Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Oczyszczanie wodorowe


Oczyszczanie wodorowe

Data aktualizacji: 2022-12-03 13:42:13

Oczyszczanie wodorowe

Zabieg polega na dogłębnym oczyszczeniu skóry za pomocą cząsteczek aktywnego wodoru. Zabieg wykonuje się specjalnym urządzeniem w gabinecie medycyny estetycznej Poznań, które działa na zasadzie podciśnienia i wprowadza wodór w głąb skóry, niszcząc wolne rodniki. Oczyszczanie wodorowe Poznań to doskonały sposób na odmłodzenie skóry bez udziału igieł.

Często przyczyną przedwczesnego starzenia się skóry jest nadmiar wolnych rodników, czyli reaktywnych form tlenu, które powstają w nadmiarze i zaczynają wpływać destrukcyjnie na włókna kolagenowe i elastynowe. Wolne rodniki niszczą również białka, lipidy oraz kwasy nukleinowe w komórkach, a widocznym rezultatem jest starzejąca się skóra, która traci jędrność, zdrowy kolor, napięcie i świeżość.

Neutralizacja wolnych rodników poprzez oczyszczanie wodorowe Poznań, a także usunięcie martwych komórek naskórka (złuszczanie naskórka) to nie wszystkie zalety zabiegu. Oczyszczanie wodorowe w klinice medycyny estetycznej to również dotlenienie i nawilżenie skóry oraz pobudzenie procesów regeneracyjnych w obszarze zabiegowym. Efektem zabiegu jest też skuteczne ujędrnienie skóry.

Jak wygląda oczyszczanie wodorowe?

Zabieg w gabinecie medycyny estetycznej Poznań jest przeznaczony praktycznie dla osób w każdym wieku, z różnymi typami skóry od trądzikowej, naczynkowej do wrażliwej i z oznakami starzenia. Wykorzystywanie wodoru w terapii polega na wprowadzeniu go, za pomocą specjalnego urządzenia, w głąb struktur skóry przy użyciu strugi wody, która aplikowana jest pod ciśnieniem.

W ten sposób aktywny wodór złuszcza i dogłębnie oczyszcza warstwę rogową naskórka i jednocześnie redukuje oraz neutralizuje wolne rodniki. Poza tym zabieg ma działanie wygładzające skórę, zapewnia też efekt odświeżonej i promiennej skóry. Co ważne, podczas wizyty w gabinecie medycyny estetycznej, zabieg jest personalizowany, dopasowany do potrzeb i wymagań skóry, dlatego efekty są tak satysfakcjonujące, zapewniając nawilżenie skóry, złuszczanie naskórka i ujędrnienie skóry.

Zalety zabiegu oczyszczania wodorem

Przede wszystkim jest to zabieg bezinwazyjny i bezbolesny, a do tego można go wykonać na cerze wrażliwej i płytko unaczynionej. Oczyszczanie wodorowe efekty w klinice medycyny estetycznej może również ukoić stany zapalne i wyregulować procesy wydzielania sebum. Jest doskonałym przygotowaniem skóry przed innymi zabiegami, stymuluje ją do dalszych procesów naprawczych i nie wymaga rekonwalescencji, a rezultaty są widoczne już po pierwszym zabiegu.

Jak często powtarzać oczyszczanie wodorowe?

Liczba spotkań oraz ich częstotliwość ustalana jest indywidualnie w gabinecie medycyny estetycznej, a pod uwagę brany jest przede wszystkim stan skóry i oczekiwania pacjentów.  Najczęściej warto skorzystać z serii kilku zabiegów, co da dobre efekty, w odstępach co 2-4 tygodnie, aby podtrzymać efekt oczyszczenia i nawilżenia skóry. Warto zaznaczyć, że oczyszczanie wodorem można wykonywać cały rok, również w miesiącach letnich.

Oczyszczanie wodorowe Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530