Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Lipoliza iniekcyjna


skuteczny sposób modelowania sylwetki, usuwanie nadmiaru tłuszczu bezinwazyjne.

Podczas procesu odchudzania, wiele osób napotyka na poważną – niestety trudną do przezwyciężenia standardowymi środkami – przeszkodę.

Natura się buntuje: nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych częściach ciała redukuje się znacznie trudniej niż w innych.

lipoliza iniekcyjna
Data aktualizacji: 2022-11-27 20:43:06

Lipoliza iniekcyjna

Polecamy liposukcję jako zabieg bardziej skuteczny i bezpieczny. Przy małych okolicach np. podbródek zabieg jest wykonywany bardzo cienką kaniulą ze światłowodem.

Poniżej opis metody lipolizy iniekcyjnej – jednak jej efekty są mniej przewidywalne niż liposukcja laserowa.

W efekcie rzeczywiście chudniemy, waga ogólna spada, jednak wciąż pozostają miejsca, w których zbędny tłuszcz się utrzymuje, co uniemożliwia wymodelowanie sylwetki do pożądanego stanu. Wydaje się wówczas, że wszelkie starania spełzną na niczym, a doskonalszej figury nie da się osiągnąć. To oczywiście błędny sposób myślenia. Współczesna medycyna zna sposoby i na takie problemy.

Lipoliza iniekcyjna – naturalny proces ludzkiego organizmu

Lipoliza iniekcyjna to proces chemiczny przebiegający naturalnie w ludzkim organizmie. Polega on na hydrolitycznym rozkładzie trójglicerydu w tkance tłuszczowej i prowadzi do powstawania kwasów tłuszczowych oraz glicerolu, które następnie uwalniane są do krwiobiegu i wychwytywane przez tkanki, gdzie ulegają utlenieniu do dwutlenku węgla i wody.

Powstające w ten sposób lipazy tkanki tłuszczowej są aktywowane przez hormony: adrenalinę, noradrenalinę, glukagon i adrenokortykotropinę. Efektem tego procesu jest kineza białkowa – wolne kwasy tłuszczowe stają się ważnym źródłem energetycznym dla tkanek.

Jedynym skutecznym i bezpiecznym preparatem, który posiada certyfikat rejestracji leku do lipolizy jest

 

Lipoliza iniekcyjna w medycynie estetycznej

Lipoliza jest także metodą dobrze znaną i chętnie wykorzystywaną przez współczesną medycynę. Stanowi bezpieczny i sprawdzony sposób radzenia sobie z nadmiarem tkanki tłuszczowej, a także z cellulitem. Chirurdzy plastycy, a teraz także lekarze medycyny estetycznej, czerpiąc z samej natury, chętnie sięgają po tę metodą, aby miejscowo zredukować tkankę tłuszczową pacjenta tam, gdzie znajduje się jej trudny do pozbycia się nadmiar.

Najczęściej lipoliza iniekcyjna  jest stosowana do:

Obecnie znane są trzy główne rodzaje zabiegów lipolizy medycznej: lipoliza iniekcyjna, laserowa i ultradźwiękowa. Wszystkie one oparte są na rzetelnej wiedzy dotyczącej tego samego naturalnego procesu, ale dochodzą do niego różnymi środkami.

Lipoliza iniekcyjna

Ta nieoperacyjna metoda usuwania zbędnego tłuszczu z konkretnych partii ciała, jest bezinwazyjną alternatywą dla liposukcji.

Poza delikatnym modelowaniem sylwetki da się jednak tym sposobem osiągnąć także bardziej spektakularne i różnorodne efekty estetyczne – całkowite i trwałe usunięcie fałdek i tzw. “boczków”, podwójnego podbródka, worków pod oczami.

Lipoliza iniekcyjna stosujemy również jako uzupełnienie dla zabiegów chirurgicznych: liposukcji i abdominoplastyki.

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na wstrzyknięciu cienką igłą w otłuszczone partie ciała substancji powstałej z połączenia wyciągu z soi oraz soli żółciowej.

Tym sposobem tkanka tłuszczowa wewnątrz ciała ulega rozpuszczeniu i zastąpieniu tkanką włóknistą, dzięki czemu na skórze nie pozostają nierówności ani zniekształcenia.

Następnie zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby, skąd zostaje usunięty w procesach metabolicznych.

To metoda, która wiąże się z minimalnym ryzykiem powikłań, ponieważ posługuje się procesem naturalnie zachodzącym w organizmie człowieka.

Lipolizę iniekcyjną poleca się pacjentom, którzy:

Lipoliza laserowa

Jest to najmniej inwazyjna i w pełni bezpieczna metoda usuwania zbędnej tkanki tłuszczowej, polegająca na selektywnym działaniu promieniowania laserowego na komórki tłuszczowe. Efektem zabiegu jest nie tylko modelowanie sylwetki, ale także korzyść dodatkowa w postaci ujędrnienia skóry.

Lipoliza laserowa jest polecana szczególnie:

Istotny jest fakt, że lipoliza laserowa to nie zabieg odchudzający, a jedynie modelujący sylwetkę! Nie leczy otyłości. Do tego typu zabiegu kwalifikują się wyłącznie pacjenci w dobrym ogólnym stanie zdrowia i z prawidłową, mieszczącą się w normie masą ciała.

Lipoliza ultradźwiękowa

Najbardziej innowacyjnym sposobem wykonywania lipolizy jest tzw. lipoliza ultradźwiękowa. Zabieg różni się od innych rodzajów lipoliz jedynie tym, że zamiast igły lub światła lasera używana jest specjalna aparatura emitująca ultradźwięki.

Bardzo skutecznym zabiegiem usuwania tłuszczu, przy tym nieinwazyjnym jest Venus Legacy

Zabieg jest całkowicie bez bólu a nawet przyjemny, pacjent odczuwa ciepło podczas zabiegu.

Przeczytaj także
lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530