Laserowa stymulacja włosów
Podstawowe informacje:
Laserowa stymulacja wzrostu włosów Hairestart
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- Dla pacjentów z nadmiernie wypadającymi włosami
- Łysienie androgenowe
- Przerzedzenie włosów i zakola
- Przygotowanie do przeszczepu włosów
Przeciwwskazania
- Stosowanie retinoidów i ziół światłóuczulających
- Ostre stany infekcyjne i aktywna choroba nowotworowa
- Ciąża i karmienie
- Świeżo po przeszczepie włosów
Pytania i odpowiedzi
Laser na porost włosów powoduje zahamowanie wypadania włosów, zarówno na tle androgenowym, jak i związanym ze stresem, przemęczeniem czy stylem życia.
Jest to zabieg dedykowany zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Wykonany jest w serii silnie hamuje wypadanie włosów, oraz znacznie pobudza wzrost nowych włosów.
Cennik zabiegu
Laser erbowo-yagowy na włosy Hairestart
700zł
Laser erbowo-yagowy na włosy Hairestart + osocze
900zł
Informacja o zabiegu
Laserowa stymulacja wzrostu włosów – HaiRestart®
Na czym polega zabieg laserowej stymulacji wzrostu włosów?
Zabieg laserowej stymulacji odrostu włosów jest innowacyjną metodą leczenia łysienia o różnej etiologii. Zastosowany w laserach erbowo-yagowych tryb SMOOTH umożliwia wywołanie adekwatnego efektu termicznego bez odparowywania naskórka. W związku z powyższym, wskutek wyżej opisanych mechanizmów, dochodzi do podgrzania tkanki skóry bez ryzyka jej oparzenia oraz następuje przyspieszona wymiana komórek naskórka a także do pobudzenia mieszków włosowych co daj wzrost włosów.
Jak działa laser na skórę głowy i włosy?
Powoduje to natychmiastową poprawę ukrwienia i odżywienia mieszków włosowych poprzez zwiększenie przepływu krwi, co powoduje natychmiastowe zahamowanie wypadania włosów.
Wskutek tych procesów dochodzi do pobudzenia i przyspieszenia wzrostu włosów. Zabieg z wykorzystaniem lasera erbowo-yagowego jest doskonałą metodą leczenia łysienia niezależnie od jego rodzaju i etiologii. Także łysienia androgenowego.
Laser erb yag poprawia regenerację naskórka a także pobudzenie mieszków włosów, co prowadzi do wytworzenia włosów dobrej jakości.
Po zabiegu pacjent ma krótkotrwałe łuszczenie skóry, a stymulacja naskórka i pobudzenie mieszków włosowych następuje w ciągu kilku dni. Zabieg laserowej stymulacji włosów jest szczególnie polecany u osób z łysieniem androgenowym.
Laserowe pobudzanie włosów HaiRestart®- kiedy?
- przerzedzenie włosów
- rosnące zakola
- łysienie androgenowe
Z racji oddziaływania na błony śluzowe, zabieg jest całkowicie bezbolesny. Podczas jego trwania pacjent po zabiegu może odczuwać jedynie ciepło w miejscu poddawanym działaniu lasera.
Procedura jest w 100% bezinwazyjna i nie wymaga rekonwalescencji. Liczba powtórzeń jest ustalana indywidualnie w zależności od wyjściowego stanu i oczekiwanego efektu, obejmuje jednak 5 – 7 zabiegów w odstępach 2 tygodniowych. Rzadko wystarcza jednorazowe przeprowadzenie zabiegu. Efekt zabiegu może być spotęgowany w połączeniu z osoczem bogatopłytkowym.
Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia laserowej stymulacji wzrostu włosów?
- ciąża i karmienie piersią,
- świeża opalenizna,
- stosowanie leków i ziół fotouczulających,
- aktywne ostre schorzenia o różnej etiologii w obrębie skóry (zarówno infekcyjne jak i nieinfekcyjne),
- świeżo po przeszczepie włosów.
Laserowe pobudzanie włosów – ile zabiegów?
Liczba zabiegów jest dopasowywana indywidualnie do wskazań pacjenta. Zwykle przeprowadza się od 5 do 7 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Tylko wtedy można uzyskać pożądane rezultaty terapii.
Jak leczyć łysienie? Poznajmy mechanizm działania lasera
Mechanizm działania lasera erbowo-yagowego wykorzystuje innowacyjną technologię firmy Fotona, która zapewnia przewidywalne rezultaty kliniczne. Laser erbowo-yagowy o długości fali 2940 nm wywołuje bodziec termiczny, który skutkuje zwiększeniem dopływu krwi do uśpionych mieszków włosowych, ma korzystny wpływ na dotlenienie i odżywienie brodawek włosowych. Mieszki włosowe są stymulowane do wytwarzania pełnowartościowych włosów.
Łysienie androgenowe powoduje zmniejszenie napływu krwi, mieszki włosowe zaczynają obumierać, dochodzi do cieńczenia a w końcu wypadania włosów. Zabieg laserem odwraca ten efekt co powoduje poprawę ukrwienia mieszków włosowych, następuje przyspieszona wymiana komórek naskórka.
Jak działa laser erbowo-yagowy? Stosuje on długie impulsy w trybie SMOOTH. To one odpowiedzialne są za stymulację uwalniania czynników wzrostu – TGF B i EBF, które odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu włosów dobrej jakości. Zabieg laserem erbowo-yagowym przyczynia się do regeneracji naskórka, co jest możliwe dzięki przyspieszonej wymianie komórek.
Do głównych właściwości lasera stosowanego w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu zaliczamy przywracanie gęstości włosów. Badania naukowe dowodzą, że laserowy zabieg przywraca ją o 75%. Najskuteczniejsze efekty zostały odnotowane w leczeniu łysienia androgenowego. Za efektywność odpowiada w dużej mierze długości fali – 2940 nm.
To ona budzi uśpione włosy i stymuluje je do fazy wzrostu. Metoda laserowego leczenia łysienia sprawdza się u pacjentów, u których proces łysienia rozpoczął się nie wcześniej niż przed 8 laty. Nie można zakwalifikować do terapii pacjentów w ostatnim stadium łysienia.
Laserowa stymulacja włosów Poznań – przebieg zabiegu
Zabieg poprzedzony jest konsultacją i odrzuceniem przeciwwskazań, o których poinformuje lekarz. Pacjent powinien przed zabiegiem umyć włosy. Lekarz w obszarze występowania przerzedzenia włosów tworzy przedziałek, który następnie opracowuje laserem. Wykonywana jest seria dwukierunkowych strzałów – od czubka głowy do czoła i od czoła do czubka głowy.
Lekarz wykonuje serię przejść laserem erbowo-yagowym i tworzy nowe przedziałki. Procedura jest powtarzana do momentu opracowania całej powierzchni skóry głowy objętej łysieniem. Zabieg należy powtarzać wedle wskazań lekarza. Po procedurze zaleca się smarowanie głowy serum z kwasem hialuronowym. Laserowe leczenie łysienia jest bezbolesne i nieinwazyjne, nie wyłącza pacjenta z codziennych aktywności.
Warto pamiętać, że po zabiegu pacjent ma krótkotrwałe łuszczenie skóry głowy, dochodzi do naruszenia ciągłości naskórka i pobudzenia brodawek włosowych, co jest korzystne szczególnie w łysieniu androgenowym.
Leczenie łysienia laserem erbowo-yagowym – korzyści
Laser erbowo-yagowy jest złotym standardem w leczeniu łysienia androgenowego. Urządzenie dysponuje innowacyjną technologią VSP (Variable Square Pulse). „Kwadratowe impulsy laserowe” to technologia cechująca się brakiem powolnego wzrostu i długiego spadku mocy impulsu laserowego. Nie powoduje oparzeń i przegrzewania okolicznych tkanek, redukując niemal do zera ryzyko skutków ubocznych. Laser zapewnia precyzję i efektywność zabiegu oraz bezpieczeństwo.
Dzięki trybowi SMOOTH można uzyskać szybszą regenerację pola zabiegowego. Jest to możliwe dzięki temu, iż podczas laserowego leczenia łysienia laser emituje serię impulsów w trybie SP, wytwarzając do kilkuset mikrouszkodzeń podczas jednego impulsu. Powstałe mikrouszkodzenia dzięki technice frakcjonowania otoczone są zdrową tkanką, co uruchamia procesy regeneracyjne w skórze głowy.
Zalecenie pozabiegowe – laserowe leczenie łysienia
Leczenie łysienia laserem wymaga przestrzegania zaleceń, o których poinformuje pacjenta lekarz podczas wizyty. Ta procedura nie jest obwarowana szeregiem obostrzeń. Pacjent może wrócić od razu do pracy i życia towarzyskiego. Naświetlanie skóry głowy laserem skutkuje uczuciem mrowienia miejsca zabiegowego i złuszczaniem się naskórka. Parę dni po zabiegu nie można korzystać z usług fryzjerskich oraz sauny i basenu.
Efekty zabiegu Hair Restoration
Laserowe leczenie łysienia laserem erbowo-yagowym przynosi szereg korzyści. Podstawowe skutki terapii, na jakie może liczyć pacjent to: porost włosów, wzmocnienie gęstości i wytrzymałości włosów, hiperpigmentacja (odrastające włosy nie są siwe). Najlepsze wyniki zabieg zapewnia u pacjentów zmagających się z łysieniem androgenowym.
To nie jedyne zalety laseroterapii. Mieszki włosowe ulegają dotlenieniu i odżywieniu. Zabieg sprawia, że szybciej się regenerują, szczególnie gdy są słabe. Zabieg redukuje wydzielanie się sebum oraz stymuluje mieszki włosowe do szybszego wzrostu włosa. Innym efektem działania lasera na włosy jest oczyszczenie skóry głowy.
Piśmiennictwo:
P.Styczeń, Jak dbać o włosy?, PharmaRep, Nr.1 (43) 2016
Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.
Specjalista chirurg z wieloletnim stażem, lekarz medycyny estetycznej. Uczestnik licznych kongresów i szkoleń.
Trener technik Aptos, blefaroplastyki, liposukcji, zabiegów medycyny estetycznej – poleca laser tulowy. Ulubiony zabieg plastyka powiek.
Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Ageing
Obecnie prowadzi badanie kliniczne, do którego zaprasza pacjentki i pacjentów w wieku 35-55 lat