wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek

Wygładzanie zmarszczek

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
30min
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
twarz
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
wg cennika

Wygładzanie zmarszczek / usuwanie zmarszczek to jeden z częściej stosowanych zabiegów w medycynie estetycznej.

Usuwanie zmarszczek można skutecznie i szybko uzyskać zarówno dzięki toksynie botulinowej , wypełniaczom takim jak kwas hialuronowy czy poprzez zabiegi typu dermapen z osoczem bogatopłytkowym lub Pelleve (radiofrekwencja).

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

Przeciwwskazania

Informacja o zabiegu


Wygładzanie zmarszczek – zmarszczki pod oczami, zmarszczki mimiczne.

Jak wygładzić zmarszczki – Najbardziej skuteczne metody:

  1. Komórki macierzyste
  2. Laser Genesis
  3. Bardzo skuteczne jest wygładzanie zmarszczek laserem frakcyjnym.
  4. Skutecznym a zarazem przyjemnym zabiegiem jest Venus Legacy.
  5. Wygładzanie zmarszczek szybko przynosi toksyna botulinowa
  6. Zabieg łączony dermapen + osocze bogatopłytkowe
  7. Pelleve – bezbolesne i bezinwazyjne wygładzanie zmarszczek
  8. Endolifting laserem 1470 nm
  9. Biostymulator tkankowy Gouri

Wygładzanie zmarszczek można wykonać w każdym wieku.

Zabiegowi, jakim jest likwidacja zmarszczek można poddać się w każdym wieku. Potencjalnymi pacjentkami kwalifikowanymi do zabiegu są osoby z bogatą mimiką górnej części twarzy, w wyniku której tworzą się zmarszczki o różnym zróżnicowaniu. Jednak zabiegi redukcji zmarszczek są wykonywane najczęściej u osób powyżej 30 roku życia.

U młodszych osób zabiegi te mogą mieć charakter prewencyjny, ponieważ zmniejszają, ale nie uniemożliwiają mimiki twarzy, która skłania do powstawania zmarszczek.

Usuwanie zmarszczek w naszym gabinecie najczęściej obejmuje: kurze łapki, lwie bruzdy czy zmarszczki poziome czoła. Dzięki zabiegom medycyny estetycznej zmarszczki te można zniwelować na długi czas, pozwalając pacjentkom cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem.

Zabieg wygładzania zmarszczek polega na śródskórnym podaniu pod zmarszczkę żelu zawierającego kwas hialuronowy w postaci iniekcji. W efekcie następuje redukcja lub likwidacja zmarszczek poprzez wypełnienie przestrzeni oraz ponownego napięcia skóry.

Wypełnienie pionowych zmarszczek pomiędzy brwiami, tzw. kurzych łapek oraz poziomych zmarszczek na czole może być również z powodzeniem łączone z zabiegiem wygładzania zmarszczek poprzez podawanie iniekcji preparatu toksyny botulinowej, która powodując zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych daje pozytywny efekt relaksacji i wygładzenia powierzchni skóry.

Współcześni ludzie, nieustannie atakowani przez promowane w mediach wzorce, chcą jak najdłużej pozostawać młodzi i piękni. Coraz trudniej godzą się z upływającym czasem i jego wizualnymi efektami, próbują za wszelką cenę zatrzymać młody wygląd, powstrzymać symptomy nieuchronnego starzenia.

Dlatego właśnie, pojawiające się z biegiem czasu zmarszczki, stanowią dla wielu osób poważny problem. Czy można sobie z nimi radzić? Obecna medycyna na szczęście zna wiele sposobów zapobiegania starzeniu się skóry i przywracania jej gładkości oraz sprężystości. Wygładzanie zmarszczek Poznań – w gabinecie medycyny estetycznej.

Najpopularniejsze sposoby na wygładzanie zmarszczek

Medycyna estetyczna zna wiele różnych metod wygładzania i usuwania zmarszczek. Są one zwykle stosunkowo mało inwazyjne. Dzięki nowoczesnym technologiom, w większości przypadków, aby naprawdę długo zachować młody wygląd cery, nie potrzeba uciekać się do interwencji chirurgów plastyków. Metody terapii należy jednak dobierać indywidualnie do potrzeb pacjenta. A ich spektrum jest aktualnie naprawdę szerokie.

Toksyna botulinowa – usuwanie zmarszczek

Ogromną popularnością wśród pacjentów cieszy się także toksyna botulinowa. Lek ten jest stosowany do prostych i efektywnych zabiegów, polegających na precyzyjnym wstrzykiwaniu preparatu wypełniającego w kilka miejsc twarzy, w celu usunięcia zmarszczek. Zabiegi są niemal bezbolesne, nie wymagają znieczulenia i trwają zwykle tylko około piętnastu minut, efekt natomiast utrzymuje się dość długo.

KWAS HIALURONOWY

Starzejąca się skóra traci swoje podstawowe składniki budulcowe – kolagen i kwas hialuronowy (związek wiążący wodę w naskórku). Aby odzyskać sprężystość skóry, można wypełnić zmarszczki implantami właśnie z kwasu hialuronowego. Jest to metoda najbezpieczniejsza, ponieważ w pełni naturalna, preparat uzyskiwany jest poprzez biosyntezę, a jego cząsteczki doskonale się wchłaniają i nie są traktowane przez organizm jako ciała obce.

Inne metody wygładzania zmarszczek

Istnieją również inne – mniej popularne metody korekcji zmarszczek, a wśród nich:

Jaka z metod leczenia jest najbardziej odpowiednia w przypadku konkretnego pacjenta? O tym już zadecyduje lekarz dermatolog. Warto jednak wiedzieć, jak wielki ma się wybór i móc efektywniej współpracować z lekarzem przy podejmowaniu tak ważnej decyzji jak forma terapii.

Poznań – Medycyna Estetyczna – zapraszamy!

Wygładzanie zmarszczek

Kult młodości jest bezlitosny: współcześnie niemal każdy odczuwa w mniejszym lub większym stopniu presję odnośnie przymusu bycia fit i wyglądania młodo. To niestety wiąże się również ze zmarszczkami, które prędzej czy później stają się bolączką każdej kobiety, a coraz częściej również i panów. Nie od dziś wiadomo, że znacznie trudniej jest je zlikwidować niż im zapobiegać, dlatego warto zadbać o skórę jeszcze zanim zauważymy na niej pierwsze oznaki starzenia.

Jeśli jednak proces starzenia już u nas ruszył i codziennie w lustrze obserwujemy pogłębiające się zmarszczki, dobrze będzie zrobić coś, żeby zatrzymać czas i młody wygląd cery.

Wygładzanie zmarszczek – Codzienna pielęgnacja

Do tego worka można wrzucić sporo czynności, które składają się na naszą codzienną pielęgnację i ochronę skóry. Warto unikać słońca – ono niestety przesusza skórę, a ta zawsze wygląda starzej od tej dobrze nawilżonej. Tu należy zadbać o odpowiednie kremy z filtrem, ale też silnie nawilżające. Warto poszukać takich, które zawierają witaminę A. Ma ona działanie regenerujące.

Dzięki temu mamy szansę wygładzić powstałe zmarszczki, aczkolwiek lepiej się nie łudzić, że uda nam się pozbyć tych najgłębszych. Stosując kremy należy pamiętać nie tylko o twarzy, ale także o szyi i dekolcie.

Wiele kobiet o tym zapomina, że szyja jest właściwie częścią twarzy i po pewnym czasie widać znaczące różnice, jeśli jej nie chronimy kremem. Zostając w temacie stosowania kosmetyków – istnieją specjalne techniki wklepywania ich tak, by wygładzać zmarszczki. Pamiętajmy chociażby o tym, żeby nie trzeć skóry, tylko właśnie wklepywać w nią krem, a wszelkie ruchy powinno się kierować ku górze, nigdy ku dołowi. Delikatny masaż pobudzi krążenie i odżywienie komórek skóry.

Poświęcając uwagę na codzienną pielęgnację dobrze też przyjrzeć się dokładniej naszym nawykom żywieniowym. Tutaj ogromne znaczenie będzie miała między innymi ilość wypijanej przez nas wody. Najlepiej mineralnej i niegazowanej. Ponadto unikanie używek, fast foodów, gazowanych i słodkich napojów oraz słodyczy również korzystnie wpłynie nie tylko na wygląd naszej cery, ale na całą sylwetkę i samopoczucie.

Najbardziej szkodliwe dla skóry są papierosy. Wystarczy porównać twarz 50-latki palącej od zawsze i innej 50-latki, która nie paliła nigdy. Dobrze będzie zaprzyjaźnić się ze wszystkim, co posiada antyoksydanty.

Mają one za zadanie zwalczać wolne rodniki, które gromadzą się w organizmie na skutek niezdrowego trybu życia i stresu. Te z kolei niszczą włókna kolagenu odpowiedzialne za napięcie skóry. Największą zawartość tych cennych składników posiada zielona herbata i czerwone wino.

Wygładzanie zmarszczek a profesjonalna pielęgnacja

Niestety same domowe sposoby i codzienna pielęgnacja często nie wystarczają zwłaszcza jeśli zależy nam na spłyceniu głębokich zmarszczek. Zdobycze nowoczesnej medycyny estetycznej coraz częściej są jednak szeroko dostępne, niekiedy nawet już w gabinetach kosmetycznych, do których można łatwo umówić się na wybrany zabieg. Istnieje kilka takich najpopularniejszych sposobów na wygładzanie zmarszczek:

Mikrodermabrazja – możliwa do wykonania u kosmetyczki. Pozwala dokładnie usunąć martwe komórki naskórka i odsłonić młodszą warstwę skóry. Ponadto poprawia ukrwienie i dotlenienie skóry.

Zabiegi z kwasami AHA – również dostępne w salonach kosmetycznych. Nie powinno się ich wykonywać w tym samym czasie, co mikrodermabrazję. Kwasy pozwalają pozbyć się zanieczyszczeń skóry, zaskórników i przebarwień. Również pomagają spłycać zmarszczki.

Toksyna botulinowa – jest to nieinwazyjna i nieoperacyjna metoda wypełniania zmarszczek. To powinien wykonywać doświadczony lekarz, który będzie w stanie przewidzieć skutki zabiegu i ocenić jego wpływ na organizm pacjentki.

Kwas hialuronowy – alternatywa dla zastrzyków z toksyny botulinowej. Efekty utrzymują się nieco krócej, ale zabieg ma mniej skutków ubocznych i pozwala na osiągnięcie bardziej naturalnego efektu, bez paraliżowania mimiki.

Ponieważ proces starzenia się skóry startuje już mniej więcej w wieku 23 – 25 lat, warto pomyśleć o metodach zapobiegania już na tym etapie. Kompleksowe działanie pozwoli na dłużej zachować młodość.

Usuwanie zmarszczek

Któż z nas nie marzy o zachowaniu młodego, zdrowego wyglądu przez jak najdłuższy czas? Jednakże proces starzenia się dotyka każdego człowieka. W skórze zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, czego efektem jest zmniejszenie jej nawilżenia, a co za tym idzie napięcia i jędrności. Redukcji ulega również liczba włókien kolagenowych, a ich struktura rozluźnia się.

Ponadto zanika tłuszczowa tkanka podskórna. Rezultatem tych procesów jest powstawanie zmarszczek. Czas rozpoczęcia i tempo przebiegu starzenia się skóry jest różna i zależy od wielu czynników. Należą do nich czynniki niemodyfikowalne, które obejmują predyspozycje rodzinne i genetyczne. Dużo liczniejszą grupę stanowią uwarunkowania, na które mamy wpływ.

Należą do nich między innymi środowisko życia i pracy (narażenie na przykład na chemikalia czy zanieczyszczenia powodują przyspieszenie rozpoczęcia i przebiegu starzenia się skóry i powstawania zmarszczek). Do jak najdłuższego zachowania młodego wyglądu konieczne jest prowadzenie zdrowego stylu życia.

Dbanie o właściwą, prawidłowo zbilansowaną i zrównoważoną dietę, regularne przyjmowanie posiłków, zapewnienie odpowiedniej podaży wody, a także systematyczna aktywność ruchowa pozwalają na znaczne spowolnienie procesów starzenia się skóry i powstawania zmarszczek.

Co łączy radio i wygładzanie zmarszczek?

Jedną z najpowszechniej i najczęściej stosowanych metod łagodzenia objawów starzenia się skóry jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej. Jest to procedura łącząca w sobie dwupłaszczyznowe działanie. Pierwszą komponentą tego mechanizmu jest pobudzanie procesów regeneracyjnych skóry poprzez wywoływanie uszkodzeń mechanicznych.

Aparat do radiofrekwencji mikroigłowej, na przykład DeAgeEx, wyposażony jest w głowicę uzbrojoną w kilkadziesiąt igieł o średnicy kilku mikrometrów, które pokryte są warstwą złota i silikonu.

Wprowadzane są w skórę w sposób pulsacyjny z bardzo dużą częstotliwością. Głębokość ich wnikania mieści się w przedziale między 0,5, a 3,5 mm. Powodują one mikrouszkodzenia skóry, co prowadzi do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych, a w efekcie do zwiększenia napięcia i jędrności skóry. Drugi element mechanizmu działania radiofrekwencji mikroigłowej opiera się generowaniu bodźca termicznego.

Igły wprowadzane w skórę emitują impuls o częstotliwości fali radiowej, która powoduje uszkodzenie skóry pod wpływem podwyższonej temperatury. Dzięki temu, że skóra nakłuwana jest na różnych głębokościach dochodzi do przestrzennego, trójwymiarowego przegrzania skóry.

Działanie to także prowadzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych. Obydwa mechanizmy działają na zasadzie synergii, dzięki czemu ich efektywność jest dużo większa. Pobudzając syntezę włókien kolagenowych, zwiększają napięcie i jędrność skóry, co przyczynia się do jej wygładzenia i eliminacji zmarszczek. Zabieg jest małoinwazyjny i bardzo bezpieczny.

Odmładzające bakterie

Zabiegiem, który jest również bardzo popularny w usuwaniu zmarszczek jest procedura z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Jest to substancja, zwana inaczej jadem kiełbasianym, wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum. Mechanizm jej działania polega na blokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego. Cząsteczka toksyny łączy się z receptorem acetylocholiny, czym blokuje jej związanie.

Acetylocholina jest odpowiedzialna za wyzwalanie mechanizmu odpowiedzialnego za skurcz mięśnia. Poprzez jej blokowanie, skurcz jest hamowany. Jad kiełbasiany jest silną toksyną i po dostaniu się do krążenia może powodować niebezpieczne zatrucia, często śmiertelne. Jednakże zabieg z użyciem toksyny botulinowej jest bardzo bezpieczny, ponieważ substancja przy pomocy strzykawki z cienką igłą wprowadzana jest precyzyjnie w pożądany obszar.

Ponadto dawka toksyny stosowana podczas zabiegu jest zbyt mała, aby mogła stanowić jakiekolwiek zagrożenie. Jest to procedura ciesząca się dużą popularnością. Jej efektem jest wygładzenie skóry, co nadaje jej młody wygląd.

Naturalny sprzymierzeniec

Bardzo skutecznym sposobem eliminowania zmarszczek jest zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jest to związek należący do grupy proteoglikanów, czyli wielocukrów zbudowanych z powtarzających się jednostek disacharydowych. Składa się z ułożonych na przemian reszt D-glukuronianu i N-acetylo-D-glukozaminy.

Jego występowanie w organizmie człowieka jest bardzo szerokie. Przede wszystkim znajduje się w skórze właściwej. Posiada zdolność wiązania dużych ilości wody (cząsteczka kwasu hialuronowego może związać nawet 250 cząsteczek wody). Dzięki tej właściwości odgrywa ogromną rolę w utrzymaniu prawidłowego napięcia skóry oraz zapewnia jej jędrność i zachowanie młodego wyglądu.

Największa jego ilość znajduje się w młodej skórze, i z wiekiem zmniejsza się. W rezultacie tego procesu pogarsza się nawilżenie skóry, ulega ona ścieńczeniu i maleje jej napięcie, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Przeprowadzenie zabiegu polegającego na wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym powoduje poprawę nawilżenia skory, a co za tym idzie zwiększenie jej jędrności i odmłodzenie wyglądu.

Krwawa młodość a wygładzania zmarszczek

Co krew ma wspólnego z usuwaniem zmarszczek? Jest substratem do otrzymywania osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek.

Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta. Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi. Następnie jest ono wprowadzane precyzyjnie w pożądaną okolicę. Pobudza syntezę włókien kolagenowych, dzięki czemu napięcie skóry ulega zwiększeniu, co z kolei prowadzi do wygładzania zmarszczek.

Likwidacja zmarszczek

Usuwanie zmarszczek jest obecnie bardzo skuteczne, medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów wygładzających skórę.

Zmarszczki – najbardziej wyraźna oznaka starzenia. To właśnie one spędzają nam sen z powiek i udowadniają, że czasu nie da się oszukać ani zatrzymać.

To oczywiście prawda, można jednak zniwelować efekty jego upływu, by dłużej wyglądać młodo, świeżo i pięknie. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje skutecznymi, a przy tym bezpiecznymi, szybkimi i mało inwazyjnymi sposobami likwidacji zmarszczek.

Zmarszczki powstają w wyniku utraty przez skórę jej naturalnego budulca, zapewniającego elastyczność i sprężystość. Najbardziej naturalnym i nieinwazyjnym sposobem walki z nimi będzie więc wzbogacenie skóry o substancje, przywracające skórze odpowiednie, zdrowe napięcie.  Drobne zmarszczki skutecznie usuwa laser frakcyjny.

Gdy, w wyniku procesu starzenia, naturalne procesy zachodzące w skórze zostają zaburzone i przestają działać prawidłowo, większość lekarzy medycyny estetycznej zaleca najprostsze rozwiązanie – wprowadzenie bezpośrednio do tkanek odpowiednie substancje organiczne w postaci specjalnie spreparowanych wypełniaczy.

Magiczny eliksir czy niebezpieczna trucizna?

Najpopularniejszym lekiem, pozwalającym szybko i skutecznie zredukować zmarszczki jest toksyna botulinowa – przeznaczona do wstrzyknięcia bezpośrednio pod bruzdy tworzące zmarszczki.

Najczęstsze pierwsze skojarzenie z toksyną botulinową to „eliksir młodości”, niezawodny sposób na łatwe i efektywne odzyskanie młodego, zdrowego wyglądu. Niektórzy wiedzą jednak, że preparat powstaje na bazie toksyny botulinowej, czyli popularnego jadu kiełbasianego – jednej z najsilniejszych naturalnych trucizn. Stąd pojawiają się czasami wątpliwości i obawy przed stosowaniem tej substancji. Są one jednak zupełnie nieuzasadnione.

Toksyna botulinowa należy do neurotoksyn wytwarzanych przez bakterie beztlenowe i oprócz silnie trujących właściwości ma także szeroko rozpowszechnione i udowodnione naukowo działanie terapeutyczne. Od dawna jest stosowana w medycynie, głównie w leczeniu chorób charakteryzujących się nieprawidłowym napięciem mięśniowym, a także w terapii nadpotliwości.

Likwidacja zmarszczek toksyną botulinową

Toksyna botulinowa doskonale radzi sobie z redukowaniem zmarszczek, szczególnie w okolicach brwi, oczu i na czole, a przy okazji wygładza skórę twarzy. Zabiegi medyczne wykorzystujące tę substancję są stosunkowo proste i nieinwazyjne, a przynoszą one szybkie oraz zadowalające większość pacjentów rezultaty.

Preparat wprowadzany jest za pomocą cienkiej strzykawki w określony mięsień odpowiadający za mimikę konkretnej części twarzy w celu zatrzymania jego pracy, a co za tym idzie skurczenia się skóry. Dzięki temu wydaje się ona mniej pofałdowana, a tworzące zmarszczki bruzdy ulegają wizualnemu wygładzeniu i wyrównaniu.

W rezultacie skóra staje się nie tylko gładsza, ale i bardziej elastyczna, wygląda przy tym znacznie młodziej, zdrowiej, sympatyczniej i mniej surowo. Toksyna botulinowa nie unieruchamia jednak pozostałych mięśni, nie ma więc obaw, że pozbawi twarz mimiki. Substancja wprowadzana jest miejscowo i działa wyłącznie na określone partie mięśniowe (te, które powodują fałdowanie skóry), dlatego popularny „efekt maski” to jedynie mit.

Rezultat utrzymuje się dość długo, bo przez około pół roku. Po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Można wykonywać go wielokrotnie bez ryzyka powikłań. Likwidacja zmarszczek to już nie problem.

Zmarszczki bardzo skutecznie i trwale wygładza zabieg radiofrekwencji mikroigłowej

Laserowe usuwanie zmarszczek

Zabieg laserem frakcyjnym pozwala wygładzać zmarszczki poprzez poprawę napięcia i elastyczności skóry. Zabieg laserem stymuluje wytwarzanie kolagenu.

Laserowe usuwanie zmarszczek – bardzo skuteczny i bezbolesnym zabieg – laser Genesis

Usuwanie zmarszczek jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach medycyny estetycznej. Najczęściej do tego celu używa się kwas hialuronowy, który z biegiem czasu rozpuszcza się, w związku z tym nie powoduje sztucznego efektu maski.

Kwas hialuronowy można zastosować w niemalże każdym miejscu twarzy. Dzięki niemu możemy usunąć zmarszczki z czoła, doliny łez, wokół ust oraz te, które powstały na brodzie i policzkach.

W ten sposób możemy również wypełnić bruzdę nosowo-wargową oraz wszelkie drobne zmarszczki pojawiające się w okolicy ust i oczu. Bardzo skuteczne jest usuwanie zmarszczek laserem.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Usuwanie zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego jest prostym zabiegiem. Po konsultacji dermatologicznej przeprowadza się bezpieczny zabieg, który może trwa około 30-tu minut. W miejsca, w których występują zmarszczki podaje się kwas hialuronowy przy pomocy bardzo cienkiej igły. Zabieg jest prawie bezbolesny. Nie można go przeprowadzać u kobiety w ciąży i karmiących piersią.

Jak zachować gładką skórę na dłużej?

Efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj od 6-12 miesięcy. To jak długo będziemy się cieszyć gładką skórą zależy od wielu czynników. Poza tym, że w pewnym stopniu jest to kwestia osobnicza, to mamy też bezpośredni wpływ na wydłużenie tego okresu. Po zabiegu wygładzania zmarszczek należy prowadzić zdrowy styl życia i odrzucić używki (przede wszystkim papierosy). Należy również zrezygnować z wielogodzinnych ekspozycji na silne słońce, natomiast z korzystania z solarium powinno się całkowicie zrezygnować.

Bardzo skuteczną metodą usuwania zmarszczek jest zastosowanie toksyny botulinowej.

Zmarszczki pod oczami

Tutaj problem wynika z wiotkości skóry oraz ubytku tkanki podskórnej (tłuszczu). Tak więc metodą z wyboru jest mezoterapia igłowa, karboksyterapia, osocze bogatopłytkowe. Bardzo skuteczny zabieg w tej okolicy to przeszczep tłuszczu – zawierający komórki macierzyste.

Bruzdy marionetki jak zlikwidować

Marionetki możemy zlikwidować stosując nici Aptos lub zabieg endolifting urządzeniem Attiva.

Zabiegi na twarz – usuwanie zmarszczek

Popularnym zabiegiem medycyny estetycznej na twarz jest usuwanie zmarszczek. Pacjenci przychodzą do naszego gabinetu medycyny estetycznej z różnymi typami zmarszczek: zmarszczkami na czole, mimicznymi, lwią zmarszczką, bruzdami marionetki czy kurzymi łapkami. Po przeprowadzeniu konsultacji, lekarz medycyny estetycznej może dobrać odpowiednią terapię do indywidualnych wskazań pacjenta. Dostępnych jest wiele zabiegów medycyny estetycznej na zmarszczki na twarzy: mezoterapia igłowa, toksyna botulinowa, osocze bogatopłytkowe, lipotransfer, kwas hialuronowy i laseroterapia. Efektem tych zabiegów jest usunięcie zmarszczek, odmłodzenie i ujędrnienie skóry, odświeżenie i poprawa wyglądu. 

Mezoterapia igłowa to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry igłą lub specjalnym pistoletem, podczas którego lekarz wstrzykuje preparaty o dobroczynnym i przebadanym klinicznie działaniu. Najczęściej stosuje się kwas hialuronowy, koktajle witaminowe, kofeinę czy glicerynę. Pacjent po kwalifikacji do zabiegu jest ostrzykiwany preparatem po podaniu znieczulenia w formie kremu. Nakłuwanie skóry wywołuje efekty w postaci pobudzenia skóry do regeneracji.

Substancje aktywne zawarte m.in. w kwasie hialuronowym także wykazują dobroczynne właściwości. Medycyna estetyczna na twarz wiąże się często z laserowym usuwaniem zmarszczek. Laser emituje światło, które dokonuje kontrolowanych mikrouszkodzeń w skórze, co wywołuje proces regeneracji i zastąpienie starej skóry nową. Terapia laserem zapewnia bezpieczeństwo i precyzję, ponieważ wykorzystuje zjawisko selektywnej termolizy i minimalizuje do zera ryzyko oparzeń naskórka. Laseroterapia prowadzi do pobudzenia procesów naprawczych, co powoduje redukcję zmarszczek.  

Medycyna estetyczna twarzy: usuwanie podwójnego podbródka 

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską, zleceniem odpowiednich badań, diagnostyką oraz kwalifikacją do zabiegu. Zabiegi na twarz wykonywane są przez lekarzy z odpowiednim doświadczeniem i specjalizacją, a zabieg dobierany jest do indywidualnych wskazań pacjenta. Częstym problemem pacjentów jest podwójny podbródek. Ten defekt estetyczny może mieć wiele przyczyn: budowa anatomiczna, wiotkość skóry, nieprawidłowa postawa, zła dieta czy też niedoczynność tarczycy. W efekcie pacjent może zaobserwować nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowany pod brodą, co jest nieestetyczne. Remedium na ten problem są zabiegi medycyny estetycznej takie jak: lipoliza iniekcyjna, laseroterapia. 

Poprawa owalu twarzy – popularny zabieg na twarz 

Medycyna estetyczna na twarz znalazła rozwiązania również na poprawę owalu twarzy. Utrata owalu twarzy znajduje swoją przyczynę w starzejącej się skórze, utracie jej wiotkości, które prowadzą do niekorzystnych zmian owalu twarzy. Innym czynnikiem determinującym jest zmiana ułożenia tkanki tłuszczowej u osób po 40 roku życia zwłaszcza w obrębie twarzy, policzków, kącików ust czy skroni. Prowadzi to także do zaznaczania się fałd nosowo-wargowych i tzw. doliny łez. Jak poprawić owal twarzy?

Medycyna estetyczna znalazła rozwiązanie – kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to substancja występująca w organizmie, która wykazuje zdolność wiązania cząsteczek wody, wpływając na jędrność i sprężystość skóry. Lekarz podaje odpowiednią dawkę kwasu hialuronowego drogą iniekcji w miejsca twarzy potrzebujące wypełnienia. Wskazaniem do zabiegu kwasem hialuronowym jest wypełnienie zmarszczek czy fałdów, przywrócenie objętości tkanek oraz rewitalizacji skóry w obszarze zabiegowym. 

Inne zabiegi na twarz rekomendowane na tę przypadłość to lipotransfer i osocze bogatopłytkowe. Przeszczep naturalnej tkanki polega na pobraniu go z fałdu brzusznego lub uda pacjenta, a następnie podanie go poprzez iniekcję w okolice twarzy. Lipotransfer wywołuje efekty w postaci pobudzenia skóry do regeneracji, ujędrnienia skóry, odmłodzenia twarzy. Może być stosowany u pacjentów uczulonych na niektóre preparaty – własny tłuszcz nie wywołuje reakcji alergicznej, ponieważ pochodzi z organizmu pacjenta. 

Na poprawę owalu twarzy może być stosowane osocze bogatopłytkowe – czyli krew własna pacjenta poddana odpowiedniej obróbce w wirówce i podana w zapadnięte policzki czy skórę twarzy. Zabieg z osoczem przynosi pozytywne rezultaty terapii ze względu na obecność komórek macierzystych i czynników wzrostu, dlatego powszechnie stosuje się tą terapię w medycynie estetycznej. 

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka, szyi, dłoni
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm, szczękościsk
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg piersi Poznań, brzucha, tarczycy
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg piersi Poznań, brzucha, tarczycy
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka, szyi, dłoni
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm, szczękościsk
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza