionośnych, czego jedną z manifestacji jest występowanie naczyniaków płaskich na skórze.

Współczesna medycyna estetyczna oferuje rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą pozbyć się problemu skórnych zmian naczyniowych. Między innymi usuwanie pajączków na nogach i twarzy.

Skąd się bierze promieniowanie laserowe?

Laser jest to wysoce specjalistyczne urządzenie emitujące promieniowanie laserowe. Jest to fala elektromagnetyczna powstała dzięki zaistnieniu tak zwanego zjawiska emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Wykazuje dużą moc promieniowania oraz gęstość energii.

Ponadto wykazuje silne skupienie i spójność wiązki, a także niewielkie jej odchylenie od równoległości. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Dzieli się je więc ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie
w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Oddziaływanie lasera na ścianę naczyń krwionośnych

Oddziaływanie lasera na naczynia krwionośne opiera się na zjawisku tak zwanej fototermolizy selektywnej. Polega ono na wybiórczym niszczeniu danych struktur na skutek działania ciepła powstałego poprzez pochłanianie przez tkanki energii świetlnej. Strukturę, która ma ulec zniszczeniu określa się przez dobór odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego. Komórki organizmu zawierają tak zwane chromofory, czyli białka odpowiadające za pochłanianie fali o określonej długości.

W przypadku zabiegu zamykania naczyń krwionośnych, rolę chromoforu pełni hemoglobina. Absorbuje ona energię świetlną przekształcając ją w ciepło. Powoduje ona wyparowanie wody z krwi, a także rozpad ścian naczyń krwionośnych. Następnie, na drodze fizjologicznych procesów ulegają one „pożarciu” przez makrofagi, czyli komórki odpowiadające za usuwanie niechcianych struktur z organizmu.

Efektem tego jest praktycznie natychmiastowa likwidacja niechcianych defektów skórnych pod postacią pajączków naczyniowych. Optymalny rezultat przy dużej precyzji udaje się otrzymać dzięki wykorzystaniu zjawiska podwójnego filtrowania. Dzięki niemu możliwy jest dobór pożądanej długości fali umożliwiające minimalizację oddziaływania na tkanki otaczające.

Jak wygląda zabieg laserowe zamykanie naczynek?

Zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem i bardzo niewielką bolesnością. Z uwagi na brak konieczności znieczulenia ogólnego, zabieg nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologa. Przed zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska celem określenia, czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury.

Z uwagi na niewielką bolesność zabiegu, często nie ma konieczności stosowania jakiegokolwiek znieczulenia, jednak u osób z wysoką wrażliwością na ból istnieje możliwość zaaplikowania kremu ze środkiem anestetycznym.

Następnie kosmetolog przykłada głowicę urządzenia i oddziałuje wiązką promieniowania laserowego, co powoduje uszkodzenie naczyń krwionośnych przeznaczonych do likwidacji.

Usuwanie uszkodzonych struktur odbywa się na drodze fizjologicznych procesów zachodzących w organizmie. Zmiany ulegają początkowo zblednięciu, następnie całkowicie zanikają i po upłynięciu maksymalnie 2 tygodni od zabiegu nie ma po nich śladu. Wyjątkiem są kończyny dolne, gdzie czas ten może być dłuższy, nawet do 6 tygodni.

Możliwe zjawiska po zabiegu – likwidacja pajączków naczyniowych (teleangiektazje)

Po zabiegu mogą pojawiać się niewielkie powikłania pod postacią obrzęków i rumienia, a nawet pęcherzyków o małym nasileniu. Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Należy odpowiednio dbać o skórę po przeprowadzonym zamykaniu naczyń. Przez około 4-6 tygodni należy stosować kremy z filtrem o wysokim współczynniku ochrony ( SPF 50+). Ponadto konieczne jest unikanie bodźców mogących prowadzić do rozszerzania się naczyń (np. wysokie temperatury czy alkohol).

Ilość zabiegów określana jest indywidualnie i zależy od predyspozycji, liczby, wielkości zamykanych naczyń, a także głębokości, na której są położone. Zazwyczaj przeprowadza się od 1 do 5 zabiegów. Odstęp między poszczególnymi sesjami to co najmniej 3 tygodnie, nie może jednak przekraczać 6 tygodni.

Laserowe zamykanie naczynek – Do kogo adresowany?

Laserowe zamykanie naczynek krwionośnych przeznaczone jest dla osób z defektami w obrębie powierzchniowych włosowatych naczyń krwionośnych i towarzyszących im defektów skórnych. Należą do nich przede wszystkim pajączki naczyniowe, teleangiektazje czy też punkty rubinowe.

Zabieg może być także wykorzystywany w walce z różnorodnymi zmianami rumieniowatymi, a nawet w usuwaniu niewielkich naczyniaków płaskich. Ponadto znajduje zastosowanie w leczeniu niektórych postaci trądziku różowatego.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, laserowe zamykanie naczyń jest przeciwwskazane u niektórych pacjentów. Pierwszą z nich stanowią kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji. Ponadto nie stosuje się go u osób czynnie przyjmujących leki lub zioła zwiększające wrażliwość skóry na światło, a także ze świeżą opalenizną.

Nie zaleca się również przeprowadzania go u osób wykazujących skłonność do wytwarzania blizn przerostowych i keloidów. Przeciwwskazaniem są również niektóre choroby skóry, na przykład łuszczyca czy bielactwo.

Usuwanie naczynek Poznań – Ważne informacje:

Po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie lub zasinienie skóry – uzależnione jest to od wielkości i głębokości zmian naczyniowych, które ustępuje po kilku dniach.

Laserowe zamykanie naczynek – Zalecenia przed zabiegiem:

 • skóra powinna być czysta (umyta, bez kremu);
 • 4 tyg. przed zabiegiem nie wolno eksponować ciała na promienie UV (Słońce, solarium);
 • nie wolno stosować samoopalacza na 14 dni przed zabiegiem;
 • nie wolno stosować substancji rozrzedzających krew (antykoagulantów, alkoholu, aspiryny);
 • należy pić duże ilości wody.

Laserowe zamykanie naczynek Poznań – Zalecenia po zabiegu:

 • przez 4 tyg. po zabiegu nie wolno eksponować ciała na promienie UV (Słońce, solarium);
 • na skórę poddaną zabiegowi należy stosować filtry UV, SPF  50+;
 • należy unikać skrajnie wysokich lub niskich temperatur, takich jak sauna, wiatr, czy mróz;
 • przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno stosować kosmetyków złuszczających;
 • przez 2 tygodnie po zabiegu należy pić duże ilości wody, aby ułatwić regenerację naczyń.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowe zamykanie naczynek:

 • ciąża;
 • zmiany nowotworowe, guzy niewiadomego pochodzenia;
 • opalenizna, stosowanie samoopalaczy;
 • przyjmowanie w przeciągu miesiąca leków (antybiotyki, sterydy, pochodna witaminy A, witamina A, leki przeciwdepresyjne, leki uczulające na kontakt ze światłem, inne);
 • przyjmowanie w przeciągu miesiąca preparatów zielarskich (herbaty ziołowe, napary, herbatki odchudzające, leki przeciwdepresyjne, maści z dziurawcem, inne);
 • choroby dermatologiczne: bielactwo, łuszczyca, otwarte rany, stany zapalne skóry, zmiany alergiczne, fototoniczność (wrażliwość skóry na słońce);
 • choroby ogólnoustrojowe: cukrzyca, nadciśnienie, rozrusznik serca, epilepsja;
 • infekcje wirusowe: opryszczka, HIV;
 • skłonności do powstawania blizn, bliznowców;
 • stosowanie preparatów z retinolem typu maść, krem.

Alternatywą do zabiegów laserem jest skleroterapia, zabieg polegający na podawaniu leku zamykającego naczynko, bezpośrednio do jego światła.

Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych – pytania i odpowiedzi

Na czym polega działanie promieniowania laserowego na ścianę naczyń krwionośnych?

Oddziaływanie lasera na naczynia krwionośne opiera się na zjawisku tak zwanej fototermolizy selektywnej. Polega ono na wybiórczym niszczeniu danych struktur na skutek działania ciepła powstałego poprzez pochłanianie przez tkanki energii świetlnej.

Strukturę, która ma ulec zniszczeniu określa się przez dobór odpowiedniej długości fali promieniowania laserowego. Komórki organizmu zawierają tak zwane chromofory, czyli białka odpowiadające za pochłanianie fali o określonej długości.

W przypadku zabiegu zamykania naczyń krwionośnych, rolę chromoforu pełni hemoglobina. Absorbuje ona energię świetlną przekształcając ją w ciepło. Powoduje ona wyparowanie wody z krwi, a także rozpad ścian naczyń krwionośnych. Następnie, na drodze fizjologicznych procesów ulegają one „pożarciu” przez makrofagi, czyli komórki odpowiadające za usuwanie niechcianych struktur z organizmu.

Efektem tego jest praktycznie natychmiastowa likwidacja niechcianych defektów skórnych pod postacią pajączków naczyniowych. Optymalny rezultat przy dużej precyzji udaje się otrzymać dzięki wykorzystaniu zjawiska podwójnego filtrowania. Dzięki niemu możliwy jest dobór pożądanej długości fali umożliwiające minimalizację oddziaływania na tkanki otaczające.

Jak wygląda zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych?

Przed zakwalifikowaniem pacjenta do zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska celem określenia, czy istnieją ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia procedury. Z uwagi na niewielką bolesność zabiegu, często nie ma konieczności stosowania jakiegokolwiek znieczulenia, jednak u osób z wysoką wrażliwością na ból istnieje możliwość zaaplikowania kremu ze środkiem anestetycznym (krem znieczulający).

Następnie lekarz przykłada głowicę urządzenia i oddziałuje wiązką promieniowania laserowego, co powoduje uszkodzenie naczyń krwionośnych przeznaczonych do likwidacji. Usuwanie uszkodzonych struktur odbywa się na drodze fizjologicznych procesów zachodzących w organizmie. Zmiany ulegają początkowo zblednięciu, następnie całkowicie zanikają.

Kto powinien poddać się zabiegowi laserowego zamykania naczyń krwionośnych?

Laserowe zamykanie naczynek przeznaczone jest dla osób z defektami w obrębie powierzchniowych włosowatych naczyń krwionośnych i towarzyszących im defektów skórnych. Należą do nich przede wszystkim pajączki naczyniowe, teleangiektazje czy też punkty rubinowe.

Zabieg może być także wykorzystywany w walce z różnorodnymi zmianami rumieniowatymi, a nawet w usuwaniu niewielkich naczyniaków płaskich. Ponadto znajduje zastosowanie w leczeniu niektórych postaci trądziku różowatego.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia laserowego zamykania naczyń krwionośnych?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, laserowe zamykanie naczyń jest przeciwwskazane u niektórych pacjentów. Pierwszą z nich stanowią kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji. Ponadto nie stosuje się go u osób czynnie przyjmujących leki lub zioła zwiększające wrażliwość skóry na światło, a także ze świeżą opalenizną.

Nie zaleca się również przeprowadzania go u osób wykazujących skłonność do wytwarzania blizn przerostowych i keloidów. Przeciwwskazaniem są również niektóre choroby skóry, na przykład łuszczyca czy bielactwo.

Czy laserowe zamykanie naczyń krwionośnych boli?

Zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych jest charakteryzuje się bardzo niewielką bolesnością. Zazwyczaj nawet nie wymaga znieczulenia. U osób o wybitnie niskim progu wrażliwości na ból, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego pod postacią kremów zawierających środek anestetyczny. Wskazania do jego zastosowania są dopasowywane indywidualnie dla pacjenta, tak aby zapewnić mu jak największy komfort z zabiegu oraz satysfakcję z jego efektu.

Laserowe zamykanie naczynek Poznań – Czy zabieg jest bezpieczny?

Zabieg laserowego zamykania naczynek charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Parametry promieniowania laserowego są dobierane indywidualnie do pacjenta, jego karnacji, a także rodzaju i nasilenia usuwanych zmian.

Dzięki temu nie ma ryzyka potencjalnych poparzeń. Ponadto, z racji niskiej bolesności zabiegu, nie wymaga on zastosowania znieczulenia ogólnego ani opieki anestezjologicznej. Dzięki czemu unikamy ryzyka powikłań tego rodzaju znieczulenia, a także tych związanych z samą hospitalizacją (takich jak choćby zakażenia szpitalne).

Czy efekt widoczny jest od razu?

Rezultat zabiegu laserowego zamykania naczynek zazwyczaj nie jest widoczny od razu. W pierwszym etapie zmiany, które są poddane oddziaływaniu promieniowania laserowego ulegają zblednięciu, a następnie stopniowo zanikają. W większości lokalizacji całkowity efekt widoczny jest po upłynięciu maksymalnie dwóch tygodni. Wyjątkiem są zmiany zlokalizowane w obrębie kończyn dolnych. W ich przypadku proces eliminacji zmian jest zdecydowanie dłuższy i może trwać nawet do sześciu tygodni.

Czy po zabiegu trzeba przestrzegać jakichś konkretnych zaleceń?

Po przeprowadzeniu zabiegu laserowego zamykania naczyń krwionośnych ważne jest, by przestrzegać kilku zaleceń, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie optymalnego efektu. Należy odpowiednio dbać o skórę po przeprowadzonym zamykaniu naczyń. Przez około 4-6 tygodni należy stosować kremy z filtrem o wysokim współczynniku ochrony (SPF 50+). Ponadto konieczne jest unikanie bodźców mogących prowadzić do rozszerzania się naczyń (np. wysokie temperatury czy alkohol).

Czy można spodziewać się jakichś powikłań po zabiegu?

Po zabiegu mogą pojawiać się niewielkie powikłania pod postacią obrzęków i rumienia, a nawet pęcherzyków o małym nasileniu. Objawy te zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu kilku dni.

Czy wystarczające jest jednorazowe przeprowadzenie zabiegu czy konieczne jest jego powtarzanie?

Ustalenie ile zabiegów musi być przeprowadzonych aby osiągnąć optymalny efekt zależy od wielu czynników, takich jak na przykład rodzaj i rozległość zmian, ich nasilenie, oczekiwany efekt, a także preferencje własne pacjenta. Ilość zabiegów określana jest indywidualnie i zależy od predyspozycji, liczby, wielkości zamykanych naczyń, a także głębokości, na której są położone. Zazwyczaj przeprowadza się od 1 do 5 zabiegów. Odstęp między poszczególnymi sesjami to co najmniej 3 tygodnie, nie może jednak przekraczać 6 tygodni.

Czy po przeprowadzeniu zabiegu laserowego zamykania naczyń krwionośnych można latać samolotem?

Jak dotąd nie stwierdzono żadnych medycznych przeciwwskazań do podróżowania samolotem. W przypadku zmian zlokalizowanych na kończynach dolnych, zwłaszcza przy współistniejących żylakach bądź schorzeniach, które powodują wzrost ryzyka zakrzepicy żylnej, warto rozważyć zastosowanie specjalnych pończoch uciskowych, a w mocno nasilonych przypadkach nawet profilaktykę preparatami zawierającymi heparynę drobnocząsteczkową (na przykład enoksaparynę, fraksiparynę czy też dalteparynę).

Czy zabieg laserowego zamykania naczyń krwionośnych można przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym?

Teoretycznie przeprowadzenie tej procedury w gabinecie kosmetycznym jest możliwe, należy jednak pamiętać, że wtedy istnieje dużo większe ryzyko potencjalnych powikłań. W pełni bezpieczne wykonanie zabiegu laserowego zamykania naczyń możliwe jest tylko przez certyfikowanego lekarza, w warunkach gabinetu medycyny estetycznej, z wykorzystaniem certyfikowanych i atestowanych urządzeń.

Istotne jest by podejmując decyzję mieć świadomość tego, że do bezpiecznego przeprowadzenia zabiegu laserowego zamykania naczyń konieczna jest wiedza z zakresu anatomii, fizjologii oraz chorób naczyń, by podczas wykonywania procedury nie spowodować nasilenia objawów innych schorzeń.

Poza tym trzeba mieć pełną wiedzę na temat potencjalnych możliwych powikłań oraz sposobów ich leczenia. Z tego powodu, pomimo, iż teoretycznie istnieje możliwość przeprowadzenia laserowego zamykania naczyń krwionośnych w warunkach gabinetu kosmetycznego, takie rozwiązanie nie jest zalecane, gdyż wiąże się z dużo niższym poziomem bezpieczeństwa zabiegu.

Kiedy znikają naczynka po laserze

Pajączki naczyniowe znikają zaraz po zabiegu laserem neodymowo-yagowym. Niewielki ślad pozostaje widoczny do 2 tygodni. Zaczerwienienie wokół miejsca zabiegu może trwać do kilku godzin.

Zamykanie naczynek latem

Latem możemy zaproponować zabieg Genesis.

Skuteczność zabiegu jest taka sama, nie pozostawia śladów. Jest całkowicie bezbolesny – dedykowany dla osób wrażliwych na ból.

Można bezpieczne wykonywać latem.

Zamykanie naczynek Poznań Grunwald

Laserowe zamykanie naczynek na nogach cena – zależy od ilości i wielkości zmian.

Spis treści

Laserowe zamykanie naczynek

Pojedyncze naczynko

150 zł

Czoło

300 zł

Nos

200 zł

Policzki

350 zł

Twarz

500 zł

Dekolt

500 zł

zabieg można wykonywać latem pod warunkiem przerwy w opalaniu 30 dni przed zabiegiem i 30 dni po zabiegu.

Za opalanie uważa się przebywanie więcej niż 2 godziny na intensywnym słońcu bez filtra (tak samo solarium)

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (17 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530