Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Usuwanie podwójnego podbródka


Usuwanie podwójnego podbródka jest bardzo popularnym zabiegiem. Nadwaga jest obecnie chorobą cywilizacyjną, jej często towarzyszy podwójny podbródek.

Dość częstym jest zjawisko podwójnego podbródka, drugi podbródek znacząco wpływa na pogorszenie wyglądu i osłabienie poczucia atrakcyjności.

Podwójny podbródek – jak się pozbyć – liposukcja strzykawkowa

usuwanie podwójnego podbródka
Data aktualizacji: 2022-11-27 19:59:29

Usuwanie podwójnego podbródka – podwójny podbródek to kompleks wielu osób, obecnie są dostępne skuteczne metody jego usuwania.

Stosowane metody to:

  1. liposukcja strzykawkowa
  2. liposukcja laserowa
  3. Attiva
  4. Nici Aptos
  5. Połączenie np. liposukcji strzykawkowej z nićmi Aptos
  6. laser erbowo-yagowy
  7. Nieinwazyjny zabieg – Sculptra, drobne iniekcje kwasu polimlekowego

Bardzo skuteczną metodą jest zabieg Attiva. Zabieg ten pozwala na rozpuszczenie nadmiaru tłuszczu oraz „podgrzanie” skóry w celu poprawy jej napięcia.

Zachęcamy do poznania tej metody poprzez kliknięcie w ikonkę.

attiva

Attiva

Bardzo dobry efekt przynosi endolifting – laserem 1470 nm – tzw. liposukcja laserowa – wykonywana np. urządzeniem Lipolife

Już po pierwszym zabiegu skóra wygląda młodziej, szczuplej i zdrowiej.

Inną metodą – bezinwazyjną jest laser Genesis

genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań

Laser Genesis

Podwójny podbródek – Sposoby zachowawcze

Przyczyna powstawania podwójnego podbródka może być bardzo prozaiczna. Niejednokrotnie wynika ono nie tyle z otyłości czy procesów starzenia się skóry, ale ze zwyczajnego niezachowywania prawidłowej postawy. Dbanie o wyprostowaną postawę, trzymanie głowy wysoko, oraz spanie na płasko niejednokrotnie jest wystarczające do pozbycia się podwójnego podbródka.

Jednakże główną przyczyną powstawania tej niedoskonałości jest otyłość. Dbanie o prawidłową dietę oraz uprawianie regularnej aktywności fizycznej potrafi skutecznie zlikwidować ten problem.

Jeżeli występuje tylko wiotkość skóry – bardzo skutecznym zabiegiem bezinwazyjnym jest laser erbowo-yagowy

laser erbowo-yagowy

laser erbowo-yagowy

Lifting twarzy – sposób na usuwanie drugiego podbródka

Lifting twarzy jest jedną z podstawowych metod poprawy wyglądu twarzy i usuwania jej defektów. Klasyczna i pierwotna metoda liftingu twarzy wykorzystuje ingerencję chirurga plastycznego. Polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru opadniętych tkanek i podniesieniu skóry. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym.

Podwójny podbródek – jak się pozbyć

Chirurg dokonuje nacięć w okolicy skroni, małżowiny usznej (zarówno przed jak i za nią) oraz w zakresie owłosionej skóry głowy. Następnie preparowane są płaty skórno-tłuszczowe, a nadmiar tkanek jest usuwany. Ponadto delikatnie nacinana, a następnie naciągana jest powięź w obrębie twarzy. Naciąga się również uprzednio przygotowane płaty skórno-tłuszczowe i zszywa rany.

Po tak przeprowadzonym zabiegu zwiększa się napięcie skóry i jej jędrność, dzięki czemu możliwe jest usunięcie podwójnego podbródka. Dzięki lokalizacji miejsc cięcia blizny po wykonanym zabiegu są praktycznie niewidoczne. Chirurgiczny lifting twarzy jest metodą sprawdzoną i skuteczną, jednakże z pewnością mniej bezpieczną niż metody wykorzystywane przez medycynę estetyczną.

Alternatywą są nici Aptos

Usuwanie podwójnego podbródka a Liposukcja strzykawkowa

Odessanie niewielkiej ilości tłuszczu jest możliwe dzięki liposukcji laserowej lub strzykawkowej.

Jest to metoda mało inwazyjna a przy tym bardzo skuteczna, wykonujemy ją w znieczuleniu miejscowym.

Po zabiegu może występować obrzęk i siniaczki, widoczne przez 2-3 dni.

Usuwanie podwójnego podbródka a rafiofrekwencja mikroigłowa

Inną, tym razem bezinwazyjną metodą liftingu jest tzw. termolifting. Zabieg ten polega na pobudzeniu procesów regeneracyjnych skóry, zwiększeniu jej napięcia i jędrności poprzez bodziec termiczny. Najpopularniejszą metodą termoliftingu jest zastosowanie radiofrekwencji mikroigłowej. Jest to zabieg wykorzystujący synergistyczne działanie fal radiowych oraz uszkodzenia mechanicznego poprzez mikronakłucia.

Celem przeprowadzenia zabiegu skórę znieczula się przy użyciu kremu znieczulającego. Urządzenie do wykonywania radiofrekwencji mikroigłowej (na przykład aparat DeAgeEx) wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w kilkadziesiąt bardzo cienkich igieł o średnicy kilku mikronów, niejednokrotnie pokrytych złotem i silikonem. Głowica umożliwia nakłuwanie skóry z dużą częstotliwością w sposób pulsacyjny. Prowadzi to do powstania mikrouszkodzeń skóry skutkującym obkurczeniem istniejących włókien kolagenowych oraz pobudzeniem tworzenia nowych.

Dodatkowo poprzez igły emitowany jest impuls elektromagnetyczny o częstotliwości fali radiowej. Powoduje on miejscowe przegrzanie skóry, nawet do 60 stopni Celsjusza, co powoduje wywołanie termicznego uszkodzenia tkanek dzięki czemu zwiększa się intensywność procesów regeneracyjnych wywołanych poprzez mikronakłucia.

Efektem zabiegu termoliftingu jest zwiększenie napięcia skóry oraz jej jędrności, co pozwala na usunięcie efektu podwójnego podbródka. Oczywiście istnieją także inne metody tak zwanego liftingu bez skalpela, np. radiofrekwencja monopolarna – Pelleve.

Zabiegi te charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem i dużą skutecznością. Jednocześnie są bezbolesne, wręcz przyjemne.

Scupltra

Zabieg polega na wykonaniu kilku drobnych nakłuć w okolice policzków i podbródka. Podany preparat stymuluje syntezę kolagenu co prowadzi do poprawy napięcia skóry. Można łączyć z liposukcją strzykawkową, jeżeli jest konieczność usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej.

sculptra

Sculptra

Mezoterapia igłowa

Istotą mezoterapii igłowej jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroinjekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki. Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji.

Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów. Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy.

W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia. Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu. Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu.

Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych, w tym substancje powodujące rozkład tkanki tłuszczowej (lipoliza).

Usuwanie podwójnego podbródka a Laseroterapia

Laser frakcyjny charakteryzuje się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień. Duży stopień skupienia wiązki pozwala na wysoką precyzję działania.

Generowany bodziec termiczny powoduje w sposób kontrolowany punktowe przegrzanie skóry prowadząc do jej uszkodzenia. Efektem tego jest aktywacja fibroblastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Powyższe właściwości pozwalają na zlikwidowanie, a przynajmniej zmniejszenie drugiego podbródka. Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia.

U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy anestetyczne (krem znieczulający). Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa jest penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Podwójny podbródek – jak się pozbyć

Zabieg z wykorzystaniem lasera 1470 nm (endolifting) charakteryzuje się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie obrzęki i siniaczki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Tak wygląda zabieg:

liposukcja laserowa

liposukcja laserowa

Likwidacja podwójnego podbródka jest możliwa na różne sposoby. Zapraszamy

usuwanie podwójnego podbródka

Usuwanie podwójnego podbródka przed i po

Podwójny podbródek to już nie problem

Polecamy zabieg Lipolife
Usuwanie podwójnego podbródka

Liposukcja strzykawkowa podbródka

4000zł

Liposukcja strzykawkowa + nici Aptos

6000zł

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530