wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka

Plastyka powiek laserowa

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
1h
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
powieki górne lub dolne
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
tak, miejscowe
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
2 - 3 tygodnie
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
górne 4500zł, dolne 6000zł, górne i dolne podczas jednego zabiegu 9000zł

Blepharoplastyka to bardzo skuteczny zabieg w leczeniu zjawiska – opadająca powieka.

Laserowa plastyka powiek – cięcie jest wykonywane laserem, bez krwawienia, szybsze gojenie

Korekta powiek górnych daje efekty, które utrzymują się bardzo długo. Popularnie nazywana jest plastyka powiek – zabieg na opadające powieki

 

 

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

  • Dla pacjentów z nadmiarem luźnej skóry
  • Worki pod oczami
  • Przepukliny tłuszczowe powiek dolnych lub górnych
  • Widoczna asymetria powiek

Przeciwwskazania

  • Ciąża i karmienie
  • Stany zapalne i ropne na twarzy
  • Aktywne procesy nowotworowe
  • Choroba Gravesa-Basedowa
  • Zaburzenia krzepnięcia krwi

Cennik zabiegu


Laserowa plastyka powiek górnych - cięcie wykonywane laserem

4500zł

Laserowa plastyka powiek dolnych

6000zł

Plastyka powiek górnych i dolnych w czasie jednego zabiegu

9000zł

Madonna Lift - lifting powiek laserem - niechirurgicznie

600zł

* obejmuje zabieg, wizyty kontrolne i usunięcie szwów po zabiegu
Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja – Po kwalifikacji do zabiegu wyznaczamy datę zabiegu.

Informacja o zabiegu


Plastyka powiek / blepharoplastyka, plastyka powiek górnych – polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry i czasami niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej. Plastyka powiek górnych (korekta powiek) blefaroplastyka powiek, przynosi doskonały i trwały efekt jakim jest plastyka powiek górnych.

Czym jest plastyka powiek ?  – To korekta opadających powiek.

Korekta powiek górnych, jest to zabieg chirurgiczny polegający na usuwaniu nadmiaru skóry i / lub usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej okołogałkowej uwypuklającej się przez wiotką przegrodę oczodołową – tzw. przepukliny tłuszczowe, może być wykonywana laserowo.

Blefaroplastyka – plastyka powiek górnych i dolnych poprawia wyłącznie wygląd oczu i powiek, nie usuwa zmarszczek (choć może zmniejszyć niektóre), przebarwień pod powiekami, ani nie poprawia kształtu brwi, do tego konieczne są inne zabiegi. Rozwiązuje tylko defekt związany z opadającą powieką.

Dedykowany zabieg na opadające powieki górne – zjawisko, które często powoduje ograniczone pole widzenia.

Plastyka powiek – blepharoplastyka

Laser służy do cięcia zamiast skalpela – mniejsze krwawienie, krótsza rekonwalescencja.

W jakim celu wykonuje się operację powiek?

Plastyka powiek (operacja powiek – usuwa nadmiar skóry powiek górnych) wykonywana jest zarówno z przyczyn estetycznych, kiedy pacjent nie jest zadowolony z wyglądu swoich powiek (opadająca powieka), jak i funkcjonalnych, gdy opadająca powieka zwęża szparę powiekową, co wpływa na zmniejszenie pola widzenia.

Nadmiar tkanki tłuszczowej i skóry oraz przepukliny tłuszczowe na górnej powiece powoduje, że powieka wygląda na ciężką, twarz wygląda starzej, może pojawiać się obrzęk oraz zaburzenia widzenia związane z opadaniem powieki poza linię rzęs. Plastyka powiek górnych usuwa nadmiar skóry, nadmiar tkanki tłuszczowej oraz przepukliny tłuszczowej, przez co poprawia nie tylko wygląd, lecz także widzenie.

Plastykę powiek dolnych wykonujemy w celu redukcji zmarszczek oraz poprawy kształtu powiek dolnych poprzez usunięcie nadmiaru skóry, tkanek miękkich i tłuszczu. Plastyka powiek  pozwala skutecznie pozbyć się „worków” pod oczami i nadać twarzy świeży wygląd.

Plastyka powiek u osób z widocznym opadaniem powiek to nie tylko zabieg estetyczny ale także ze względów zdrowotnych. Po zabiegu plastyki powiek poprawia się pole widzenia. Najskuteczniejszy zabieg na opadające powieki cena 4500zł.

U kogo można wykonać zabieg plastyki powiek?

Zabieg plastyki powiek (operacja powiek) to zabieg wykonywany u osób zdrowych, z realistycznymi oczekiwaniami. Większość pacjentów to osoby powyżej 35 roku życia, u których opadająca powieka pojawiła się kilka lat temu.

Przepukliny pod oczami – uwypuklające się przepukliny tłuszczowe powiek dolnych można leczyć wyłącznie chirurgicznie – plastyka powiek dolnych.

Czy efekt zabiegu podnoszenie powiek jest trwały?

W przypadku zabiegu korekta powiek efekt utrzymuje się co najmniej 7 – 10 lat. Zabieg na powiece dolnej zazwyczaj nie musi być wykonywana.

Plastyka powiek  – Jak wygląda zabieg?

Zabieg plastyki powiek górnych lub dolnych wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Trwa około 45 – 60 minut.

Korekta powiek górnych wykonywana jest poprzez delikatne nacięcia wzdłuż naturalnego załamania na powiece górne. Pozwala to usunąć nadmiar tkanki tłuszczowej, skóry oraz wzmocnić napięcie mięśni.

Blizny po zabiegu plastyki powiek ukryte są w naturalnych załamaniach powieki, co sprawia, że są ledwo praktycznie niewidoczne.

Szwy – w przypadku użycia nici niewchłanianych – usuwamy po około 7 dniach.

Oglądanie telewizji oraz czytanie książek jest możliwe już w pierwszej dobie po plastyce powiek.

Noszenie soczewek kontaktowych – należy się wstrzymać z ich zakładaniem przez pierwszy tydzień po operacji.

Większość pacjentów powraca do aktywnego życia w ciągu 10 dni po zabiegu plastyki powiek. Pełna rekonwalescencja trwa miesiąc. Po kilku miesiącach blizna w naturalnych fałdach skóry powiek staje się praktycznie niewidoczna.

Kobiety mogą po tygodniu od zdjęcia szwów stosować delikatny makijaż powiek.

W przypadku przebywania na słońcu wskazane jest używanie okularów przeciwsłonecznych przez kilka tygodni.

Przez okres trzech tygodni należy wstrzymać się od uprawiania sportu i intensywnych ćwiczeń fizycznych.

W pierwszym tygodniu po operacji nie należy spożywać alkoholu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Przed zabiegiem pacjent powinien odbyć szczegółową rozmowę z lekarzem na temat potencjalnego ryzyka związanego z zabiegiem, a także swoich oczekiwań dotyczących wyglądu po korekcji powiek górnych lub dolnych.

Pacjent powinien dokładnie stosować się do zaleceń lekarskich przed – i pooperacyjnych.

Zalecenia przed zabiegiem:

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Większość pacjentów wraca do normalnej aktywności po 7-10 dniach od zabiegu.

Siniaki i obrzęk, powstałe w wyniku zabiegu, zanikają w ciągu 3-4 tygodni.

Przez pierwsze 48 h po zabiegu zalecane jest stosowanie kompresów chłodzących, które redukują zasinienia oraz obrzęk wokół oczu.

Wskazana jest codzienna lekka aktywność fizyczna, np. spacerowanie, gdyż przyspiesza to proces gojenia.

Plastyka powiek górnych – Kiedy będzie widoczny efekt?

Rezultaty zabiegu widoczne są po upływie kilku tygodni. Dopiero wtedy można ocenić symetrię blizn pooperacyjnych, kształt oczu, czy wyraz twarzy.

W większości przypadków zarówno pacjent, jak i lekarz są zadowoleni z efektów zabiegu.

W sytuacji gdy pacjent ma przeciwwskazania do zabiegu lub opadająca powieka jest niewielkiego stopnia można rozważyć zabieg Pelleve, jest to zabieg całkowicie bezbolesny i bezinwazyjny.

Ponadto zabieg Pelleve można wykonywać po plastyce powiek np. w celu podniesienia brwi lub wyrównania ewentualnych asymetrii.

Laserowa plastyka powiek – korekcja opadających powiek to:
Jakie są możliwe powikłania?

Jak każdy zabieg chirurgiczny, plastyka powiek dolnych czy powiek górnych niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Są one jednak rzadkie. Należą do nich: infekcje, krwawienie, suchość oczu, niedomykalność powiek, wywinięcie powieki dolnej – ektropion.

Ile trwa gojenie po plastyce powiek?
W przypadku plastyki powiek górnych pacjent może powrócić do normalnego trybu życia po upływie około 10 do 14 dni, natomiast w przypadku plastyki powiek dolnych okres ten jest nieco dłuższy i trwa około trzy tygodnie. W przypadku jednoczasowej plastyki powiek dolnych i górnych okres ten trwa miesiąc.
Przyczyny opadania powiek

Opadająca powieka, skąd się to bierze? Wraz z wiekiem maleje ilość kolagenu i elastyny w skórze. Są to białka nadające skórze elastyczność i sprężystość. Ubytek tych białek powoduje, że struktura skóry właściwej ulega dezorganizacji. Skóra staje się cieńsza, słabsza i mniej elastyczna.

Przejawia się to łatwo zauważalnymi zmianami w obrębie powiek, na których pojawiają się zmarszczki, a oko przybiera smutny, zmęczony wygląd. Nadmiarowe ilości skóry na powiekach górnych  i przepukliny tłuszczowe (nadmiar tkanki tłuszczowej) powodują, że powieka zaczyna opadać, a twarz traci swój dawny blask.

Rozwiązaniem tradycyjnym jest plastyka powiek  – zabieg chirurgiczny korygujący wszelkie niedoskonałości w obrębie powiek. Celem zabiegu przeprowadzanego na powiekach górnych jest usunięcie nadmiaru skóry, rozciągniętego fragmentu mięśnia okrężnego oka oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej – przepukliny tłuszczowe.

Zabieg na opadające powieki – Przebieg zabiegu

Zabieg na powiece górnej lub dolnej przeprowadza się stosując znieczulenie miejscowe lub ogólne – zależnie od preferencji pacjenta oraz wskazań medycznych. Przed zabiegiem chirurg oznacza na skórze pacjenta miejsca, w których będzie nacinał skórę. Następnie podaje znieczulenie i przystępuje do operacji. Operator wycina fragment powieki wykonując cięcia wzdłuż naturalnych załamań powiek, dzięki czemu blizny po zabiegu są mało widoczne.

Następnie usuwa nadmiar skóry, a jeśli jest to konieczne, także przepukliny tłuszczowe i fragment mięśnia. Na koniec zamyka ranę za pomocą cienkich szwów i całość zabezpiecza opatrunkiem. Zabieg trwa średnio 45 minut. Krótko po zabiegu pacjent, w obecności osoby towarzyszącej, może udać się do domu.

Dzięki cięciu na naturalnym fałdzie powieki, udaje się ukryć bliznę pooperacyjną i jest ona niezauważalna w obrębie twarzy.

Plastyka powiek – Okres pooperacyjny

Po zabiegu możliwe jest pojawienie się obrzęków i zasinień w okolicy powiek. Zmiany te ustępują w ciągu 3 – 4 tygodni.

Przez pierwsze dwie doby po operacji wskazane jest stosowanie chłodzących okładów na powieki, co zmniejsza opuchliznę i siniaki.

Po 7 dniach od zabiegu pacjent udaje się na wizytę kontrolną, podczas której lekarz ocenia efekt operacji oraz zdejmuje szwy.

Zabieg zalecany jest osobom, u których skóra na powiekach wiotczeje i pojawia się jej nadmiar – opadająca powieka. Celem zabiegu jest wówczas odzyskanie prawidłowego napięcia skóry na powiekach i poprawa kształtu oka.

Bywa, że wskazaniami do zabiegu są nie tylko względy estetyczne, ale i zdrowotne. Ma to miejsce w przypadku, gdy nadmiar skóry powoduje opadanie powiek, prowadząc do ograniczenia pola widzenia. Wówczas zabieg poprawia nie tylko wygląd oczu, ale i funkcjonowanie narządu wzroku.

Efekty laserowej plastyki powiek górnych utrzymują się co najmniej 7 – 10 lat. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, aktywne infekcje, zaburzenia gojenia ran, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, stan po chemioterapii, zaburzenia psychiczne. Lekarz przed zabiegiem musi wykluczyć przeciwwskazania.

Każdy pacjent poddający się zabiegowi musi liczyć się z ryzykiem wystąpienia powikłań pooperacyjnych, do których należą: suchość oczu, krwawienie, infekcje, niedomykalność powiek, wywinięcie powieki dolnej.

Laserowa plastyka powiek – zabieg jest wykonywany laserem CO2 zamiast skalpela, dzięki temu szybciej goi się blizna pooperacyjna.

Laserowa korekcja powiek

Podstawową przyczyną tej niedoskonałości jest proces starzenia się. Wskutek zmniejszenia ilości włókien kolagenowych oraz rozluźnienia ich struktury zmniejsza się napięcie skóry oraz jej jędrność. Ponadto ulega ona ścieńczeniu, przez to również zwiększa się występowanie przepuklin tłuszczowych.

Efektem tego jest między innymi opadanie powiek, powstawanie zmarszczek typu „kurze łapki” oraz tak zwanych „worków pod oczami”. Opadnięcie jako takie jest widoczne przede wszystkim w obrębie powieki górnej, zaś w przypadku powieki dolnej objawia się jej pomarszczeniem. Powoduje to niekorzystne zmiany w wyglądzie i jego postarzenie.

Czas wystąpienia i tempo przebiegu tego procesu są indywidualne, a czynniki na nie wpływające dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej zaliczają się modyfikowalne przyczyny opadania powiek, natomiast do drugiej te, na które nie mamy wpływu, czyli predyspozycje genetyczne i uwarunkowania rodzinne.

Czym charakteryzuje się działanie lasera na tkanki i jak wygląda zabieg korekcji powiek z jego wykorzystaniem?

Laser wykorzystywany w medycynie estetycznej charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek.

Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. Znajduje on zastosowanie w wielu wskazaniach. Dzięki dużym skupieniu wiązki możliwe jest działanie z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Dzięki tym właściwościom dodatkowo przyspiesza procesy regeneracyjne skóry. Dzięki temu dochodzi do poprawy napięcia powiek i ich jędrności, a co za tym idzie ich podniesienie i eliminację opadania, a także innych defektów skórnych w ich obrębie, jak na przykład zmarszczek.

Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabieg z wykorzystaniem lasera charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Do kogo adresowany?

Zasadnicze wskazania do wykonania zabiegu laserowej plastyki opadających powiek zawierają się w dwóch grupach. Pierwszą stanowią defekty estetyczne, czego znaczenie nie budzi wątpliwości. W dzisiejszych czasach, gdzie wszechobecny pęd za pracą i karierą znacznie utrudnia właściwe dbanie o zdrowy styl życia i dłuższe zachowanie atrakcyjnego wyglądu, ta potrzeba jest bardzo uwydatniona.

Dzięki niemu znacznie łatwiej odnaleźć się w świecie i utrzymać pewność siebie niezbędną do osiągnięcia sukcesu. Jednakże nie można zapominać, iż opadająca powieka to nie tylko niedoskonałość estetyczna. Może powodować zaburzenia pola widzenia pod postacią jego ograniczenia, niejednokrotnie znacznego i upośledzającego codzienne funkcjonowanie (na przykład znaczne utrudnienia w prowadzeniu samochodu). Wykonanie zabiegu korekcji powiek górnych lub dolnych u tej grupy pacjentów daje możliwość powrotu do dotychczasowej aktywności.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg, operacja powiek górnych i dolnych jest przeciwwskazana w niektórych grupach pacjentów. Niewątpliwie należą do nich osoby, u których generalnie nie ma możliwości zastosowania zabiegów oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną. Wśród nich można wyodrębnić kobiety w ciąży oraz karmienie piersią, osoby z chorobami autoimmunologicznymi, aktywnymi chorobami nowotworowymi czy też procesami infekcyjnymi i zapalnymi w obrębie skóry, a także osoby posiadające choroby nerek.

Zabiegu korekcji opadających powiek górnych nie powinno wykonywać się u pacjentów, u których występują stany chorobowe angażujące okolice oczu. Należą do nich między innymi choroba Gravesa-Basedowa (często współistniejąca z nadczynnością tarczycy), czy też niewydolność gruczołów łzowych prowadząca do zespołu suchego oka, a także u osób cierpiących na niedomykalność szpary powiekowej. U tych pacjentów należy zadbać przede wszystkim o właściwe leczenie przyczynowe.

Szczególną uwagę trzeba zachować u osób leczących się na jaskrę lub ze stwierdzonym odwarstwieniem siatkówki (niezależnie od typu i tła). W tych przypadkach przed wykonaniem zabiegu zawsze konieczna jest kwalifikująca konsultacja okulistyczna.

Ponadto należy uwzględnić przeciwwskazania dedykowane wykorzystaniu promieniowania laserowego, w co wpisuje się nie przyjmowanie niektórych leków (fotouczulaczy, sterydów czy doustnych retinoidów). U tych osób należy rozważyć zastosowanie innej metody, takiej jak tradycyjna chirurgiczna korekta opadających powiek górnych.

Należy zachować zwiększoną ostrożność u osób obciążonych kardiologicznie (np. chorujących na nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, chorobę niedokrwienną serca czy też wady zastawkowe), a także u chorych na cukrzycę. W tej grupie każdy zabieg, zwłaszcza wykonywany w znieczuleniu ogólnym wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powikłań okołooperacyjnych. Oczywiście nie należy przeprowadzać korekcji powiek górnych w sytuacji występowania czynnego procesu infekcyjnego, zwłaszcza w obrębie skóry twarzy.

Czym jest i na czym polega plastyka powiek?

Plastyka powiek górnych ten polega na chirurgicznej korekcji opadających powiek górnych i stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które ten problem dotyczy. U jej podstaw leży chirurgiczne usunięcie nadmiaru tłuszczowej tkanki podskórnej, a także skóry z okolicy oczu.

Zazwyczaj nie ma konieczności stosowania znieczulenia ogólnego i w zdecydowanej większości przypadków w zupełności wystarczające jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu korekty powiek może być przeprowadzony w trybie ambulatoryjnym i nie wymaga hospitalizacji. Aczkolwiek, na życzenie pacjenta, znieczulenie ogólne może być przeprowadzone, jednak najczęściej wiąże się to z potrzebą obserwacji w szpitalu.

Po wykonaniu znieczulenia operowanej okolicy, chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, poprzez które usuwa nadmiar skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej. Wielkość oraz lokalizacja dostępu chirurgicznego zależy od korygowanej struktury.

Jeżeli laserowej plastyce powiek poddawana jest powieka górna, skóra jest nacinana wzdłuż naturalnego załamania powieki, dzięki czemu niewielka blizna, która może pozostać po plastyce powiek górnych jest praktycznie niewidoczna.

Plastyka powiek dolnych – powieka dolna często jest powodem operacji z uwagi na pojawiające się worki pod oczami

Więcej możliwości dostępu daje zabieg plastyki powiek dolnych. Wykonując zabieg na powiece dolnej operator ma wybór pomiędzy dokonaniem nacięcia na powiece dolnej tuż poniżej linii rzęs, albo od wewnątrz, przez worek spojówkowy.

Po zakończonym zabiegu zakładane są szwy chirurgiczne, których zadaniem jest ułatwienie gojenia się rany pooperacyjnej. Są one zazwyczaj usuwane po około tygodniu, a powrót do całkowitej aktywności zwykle nie przekracza dwóch tygodni.

Istotne jest, by pamiętać, iż zabieg korekcji powiek górnych i dolnych pozwala wyłącznie na uporanie się z problemem opadających powiek górnych, natomiast nie jest skuteczny w eliminowaniu zmarszczek okolic oczu, na przykład tak zwanych „kurzych łapek”, a także przebarwień i przepuklin tłuszczowych objawiających się jako tak zwane „worki pod oczami”.

Każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą mniejsze lub większe ryzyko powikłań i plastyka powiek nie jest tu wyjątkiem. Do najbardziej powszechnych i najczęściej występujących należą krwawienia, ryzyko rozejścia się rany, a także zakażenie się rany.

Oprócz tego mogą wystąpić niewielkie obrzęki oraz podbiegnięcia krwawe operowanej okolicy, jednak zazwyczaj wycofują się one po upływie miesiąca. Blizny po przeprowadzonym zabiegu są praktycznie niewidoczne.

Aby przyspieszyć proces gojenia się ran zalecane jest stosowanie chłodzących kompresów. Jego tempo zwiększa również regularne wykonywanie aktywności fizycznej o umiarkowanym nasileniu.

Należy pamiętać, że chirurgiczna korekta powiek górnych lub dolnych może być wykonana tylko dwa razy w życiu, ale jej efekt może się utrzymywać nawet do 20 lat. Po zabiegu twarz wygląda młodziej.

Lifting bez skalpela, ale za to z laserem

Alternatywą jest plastyka powiek bez skalpela – laserem frakcyjnym CO2, zabieg nosi nazwę Madonna lifitng. Plastyka powiek górnych polega usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu oraz na przywróceniu jędrności i napięcia skóry na powiekach. W czasie zabiegu wykonuje się także redukcję drobnych zmarszczek mimicznych wokół oczu tzw. kurzych łapek. Ten zabieg plastyki powiek dolnych pozwala także niwelować cienie pod oczami.

Lifting powiek

Z uwagi na prawie całkowitą bezbolesność w zasadzie nie ma potrzeby stosowania anestezji, jednakże z uwagi na komfort pacjenta na okolicę poddawaną procedurze aplikuje się krem znieczulający. Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany i zależy od rozległości obszaru poddawanego korekcji, np. worki pod oczami.

W przypadku, gdy procedura dotyczy okolic powiek, plastyka powiek dolnych jest przeprowadzana przy zachowaniu pełnej ich ruchomości. Praktycznie nie niesie ze sobą zagrożenia powikłaniami. Co najwyżej może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie tkanek, a także niewielkie strupki. Defekty te mogą być bardzo łatwo zamaskowane przy pomocy podstawowych kosmetyków do makijażu (np. podkład, puder, korektor).

Częściowe rezultaty zabiegu przy pomocy lasera są widoczne niemalże natychmiast po jego zakończeniu. Natomiast efekt końcowy pojawia się po ustąpieniu wyżej opisanych podrażnień mogących wystąpić bezpośrednio po zabiegu. Ponadto okres rekonwalescencji jest również bardzo krótki.

W zasadzie już na drugi dzień po zabiegu możliwy jest powrót do codziennej aktywności. Niewątpliwą zaletą zabiegu laserem jest skuteczność w sytuacjach, kiedy inne metody (np. chirurgia, czy elektrochirurgia) są niemożliwe do wykonania lub ich efekt byłby nie zadowalający.

Skutecznym zabiegiem jest plastyka powiek laserem frakcyjnym

Wiele osób decyduje się na operację powiek, czyli zabiegi medyczne gwarantujące wizualne odmłodzenie twarzy oraz przywrócenie wyrazistości spojrzenia, a także odzyskanie właściwego pola widzenia. Dzięki takim zabiegom oczy mogą odzyskać zdrowy blask, a twarz wydaje się młodsza i bardziej wypoczęta.

Zabieg laserem frakcyjnym CO2 na powieki nazywamy Madonna Lift

Plastyka powiek Poznań

Plastyka powiek dolnych i górnych może zostać wykonana za pomocą najnowszych, mało inwazyjnych metod, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest urządzenie plazmowe. Ułatwia ono leczenie trudno dostępnych partii ciała, w tym także opadających powiek.

Dociera do takich miejsc łatwiej niż lasery i inne aparaty do elektrochirurgii. Leczenie tkanki przy użyciu urządzenia plazmowego jest bezpieczne i stosunkowo mało inwazyjne, odbywa się też bez efektu ablacji na skórze.

Pełny efekt korekcji powiek górnych oraz dolnych utrzymuje się przez kilka lat, a w przypadku młodszych pacjentów nawet do 10 lat. Jego trwałość jest uzależniona przede wszystkim od szybkości starzenia się tkanek.

Operacja powiek górnych oraz dolnych przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku.  Najczęściej korzystają z niego osoby powyżej 35 roku życia, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań dla młodszych pacjentów. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym i nie wymaga długotrwałej, męczącej rekonwalescencji.

Opadające powieki mają najczęściej charakter wrodzony, są wynikiem niewłaściwego rozwoju mięśnia dźwigacza powieki.  Nie wyklucza to jednak faktu, że wadę tę można nabyć, głównie wskutek zmian inwolucyjnych rozcięgna lub zerwanie jego przyczepu.

Opadanie powiek, fachowo nazywane ptozą (z łac. ptosis, czyli wypadnięcie), polega na opadaniu jedno lub dwustronnym powiek, przy jednoczesnym częściowym przysłonięciu oka. W przeważającej części odnotowuje się opadnięcie jednostronne.

Na schorzenie to mogą cierpieć zarówno dzieci, jak i dorośli. Przyczyn opadających powiek górnych należy dopatrywać się w czynnikach zewnętrznych oraz wewnętrznych. Czynniki zewnętrzne odpowiedzialne za powstawanie ptozy (opadająca powieka) to między innymi nieprawidłowy sposób odżywiania się, palenie papierosów, znaczna utrata wagi ciała. Do czynników wewnętrznych zalicza się uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, wiek.

Ptoza najczęściej jest defektem estetycznym, w cięższych przypadkach jednak przybiera postać różnowzroczności, zeza czy astygmatyzmu. Może być objawem zespołu Hornera (niewielkie opadanie powieki i zwężenie źrenicy, wynikające ze zmian we włóknach współczulnych), miastenii (podwójne widzenie, osłabienie mięśni kończyn i tułowia, osłabienie mięśni odpowiedzialnych za mowę) oraz porażenia Bella (czyli porażenia nerwu twarzowego: VII nerw czaszkowy). Opadające powieki stwarzają również poważny problem natury psychologicznej. Mogą powodować efekt częściowej bądź całkowitej alienacji przez osobę dotkniętą schorzeniem.

Po stwierdzeniu ptozy wrodzonej, dziecko kierowane jest na badania kliniczne, diagnostykę okulistyczną, następnie do specjalistów.  Rozpoznanie ptozy następuje po dokonaniu badań okulistycznych i neurologicznych oraz po konsultacjach specjalistycznych.

W trakcie wywiadu pacjent pytany jest o obciążenia genetyczne, czas, kiedy powstało schorzenie, przebyte operacje lub zabiegi okulistyczne, przebyte urazy głowy, zaburzenia hormonalne, w tym choroby tarczycy, np. nadczynność tarczycy. Ważną wskazówką dla lekarza jest współistnienie innych objawów takich jak podwójne widzenie, słaba ostrość widzenia oraz ograniczenie pola widzenia.  Niezbędna jest fotografia pacjenta z okresu przed chorobą i porównanie z jego aktualnym stanem.

Niekiedy po zastosowaniu odpowiednich leków objawy ptozy mogą się cofnąć. Opadające powieki górne często wymagają interwencji chirurgicznej, przede wszystkim u osób, u których choroba powoduje ograniczenie pola widzenia, co prowadzi do pogarszania się jakości życia. Wybór metody leczenia uzależniona jest od wcześniejszych zabiegów, którym się pacjent poddawał oraz od czynności jego mięśnia dźwigacza powieki.

Plastyka powiek górnych oraz dolnych ma na celu wzmocnienie mięśni. Pomocnym narzędziem leczenia jest używanie specjalnych okularów z przesłoną na oko zdrowe, wymuszających na chorym oku zwiększoną pracę i prowadzących do naturalnego wzmocnienia mięśni.

Niestety nie ma profilaktyki, która ochroniłaby pacjentów przed opadającymi powiekami. Jednak dzięki szybkiej reakcji na pojawiające się objawy i konsultacje z lekarzem specjalistą, można zminimalizować skutki choroby i zapobiec jej groźnym powikłaniom.

Plastyka powiek górnych bądź dolnych polega na usunięciu nadmiaru skóry na powiekach dzięki czemu oko staje się „większe” i zwiększa się pole widzenia, co wpływa na komfort życia pacjentów.

Nadmiar skóry w obrębie powiek powoduje, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Może także ograniczać pole widzenia.

Chirurg, usuwając nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z górnej lub dolnej powieki, koryguje te problemy i sprawia, że twarz wygląda młodziej.

W procesie starzenia zmniejsza się ilość tkanki podskórnej w obrębie oczodołu oraz maleje sprężystość skóry. Skutkuje to zapadaniem tkanek oczodołu oraz uwidocznieniem się nadmiaru skóry w obrębie powiek górnych. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego wypełnia braki w tkance podskórnej, powodując naciągnięcie skóry i uniesienie powiek.

Kwas hialuronowy stanowi naturalny składnik naszej skóry, dlatego też wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego są w pełni bezpieczne dla organizmu i wiążą się z bardzo małym ryzykiem wystąpienia reakcji alergicznych, czy innych powikłań. Efekt zabiegu z użyciem wypełniaczy utrzymuje się od kilku miesięcy do roku. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa to nowoczesna metoda stymulowania regeneracji tkanek, której istotą jest przewodzenie w głąb skóry energii radiofrekwencji, która ogrzewając tkanki, pobudza procesy przebudowy skóry. Zabieg wykonywany jest na powiece dolnej a także górnej.

W przypadku powiek górnych efekt zabiegu to jędrniejsza, bardziej napięta skóra i podniesione powieki a tym samym zwiększone pole widzenia. Pełen efekt zabiegu widoczny jest po kilku tygodniach – tyle czasu zajmuje wytworzenie nowego kolagenu. Niekiedy dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest wykonanie kilku zbiegów.

Zabieg plastyki powiek górnych z wykorzystaniem lasera frakcyjnego stanowi bezpieczną i skuteczną metodę eliminowania problemu opadających powiek górnych. Energia emitowana przez laser – absorbowana przez włókna kolagenowe – powoduje obkurczanie kolagenu i stymuluje jego przebudowę.

Skutkiem zabiegu jest wygładzona, bardziej napięta skóra powiek górnych. Czasami – dla uzyskania lepszego efektu – konieczne bywa przeprowadzenia serii 2-3 zabiegów.

Zabieg ten nosi nazwę Madonna Lift

Chirurgiczna korekcja powiek górnych to skuteczna, lecz najbardziej inwazyjna metoda poprawy wyglądu powiek górnych. Polega na usunięciu nadmiaru skóry, a niekiedy także kanek miękkich z okolicy powiek, dzięki czemu powieka zostaje uniesiona, skutkując poszerzeniem szpary powiekowej.

Plastyka powiek górnych wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu na skórze widoczna jest niewielka blizna. Efekt korekcji powiek górnych oraz dolnych utrzymuje się wiele lat – najskuteczniejsza z opisywanych metod. Plastyka powiek górnych oraz dolnych, jak każdy zabieg chirurgiczny, wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, takich jak: zakażenia, krwawienia, czy niedomykalność powiek.

Dlatego też większości pacjentów zaleca się w pierwszej kolejności skorzystanie z innych, bezpieczniejszych i mniej inwazyjnych metod poprawy wyglądu powiek górnych. Bywa jednak, że jest konieczne wykonanie chirurgicznej operacji powiek górnych czy też dolnych ze względu na stan skóry czy zaawansowanie procesu. Ponieważ tylko chirurgiczna operacja powiek górnych lub dolnych pozwala można korygować duży „nadmiar” skóry na powiekach.

Bardzo skuteczna jest plastyka powiek górnych oraz dolnych– w tej metodzie używa się lasera CO2 zamiast skalpela, dzięki temu krwawienie jest bardzo ograniczone, znacznie krócej trwa rekonwalescencja. Mniej widoczna jest blizna po plastyce powiek górnych i zdecydowanie lepszy efekt napięcia skóry.

Plastyka powiek górnych oraz dolnych polecana jest szczególnie osobom z wyraźnym nadmiarem i zwiotczeniem skóry.

Przed zabiegiem należy wyznaczyć dokładnie obszary przeznaczone do wycięcia, czyli te, w których występuje największy nadmiar skóry. Operacja powiek górnych, czy też dolnych  wykonywana jest pod znieczuleniem miejscowym, a cięcia prowadzi się w załomku powieki górnej oraz ok. 2-3 mm poniżej brzegu rzęsowego powieki dolnej. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta można skorygować tylko powiekę górną, tylko dolną lub obie jednocześnie.

Należy pamiętać, że plastyka powiek górnych oraz dolnych jest zabiegiem operacyjnym i choć przebiega stosunkowo mało inwazyjnie, a hospitalizacja czy też znieczulenie ogólne nie są potrzebne, konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Jak wygląda zabieg

Lekarz najpierw nacina skalpelem lub laserem CO2 wierzchnie warstwy skóry w oznaczonych miejscach, potem dopiero wycina głębsze warstwy tkanek. Niektórzy lekarze nadal preferują sposób tradycyjny, operacyjny, jednak najnowsze technologie medyczne dysponują już znacznym udogodnieniem – wycięcie głębszych warstw jest możliwe za pomocą lasera CO2. Po pozbyciu się tkanki tłuszczowej skórę należy zaszyć delikatnymi szwami, pacjent wraca po 7 dniach na zdjęcie szwów.

Bezpośrednio po zabiegu występują zasinienia i obrzęki, jednak ustępują one samoistnie po ok. 3-4 tygodniach. Gojenie i początkowe dolegliwości można przyspieszyć, stosując zimne okłady.

Po korekcji powiek przez jakiś czas pozostają bardzo nieznaczne blizny, jednak po pełnym, około trzymiesięcznym okresie rekonwalescencji stają się one mało niewidoczne.

W przypadku laserowej plastyki powiek blizny ustępują jeszcze szybciej. Jeśli natomiast użyty był skalpel, po czterech miesiącach od zagojenia można całkowicie bezpiecznie usunąć bliznę za pomocą lasera frakcyjnego CO2. Przez kilka tygodni po zabiegu zaleca się unikanie opalania oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

Blepharoplastyka – plastyka powiek górnych, nie powinna być wykonywana u osób z bardzo nisko położonymi brwiami, cukrzyków oraz pacjentów mających problemy z gojeniem się ran. Zabiegowi mogą być poddawane osoby obu płci i w różnym wieku.

Zabieg, który jest alternatywą dla chirurgicznej operacji powiek to Madonna lifting –  korekty powiek wykonujemy laserem frakcyjnym

Usuwanie nadmiaru skóry z powiek

Plastyka powiek wskazania:

Zabiegowi mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, najlepiej odznaczający się dobrą ogólną kondycją fizyczną. Jest on przeznaczony dla osób w różnym wieku. Najczęściej korekta powiek górnych wykonywana jest u osób powyżej 35 roku życia, jednak nie ma przeciwwskazań dla młodszych pacjentów.

Warto też pamiętać, że usuwanie nadmiaru skóry i nadmiaru tkanki tłuszczowej z powiek nie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób, u których problem wynika z procesu starzenia. Mogą z niego korzystać także ludzie borykający się z problemami genetycznymi, w przypadku których efekt jest podobny.

Plastyka powiek – Przebieg zabiegu:

Operacja powiek górnych wykonywana jest pod znieczuleniem miejscowym, jednak w uzasadnionych przypadkach lekarz może podać doustnie lub dożylnie także lek uspokajający. Cała procedura trwa od 1,5 do 3 godzin. W tym czasie usuwamy nadmiar tkanki tłuszczowej, zwiotczały nadmiar skóry, a także fragment zwiotczałego mięśnia okrężnego oka.

W odpowiednich miejscach wykonuje się nacięcia skalpelem, do usunięcia głębszych warstw tkanek można jednak użyć lasera frakcyjnego CO2. Po usunięciu nadmiaru skóry nacięcia zszywane są delikatnymi szwami usuwanymi po tygodniu lub szwami rozpuszczalnymi. Na koniec najczęściej zakłada się opatrunek plastrowy.

Plastyka powiek rekonwalescencja:

Plastyka powiek górnych i dolnych nie wymaga hospitalizacji, należy jednak pamiętać, że jest to zabieg chirurgiczny, dlatego konieczny jest proces rekonwalescencji i sumienne przestrzeganie zaleceń lekarza.

Przez pierwszych kilka dni należy unikać aktywności, powinno się leżeć z uniesioną głową, bez nadmiernego podnoszenia się czy pochylania. Przez kolejne dwa tygodnie nie wolno nosić szkieł kontaktowych ani palić papierosów.

Powinno się także nosić w tym czasie ciemne okulary, gdyż oczy mogą być jeszcze przez kilka tygodni wrażliwe na działanie czynników podrażniających, w tym promienie słoneczne oraz wiatr.

Po zabiegu korekty powiek często występują takie dolegliwości jak tkliwość, łzawienie, światłowstręt, nieznaczne osłabienie widzenia, obrzęki czy krwiaki. Aby je złagodzić warto stosować zimne okłady oraz masować powieki, a także unikać wysiłku fizycznego, wystawiania oczu na słońce oraz używania kosmetyków.

Choć szwy są zdejmowane już po tygodniu, proces pełnego gojenia trwa dłużej – od kilku tygodni do ok. 3 miesięcy. Po tym czasie nieznaczne blizny, jakie pozostają po cięciach powinny całkowicie zaniknąć i stać się niezauważalne.

Czasami konieczna jest wtórna plastyka powiek górnych – najczęściej po 8-10 latach od pierwszej operacji, dochodzi do ponownego opadania powiek.

Plastyka powiek – Przeciwwskazania:

Plastyka powiek – pytania i odpowiedzi

Na czym polega chirurgiczna korekcja opadających powiek?

Chirurgiczna korekcja opadających powiek zwana inaczej blefaroplastyką to zabieg będący rozwiązaniem dla osób borykających się z tym problemem. Jej istota to usunięcie nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolicy oczu. Należy podkreślić, że blefaroplastyka jest procedurą, dzięki której możliwe jest korygowanie opadających powiek, ale nie eliminuje ona tak zwanych „kurzych łapek”, „worków pod oczami”, które są przepuklinami tłuszczowymi, ani też przebarwień. Worki pod oczami czyli sytuację gdy osłabieniu ulega przegroda dolnego brzegu oczodołu, wymaga zabiegu na powiece dolnej.

Plastyka powiek cena

Czym smarować powieki po zabiegi plastyki

Zobacz poniżej – Pielęgnacja powiek po operacji

Maść na blizny po plastyce powiek

Bardzo dobre efekty przynosi Cicatridina krem, stosowana 2x dziennie, można ją wmasowywać. Drugim preparatem jest Contractubex żel, również 2 x dz. Stosować kilka miesięcy.

Przy niewielkim stopniu opadania powiek alternatywą jest laser Ebowo-yagowy – zabieg trzeba wykonać w serii 4 powtórzeń co 2 tygodnie. Jest bezbolesny.

Skąd się biorą opadające powieki?

Do zabiegu często kwalifikuje okulista.

Blepharoplastyka Poznań

Laserowa plastyka powiek Poznań

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Analiza skóry i obrazowanie 3D Quantificare
Analiza skóry 3D Quantificare
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
attiva
Fala radiowa monopolarna
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Nieinwazyjne leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi i ust
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Nieinwazyjne leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Mezoterapia próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Hydropeeling
Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi i ust
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici aptos liftingujące
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Mezoterapia próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza