Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Podstawowe informacje:
Dermapen 4 to urządzenie medyczne pozwalające wykonywać zabiegi odmładzające i lecznicze na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, dłoniach.
W naszym gabinecie stosujemy najnowszą wersję tego urządzenia: Dermapen opinie pacjentów są bardzo pozytywne.
Także na skórze głowy, w naturalny sposób pobudza procesy regeneracyjne w skórze, stymulując jej odnowę i odrost włosów poprzez mikronakłucia – mezoterapia mikroigłowa
Umów się na zabiegDla kogo jest ten zabieg
- zmarszczki
- poszerzone pory
- blizny potrądzikowe, blizny po operacjach
- przebarwienia
- utrata elastyczności skóry
- wypadanie włosów
Przeciwwskazania
- aktywny stan zapalny i ropny
- ciąża i karmienie piersią
- niewyrównana cukrzyca
- trądzik różowaty
- aktywna opryszczka
- aktywna choroba nowotworowa
- problemy z krzepliwością krwi
- terapia retinoidami
Cennik zabiegu
Dermapen Twarz (koktajl leczniczy)
600zł
Dermapen Twarz + szyja
700zł
Dermapen Twarz + szyja + dekolt
900zł
Dermapen + osocze twarz
700zł
Dermapen + osocze twarz + szyja
900zł
Dermapen+osocze twarz+szyja+dekolt
1100zł
Dermapen Dłonie (obydwie)
700zł
Dermapen Blizny, rozstępy
500zł
Rozstępy - dermapen z osoczem
700zł*
Dermapen z osoczem na włosy
700zł
Dermapen + komórki macierzyste
3500zł
Informacja o zabiegu
Mikronakłuwanie penem
Dermapen to urządzenie przypominające długopis. Zbudowane jest z kartridża zaopatrzonego w system sterylnych igieł – od 9 do 36. Pen zapewnia precyzję nakłuwania i podawania substancji aktywnych, a procedura w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu wykorzystywana jest do wielu wskazań.
Zabieg mikronakłuwania – mezoterapia mikroigłowa.
Urządzenie przeznaczone do mezoterapii mikroigłowej może wykonać do 1920 nakłuć na sekundę. Głębokość nakłuć można regulować co 0,1 mm co zapewnia precyzję zabiegu, a regulacja igieł w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm umożliwia dopasowanie urządzenia pod kątem indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Zabieg mezoterapii mikroigłowej wykonany za pomocą urządzenia dermapen pozwala na stosowanie terapii u pacjentów z wiotką i cienką skórą, stymuluje tworzenie nowego kolagenu.
Jak działa pen do mikronakłuwania?
System charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, co pozwala na przeprowadzanie zabiegów z jego użyciem nawet w najtrudniej dostępnych obszarach, takich jak okolice oczu czy ust. Jednakże wyjątkowo dobre efekty daje połączenie zabiegu mikronakłuwania penem z osoczem bogatopłytkowym, którego jedną z korzyści jest skrócony okres rekonwalescencji. Ponadto na drugi dzień po zabiegu skóra będzie delikatnie zaróżowiona, w kolejnym dniu pacjent całkowicie wraca do normalnego funkcjonowania.
Alternatywą dla zabiegu mikronakłuwania w Poznaniu jest zabieg laserem erbowo-yagowym.
Latem bezpiecznie można wykonywać zabiegi radiofrekwencji mikroigłowej, które mogą być wykonywane przez jako kontynuacja mikronakłuwania. Technologia RF to połączenie mezoterapii z wykorzystaniem fali radiowej.
Czym się wyróżnia się mikronakłuwanie penem w Poznaniu?
Wyjątkowa funkcja automatycznego frakcyjnego nakłuwania skóry pozwala na lepsze przenikanie przez skórę substancji czynnych stosowanych w mezoterapii mikroigłowej, zmniejszając do minimum odczuwanie bólu czy dyskomfortu.
Wskazania:
- wygładzanie zmarszczek
- zmniejszanie widoczności porów skóry
- efekt pogrubiania skóry w miejscach, gdzie jest wiotka
- utrata elastyczności skóry
- usuwanie cieni pod oczami (inaczej worki pod oczami)
- rozstępy
- rozszerzone pory
- wyrównanie kolorytu skóry
- blizny potrądzikowe, pooperacyjne i oparzeniowe
- leczenie wypadania włosów
- zmarszczki mimiczne i przebarwienia dekoltu
- zmarszczki na szyi
- cellulit
- odmładzanie dłoni
- zwiotczała skóra
- w przypadku gdy występują teleangiektazje – należy wykonać laserowe zamykanie naczynek
inne oznaki starzenia się skóry - fizjologicznej indukcji kolagenu
Zalety zabiegu dermapen – Poznań
- Krótki czas zabiegu
- Automatyczna kontrola głębokości zabiegu
- Minimalizacja odczuwania bólu i dyskomfortu
- Krótki czas powrotu pacjenta do aktywnego życia zawodowego
- Zabieg całkowicie sterylny (wymienne jednorazowe kartridże)
- Można połączyć z przeszczepem komórek macierzystych lub zabiegiem Egzosomy
Jak często powtarzać zabieg mikronakłuwania penem?
Zabiegi mezoterapii mikroigłowej w Poznaniu, który jest rodzajem mezoterapii igłowej, najlepiej jest wykonywać w odstępie 2 – 4 tygodni – najczęściej stosuje się co 3 tygodni, 3 lub 4 zabiegi w serii, czasami konieczne jest wykonanie 5 zabiegów – o tym decyduje lekarz. Wszystko zależy od potrzeb skóry pacjenta oraz głębokości frakcyjnego mikronakłuwania.
Szczególnie należy pamiętać o unikaniu opalania przez 4 tygodnie od zabiegu – konieczny jest filtr każdego dnia rano 50 UV.
Czasami warto oprócz zabiegu mezoterapii igłowej lub mikroigłowej proponuje się pacjentowi naturalny wypełniacz otrzymywany z osocza.
Ile kosztuje zabieg mikronakłuwania penem?
Cena jednego zabiegu na twarz to 500 zł (z osoczem 700 zł). Szczegółowy cennik znajduje się tutaj.
Podobny efekt do zabiegu mikronakłuwania przynosi peeling laserowy, który można wykonać w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu.
Przeciwwskazania:
Przeciwwskazania do zabiegu są podobne jak przy mezoterapii mikroigłowej:
- aktywny stan zapalny i procesy ropne
- ciąża i karmienie piersią
- niewyrównana cukrzyca
- trądzik różowaty
- aktywna opryszczka, alergia na któryś ze składników substancji stosowanych do zabiegu
- u pacjentów ze skórą naczyniową lub z ryzykiem występowania zwłóknień
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi
- czynne choroby nowotworowe
Dodatkowo w przypadku liftingu chirurgicznego do przeciwwskazań dochodzą padaczka, miesiączka, laktacja, niektóre zaburzenia neurologiczne, antybiotykoterapia, niektóre choroby autoagresywne.
Również zabiegu mikronakłuwania penem nie przeprowadza się u osób, które nie spełniają kryteriów koniecznych do kwalifikacji do znieczulenia ogólnego, co z kolei jest określane przez anestezjologa (np. niektóre przewlekłe choroby współistniejące czy istotne klinicznie odchylenia w badaniach laboratoryjnych).
Zabieg dermapen – powikłania
Powikłania po tym zabiegu zdarzają się niezwykle rzadko. Zaliczamy do nich:
- Przebarwienia – mogą się zdarzyć jeśli pacjent nie przestrzega zaleceń (unikanie solarium i opalania się 4 tygodnie, stosowanie filtra uv 50 rano każdego dnia po zabiegu)
- Zaostrzenie opryszczki – jeśli pacjent nie poinformuje lekarza o skłonności do opryszczki. Można temu zapobiegać podając przez 3 dni po zabiegu leki p/wirusowe np. Hascovir, Zoovirax
- Odczyn – może wystąpić nadwrażliwość na stosowany koktajl do mezoterapii mikroigłowej– nie występuje przy zastosowaniu osocza bogatopłytkowego.
Jak wygląda zabieg – gabinet medycyny estetycznej Poznań
Każdy zabieg w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu, poprzedzony jest konsultacją i odrzuceniem przeciwwskazań. Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu, lekarz znieczula obszar zabiegowy kremem znieczulającym oraz poddaje go dezynfekcji.
Następnie nakłada się na skórę odpowiedni do zabiegu preparat np. na cellulit czy wypadania włosów. Wykonuje się kilka pasaży urządzeniem po skórze leczonego obszaru skóry. Głowica urządzenia zapewnia 1920 iniekcji na sekundę. Dochodzi do kontrolowanych mikrouszkodzeń, wywołujących stan zapalny i uruchamiających procesy naprawcze. Substancje aktywne są transportowane w głąb skóry, co poprawia efekt terapeutyczny.
Zabieg można łączyć z innowacyjnym peelingiem łączącym kwas TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym.
Po zabiegu, pacjent nie wymaga rekonwalescencji czy hospitalizacji – może wrócić do swoich codziennych zajęć. Ponieważ skóra nie jest uszkodzona, już następnego dnia można nakładać normalny makijaż. Jednak przez kilka dni należy stosować delikatne kosmetyki do pielęgnacji skóry. Po kilku dniach następuje złuszczanie naskórka – zaleca się stosowanie wszelkich preparatów kojąco-regenerujących np. Zinalfat.
Czym się wyróżnia najnowszy model penu do mezoterapii mikroigłowej?
- 16 igieł zamiast 12
- 7 lat gwarancji
- urządzenie bezprzewodowe
- większa prędkość – 120 cykli na sekundę – pomnożone przez 16 igieł daje 1900 nakłuć na minutę
- łączność poprzez bluetooth z komputerem – automatyczna aktualizacja oprogramowania, zapewnia bezpieczeństwo zabiegów
Czym się odróżnia najnowszy pen od innych urządzeń do mikronakłuwania skóry (mezoterapia mikroigłowa)?
Opatentowana technologia pulsujących igieł oraz zastosowanie specjalnej technologii czynią zabieg mikronakłuwania w Poznaniu bardziej efektywnym i bezpiecznym niż znane dotychczas metody stosowane w mezoterapii i mikronakłuwaniu skóry.
Znacznie skraca się czas leczenia i rekonwalescencji pacjenta, co pozwala na szybszy powrót do codziennych czynności.
W tym systemie używane jest 16 wymiennych, jednorazowych, molibdenowych igieł o grubości 33G. Molibden uznawany jest za niezwykle zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych.
Igły nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale.
Regulowana głębokość iniekcji (w zakresie od 0,2 mm do 2,5 mm) oraz regulowana prędkość nakłuwania pozwalają na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu penem.
Urządzenie charakteryzuje się wysoką szybkością działania tj. ponad 1900 nakłuć na sekundę.
Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu do prawidłowej przebudowy tkanek i fizjologicznej zdolność odnawiania kolagenu.
Mikronakłuwanie penem przy pomocy pulsujących igieł – mezoterapia mikroigłowa w Poznaniu, ułatwia dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, zapewnia to skuteczną stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapię mikroigłową powinno wykonywać się seriami aby efekt był widoczny.
W pełni kontrolowana praca z wykorzystaniem urządzenia dermapen pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie stymulacji komórek skóry i odbudowy jej struktury.
- Faza pierwsza – na skutek wywołanego mikrourazu następuje wydzielanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i w kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej,
- Druga faza – proliferacja tkanek – procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów i monocytów co prowadzi do kolejnej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy,
- Faza trzecia – prowadzi do przebudowy i remodelingu leczonych tkanek. Poprawia się ukrwienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki wytwarzaniu nowego kolagenu. Następuje stopniowa poprawa gęstości, elastyczności i regeneracji skóry, oraz poprawa odżywienia skóry.
Dlaczego warto skorzystać z zabiegu mikronakłuwania penem?
Jedną z zalet opatentowanego pena do mezoterapii mikroigłowej jest zastosowanie do wielu wskazań. Jest to bezpieczne i uniwersalne urządzenie, znajdujące zastosowanie do wszystkich typów skóry oraz najczęściej występujących problemów. Dzięki temu mikronakłuwanie penem pozwala osiągnąć następujące korzyści terapeutyczne:
- Proces mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych poprawia napięcie, elastyczność oraz wygląd skóry, poprawia jej ukrwienie i odżywienie oraz redukuje drobne zmarszczki,
- Przebarwienia – dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry, przebarwienia i cienie pod oczami stają się mniej widoczne
- Redukcja blizn – poprzez poprawę wyglądu skóry możemy uzyskać doskonałe efekty zarówno przy bliznach potrądzikowych, jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne powodujemy, że organizm niejako od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę. Działamy więc nie tylko od zewnątrz ale także przebudowujemy strukturę skóry od wewnątrz organizmu,
- Rozstępy – tutaj podobny mechanizm działania mikronakłuwania frakcyjnego pomaga w leczeniu rozstępów, które są rodzajem blizny. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprawy jakości skóry w ich obrębie. Mikronakłuwanie ma na celu uszkodzenie głębszych warstw skóry i pobudzenie ich do regeneracji,
- Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala również na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W tym celu stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów w zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry. Jest to forma mezoterapii mikroigłowej, która jest szeroko stosowana w medycynie estetycznej z uwagi na zwiększoną przepuszczalność skóry po zabiegu mezoterapii.
Jakie okolice mogę być poddawane zabiegowi?
Urządzenie to jest bardzo wszechstronne, dlatego zabiegi z jego udziałem mogą być wykonywane na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach oraz skórze owłosionej głowy.
Dzięki niewielkim rozmiarom można stosować go w nawet najtrudniej dostępnych obszarach, jak okolice oczu czy ust. Urządzenie jest ergonomiczne i zaawansowane, a w rękach doświadczonego lekarza stanowi skuteczne narzędzie na wiele problemów skórnych i schorzeń.
Informacje o zabiegu – mezoterapia mikroigłowa:
- Trwa około 20-45 minut. W zależności od wielkości zmiany.
- Skórę znieczula się kremem znieczulającym i następnie dokładnie ją dezynfekuje. Po naniesieniu na skórę odpowiedniego preparatu dobranego do rodzaju skóry i leczonego problemu, wykonujemy kilka pasaży celem jak najdokładniejszego pokrycia leczonych powierzchni.
- Od razu widocznym efektem zabiegu jest równomierne zaczerwienie skóry, z możliwością punktowego krwawienia, nie powodują powstania blizny.
- Mimo głębokiego nakłuwania do 2,5 mm, nie dochodzi do powstawania krwiaków i siniaków.
- Po zabiegu mikronakłuwania Poznań stosujemy maskę ochronną, lub odpowiednie nanomaski, które dzięki właściwościom przyspieszającym gojenie skóry łagodzą zaczerwienienie i obrzęk – bez hamowania stanu zapalnego.
Co odczuwa pacjent po zabiegu?
- Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać ciepło i lekkie pieczenie.
- Następnego dnia skóra może być zaróżowiona, napięta, jak po lekkim oparzeniu słonecznym.
- Po 3-4 dniach może pojawić się delikatne złuszczanie naskórka.
- Zarówno po samym zabiegu jak i w kolejnych dniach stosuje się preparaty kontrolujące i przyspieszające regenerację skóry, zlecone przez lekarza, np. Zinalfat.
Ile zabiegów mezoterapii mikroigłowej w Poznaniu jest konieczne do osiągnięcia pełnego efektu?
Po 5 – 7 dniach widoczne są pierwsze efekty terapii. Ostateczne wyniki widoczne są po miesiącu od zakończenia leczenia. Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji i problemu skóry. Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Zauważa się poprawę jej struktury i koloru.
Aby otrzymać zauważalną i długotrwałą poprawę stanu skóry konieczne jest u większości pacjentów wykonanie więcej niż jednego zabiegu (podobnie jak w przypadku zabiegów z wykorzystaniem lasera).
Dla poprawienia ogólnego stanu skóry i jej odmłodzenia zwykle zaleca się 2-5 zabiegów w 2-4 tygodniowych odstępach.
Przy bliznach, zwłaszcza starych, może być konieczne przeprowadzenie większej liczby zabiegów wykonywanych w odstępach 2 – 4 tygodni.
Najważniejsze efekty zabiegu:
- widoczne spłycenie zmarszczek
- efekt pogrubienia skóry, dzięki czemu naczynia krwionośne nie są tak widoczne
- poprawa kondycji skóry
- zmniejszenie cieni pod oczami lub worków pod oczami
- naturalna stymulacja produkcji kolagenu
- zwężenie porów
- redukcja rozstępów
- redukcja blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych
- ujednolicenie kolorytu skóry
- poprawa jakości skóry
- poprawa gęstości i elastyczności skóry
- zwiększenie elastyczności i napięcia
- leczenie wypadania włosów
- stymulacja fibroblastów
Na czym polega fenomen i zabiegu mikronakłuwania penem?
Mikronakłuwanie skóry (mezoterapia mikroigłowa) jest szczególnie polecane pacjentom z bliznami, w tym także potrądzikowymi. Terapia penem przynosi wymierne efekty w połączeniu z kwasem TCA.
Opatentowany pen do mezoterapii mikroigłowej zdobył wiele nagród, w tym prestiżową nagrodę BEST MEDICAL DEVICE w Las Vegas w kwietniu 2012 roku. Pen to najbardziej zaawansowane technologicznie, nowoczesne urządzenie do mezoterapii mikroigłowej skóry.
Zabieg mikronakłuwania – technologia i działanie
Dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii urządzenie do mikronakłuwania jako jedyne nakłuwa skórę (mezoterapia mikroigłowa) z prędkością ponad 1300 nakłuć na sekundę. System pulsujących igieł dostarcza substancje czynne w głąb naskórka i skóry właściwej.
Powstałe dzięki temu delikatne mikrourazy skóry wykorzystują naturalną, wrodzoną zdolność naprawy skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu i naprawy tkanki. Do iniekcji stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe oraz preparaty kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasy, witaminy, naturalne czynniki wzrostu i peptydy.
Cały zabieg trwa ok. 30-45 min. Zaleca się serię 4-6 takich zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie. Przed zabiegiem nie powinno się wykonywać peelingów i zabiegów złuszczających, a także nie należy nakładać makijażu. Podobne efekty co mezoterapia mikroigłowa przynosi laser erbowo-yagowy.
Wskazania do zabiegu – mezoterapia mikroigłowa
Zabieg wykonuje się na: skórze twarzy, powiek, szyi, dekoltu, brzucha, ud, pośladków, głowy. Urządzenie jest małe, poręczne, więc można nim dotrzeć nawet w trudno dostępne obszary ciała (np. okolice oczu i ust). Bardzo istotne jest to, że igły nie zawierają chromu i niklu, zabieg jest możliwy także u alergików.
Zabieg przebudowuje strukturę skóry, działając od zewnątrz i od środka. Stymuluje płytkowe czynniki wzrostu i fibroblasty oraz produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
Zapewnia poprawę napięcia, gęstości i elastyczności skóry, odżywia i spłyca zmarszczki, zmniejsza pory i naczynka, delikatnie liftinguje, likwiduje przebarwienia posłoneczne i wyrównuje koloryt skóry (stymuluje melanogenezę), niweluje widoczność rozstępów i blizny (potrądzikowe, pooparzeniowe, pourazowe, po zabiegowe), poprawia owal twarzy, pomaga w leczeniu łysienia.
Ponadto jest bardzo bezpieczny, niemal bezbolesny i nie powoduje infekcji oraz innych niepożądanych działań ubocznych.
Jakie dolegliwości towarzyszą pacjentowi po zabiegu?
Zabieg nie wyłącza pacjenta z normalnego życia. Automatyczna, bardzo szybka mikroiniekcja do minimum redukuje ewentualny ból i dyskomfort. Na obszarze poddanemu zabiegowi możliwe jest tylko lekkie zaczerwienienie skóry, punktowe krwawienie, pieczenie i słaba opuchlizna. Najczęściej po 2 – 3 dniach skóra całkowicie się goi.
Czy do zabiegu należy się jakoś specjalnie przygotować?
Nie, wystarczy zmyć makijaż.
Czy są jakieś specjalne zalecenia po zabiegu?
Tak, przez 6 tygodni należy unikać solarium i opalania się, przez 3 tygodnie należy rano stosować filtr 50 a wieczorem krem gojący Zinalfat.
Czy zabieg wykonuje się w znieczuleniu?
Tak, na twarz nakłada się krem znieczulający na 20 minut przed zabiegiem. Pacjent może w domu nałożyć sobie krem znieczulający i przyjść do gabinetu będąc już znieczulonym, skraca to czas przygotowania do zabiegu.
Czy są ograniczenia wiekowe?
Najmłodszy pacjent w naszym gabinecie miał wykonywane zabiegi w wieku lat 4, najstarszy 78 lat.
Kiedy pojawiają się efekty po zabiegu?
Najczęściej po tygodniu widać już pierwsze efekty zabiegu, jednak najlepsze są po 3 tygodniach od trzeciego zabiegu.
Czy można łączyć zabieg mikronakłuwania penem z innymi zabiegami?
Tak, najlepsze efekty przynosi połączenie z osoczem bogatopłytkowe, karboksyterapią.
Co daje zabieg mikronakłuwania skóry?
Zabieg przynosi poprawę napięcia skóry oraz jej rozjaśnienie. Wygładzają się drobne zmarszczki, zwężają pory skóry. Ogólny efekt odmłodzenia.
Jakie są najważniejsze korzyści mezoterapii mikroigłowej penem?
- Bardzo skuteczny – porównywalny z laserem frakcyjnym.
- Szybki powrót do codziennych aktywności – zaczerwienienie w miejscu wykonania zabiegu utrzymuje się tylko 2 dni.
- Bezbolesny – po zastosowaniu kremu znieczulającego odczuwa się niewielki dyskomfort.
- Uniwersalny – wiele wskazań np. szczególnie blizny po trądziku, drobne zmarszczki, odmładzanie twarzy, cienie pod oczami.
- Możliwość łączenia z wieloma innymi metodami np. osoczem bogatopłytkowym.
Mikronakłuwanie – mezoterapia mikroigłowa
Któż z nas nie marzy o tym, by przez długie lata zachować młody, świeży wygląd? Oglądając na ekranie twarze gwiazd show-biznesu często zastanawiamy się jak to możliwe, żeby w wieku pięćdziesięciu lat wyglądać na trzydzieści. Jednakże czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo. Starzenie się dotyka każdego człowieka.
Objawia się zmniejszeniem ilości obecnych w skórze substancji odpowiadających za jej młody wygląd, takich jak kwas hialuronowy, czy też włókna kolagenowe. Ponadto dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. W efekcie powyższych przemian dochodzi do ścieńczenia skóry, obniżenia jej napięcia i jędrności, co z kolei skutkuje tworzeniem się różnego rodzaju zmarszczek, a także nawisów skórnych, charakterystycznych dla przebiegu starzenia się.
Czas wystąpienia oraz tempo przebiegu powyższych procesów są zróżnicowane, indywidualne dla każdego człowieka. Wpływają na nie różne czynniki, które zasadniczo można podzielić na dwie grupy – niemodyfikowalne i modyfikowalne. Do tych pierwszych należą czynniki genetyczne oraz uwarunkowania rodzinne. Z kolei druga grupa obejmuje dietę, tryb życia, narażenie na stres, stosowanie używek i wiele innych.
Czym jest mezoterapia mikroigłowa penem?
Pen jest to innowacyjne urządzenie stosowane do wykonywania mikronakłuć skóry. Obecnie na rynku jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń wykorzystywanych w tym celu.
Jak działa mikronakłuwanie skóry penem?
Działanie urządzenia pen opiera się na zastosowaniu specjalnej głowicy. Jest ona wyposażona w 16 igieł o średnicy 33G, wykonanych z molibdenu. Skóra nakłuwana jest automatycznie w sposób pulsacyjny. Częstotliwość wprowadzania igieł jest bardzo duża i może wynosić nawet do 1600 razy na sekundę. Mikrourazy wywoływane tą metodą stymulują naturalne procesy regeneracyjne skóry.
Powstałe w ten sposób uszkodzenia stymulują aktywność fibroblastów, czyli komórek tkanki łącznej. Pobudzone fibroblasty produkują we wzmożony sposób kolagen i elastynę, powodując zwiększenie ilości włókien w skórze. Rezultatem tego działania jest zwiększenie napięcia skóry i poprawa jej jędrności, co w efekcie prowadzi do istotnego odmłodzenia wyglądu skóry twarzy i poprawę jej estetyki.
Jak wygląda zabieg z zastosowaniem urządzenia do mezoterapii mikroigłowej?
Zabieg wykonywany urządzeniem charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ponadto mezoterapia mikroigłowa penem jest również praktycznie bezbolesna i małoinwazyjna, w związku z czym nie wymaga znieczulenia ogólnego i opieki anestezjologa, a co za tym idzie hospitalizacji.
U większości pacjentów procedura nie wymaga znieczulenia. Jednakże u pacjentów charakteryzujących się niskim progiem wrażliwości na ból, można zastosować znieczulenie miejscowe poprzez nałożenie maści znieczulającej.
Następnie lekarz wykonujący zabieg mikronakłuwania w Poznaniu, przy poziomie głowicy urządzenia dokonuje pulsacyjnych mikronakłuć skóry. Powstałe w ten sposób mikrourazy w jej zakresie, poprzez aktywację fibroblastów inicjują intensywną syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co w efekcie prowadzi do osiągnięcia pożądanego rezultatu.
Czas trwania procedury zazwyczaj nie przekracza 30 minut.
Pierwsze efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej są widoczne zazwyczaj już po tygodniu, na ostateczny rezultat trzeba zwykle poczekać około miesiąca. Jednakże pojedynczy zabieg zazwyczaj nie daje w pełni satysfakcjonującego efektu. Aby go osiągnąć, należy procedurę powtórzyć od dwóch do pięciu razy.
Odstęp pomiędzy powtórzeniami powinien mieścić się w przedziale od dwóch tygodni do miesiąca. Oczywiście liczba zabiegów mezoterapii, a także czas trwania odstępu między innymi ustalane są indywidualnie i dopasowywane do preferencji i potrzeb skóry pacjenta.
Zabieg mikronakłuwania penem – jak wybrać?
Warto zapytać lekarza wybierając gabinet, jakim sprzętem dysponuje oraz o sterylność zabiegu. Obecnie najnowsza wersja oryginalnego pena to wersja 4. Wiele gabinetów stosuje urządzenia, które mają zupełnie inne parametry, a zatem efekt zabiegu też może być inny niż wykonywanym oryginalnym urządzeniem do mikronakłuwania. Jest wiele chińskich urządzeń, które mają małą moc oraz co najważniejsze nie zapewniają ochrony pacjenta przed zakażeniem i mogą powodować infekcje skórne.
Pen do mezoterapii ma kilka opatentowanych systemów chroniących przed przeniesieniem infekcji pomiędzy pacjentami. Pamiętajmy, że igły penetrują i pobudzają skórę dość głęboko i bez systemów zabezpieczających dość łatwo można zainfekować osobę poddaną zabiegowi. Zjawisko takie nosi nazwę kontaminacja. Warto również dokładnie oczyścić skórę przed zabiegiem mezoterapii.
Latem zabieg dermapen ten możemy zastąpić zabiegiem radiofrekwencji.
FAQ
- Co lepsze mikronakłuwanie penem czy laser frakcyjny?
W zależności od potrzeb i problemów z jakimi boryka się pacjent, specjalista po ocenie kondycji skóry dobierze właściwy zabieg. Laser frakcyjny ma silniejsze działanie, ale rekonwalescencja jest znacznie dłuższa. Mechanizm działania jest zbliżony, można powiedzieć, że na 1 zabieg laserem frakcyjnym trzeba wykonać 2 x mikronakłuwanie penem. Czasami u pacjentek w trakcie zabiegu widzimy delikatny wąsik, jeśli im to przeszkadza warto zastosować zabieg depilacji laserowej.
- Mikronakłuwanie z osoczem bogatopłytkowym
Jest to bardzo skuteczne połączenie. Mikronakłucia stymulują skórę do regeneracji, czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym dodatkowo stymulują fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Dodatkowo osocze ma działanie przyspieszające gojenie, dzięki temu regeneracja po zabiegu jest znacznie krótsza.
- Mezoterapia skóry głowy
Zabieg ten można skutecznie wykonywać w przypadku łysienia lub nadmiernego wypadania włosów. Szczególnie dobre efekty przynosi połączenie z osoczem bogatopłytkowym.
- Mezoterapia na okolice oczu
Oryginalne urządzenie do mikronakłuwania, szczególnie najnowszy model „4”, ma możliwość pracy na cienkiej skórze powiek. Dzięki temu zabieg jest bezbolesny i bezpieczny. W połączeniu z osoczem bogatopłytkowym pozwala skutecznie leczyć cienie i worki pod oczami a także wygładzić drobne zmarszczki powiek.
- Mikronakłuwanie penem
Zabieg mikronakłuwania penem należy do małoinwazyjnych. Rekonwalescencja trwa 2-3 dni, w tym czasie jest widoczne zaczerwienienie skóry. Dolegliwości bólowe w trakcie zabiegu są niewielkie. Efekty są widoczne już po tygodniu.