Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Jak poprawić owal twarzy?


Chyba każdy z nas marzy, aby jak najdłużej zachować młody, zdrowy, estetyczny wygląd. Jednakże upływ czasu i związane z nimi przemiany fizjologiczne nieubłaganie prowadzą do starzenia się skóry.

jak poprawić owal twarzy

Jak poprawić owal twarzy? Procesy starzenia dotykają każdego i wpływają znacząco nie tylko na ogólny stan zdrowia organizmu, ale także na wygląd. Okolicą będącą jedną z najbardziej wrażliwych na upływ czasu jest twarz. Starzenie się powoduje zaniki tkanki podskórnej, tworzenie się zmarszczek oraz nawisów skórnych, co powoduje istotne zmiany w zakresie owalu twarzy.

Bardzo skuteczną metodą korekcji owalu twarzy jest – laser erbowo-yagowy.

Jak poprawić owal twarzy – Kwas hialuronowy

Obecnie jedną z najpowszechniejszych metod neutralizowania objawów starzenia się skóry i poprawy owalu twarzy jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Jest to związek należący do grupy glikozaminoglikanów, czyli wielocukrów złożonych z powtarzających się jednostek dwucukrowych. Występuje powszechnie w organizmie człowieka. Po pierwsze znajduje się w dużych ilościach w skórze właściwej.

Dzięki swoim właściwościom wiązania wody (jedna cząsteczka kwasu hialuronowego wiąże aż 250 jej molekuł) powoduje właściwe nawilżenie skóry, a co za tym idzie jej napięcie i jędrność. W największej ilości znajduje się w młodej skórze, a w trakcie procesu starzenia się jego ilość maleje.

Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego jest bardzo mało inwazyjny i bezpieczny. Substancja używana do wypełnienia jest związkiem występującym fizjologicznie w organizmie. Do zabiegu stosowana kaniula, która nie powoduje siniaków.

Po zebraniu dokładnego wywiadu lekarskiego i wyeliminowaniu ewentualnych przeciwwskazań, w pierwszej kolejności znieczulamy usta przy pomocy specjalnego kremu. Następnie lekarz bardzo precyzyjnie wstrzykuje kwas hialuronowy w obszar twarzy poddawany korekcji. Zabieg trwa około 20 minut. Pierwszy efekt widoczny jest praktycznie natychmiast.

Pamiętajmy, żeby na tydzień przed zabiegiem odstawić preparaty hamujące krzepnięcie krwi, a także niesteroidowe leki przeciwzapalne i środki zawierające ekstrakt z miłorzębu. Z kolei w dniu procedury unikajmy intensywnego wysiłku fizycznego oraz wahań termicznych (np. solarium czy sauna).

Nie zalecamy również wykonywania makijażu ani żadnych innych czynności mogących potencjalnie powodować ryzyko infekcji. Do trzech dni po zabiegu unikajmy pływania i wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych. Przez pierwsze dwa tygodnie unikajmy intensywnych wahań temperatury, a przez pierwszy miesiąc nie wykonuje się procedur typu laseroterapia tej okolicy.

Powinno się również wystrzegać zabiegów pobudzających syntezę włókien kolagenowych poprzez bodziec termiczny (np. radiofrekwencji mikroigłowej). Bardzo ważne jest, by pamiętać, iż w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

Jak poprawić owal twarzy – Lipotransfer

Lipotransfer polega on na przeszczepieniu własnej tkanki tłuszczowej, odessanej wcześniej przy użyciu dostępnych metod. Jest to metoda bezpieczna, ponieważ w tym celu wykorzystuje się własną tkankę tłuszczową pacjenta. Dzięki temu eliminowane jest ryzyko odczynów immunologicznych. Zabieg ten jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji, co daje bardzo dużą przewagę nad klasyczną chirurgią plastyczną.

Podczas procedury tłuszcz jest odsysany z miejsc, w których jego nadmiar jest niepożądany, takich jak uda, brzuch czy pośladki. Wykonuje się to z zastosowaniem technik liposukcji, które nie powodują uszkodzenia tkanki tłuszczowej (np. metoda infradźwiękowa N.I.L., ).

Następnie przy pomocy specjalnej kaniuli tłuszcz wprowadzany jest w miejsce docelowe w obrębie twarzy, dzięki czemu modeluje jej owal. Należy pamiętać, że przeszczepiany materiał ulega częściowemu wchłonięciu. Są dwa sposoby, aby jego ostateczna ilość nie była zbyt mała.

Pierwszym z nich jest pobranie większej ilości tkanki tłuszczowej na przykład z brzucha czy ud.

Drugim natomiast jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Jest to również bardzo bezpieczna metoda, ponieważ stosuje się w niej własną krew pacjenta. Osocze bogatopłytkowe zawiera znaczną ilość różnego rodzaju czynników wzrostu stymulujących rozwój poszczególnych komórek i tkanek.

Pobudzają one między innymi podziały komórek tłuszczowych w odessanym podczas pobrania, nieuszkodzonym materiale. Dzięki temu nie ma konieczności pobierania większej ilości tkanki tłuszczowej, bądź powtarzania zabiegu. Dzieje się tak, gdyż namnażające się komórki uzupełniają powstający po wchłonięciu jej deficyt. Ryzyko powikłań lipotransferu jest bardzo niskie, zazwyczaj przebiega on bez komplikacji.

Tak naprawdę jedynymi potencjalnymi niedogodnościami są krwiaki i obrzęki, które mogą występować i utrzymywać się do kilku dni po przeprowadzeniu zabiegu. Niewątpliwą zaletą zabiegu jest to, że jego efekt jest trwały, a gojenie przebiega praktycznie
w sposób niewidoczny i nie zostawia blizn.

Nici liftingujące Aptos

Zabieg z wykorzystaniem nici Aptos wpisuje się w grupę metod określanych jako lifting bez skalpela. Ta procedura nosi również inną nazwę – Excellence Light Lift. Jest to innowacyjna metoda bazująca na niciach caprolac wykonanych z włókien z kwasu polimlekowego i kaprolaktonu. Nici te są zintegrowane z igłą i wykorzystują technologię znaną już wcześniej (choćby z nici PDO czy innych rodzajów nici liftingujących).

Istotną różnicą jest to, że technologia Aptos bazuje na materiałach rozpuszczalnych. Całkowita degradacja nici trwa około roku. Dzięki zintegrowaniu nici z igłą możliwe jest precyzyjne umieszczenie ich w pożądanym miejscu, z niewielkim ryzykiem powikłań. Materiał, z którego wykonane są nici Aptos stymulują wytwarzanie endogennego kwasu hialuronowego.

Powoduje to zwiększenie uwodnienia i nawilżenia skóry, dzięki czemu dochodzi do zwiększenia jej napięcia, poprawienia jędrności, a co za tym idzie poprawienie owalu twarzy z następczym odmłodzenie wyglądu. Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i praktycznie bezbolesnym. Jedyne uczucie dyskomfortu, jakie może mu towarzyszyć jest niewielkie ukłucie podczas przebijania skóry igłą.

Czas trwania zabiegu jest zróżnicowany. Wszystko zależy od tego, która okolica ciała poddawana jest procedurze odmładzania tą metodą, a także od stanu wyjściowego oraz oczekiwanego efektu końcowego. Pierwsze rezultaty zabiegu z wykorzystaniem nici liftingujących Aptos zauważalne są praktycznie natychmiast. Objawiają się one zdecydowanym zwiększeniem napięcia skóry. Na ostateczny efekt trzeba poczekać do sześciu tygodni.

Procedura ta charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem, jednakże może wiązać się z niewielkiego stopnia niedogodnościami, pod postacią dyskomfortu mimicznego, niewielkich obrzęków i zasinień skóry, które ustępują samoistnie w ciągu dwóch tygodni po zabiegu. Rekonwalescencja jako taka nie jest wymagana i praktycznie od razu po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności. Jednakże przez pierwszy tydzień należy dać skórze odetchnąć i ją oszczędzać.

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530