wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka

Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
1h
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
powieki górne lub dolne
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
tak, miejscowe
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
2 - 3 tygodnie
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
górne 4500zł, dolne 6000zł, górne i dolne podczas jednego zabiegu 9000zł

Blepharoplastyka to bardzo skuteczny zabieg w leczeniu zjawiska – opadająca powieka.

Laserowa plastyka powiek – cięcie jest wykonywane laserem, bez krwawienia, szybsze gojenie

Korekta powiek górnych daje efekty, które utrzymują się bardzo długo. Popularnie nazywana jest plastyka powiek – zabieg na opadające powieki

 

 

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

 • Dla pacjentów z nadmiarem luźnej skóry
 • Worki pod oczami
 • Przepukliny tłuszczowe powiek dolnych lub górnych
 • Widoczna asymetria powiek
 • Gdy nadmiar skóry powoduje ograniczenie pole widzenia

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Stany zapalne i ropne na twarzy
 • Aktywne procesy nowotworowe
 • Choroba Gravesa-Basedowa
 • Nadczynność tarczycy
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi

Pytania i odpowiedzi


Blefaroplastyka powiek na czym polega?

Zabieg polega na usunięciu nadmiaru luźnej skóry z powiek? Nie obejmuje brwi oraz zmarszczek wokół oczu (kurze łapki)?

Lifting powiek

Plastyka powiek polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej (przepuklinki tłuszczowe) oraz obejmuje usunięcie nadmiaru skóry. Nie wpływa na kształt i położenie brwi.

Cennik zabiegu


Laserowa plastyka powiek górnych - cięcie wykonywane laserem

4500zł

Madonna Lift - lifting powiek laserem - niechirurgicznie

600zł

blefaroplastyka powiek cena obejmuje zabieg, wizyty kontrolne i usunięcie szwów po zabiegu
Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja – Po kwalifikacji do zabiegu wyznaczamy datę zabiegu.

Informacja o zabiegu


Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek – polega na usunięciu nadmiaru wiotkiej skóry i czasami niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej. Plastyka powiek (korekta powiek) blefaroplastyka powiek, przynosi doskonały i trwały efekt jakim jest plastyka powiek.

Czym jest plastyka powiek / blefaroplastyka?

Plastyka powiek, czyli inaczej blefaroplastyka to zabieg, który może być wykonywany w przypadku powiek górnych. Najbardziej popularna jest chirurgiczna plastyka powiek, której istotą jest redukcja nadmiaru skóry wraz nadmiarem tkanki tłuszczowej (tzw. przepukliny tłuszczowe), wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, w wyjątkowych sytuacjach w znieczuleniu ogólnym.

Obecnie w medycynie estetycznej wykorzystuje się szereg innowacyjnych metod tj. plazma czy laser frakcyjny CO2, które pozwalają na nieinwazyjną korektę powiek. 

Blefaroplastyka powiek cena (4500zł górne) – plastyka powiek górnych prowadzi do poprawy wyglądu okolicy oczu i powiek. Jest to najlepszy sposób na pozbycie się częstego defektu tzw. opadającej powieki.

Korekta powiek nie usuwa zmarszczek (choć może zmniejszyć niektóre), przebarwień pod powiekami, ani nie poprawia kształtu brwi – do tych wskazań polecamy pacjentom inne zabiegi.

Plastyka powiek – blefaroplastyka

Laser służy do cięcia zamiast skalpela – mniejsze krwawienie, krótsza rekonwalescencja, zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Operacja powiek – wskazania

Plastykę powiek wykonuje się z powodów estetycznych i zdrowotnych, gdy nadmiar luźnej skóry na powiece górnej zaczyna ograniczać pole widzenia.

U pacjentów często dochodzi do nadmiaru luźnej skóry prowadzącej do zwężenia pola widzenia. Powstają przepukliny tłuszczowe sięgające do rzęs czy efekt podwichnięcia powieki. Te objawy mogą występować jedno lub dwustronnie. Te objawy określa się mianem „opadających powiek”. Plastykę powiek zalecają okuliści gdy nadmiar luźnej skóry powoduje ograniczenie pola widzenia.

Najskuteczniejszy zabieg na opadające powieki górne – cena wynosi 4500 zł.

Opadające powieki – przyczyny

Wyróżniamy wiele przyczyn opadających powiek. Pierwszą z nich jest proces starzenia się, który wiąże się ze spadkiem kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w organizmie, co powoduje utratę elastyczności i nawilżenia skóry pacjenta. Zjawisko to często znacznie ogranicza pole widzenia.

Opadająca powieka może być wynikiem schorzenia, jakim jest ptoza, które charakteryzuje się wyraźną asymetrią powiek. 

Do czynników sprzyjających opadaniu powiek zaliczamy osłabienie mięśni odpowiedzialnych za podnoszenie brwi, nieprawidłowe unerwienie lub uszkodzenia nerwów. Przyczyną są często uwarunkowanie genetyczne.

Do przyczyn opadających powiek zaliczamy choroby jak: nowotwory, cukrzyca, udar mózgu lub mogą być efektem urazu. Czynnikiem sprzyjającym opadaniu powiek może być praca przy słabym oświetleniu.

Pacjenci decydują się na plastykę powiek przez ograniczenie pola widzenia wywołane przez nadmierne zwiotczenie skóry.

U kogo można wykonać zabieg plastyki powiek?

Zabieg plastyki powiek (operacja powiek) to zabieg wykonywany u osób zdrowych, z realistycznymi oczekiwaniami. Większość pacjentów to osoby powyżej 35 roku życia, u których opadająca powieka pojawiła się kilka lat temu.

Czy efekt zabiegu podnoszenie powiek jest trwały?

W przypadku zabiegu korekty powiek efekt utrzymuje się co najmniej 7 – 10 lat, po tym czasie konieczna bywa wtórna plastyka powiek górnych. Zabieg na powiece dolnej zazwyczaj nie musi być wykonywany w tym samym czasie.

Plastyka powiek  polega na?

Chirurgiczna operacja powiek górnych wymaga odrzucenia przeciwwskazań i kwalifikacji pacjenta do zabiegu. 

Plastyka powiek górnych polega na tym, że chirurg wycina nadmiar skóry skalpelem wraz z fragmentem mięśnia okrężnego. Procedura może odbywać się z udziałem lasera, który służy do obkurczania mięśnia powieki. Jeśli zachodzą wskazania, lekarz dokonuje zmniejszenia tłuszczu zlokalizowanego wokół oczodołów – nadmiar tkanki tłuszczowej powoduje przepuklinę. Plastyka powiek górnych kończy się założeniem szwów, które zdejmuje się po 7 dniach. Cały zabieg odbywa się w znieczuleniu meisjcowym.

Zabieg plastyki powiek w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu nie wymaga hospitalizacji – pacjent po zabiegu udaje się do domu.

Operacja powiek trwa zwykle 60 minut i pozwala usunąć nadmiar skóry powiek i przywrócić właściwe pole widzenia. Po plastyce powiek pacjent może się samodzielnie poruszać, nie powinien samodzielnie prowadzić samochodu.

Jak przygotować się na zabieg plastyki powiek górnych?

Przed zabiegiem pacjent powinien odbyć szczegółową rozmowę z lekarzem na temat potencjalnego ryzyka związanego z zabiegiem, a także swoich oczekiwań dotyczących wyglądu po plastyki powiek górnych.

Pacjent powinien dokładnie stosować się do zaleceń lekarskich przed – i pooperacyjnych.

Zalecenia przed plastyką powiek górnych:

Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Większość pacjentów wraca do normalnej aktywności po 7-10 dniach od zabiegu.

Siniaki i obrzęk, powstałe w wyniku zabiegu, zanikają w ciągu 3-4 tygodni.

Przez pierwsze 48 h po zabiegu zalecane jest stosowanie kompresów chłodzących, które redukują zasinienia oraz obrzęk wokół oczu.

Wskazana jest codzienna lekka aktywność fizyczna, np. spacerowanie, gdyż przyspiesza to proces gojenia. Po zabiegu nie można nosić soczewek kontaktowych – zaleca się zamienić je na okulary. Warto chronić oczy przed promieniowaniem UV – słońcem i wiatrem.

Plastyka powiek górnych – Kiedy będzie widoczny efekt?

Blefaroplastyka powiek cena (4500zł) to zabieg, który pozwala na pozbycie się defektu opadającej powieki. Przede wszystkim prowadzi do usunięcia nadmiaru skóry na powiekach, pozbycia się wiotkiej skóry w obrębie oczu i poprawienia pola widzenia.

Efektem procedury jest odmłodzenie okolicy oczu i twarzy. Pacjent może pozbyć się zmarszczek wokół oczu, doliny łez czy cieszyć się efektem podniesienia powiek. Kształt powiek ulega znacznej poprawie.

Pierwsze efekty są widoczne po kilku tygodniach lub po miesiącu. Po operacji powiek na twarzy pojawia się obrzęk, który po kilku tygodniach ustępuje.

Na pełny efekt terapeutyczny blefaroplastyki powiek górnych należy poczekać od kilku do kilkunastu tygodni od zabiegu.

Laserowa plastyka powiek – nowoczesna metoda operacji opadających powiek:

Obecnie w medycynie estetycznej sięga się po alternatywne, mniej inwazyjne metody niż chirurgiczna plastyka powiek. Jedną z nich jest laseroterapia, która pozwala na usunięcie nadmiaru skóry z pomocą wiązki laserowej.

Laser zapewnia estetyczny wygląd oczu, sprawia, że powieka górna, jak i dolna odzyskują dawny blask. Laseroterapia zapewnia szybsze gojenie, krótszą rekonwalescencję i mniejszą bliznę niż w przypadku tradycyjnej metody.

Laser działa bardzo precyzyjnie na każdy fragment powieki. Szwy są ukryte w naturalnym fałdzie skóry. Po zabiegu laserem frakcyjnym twarz pacjenta nie jest pokryta siniakami.

Jakie są możliwe powikłania po zabiegu plastyki powiek górnych?

Jak każdy zabieg chirurgiczny, plastyka powiek  górnych niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Są one jednak rzadkie. Należą do nich: infekcje, krwawienie, suchość oczu, niedomykalność powiek, wywinięcie powieki dolnej – ektropion.

Ile trwa gojenie po plastyce powiek?

W przypadku plastyki powiek górnych pacjent może powrócić do normalnego trybu życia po upływie około 10 do 14 dni.

Zabieg na opadające powieki – Przebieg zabiegu

Zabieg na powiece górnej lub dolnej przeprowadza się stosując znieczulenie miejscowe lub ogólne – zależnie od preferencji pacjenta oraz wskazań medycznych.

Przed zabiegiem chirurg oznacza na skórze pacjenta miejsca, w których będzie nacinał skórę. Następnie podaje znieczulenie i przystępuje do operacji.

Operator wycina fragment powieki wykonując cięcia wzdłuż naturalnych załamań powiek, dzięki czemu blizny po zabiegu są mało widoczne.

Następnie usuwa nadmiar skóry, a jeśli jest to konieczne, także przepukliny tłuszczowe i fragment mięśnia okrężnego oka.

Na koniec zamyka ranę za pomocą cienkich szwów i całość zabezpiecza opatrunkiem. Chirurgiczna blefaroplastyka jest efektywną metodą korekty powiek.

Zabieg trwa średnio 45 minut. Krótko po zabiegu pacjent, w obecności osoby towarzyszącej, może udać się do domu. Dzięki cięciu na naturalnym fałdzie powieki, udaje się ukryć bliznę pooperacyjną i jest ona niezauważalna w obrębie twarzy.

Plastyka powiek – Okres pooperacyjny

Po zabiegu możliwe jest pojawienie się obrzęków i zasinień w okolicy powiek. Zmiany te ustępują w ciągu 3 – 4 tygodni.

Przez pierwsze dwie doby po operacji wskazane jest stosowanie chłodzących okładów na powieki, co zmniejsza opuchliznę i siniaki.

Po 7 dniach od zabiegu pacjent udaje się na wizytę kontrolną, podczas której lekarz ocenia efekt operacji oraz zdejmuje szwy.

Zabieg zalecany jest osobom, u których skóra na powiekach wiotczeje i pojawia się jej nadmiar – opadająca powieka. Celem zabiegu jest wówczas odzyskanie prawidłowego napięcia skóry na powiekach i poprawa kształtu oka.

Bywa, że wskazaniami do zabiegu są nie tylko względy estetyczne, ale i zdrowotne. Ma to miejsce w przypadku, gdy nadmiar skóry powoduje opadanie powiek, prowadząc do ograniczenia pola widzenia. Wówczas zabieg poprawia nie tylko wygląd oczu, ale i funkcjonowanie narządu wzroku.

Efekty laserowej plastyki powiek górnych utrzymują się co najmniej 7 – 10 lat. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: ciąża, karmienie piersią, aktywne infekcje, zaburzenia gojenia ran, ciężkie choroby ogólnoustrojowe, stan po chemioterapii, zaburzenia psychiczne. Lekarz przed zabiegiem musi wykluczyć przeciwwskazania.

Każdy pacjent poddający się zabiegowi musi liczyć się z ryzykiem wystąpienia powikłań pooperacyjnych, do których należą: suchość oczu, krwawienie, infekcje, niedomykalność powiek, wywinięcie powieki dolnej.

Laserowa plastyka powiek – zabieg jest wykonywany laserem CO2 zamiast skalpela, dzięki temu szybciej goi się blizna pooperacyjna.

Laserowa korekcja powiek – Poznań

Laserowa plastyka powiek to doskonała alternatywa do chirurgicznej korekty powiek. Skalpel zastępowany jest wiązką lasera frakcyjnego CO2 lub neodymowo-yagowego. Laser nie powoduje krwawienia i jest mniej inwazyjny do operacji, a z jego pomocą można usunąć nadmiar tkanki na powiekach górnych.

Laseroterapia jest bardziej komfortowa dla pacjenta – może się on cieszyć krótszą rekonwalescencją i najwyższym poziomem bezpieczeństwa.

Laserowa korekcja powiek w Poznaniu pozwala na odzyskanie młodszego wyglądu okolicy oka i całej twarzy.

Dzięki temu pacjent będzie mógł na nowo cieszyć się szerszym polem widzenia, a jego samoocena wzrośnie na skutek pozbycia się defektu estetycznego.

LASEROWA KOREKCJA POWIEK – PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg rozpoczyna się od kwalifikacji pacjenta i odrzucenia przeciwwskazań. Jest to zabieg bezbolesny, ponieważ przeprowadzany jest w znieczuleniu.

Lekarz dobiera odpowiedni rodzaj lasera do wskazań pacjenta. Skoncentrowana wiązka światła, która kierowana jest w obszar powiek, usuwa nadmiar skóry i przepukliny tłuszczowe (jeśli występują).

Lekarz wykonuje serię naświetlań laserem, do momentu uzyskania efektu terapeutycznego. Po zakończeniu laseroterapii nakładane są szwy znajdujące się w załamaniu powieki.

Po plastyce powiek laserem nie występują siniaki i obrzęki, a rekonwalescencja jest krótsza niż przy zabiegu chirurgicznym.

Czym charakteryzuje się działanie lasera na tkanki?

Jak działa laser podczas plastyki powiek? Wiązka lasera generuje bodziec termiczny prowadzący do kontrolowanych uszkodzeń skóry. To one rozpoczynają proces regeneracji w skórze, dzięki temu stara tkanka jest zastępowana nową.

Uszkodzenia powodują również poprawę napięcia tkanek. Laser wykorzystuje także zjawisko selektywnej fototermolizy, to znaczy, że działa tylko na tkanki w obszarze zabiegowym, nie powodując zniszczenia okalającej jej, zdrowej skóry. 

Zabieg z wykorzystaniem lasera charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

U kogo przeciwwskazany?

Jak każdy zabieg, operacja powiek górnych i  jest przeciwwskazana w niektórych grupach pacjentów. Niewątpliwie należą do nich osoby, u których generalnie nie ma możliwości zastosowania zabiegów oferowanych przez współczesną medycynę estetyczną.

Wśród nich można wyodrębnić:

Zabiegu korekcji opadających powiek górnych nie powinno wykonywać się u pacjentów, u których występują stany chorobowe angażujące okolice oczu. Należą do nich między innymi choroba Gravesa-Basedowa (często współistniejąca z nadczynnością tarczycy), czy też niewydolność gruczołów łzowych prowadząca do zespołu suchego oka, a także u osób cierpiących na niedomykalność szpary powiekowej. U tych pacjentów należy zadbać przede wszystkim o właściwe leczenie przyczynowe.

Szczególną uwagę trzeba zachować u osób leczących się na jaskrę lub ze stwierdzonym odwarstwieniem siatkówki (niezależnie od typu i tła). W tych przypadkach przed wykonaniem zabiegu zawsze konieczna jest kwalifikująca konsultacja okulistyczna.

Ponadto należy uwzględnić przeciwwskazania dedykowane wykorzystaniu promieniowania laserowego, w co wpisuje się nie przyjmowanie niektórych leków (fotouczulaczy, sterydów czy doustnych retinoidów). U tych osób należy rozważyć zastosowanie innej metody, takiej jak tradycyjna chirurgiczna korekta opadających powiek górnych.

Należy zachować zwiększoną ostrożność u osób obciążonych kardiologicznie (np. chorujących na nadciśnienie tętnicze, niewydolność krążenia, chorobę niedokrwienną serca czy też wady zastawkowe), a także u chorych na cukrzycę.

W tej grupie każdy zabieg, zwłaszcza wykonywany w znieczuleniu ogólnym wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powikłań okołooperacyjnych. Oczywiście nie należy przeprowadzać korekcji powiek górnych w sytuacji występowania czynnego procesu infekcyjnego, zwłaszcza w obrębie skóry twarzy.

Czym jest i na czym polega plastyka powiek?

Plastyka powiek górnych ten polega na chirurgicznej korekcji opadających powiek górnych i stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które ten problem dotyczy. U jej podstaw leży chirurgiczne usunięcie nadmiaru tłuszczowej tkanki podskórnej, a także skóry z okolicy oczu.

Zazwyczaj nie ma konieczności stosowania znieczulenia ogólnego i w zdecydowanej większości przypadków w zupełności wystarczające jest znieczulenie miejscowe, dzięki czemu korekty powiek może być przeprowadzony w trybie ambulatoryjnym i nie wymaga hospitalizacji. Aczkolwiek, na życzenie pacjenta, znieczulenie ogólne może być przeprowadzone, jednak najczęściej wiąże się to z potrzebą obserwacji w szpitalu.

Po wykonaniu znieczulenia operowanej okolicy, chirurg wykonuje niewielkie nacięcie, poprzez które usuwa nadmiar skóry i podskórnej tkanki tłuszczowej. Wielkość oraz lokalizacja dostępu chirurgicznego zależy od korygowanej struktury.

Jeżeli laserowej plastyce powiek poddawana jest powieka górna, skóra jest nacinana wzdłuż naturalnego załamania powieki, dzięki czemu niewielka blizna, która może pozostać po plastyce powiek górnych jest praktycznie niewidoczna.

Po zakończonym zabiegu zakładane są szwy chirurgiczne, których zadaniem jest ułatwienie gojenia się rany pooperacyjnej.

Są one zazwyczaj usuwane po około tygodniu, a powrót do całkowitej aktywności zwykle nie przekracza dwóch tygodni.

Istotne jest, by pamiętać, iż zabieg korekcji powiek górnych pozwala wyłącznie na uporanie się z problemem opadających powiek górnych, natomiast nie jest skuteczny w eliminowaniu zmarszczek okolic oczu, na przykład tak zwanych „kurzych łapek”, a także przebarwień i przepuklin tłuszczowych objawiających się jako tak zwane „worki pod oczami”.

Każdy zabieg chirurgiczny niesie ze sobą mniejsze lub większe ryzyko powikłań i plastyka powiek nie jest tu wyjątkiem. Do najbardziej powszechnych i najczęściej występujących należą krwawienia, ryzyko rozejścia się rany, a także zakażenie się rany.

Oprócz tego mogą wystąpić niewielkie obrzęki oraz podbiegnięcia krwawe operowanej okolicy, jednak zazwyczaj wycofują się one po upływie miesiąca. Blizny po przeprowadzonym zabiegu są praktycznie niewidoczne.

Aby przyspieszyć proces gojenia się ran zalecane jest stosowanie chłodzących kompresów. Jego tempo zwiększa również regularne wykonywanie aktywności fizycznej o umiarkowanym nasileniu.

Należy pamiętać, że chirurgiczna korekta powiek górnych może być wykonana tylko dwa razy w życiu, ale jej efekt może się utrzymywać nawet do 20 lat. Po zabiegu twarz wygląda młodziej.

Lifting bez skalpela, ale za to z laserem

Alternatywą jest plastyka powiek bez skalpela – laserem frakcyjnym CO2. Plastyka powiek górnych polega usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu oraz na przywróceniu jędrności i napięcia skóry na powiekach. W czasie zabiegu wykonuje się także redukcję drobnych zmarszczek mimicznych wokół oczu tzw. kurzych łapek.

Lifting powiek

Z uwagi na prawie całkowitą bezbolesność w zasadzie nie ma potrzeby stosowania anestezji, jednakże z uwagi na komfort pacjenta na okolicę poddawaną procedurze aplikuje się krem znieczulający.

Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany i zależy od rozległości obszaru poddawanego zabiegowi, np. worki pod oczami.

Co najwyżej może wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie tkanek, a także niewielkie strupki. Defekty te mogą być bardzo łatwo zamaskowane przy pomocy podstawowych kosmetyków do makijażu (np. podkład, puder, korektor).

Częściowe rezultaty zabiegu przy pomocy lasera są widoczne niemalże natychmiast po jego zakończeniu.

Natomiast efekt końcowy pojawia się po ustąpieniu wyżej opisanych podrażnień mogących wystąpić bezpośrednio po zabiegu. Ponadto okres rekonwalescencji jest również bardzo krótki.

W zasadzie już na drugi dzień po zabiegu możliwy jest powrót do codziennej aktywności. Niewątpliwą zaletą zabiegu laserem jest skuteczność w sytuacjach, kiedy inne metody (np. chirurgia, czy elektrochirurgia) są niemożliwe do wykonania lub ich efekt byłby nie zadowalający.

Skutecznym zabiegiem jest plastyka powiek laserem frakcyjnym

Wiele osób decyduje się na operację powiek, czyli zabiegi medyczne gwarantujące wizualne odmłodzenie twarzy oraz przywrócenie wyrazistości spojrzenia, a także odzyskanie właściwego pola widzenia.

Dzięki takim zabiegom oczy mogą odzyskać zdrowy blask, a twarz wydaje się młodsza i bardziej wypoczęta. Laser frakcyjny jest to zabieg wykonywany w celu usunięcia opadającej powieki. Jest nieinwazyjny – nie powoduje krwawienia i nie jest wymagane znieczulenie ogólne.

Plastyka powiek Poznań – plazma na powieki

Plastyka powiek  górnych może zostać wykonana za pomocą najnowszych, mało inwazyjnych metod, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest urządzenie plazmowe. Ułatwia ono leczenie trudno dostępnych partii ciała, w tym także opadających powiek.

Inną, małoinwazyjną metodą usuwania opadających powiek czy korekty powiek jest plazma. Zabieg plazma wykorzystuje zjawisko sublimacji, a procedura odbywa się za pośrednictwem urządzenia wyposażonego w igły z dystanserem.

Urządzenie jest opatentowane, a lekarz kieruje wiązkę plazmy w obszar powiek, co doprowadza do odparowywania nadmiaru skóry. Wyróżnikiem tej metody jest wysoka precyzyjność i nieinwazyjność oraz bezbolesność. Jest to skuteczna metoda plastyki powiek, która znalazła rzeszę zwolenników na całym świecie.

Dociera do takich miejsc łatwiej niż lasery i inne aparaty do elektrochirurgii. Leczenie tkanki przy użyciu urządzenia plazmowego jest bezpieczne i stosunkowo mało inwazyjne, odbywa się też bez efektu ablacji na skórze.

Pełny efekt plastyki powiek górnych utrzymuje się przez kilka lat, a w przypadku młodszych pacjentów nawet do 10 lat. Jego trwałość jest uzależniona przede wszystkim od szybkości starzenia się tkanek.

Operacja powiek górnych przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku.

Najczęściej korzystają z niego osoby powyżej 35 roku życia, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań dla młodszych pacjentów.

Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym i nie wymaga długotrwałej, męczącej rekonwalescencji.

Opadające powieki mają najczęściej charakter wrodzony, są wynikiem niewłaściwego rozwoju mięśnia dźwigacza powieki. Nie wyklucza to jednak faktu, że wadę tę można nabyć, głównie wskutek zmian inwolucyjnych rozcięgna lub zerwanie jego przyczepu.

Opadanie powiek, fachowo nazywane ptozą (z łac. ptosis, czyli wypadnięcie), polega na opadaniu jedno lub dwustronnym powiek, przy jednoczesnym częściowym przysłonięciu oka. W przeważającej części odnotowuje się opadnięcie jednostronne.

Na schorzenie to mogą cierpieć zarówno dzieci, jak i dorośli. Przyczyn opadających powiek górnych należy dopatrywać się w czynnikach zewnętrznych oraz wewnętrznych.

Czynniki zewnętrzne odpowiedzialne za powstawanie ptozy (opadająca powieka) to między innymi nieprawidłowy sposób odżywiania się, palenie papierosów, znaczna utrata wagi ciała. Do czynników wewnętrznych zalicza się uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, wiek.

Ptoza najczęściej jest defektem estetycznym, w cięższych przypadkach jednak przybiera postać różnowzroczności, zeza czy astygmatyzmu. Może być objawem zespołu Hornera (niewielkie opadanie powieki i zwężenie źrenicy, wynikające ze zmian we włóknach współczulnych), miastenii (podwójne widzenie, osłabienie mięśni kończyn i tułowia, osłabienie mięśni odpowiedzialnych za mowę) oraz porażenia Bella (czyli porażenia nerwu twarzowego: VII nerw czaszkowy).

Opadające powieki stwarzają również poważny problem natury psychologicznej. Mogą powodować efekt częściowej bądź całkowitej alienacji przez osobę dotkniętą schorzeniem.

Po stwierdzeniu ptozy wrodzonej, dziecko kierowane jest na badania kliniczne, diagnostykę okulistyczną, następnie do specjalistów.  Rozpoznanie ptozy następuje po dokonaniu badań okulistycznych i neurologicznych oraz po konsultacjach specjalistycznych.

W trakcie wywiadu pacjent pytany jest o obciążenia genetyczne, czas, kiedy powstało schorzenie, przebyte operacje lub zabiegi okulistyczne, przebyte urazy głowy, zaburzenia hormonalne, w tym choroby tarczycy, np. nadczynność tarczycy.

Ważną wskazówką dla lekarza jest współistnienie innych objawów takich jak podwójne widzenie, słaba ostrość widzenia oraz ograniczenie pola widzenia.  Niezbędna jest fotografia pacjenta z okresu przed chorobą i porównanie z jego aktualnym stanem.

Niekiedy po zastosowaniu odpowiednich leków objawy ptozy mogą się cofnąć. Opadające powieki górne często wymagają interwencji chirurgicznej, przede wszystkim u osób, u których choroba powoduje ograniczenie pola widzenia, co prowadzi do pogarszania się jakości życia.

Wybór metody leczenia uzależniona jest od wcześniejszych zabiegów, którym się pacjent poddawał oraz od czynności jego mięśnia dźwigacza.

Radiofrekwencja mikroigłowa- jak wygląda zabieg na powiekę?

Radiofrekwencja mikroigłowa jest to zabieg łączący mikronakłuwanie z emisją fali radiowej, który bywa nazywany termoliftingiem. Gdy łączymy frakcjowanie z podgrzewaniem tkanki za pomocą prądu o częstotliwości radiowej możemy liczyć na spotęgowany efekt terapeutyczny. 

Radiofrekwencję mikroigłową przeprowadza się z wykorzystaniem zaawansowanego urządzenia wyposażonego w system izolowanych mikroigieł. To one dokonują kontrolowanych urazów skóry stymulujących ją do regeneracji.

Igły służą również do przewodzenia fali radiowej w głąb skóry, równomiernie ją podgrzewając do temperatury 40-70 stopni. Termolifting prowadzi do uruchomienia produkcji nowego kolagenu oraz procesów przebudowy skóry. Zabieg wykonywany jest na powiece dolnej i górnej.

Radiofrekwencja mikroigłowa to skuteczna korekta powiek górnych, która zapewnia ujędrnienie skóry powiek i jej naprężenie.

Pełen efekt zabiegu widoczny jest po kilku tygodniach – tyle czasu zajmuje wytworzenie nowego kolagenu. Niekiedy dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest wykonanie kilku zabiegów.

LASER FRAKCYJNY CZY SKALPEL W CELU PLASTYKI POWIEK?

Chirurgiczna korekcja powiek górnych to skuteczna, lecz najbardziej inwazyjna metoda poprawy wyglądu powiek górnych. Jak wygląda zabieg? Procedura polega na usunięciu nadmiaru skóry, a niekiedy także tkanek miękkich z okolicy powiek, dzięki czemu powieka zostaje uniesiona, skutkując poszerzeniem szpary powiekowej.

Plastyka powiek górnych wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu na skórze widoczna jest niewielka blizna. Efekt korekcji powiek górnych utrzymuje się wiele lat – najskuteczniejsza z opisywanych metod.

Plastyka powiek górnych, jak każdy zabieg chirurgiczny, wiąże się z ryzykiem wystąpienia powikłań, takich jak: zakażenia, krwawienia, czy niedomykalność powiek.

Dlatego też większości pacjentów zaleca się w pierwszej kolejności skorzystanie z innych, bezpieczniejszych i mniej inwazyjnych metod poprawy wyglądu powiek górnych. Bywa jednak, że jest konieczne wykonanie chirurgicznej operacji powiek górnych ze względu na stan skóry czy zaawansowanie procesu. Ponieważ tylko chirurgiczna operacja powiek górnych pozwala można korygować duży „nadmiar” skóry na powiekach. Należy pamiętać, że plastyka powiek górnych jest zabiegiem operacyjnym i choć przebiega stosunkowo mało inwazyjnie, a hospitalizacja czy też znieczulenie ogólne nie są potrzebne, konieczna jest interwencja chirurgiczna.

Plastyka powiek górnych polecana jest szczególnie osobom z wyraźnym nadmiarem i zwiotczeniem skóry. Przed zabiegiem należy wyznaczyć dokładnie obszary przeznaczone do wycięcia, czyli te, w których występuje największy nadmiar skóry.

Operacja powiek górnych, wykonywana jest pod znieczuleniem miejscowym, a cięcia prowadzi się w załomku powieki górnej oraz ok. 2-3 mm poniżej brzegu rzęsowego powieki dolnej. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta można skorygować tylko powiekę górną, tylko dolną lub obie jednocześnie.

Bardzo skuteczna jest plastyka powiek górnych z udziałem lasera frakcyjnego. Zabieg plastyki powiek górnych z wykorzystaniem lasera frakcyjnego stanowi bezpieczną i skuteczną metodę eliminowania problemu opadających powiek górnych. Energia emitowana przez laser – absorbowana przez włókna kolagenowe – powoduje obkurczanie kolagenu i stymuluje jego przebudowę.

W tej metodzie używa się lasera CO2 zamiast skalpela, dzięki temu krwawienie jest bardzo ograniczone, znacznie krócej trwa rekonwalescencja. Mniej widoczna jest blizna po plastyce powiek górnych i zdecydowanie lepszy efekt napięcia skóry.

Laserowa plastyka powiek – Jak wygląda zabieg?

Zabieg rozpoczyna się od kwalifikacji pacjenta po odrzuceniu przeciwwskazań. Lekarz najpierw nacina skalpelem lub laserem CO2 wierzchnie warstwy skóry w oznaczonych miejscach, potem dopiero wycina głębsze warstwy tkanek oraz nadmiar skóry powiek górnych.

Niektórzy lekarze nadal preferują sposób tradycyjny, operacyjny, jednak najnowsze technologie medyczne dysponują już znacznym udogodnieniem – wycięcie głębszych warstw jest możliwe za pomocą lasera CO2. Po pozbyciu się tkanki tłuszczowej skórę należy zaszyć delikatnymi szwami. Procedura jest mało inwazyjna i nie wymaga hospitalizacji. Pacjent wraca po 7 dniach na zdjęcie szwów.

Bezpośrednio po zabiegu występują zasinienia i obrzęki, jednak ustępują one samoistnie po ok. 3-4 tygodniach. Gojenie i początkowe dolegliwości można przyspieszyć, stosując zimne okłady.

Po korekcji powiek przez jakiś czas pozostają bardzo nieznaczne blizny, jednak po pełnym, około trzymiesięcznym okresie rekonwalescencji stają się one mało niewidoczne. W przypadku laserowej plastyki powiek blizny ustępują jeszcze szybciej.

Jeśli natomiast użyty był skalpel, po czterech miesiącach od zagojenia można całkowicie bezpiecznie usunąć bliznę za pomocą lasera frakcyjnego CO2. Przez kilka tygodni po zabiegu zaleca się unikanie opalania oraz nadmiernego wysiłku fizycznego.

PLASTYKA POWIEK – WSKAZANIA

Zabiegowi mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, najlepiej odznaczający się dobrą ogólną kondycją fizyczną. Jest on przeznaczony dla osób w różnym wieku. Najczęściej korekta powiek górnych wykonywana jest u osób powyżej 35 roku życia, jednak nie ma przeciwwskazań dla młodszych pacjentów.

Warto też pamiętać, że usuwanie nadmiaru skóry i nadmiaru tkanki tłuszczowej z powiek nie jest zarezerwowane wyłącznie dla osób, u których problem wynika z procesu starzenia. Mogą z niego korzystać także ludzie borykający się z problemami genetycznymi, w przypadku których efekt jest podobny.

Plastyka powiek – przebieg zabiegu

Operacja powiek górnych wykonywana jest pod znieczuleniem miejscowym, jednak w uzasadnionych przypadkach lekarz może podać doustnie lub dożylnie także lek uspokajający. Cała procedura trwa od 1,5 do 3 godzin. W tym czasie usuwamy nadmiar tkanki tłuszczowej, zwiotczały nadmiar skóry, a także fragment zwiotczałego mięśnia okrężnego oka.

W odpowiednich miejscach wykonuje się nacięcia skalpelem, do usunięcia głębszych warstw tkanek można jednak użyć lasera frakcyjnego CO2. Po usunięciu nadmiaru skóry nacięcia zszywane są delikatnymi szwami usuwanymi po tygodniu lub szwami rozpuszczalnymi. Na koniec najczęściej zakłada się opatrunek plastrowy.

PLASTYKA POWIEK – REKONWALESCENCJA

Plastyka powiek górnych nie wymaga hospitalizacji, należy jednak pamiętać, że jest to zabieg chirurgiczny, dlatego konieczny jest proces rekonwalescencji i sumienne przestrzeganie zaleceń lekarza.

Przez pierwszych kilka dni należy unikać aktywności fizycznej – pacjent powinien odpoczywać. Zaleca się leżenie z uniesioną głową, bez nadmiernego podnoszenia się czy pochylania. Przez kolejne dwa tygodnie nie wolno nosić szkieł kontaktowych ani palić papierosów.

Skóra wokół oczu jest wrażliwa na promieniowanie UV, dlatego przez kilka tygodniu po blefaroplastyce należy nosić ciemne okulary. Chronią one oczy i skórę pacjenta przed działaniem wiatru.

Po zabiegu korekty powiek często występują takie dolegliwości jak tkliwość, łzawienie, światłowstręt, nieznaczne osłabienie widzenia, obrzęki czy krwiaki. Aby je złagodzić, warto stosować zimne okłady oraz masować powieki, a także używać odpowiednich kosmetyków.

Choć szwy są zdejmowane już po tygodniu, proces pełnego gojenia trwa dłużej – od kilku tygodni do ok. 3 miesięcy. Po tym czasie nieznaczne blizny, jakie pozostają po cięciach powinny całkowicie zaniknąć i stać się niezauważalne.

Czasami konieczna jest wtórna plastyka powiek górnych – najczęściej po 8-10 latach od pierwszej operacji, dochodzi do ponownego opadania powiek.

Plastyka powiek – Przeciwwskazania:

Plastyka powiek – pytania i odpowiedzi

Na czym polega chirurgiczna korekcja opadających powiek?

Chirurgiczna korekcja opadających powiek zwana inaczej blefaroplastyką to zabieg polegający na usunięciu nadmiaru skóry oraz tkanki tłuszczowej z okolicy oczu. Dzielimy ją na plastykę powiek górnych. Głównym wskazaniem do zabiegu jest pozbycie się efektu opadającej powieki czy też usuwania worków pod oczami. Nie jest to jednak metoda dla osób chcących pozbyć się zmarszczek wokół oczu – czyli kurzych łapek.

Plastyka powiek – cena

Operacja powiek kosztuje w naszej klinice od 4500zł. Finalną cenę pacjent otrzyma na konsultacji lekarskiej.

Czym smarować powieki po zabiegi plastyki powiek?

Zobacz poniżej – Pielęgnacja powiek po operacji

Po zabiegu warto stosować maść na blizny po plastyce powiek. Bardzo dobre efekty przynosi Cicatridina krem, stosowana 2x dziennie, można ją wmasowywać. Drugim preparatem jest Contractubex żel, również 2 x dz. Stosować kilka miesięcy.

Przy niewielkim stopniu opadania powiek alternatywą jest laser Erbowo-yagowy – zabieg trzeba wykonać w serii 4 powtórzeń co 2 tygodnie. Jest bezbolesny.

Skąd się biorą opadające powieki?

Do zabiegu często kwalifikuje okulista.

Blepharoplastyka Poznań

Laserowa plastyka powiek Poznań

Plastyka powiek Poznań opinie pacjentek – pacjentki bardzo cenią efekty plastyki powiek. Ograniczone pole widzenia opadającą powieką jest najczęstszym powodem, dla którego wykonywana jest operacja powiek.

U niektórych pacjentów po 8-10 latach od pierwszego zabiegu konieczne jest wtórna plastyka powiek górnych polega na ponownym wycięciu nadmiaru luźnej skóry.

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg szkolenie dla lekarzy, kurs usg, szkolenie usg
Szkolenie z usg w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza