Poznań ul. Promienista 132
pon-pt: 11:00-19:00

Usuwanie pieprzyków


Usuwanie pieprzyków oraz innych zmian skórnych przeprowadza się nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim zdrowotnych.

W wielu przypadkach ich wczesne i prawidłowe usunięcie jest najskuteczniejszym sposobem profilaktyki nowotworów skóry.

Ocenę zmiany skórnej oraz zabieg w klinice urody w Poznaniu wykonuje doświadczony chirurg.

usuwanie pieprzyków

Usuwanie pieprzyków – usuwanie włókniaków i innych zmian skórnych

Jeżeli zauważysz, że Twój pieprzyk ma nieregularny kształt i zmieniło barwę lub wielkość, skontaktuj się z nami. W przypadku podejrzeń zmianę usuwamy skalpelem tak, aby można było oddać materiał do badania histopatologicznego.

Zamiast skalpela używamy także urządzenia Surgitron. Jest tzw. zimny nóż elektryczny. Pozwala na wycięcie pieprzyka z możliwością badania histopatologiczny a jednocześnie pozwala na gojenie rany bez blizn.

W przypadku wyłącznie defektów estetycznych stosujemy zabiegi laserem CO2, który nie pozostawia blizn.

Wskazaniem do usunięcia są:

W naszym gabinecie wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie w usuwaniu chirurgicznym różnego typu zmian skórnych. Wybierając metodę wykonania zabiegu kierujemy się względami zarówno medycznymi jak i estetycznymi.

Usuwanie pieprzyków laserem CO2

Zabiegi z zastosowaniem lasera CO2 są najnowocześniejszą metodą stosowaną w praktyce dermatochirurgicznej.

Zaletą lasera jest bezkontaktowa praca zapewniająca całkowitą czystość pola operacyjnego oraz minimalizacja ryzyka krwawienia dzięki natychmiastowej koagulacji naczyń krwionośnych. Zabiegi z wykorzystaniem lasera CO2 są bardzo precyzyjne zapewniają minimalne uszkodzenie tkanek, okres rekonwalescencji znacznie skrócony. Zabiegi laserem nie wyłączają z życia towarzyskiego i zawodowego, zapewniają bardzo dobry efekt kosmetyczny oraz cechują się wysoką skutecznością terapeutyczną.

Usuwanie pieprzyków i innych zmian skórnych tradycyjną metodą chirurgiczną

Przed zabiegiem obowiązkowo omawiane są szczegóły zabiegu. Ważną kwestią jest także, by pacjent wiedział jak postępować po jego przeprowadzeniu, gdyż jest to kompleksowy proces. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym. Konieczność ta sprawia, że są one całkowicie bezbolesne i znacznie poprawiają ich komfort .

Śródskórna iniekcja preparatu znieczulającego nie tylko wyłącza dolegliwości bólowe, ale zawiera także środek obkurczający naczynia, który zmniejsza ryzyko krwawienia w trakcie zabiegu. Zmiana wycinana jest przez chirurga w granicach zdrowych tkanek za pomocą skalpela lub elektrokoagulacji.

Wycinki ze zmian oddawane są do badania histopatologicznego w ramach procesu diagnostycznego schorzeń skóry, co pozwala wykluczyć chorobę nowotworową skóry, między innymi groźnego czerniaka.

Po zakończeniu zabiegu zakłada się szwy i opatrunek. Szwy zdejmowane są podczas kolejnej wizyty mniej więcej po 5-14 dniach. W początkowym okresie blizna może być widoczna, ale z czasem blednie. Należy pamiętać, że przez okres pół roku wycięta zmiana nie może być wystawiona na bezpośrednie działanie słońca, ani na zabiegi w solarium.

Surgitron

Usuwanie pieprzyków wykonujemy też urządzeniem Surgitron amerykańskiej firmy Ellman.

Jest to koagulacja falą elektromagnetyczną o bardzo wysokiej częstotliwości. Tzw. zimna koagulacja, dzięki temu nie ma oparzeń tkanki wokół linii cięcia.

Dzięki temu gojenie przebiega bez tworzenia się widocznej blizny.

Usuwanie włókniaków Poznań – bez bólu i bez blizn