Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Analiza składu ciała


Analiza składu ciała jest ważnym elementem przygotowania do rozpoczęcia terapii dietą

Pomiar tkanki tłuszczowej Poznań

analiza składu ciała
Data aktualizacji: 2022-11-27 17:43:07

Analiza składu ciała wykonywana w gabinecie medycyny estetycznej pozwala nam lepiej poznać swój organizm i dobrać skuteczną dietę. Jest to idealne rozwiązanie dla pacjentów dbających o swoje zdrowie, będących na diecie czy ze schorzeniami dietozależnymi.

Analiza składu ciała umożliwia pomiar tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej i określenie procentu wody w organizmie. Dowiedzmy się więcej o profesjonalnym monitoringu stanu swojego ciała.

Dlaczego wykonuje się analizę składu ciała?

Dokładna analiza składu ciała Poznań w klinice medycyny estetycznej pozwala określić co dzieje się w organizmie i czego mu brakuje. Za sprawą analizy składu ciała możemy prawidłowo dopasować dietę. Wykonuje się wówczas BIA – czyli  analizę bio-impedancji ciała. Polega ona na przepływie przez ciało prądu.

Przed wykonaniem pomiaru nie powinno się pić alkoholu ani kofeiny przez 12 godzin, a badanie musi być wykonywane rano i na czczo.

Przed badaniem pacjent powinien przyjść z pustym pęcherzem.

Jakich informacji dostarcza nam badanie analizy składu ciała Poznań?

Analiza składu ciała w klinice medycyny estetycznej dostarczy nam informacji na temat pomiaru tkanki tłuszczowej, która jest wskaźnikiem pozwalającym określić nadwagę i otyłość. Oprócz danych dotyczących pomiaru tkanki tłuszczowej poznamy także nasz procent wody – pacjent powinien mieścić się w przedziale 45-60%.

Analizator składu ciała mierzy również masę mięśniową. Dzięki regularnej kontroli masy mięśniowej możemy sprawdzić czy treningi przynoszą efekty.

Analizator składu ciała pokazuje stopień otłuszczenia narządów. Warto mieć świadomość, że tłuszcz otaczający narządy wewnętrzne może świadczyć o poważnych chorobach takich jak: cukrzyca typu II, nadciśnienie czy podwyższony cholesterol.

Analizator pozwala uzyskać BMR – wskaźnik podstawowej przemiany materii. Wskaźnik jest zależny od płci, wieku, stylu życia czy też składu ciała. Urządzenie pozwala także określić takie parametry jak: wiek metaboliczny, masa mięśni, masa kości,

Poznajmy działanie analizatora składu ciała TANITA

Urządzenie pozwala na pomiar wszystkich najważniejszych komponentów jak: tkanka tłuszczowa, masa mięśniowa, zawartość wody w organizmie oraz innych. Analizator został stworzony ze szkła hartowanego, co zapewnia wygodę podczas badania.

Dzięki obniżonemu profilowi platformy można z łatwością dokonywać analizy u osób starszych i dzieci.  Analiza składu ciała cechuje się dużą dokładnością. Dokładność pomiaru masy ciała to 100 g, zawartość tkanki tłuszczowej do 0,1%, a tkanki mięśniowej do 100 g.

Zalety analizy składu ciała

Analiza składu ciała Poznań w klinice medycyny estetycznej jest bezpieczna, bezinwazyjna i bezbolesna, co szczególnie jest doceniane przez naszych pacjentów. Analizator marki TANITA zapewnia szybkie i skuteczne badanie składu ciała np. pomiar tkanki tłuszczowej czy masy mięśniowej i określenie procentu wody w organizmie, co umożliwia diagnozę kondycji organizmu i dobranie indywidualnej diety. Badanie pozwala określić czy pacjent boryka się z nadwagą, otyłością, niedowagą czy też posiada prawidłową masę ciała.

Na podstawie badania analizy składu ciała dietetyk pomoże dobrać odpowiednią dietę.

Przeciwwskazania

Analizie nie mogą poddać się osoby z rozrusznikami serca, chorzy na padaczkę czy kobiety w ciąży.

Analiza składu ciała Poznań

Pomiar tkanki tłuszczowej Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530