Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Laser erbowo-yagowy Fotona


Laser erbowo-yagowy  Er: YAG Fotona Dynamis XS – laser frakcyjny, ablacyjny. Bezbolesny

Posiada skuteczność lasera CO2 przy zdecydowanie mniejszej bolesności i znacznie krótszym okresie rekonwalescencji

  1. Zabieg bezbolesny – nie potrzeba kremu znieczulającego przed zabiegiem
  2. Krótsza rekonwalescencja – zaczerwienie do 3 – 4 dni
  3. Bardziej bezpieczny – nie ma ryzyka przebarwień
  4. Szerokie wskazania (blizny, zmarszczki, przebarwienia, rozstępy, wiotkość skóry, poszerzone pory, chrapanie, wypadanie włosów)

Laser Fotona Poznań Er: YAG

laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Data aktualizacji: 2022-11-29 13:08:49

Laser erbowo-yagowy Er: YAG Fotona Dynamis XS – jest skuteczny w leczeniu blizn, blizn po trądziku, wiotkości skóry, przebarwień i rozstępów.

WSKAZANIA:

Laser erbowo-yagowy Er: YAG – laser Fotona Poznań –  EFEKTY:

Czym jest laser erbowo-yagowy – laser Fotona?

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości.

Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Laser Fotona erbowo-yagowy – Jakie jest oddziaływanie lasera na tkanki?

W medycynie estetycznej wykorzystywane są rodzaje laserów charakteryzujące się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

We współczesnej medycynie estetycznej laseroterapia wykorzystywana jest w wielu wskazaniach. Dzięki dużemu skupieniu wiązki laser Fotona erbowo-yagowy działa z dużą precyzją. Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia.

Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga ona zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość.

Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera erbowo-yagowego FOTONA DYNAMIS XS charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Alternatywa dla tego lasera

Latem zabiegi można kontynuować stosując radiofrekwencję mikroigłową. Radiofrekwencja nie wymaga rekonwalescencji, na drugi dzień można nałożyć makijaż i wrócić do normalnej aktywności, zabieg można wykonywać również latem.

radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa

Na czym polega fenomen laseru erbowo-yagowego ?

W dzisiejszych czasach laser erbowo-yagowy uważany jest za złoty standard w dermatologii i medycynie estetycznej w odniesieniu do usuwania łagodnych zmian naskórka. Należy podkreślić, że usuwane w ten sposób mogą być zmiany o jednoznacznie pewnym łagodnym charakterze. W przypadku cienia wątpliwości co do charakteru zmiany, konieczne jest klasyczne usunięcie chirurgiczne z następowym badaniem histopatologicznym.

Laser ergowo-yagowy Er: YAG FOTONA DYNAMIS XS cechuje się bardzo dużą precyzją ablacji, a za razem jej delikatnością. Co więcej, istnieje możliwość regulacji intensywności przeprowadzanej ablacji i wyboru, czy ma ona być pełna, czy przebiegać w sposób frakcjonowany. Ta właściwość wynika ze specyficznej długości fali wiązki lasera Fotona, która wynosi 2940nm.

Długość ta jest optymalna dla maksymalnej absorpcji wody z tkanek, gdyż energia niesiona przez wiązkę lasera powoduje praktycznie natychmiastowe odparowanie wody i osuszenie tkanek, co prowadzi do ablacji będącej bezpośrednim celem oddziaływania lasera.

Ablacja ta jest na tyle precyzyjna, że jej marginesy mierzone są z dokładnością do kilku mikrometrów. Dzięki swojemu specyficznemu mechanizmowi działania, nie dochodzi do termicznego uszkodzenia czy mikrouszkodzenia tkanki, jak to się dzieje w przypadku zastosowania innych rodzajów lasera, takich jak np. laser frakcyjny CO2.

W rezultacie zabieg jest dużo mniej bolesny, a czas konieczny do rekonwalescencji jest znacznie krótszy.

Przebieg po zabiegu:

Po zabiegu laserem erbowo-yagowym, skóra jest zaczerwieniona, opuchnięta, towarzyszy temu uczucie pieczenia.

Po 3 – 6 dniach, zaczerwienienie znika całkowicie.

Obrzęk może się nasilić po 2 dniach, jednak po 3 – 4 powinien również ustąpić.

Często występuje również łuszczenie się i brązowienie naskórka, które trwa około tygodnia.

Laser Fotona Poznań

Jakie innowacyjne rozwiązania techniczne czekają na użytkownika laseru erbowo-yagowego?

Laser erbowo-yagowy Fotona Dynamis XS posiada wiele innowacyjnych funkcji, które umożliwiają optymalne wykorzystywanie jego właściwości. Posiada on zintegrowany system ewakuacji dymu z systemem potrójnej filtracji, co umożliwia specjalna konstrukcja rękojeści.

Dzięki temu systemowi możliwe jest bieżąca ewakuacja cząstek pary wodnej i dymu jednocześnie podczas oddziaływania wiązką laserową. Pozwala to również na znaczną redukcję szumu podczas pracy urządzenia.

Laser Fotona Poznań

Kolejną istotną funkcją jest znaczna łatwość zmiany plamki lasera dzięki obecności funkcjonalnego pierścienia na rękojeści. Charakterystyczna jest również duża rozpiętość plamki, czyli tak naprawdę średnicy wiązki laserowej, wahająca się od 1 do 6mm.

Urządzenie to jest pierwszym laserem erbowo-yagowym, który umożliwia regulację długości impulsu. Dzięki temu operator może dowolnie decydować, czy ablacja ma przebiegać „na zimno” czy „na gorąco”, w zależności od efektu, który chce osiągnąć.

Istotną innowacją lasera erbowo-yagowego FOTONA DYNAMIS XS jest możliwość koagulacji w trakcie zabiegu za pomocą tej samej głowicy.

Umożliwia to lekarzowi wykonującemu zabieg szybkie i łatwe ograniczenie bądź całkowite zatamowanie ewentualnego krwawienia mogącego wystąpić podczas zabiegu.

Laser frakcyjny erbowo-yagowy Fotona Poznań

Laser erbowo-yagowy Fotona

Laserowe leczenie chrapania 3 zabiegi co 2 tygodnie

900zł jeden zabieg,

Laserowy lifting powiek, konieczne są 3 zabiegi - co miesiąc

700zł

Laserowe usuwanie blizn po trądziku twarz

900zł

Laserowe usuwanie blizn

od 200zł, w zależności od wielkości blizny

Laserowe usuwanie niedoskonałości skóry (przebarwienia, fotostarzenie)

od 1000zł np. plecy, zależy od obszaru

Laserowa stymulacja odrostu włosów 4 zabiegi co 2 tygodnie, bezbolesne

700zł jeden zabieg

Laserowa stymulacja włosów + osocze

900zł

Laserowe usuwanie zmian (np. włókniaki, brodawki), bez bólu, bez blizn

200zł jedna zmiana, każda kolejna 100zł

Peeling laserowy twarz

700zł

Powiększanie ust laserowe - poprawa napięcia

700zł

Peeling laserowy dekolt

500zł

Peeling laserowy twarz + szyja

1100zł

Peeling laserowy twarz + szyja + dekolt

1300zł

Laserowe obkurczanie pochwy

1000zł

Rozjaśnianie okolic intymnych

600zł

Rewitalizacja okolic intymnych laserem Fotona

1000zł

Laserowe odmładzanie biustu z poprawą napięcia skóry laserem Fotona

1100zł

Laserowe usuwanie rozstępów

1000zł brzuch, 1000zł uda, 1500z brzuch + uda

Laserowe usuwanie żółtaków - usuwanie kępek żółtych

500zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530