wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting

Osocze bogatopłytkowe

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
30min
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
całe ciało
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
krem
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
2-5
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
od 700zł

Wampirzy lifting to zabieg bardzo skuteczny i bezpieczny, szczególnie dedykowany dla osób cierpiących na alergie.

Procedura Wampirzy lifting – zabieg, który cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów medycyny estetycznej.

Szczególnie w połączeniu z dermapenem daje najlepsze efekty, zabieg jest bez bólu, krótki okres rekonwalescencji.

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

  • wiotka skóra
  • blizny
  • wypadanie włosów
  • zmarszczki
  • po zabiegach frakcyjnych
  • przebarwienia

Przeciwwskazania

  • ciąża i karmienie piersią
  • aktywna choroba nowotworowa
  • ostre infekcje wirusowe i bakteryjne
  • zaburzenia krzepnięcia krwi

Cennik zabiegu


Twarz, włosy

700zł

Twarz + szyja

1000zł

Twarz + dekolt

1000zł

Szyja

600zl

Dekolt

600zł

Twarz + szyja + dekolt

1200zł

Osocze do zabiegu np dermapen, laser frakcyjny

300zł

O shot - zabieg poprawiający przeżywanie orgazmu

1000zł

Informacja o zabiegu


Osocze bogatopłytkowe – PRP, to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego, który otrzymujemy z własnej krwi pacjentki, w którym stężenie płytek krwi jest znacznie większe od fizjologicznego osocza.

Bardzo skuteczny zabieg osoczem bogatopłytkowym z krwi pacjenta w połączeniu z peelingiem laserowym.

Po pobraniu, krew odwirowujemy, uzyskując aktywne trombocyty, które są zawarte w osoczu. Są one niezwykle ważne dla regeneracji komórek skóry. Preparat pozyskiwany w ten sposób zawiera czynniki wzrostu, które m.in. stymulują namnażanie i dojrzewanie komórek naskórka, pobudzają one także syntezę macierzy międzykomórkowej, aktywują mikrokrążenie, stymulują syntezę DNA, pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, a także biorą udział w procesie krzepnięcia krwi, syntezy białek oraz hamują procesy starzenia.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym możemy wykonywać także latem, słońce nie jest przeciwwskazaniem.

Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting) Efekty zabiegu:

Czy zabieg jest bolesny?

Podczas zabiegu może być odczuwany dyskomfort. Pierwszy element to pobranie krwi około 10ml. Następnie podczas podawania preparatu – podobnie jak podczas klasycznej mezoterapii igłowej pacjent odczuwa moment ukłucia igłą. Są to drobne zastrzyki z osocza.

Zabieg można wykonać urządzeniem Vital Injector 2 – urządzenie to minimalizuje odczuwany dyskomfort.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu.

Poprawa napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowa włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek pojawia się po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.

Już po dwóch zabiegach następuje znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.

Czy osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting  jest skuteczne?

Jest to bardzo skuteczny zabieg stymulujący regenerację skóry.

Osocze bogatopłytkowe – Przebieg zabiegu

Zabieg jest dość szybki i prosty, wykonuje go doświadczony lekarz medycyny estetycznej. Przed wykonaniem zabiegu pobieramy niewielką ilość krwi metodą próżniową 8 – 10 ml. Po odwirowaniu uzyskujemy osocze, zawierające płytki krwi.

Po jego zagęszczeniu uzyskujemy od 4 do 6 ml osocza bogatopłytkowego, które działa poprzez aktywację płytek krwi,  zawartych w pobranym osoczu, pobudzając je do produkcji specyficznych czynników wzrostu.

Podaje się jak mezoterapia – mini zastrzyki z osocza. Dzięki połączeniu osocza bogatopłytkowego wraz z mezoterapią, substancja aktywna wnika w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu wygładzenie zmarszczek czy ujednolicenie kolorytu skóry są widoczne praktycznie od razu. 

Inną formą tego zabiegu jest fibryna bogatopłytkowa.

Kolejnym produktem otrzymywanym z osocza bogatopłytkowego jest naturalny wypełniaczATR

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

Ponieważ wszystkie elementy składowe otrzymywane w PRP są pochodzenia autologicznego – od pacjentki, ryzyko powstania miejscowej reakcji immunologicznej, nietolerancji, alergii jest wykluczone.

Wskazania do zastosowania osocza bogatopłytkowego z krwi pacjenta

Zabiegi stosuje się w celu poprawy wyglądu:

Osocze bogatopłytkowe wampirzy lifting stosujemy również w wypełnianiu blizn potrądzikowych oraz wspomaga leczenie łysienia typu męskiego.

Osocze bogatopłytkowe włosy Poznań – zastrzyki z osocza

Osocze bogatopłytkowe – forma podania pacjentowi:

Ostateczną decyzję o sposobie podania PRP podejmuje lekarz w uzgodnieniu z pacjentem.

Osocze łączone z laserem frakcyjnym

Obserwacje medyczne wynikające z łączenia osocza bogatopłytkowego z  resurfacingiem laserem CO2 potwierdzają znaczne zwiększenie efektywności zabiegu  laserowego oraz skrócenie czasu rekonwalescencji.

Dzięki zastosowaniu łącznie obu metod uzyskujemy szybsze gojenie, skrócenie okresu rekonwalescencji, zmniejszenie ryzyka powikłań, zwiększenie zagęszczenia skóry i jej napięcia oraz zwiększoną redukcję zmarszczek, przebarwień, blizn i porów.

Fibryna bogatopłytkowa PRF

PRF-Platelet Rich Fibrin może też być podawana w postaci iniekcji, wtedy ma nazwę i-PRF (iniected Platelet Rich Fibrin ), metoda uzyskiwania jest podobna jak osocza bogatopłytkowa. Zastosowanie znajduje w wolumetrii, jako naturalny materiał pozwalający na podanie dużych objętości (wolumetria). stosuje się do wypełnienia dołu skroniowego, zapadniętych policzków, wolumetrii okolicy jarzmowej czy likwidacji cieni pod oczami.

Jakie efekty osoczem bogatopłytkowym możemy osiągnąć?

Samodzielnie wykonywane zabiegi i-PRF wpływają na poprawę kondycji i rewitalizację skóry. Często dają również poprawę nawilżenia skóry. Efekt silnej poprawy jakości skóry i wyraźnego spłycenia zmarszczek uzyskujemy po połączeniu i-PRF z laserami frakcyjnymi, lub zabiegiem DermaPen.

Dlatego samodzielne zabiegi i-PRF należy traktować jako profilaktykę starzenia. W przypadku, gdy chcemy silniejszych efektów, należy stosować terapie łączone wraz z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

i-PRF jest również stosowana w medycynie estetycznej z dużą skutecznością w leczeniu wypadania włosów.

Mechanizm działania osocza bogatopłytkowego

PRF inicjuje trwałe uwalnianie płytkowego czynnika wzrostu (PDGF-platelet derived growth factor), białka które odgrywa znaczącą rolę w procesie angiogenezy; transformującego czynnika wzrostu (TGF beta – transforming growth factor), białka które stymuluje wzrost tkanek; i trombospondyny 1, przylegającej glikoproteiny która pośredniczy w interakcjach pomiędzy komórkami oraz w procesie angiogenezy.

Obecność tych białek w znaczący sposób przyśpiesza gojenie, zwłaszcza w krytycznej fazie pierwszych dni po zabiegu. Główną zaletą tego autologicznego biomateriału jest powolne uwalnianie z PRF czynników wzrostu przez okres dłuższy niż 7 dni. Powoduje to namnażanie fibroblastów, aby wytwarzały nowy kolagen, co w efekcie prowadzi do poprawy jakości skóry, przywróceniu jędrności i redukcji zmarszczek.

Do najważniejszych czynników wzrostu zawartych w płytkach krwi należy:

Czynniki wzrostu uwolnione z koncentratu płytek krwi pobudzają procesy regeneracji tkanek, stymulują fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają procesy tworzenia się nowych naczyń krwionośnych oraz aktywują mezenchymalne multipotencjalne komórki macierzyste.

Wampirzy lifting

Pod tą intrygującą, tajemniczą nazwą kryje się nic innego, jak innowacyjny, nieinwazyjny zabieg regeneracyjny skutecznie pomagający w walce ze zmarszczkami. Polega on na wypełnianiu zmarszczek przy pomocy pozyskiwanego z własnej krwi pacjenta osocza bogatopłytkowego. Ten preparat krwiopochodny jest bogaty w komórki i czynniki wzrostu – peptydy, które pobudzają tkanki do podziału, dzięki czemu stymulują odnowę biologiczną skóry.

Alternatywa dla tradycyjnych wypełniaczy

W celu wypełniania zmarszczek i odbudowy skóry lekarze medycyny estetycznej najczęściej sięgają po toksynę botulinową lub kwas hialuronowy. Są to preparaty skuteczne, bezpieczne i naturalne, przynoszące pożądane efekty, jednak nie każdy pacjent może z nich skorzystać.

Wampirzy lifting jest więc przede wszystkim doskonałą alternatywą dla osób uczulonych na składniki wypełniaczy lub z innych przyczyn medycznych muszą unikać najpopularniejszych zabiegów.

Materiał pozyskiwany z własnej krwi jest całkowicie obojętne biologicznie, dlatego w przypadku takiego zabiegu nie istnieje nawet minimalne ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Z tej możliwości chętnie korzystają także osoby często poddające się zabiegom medycyny estetycznej lub kosmetycznym, których skóra może być zmęczona i przeciążona interwencjami.

Naturalna odnowa skóry

Wszystko, co dzieje się w skórze podczas takiego zabiegu jest w pełni naturalne, właściwe dla zdrowych i prawidłowo funkcjonujących tkanek. Jest to dokładnie ten sam proces, który zachodzi podczas gojenia się ran. Ta naturalna metoda bazuje całkowicie na zdolności organizmu do samoczynnej regeneracji.

W czasie zabiegu osoczem bogatopłytkowym:

Za pomocą osocza bogatopłytkowego można:

Jak wygląda wampirzy zabieg?

Zabieg polega na pobraniu niewielkiej próbki krwi pacjenta, a następnie odwirowaniu jej w specjalnym. W efekcie czerwone krwinki zostają oddzielone od osocza bogatopłytkowego, które następnie pobiera się do strzykawki i stosuje jako mezoterapię.

Wprowadzać preparat do tkanek można na dwa sposoby: za pomocą wolumetrii lub mezoterapii. Pierwszy z nich polega na miejscowym wstrzykiwaniu za pomocą cienkiej kaniuli, zaś drugi tp wstrzykiwanie liniowe, wzdłuż zmarszczek.

Co to jest osocze bogatopłytkowe – skład?

Osocze bogatopłytkowe – PRP (Platelet Rich Plasma) jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie odwirowania krwi pobranej z żyły, od pacjenta tuż przed zabiegiem. Cały proces może odbywa się w gabinecie lekarskim. Pobranie i przygotowanie osocza odbywa się gotowym zestawom Regeneris.

Płytki krwi uwalniają siedem podstawowych czynników wzrostu: trzy izomery PDGF (αα,ββ,αβ), TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF. Osocze bogatopłytkowe zawiera również białka odpowiedzialne za adhezję komórkową: fibrynę, fibronektynę oraz vitronektynę.

Dzięki zawartości tych czynników jest doskonałym materiałem odmładzającym i przyspieszającym gojenie oraz regenerację, w tym odrost włosów.

Współczesna medycyna pozwala na wykorzystanie potencjału regeneracyjnego naszego organizmu w procesach odbudowy tkanek. Jedną z możliwości jest stosowanie osocza bogatopłytkowego – bezpiecznego i w pełni naturalnego materiału, cechującego się wysoką efektywnością i brakiem skutków ubocznych.

Wampirzy lifting (PRP, ang. Platelet-Rich Plasma) to preparat krwiopochodny, otrzymywany z krwi żylnej osoby poddawanej zabiegowi. Po raz pierwszy zostało wyizolowane i wykorzystane w 1978 roku, jednak dopiero rozwój techniki umożliwił szerokie stosowanie tego materiału.

Otrzymywanie – ważne płytki krwi

Pierwszy etap otrzymywania wspomnianego preparatu polega na pobraniu krwi od pacjenta do probówki z antykoagulantem, zapobiegającym jej skrzepnięciu. Następnie, uzyskany materiał umieszcza się w przeznaczonej do tego wirówce laboratoryjnej, gdzie ulega on odwirowaniu.

Po upływie kilkunastu minut płytki krwi, zwane również trombocytami, zostają oddzielone od pozostałych elementów morfotycznych i zawieszone w osoczu. Uzyskuje się w ten sposób sterylny koncentrat bogatopłytkowy, który po odciągnięciu do strzykawki jest gotowy do użycia.

Zawarte w trombocytach czynniki wzrostu oraz białka adhezyjne odgrywają istotną rolę w procesach regeneracyjnych. Aktywują bowiem fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, stymulują komórki macierzyste i wspomagają tworzenie nowych naczyń krwionośnych.

Technologia oparta na stosowaniu osocza bogatopłytkowego jest wykorzystywana z powodzeniem w wielu dziedzinach medycyny od ponad 30 lat. Cechuje ją nie tylko bardzo dobrze udokumentowana, wysoka skuteczność, ale również pełne bezpieczeństwo. PRP jest bowiem preparatem autologicznym, czyli wykonanym z własnej krwi pacjenta.

Sprawia to, że stosowany materiał jest w pełni biokompatybilny i neutralny immunologiczne, co całkowicie redukuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Co więcej, procedura podania osocza bogatopłytkowego jest małoinwazyjna i zdecydowanie mniej bolesna w porównaniu z zabiegami konwencjonalnymi, a po jej przeprowadzeniu można niemal od razu powrócić do codziennych aktywności.

U kogo można stosować osocze bogatopłytkowe ?

Terapia PRP to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą poddawać się zabiegom inwazyjnym i preferują przyjazne dla organizmu, naturalne preparaty. Jest to również alternatywa dla pacjentów chorujących na ciężką alergię oraz nietolerujących kwasu hialuronowego. Osocze bogatopłytkowe dzięki swoim unikalnym właściwościom znalazło szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej.

Jest wykorzystywane w profilaktyce starzenia się skóry, leczeniu łysienia, blizn trądzikowych, trudno gojących się ran, zmarszczek oraz rozstępów. W efekcie uzyskuje się poprawę gęstości oraz elastyczności skóry, a także ujednolicenie jej kolorytu.

Staje się ona lepiej ukrwiona i nawilżona, co przyśpiesza procesy regeneracyjne, bardziej gładka, napięta oraz pełna blasku. Opisywany preparat stosowany jest również w stomatologii, ortopedii i traumatologii, medycynie sportowej oraz rekonstrukcyjnej, a wśród wskazań do jego użycia znajdują się m.in.:

Osocze bogatopłytkowe

Jeśli we współczesnym świecie chce się zaistnieć to nie wystarczy już garnitur od Armaniego, buty od Prady, czy torebka od Gucciego. Opakowanie nadal ma znaczenie ale poza nim zarówno od kobiet, jak i mężczyzn wymaga się także atrakcyjnego wyglądu. Zdrowe odżywianie, siłownia, biegi, spacery i odpowiednia ilość snu nie zawsze jednak są wstanie zapewnić zdrowy i młody wygląd.

Życie toczy się w zawrotnym tempie dlatego coraz więcej osób poszukuje innych rozwiązań na poprawę własnej sylwetki czy zwiększenie swej atrakcyjności. Najchętniej przyjmowane są takie, które pomagają rozwiązać problem szybko, skutecznie i komfortowo.

Można to osiągnąć wykorzystując najbardziej zaawansowane technologicznie trendy w medycynie estetycznej, czyli terapie z wykorzystaniem komórek regeneracyjnych i macierzystych. Należą do nich zabiegi bazujące m.in. na osoczu bogatopłytkowym oraz własnej tkance tłuszczową.

Jeszcze do niedawna zabiegi z udziałem osocza bogatopłytkowego zarezerwowane były dla światowej czołówki sportowców, bowiem przy jego pomocy leczy się także urazy i schorzenia układu ruchu. Obecnie nowoczesne metody leczenia urazów osoczem bogatopłytkowym są już szeroko dostępne.

Jego niezwykłe właściwości docenili też lekarze medycyny estetycznej oraz ich pacjenci. Zabiegi  z udziałem osocza bogatopłytkowego i tkanki tłuszczowej są nie tylko innowacyjne ale dają też spektakularne efekty. Wpisują się w coraz popularniejszą medycynę regeneracyjną, którą zaczyna się uznawać za medycynę przyszłości.

Co to są i skąd się biorą komórki regeneracyjne ?

W każdym organizmie ludzkim znajdują się tysiące komórek odpowiedzialnych za różne czynności. Jednak tylko niewielki ich procent posiada zdolności odtwarzania i regeneracji zużytych tkanek, do których zostaną podane.

Regeneracja jest możliwa dzięki specyficznym własnościom tych komórek. Otóż posiadają one zdolność komunikowania się z innymi komórkami tkanek i w ten sposób rozpoznają zachodzące w nich nieprawidłowości.

Możliwości modulacyjne pozwalające komórkom uruchomić  procesy naprawcze, w rezultacie prowadzą do odmłodzenia tkanek i przywrócenia im prawidłowych funkcji. Dzięki osiągnięciom współczesnej medycyny możliwe jest już wykorzystanie, drzemiącego jeszcze do niedawna w organizmach, potencjału regeneracyjnego do odbudowy tkanek. Jedną z możliwości, cechującą się wysoką efektywnością, jest stosowanie osocza bogatopłytkowego.

Co to jest osocze bogatopłytkowe ?

Osocze bogatopłytkowe, w skrócie PRP ( Platelet Rich Plasma) to koncentrat płytek krwi w minimalnej ilości osocza. PRP pozyskuje się w trakcie odwirowania krwi pobranej pacjentowi z żyły, tuż przed zabiegiem. W medycynie estetycznej osocze bogatopłytkowe znane jest od 2004 roku.

W jakim cele się je wykorzystuje?

Proces starzenia skóry spowodowany jest utratą zdolności komórek do samoistnej odnowy. Jeśli dostarczy się skórze osocza bogatopłytkowego to zawarte w płytkach krwi czynniki wzrostu spowodują pobudzenie komórek macierzystych, wspomogą tworzenie nowych naczyń krwionośnych i przyczynią się do wzrostu produkcji kolagenu.

Kolagen w ludzkim organizmie stanowi niemal 1/3 całkowitej masy białka. Odpowiada za jędrność, sprężystość i nawilżenie skóry. Ma istotny wpływ na regenerację i odbudowę komórek skóry oraz na regenerację naskórka. Wgłębiając się w etymologię słowa kolagen odkryjemy, że powstało ono z połączenia dwóch słów – colla i genno.

Colla oznacza klej, a genno rodzić. Czyli kolagen to czynnik odpowiadający za spajanie poszczególnych komórek z których następnie powstają tkanki i narządy.

Kolagen w organizmie człowieka ulega stałej wymianie. Najszybciej następuje to w wątrobie, najwolniej w kościach. Z chwilą, gdy na którymś etapie życia ta produkcja stanie się wolniejsza i automatycznie będzie go coraz mniej to powolnej degradacji zaczną ulegać też tkanki.

W przypadku skóry objawem zmniejszonej ilości kolagenu jest m.in. utrata sprężystości, elastyczności i tworzenie się zmarszczek. Jeśli osocze bogatopłytkowe dostarczone zostanie do wnętrza zmarszczek to następstwem tego zabiegu będzie pobudzenie komórek macierzystych i produkcja kolagenu. W wyniku tego procesu automatycznie zmieni się wygląd skóry.

Stanie się bardziej jędrna i elastyczna oraz lepiej nawilżona, a zmarszczki się wygładzą. Zyska młodzieńczy wygląd. Dlatego też aktywujące wzrost kolagenu – osocze bogatopłytkowe, zyskuje coraz większą popularność w medycynie estetycznej.

Co można osiągnąć ?

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się do poprawy jakości skóry twarzy, szyi, dekoltu i rąk, a także włosów. Ponadto wykorzystuje się je w leczeniu różnego typu blizn. Najważniejszą rolę w tym procesie odgrywają uwolnione w płytkach krwi czynniki wzrostu. Nauka zna około 1500 aktywnych protein zawartych w płytkach krwi.

Najważniejsze z nich to :

Stosując terapię z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego można:

Osocze bogatopłytkowe poza posiadającymi zdolności regeneracyjne płytkami krwi, zawiera także sole mineralne, kwasy tłuszczowe, hormony oraz witaminy A, D, E, i K. PRP dzięki swoim właściwościom  nie tylko sprzyja rewitalizacji skóry nawet w tak trudnych miejscach, jak okolice oczu lub szyi ale też poprzez pobudzenie mechanizmów ochronnych czyni ją bardziej odporną na działanie promieni UV.

Przebieg zabiegu

Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting) będące dziś bazą wielu zabiegów pozyskuje się z krwi żylnej pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. W pierwszej fazie lekarz pobiera metodą próżniową od 8-16 ml krwi, która następnie trafia do specjalistycznej wirówki. Na skutek wirowania następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki krwi.

Osocze bogatopłytkowe jest zagęszczane, a tuż przed zabiegiem wzbogacane o odczynnik aktywujący płytki krwi do produkcji czynników wzrostu, pobudzających skórę do regeneracji. Gotowy preparat pobierany jest do strzykawki, a następnie wprowadzany do tkanek. Możliwe są dwa sposoby dostarczenia PRP do tkanek. Pierwszy to wstrzykiwanie miejscowe, poprzez płytkie nakłucia skóry w niewielkich odstępach.

Drugi to wstrzykiwanie wzdłuż zmarszczek, fałd oraz bruzd czyli liniowe. W przypadku leczenia łysienia osocze dostarczane jest na całą owłosioną powierzchnię głowy. Odstępy między nakłuciami wynoszą 2-3 cm.

Zabieg z użyciem osocza odbywa się w gabinecie lekarskim i w zależności od leczonego obszaru, na którym się go wykonuje trwa od 20 – 60 minut. Zabieg nie jest bolesny, choć w jego trakcie niektórzy pacjenci mogą odczuwać pewien dyskomfort wynikający najpierw z samego faktu pobierania krwi, a następnie już w trakcie podawania preparatu czuć będą ukłucia cienkich igieł. Choć zabieg nie wymaga znieczulenia, to można zastosować znieczulenie miejscowe i nałożyć na skórę krem znieczulający.

Profilaktyka po zabiegach

Bezpośrednio po zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego należy unikać wszelkich ekspozycji słonecznych, a także przynajmniej przez dobę basenu, sauny i siłowni. Nie zaleca się także używania jakichkolwiek preparatów zawierających wysokie stężenie składników oraz kwasów.

Pierwsze efekty i czas ich utrzymywania się

Choć proces odbudowy tkanek rozpoczyna się już po 48 godzinach od zakończenia zabiegu, to pierwsze efekty zauważalne są dopiero po około 14 dniach. W zależności od indywidualnych predyspozycji, stylu życia, a także stosowanych bezpośrednio po zabiegu procesów pielęgnacyjnych własnej skóry, czas utrzymywania się efektów waha się od 6-12 miesięcy.

Niezwykle istotnym, w przypadku zabiegów z użyciem osocza bogatopłytkowego, jest to iż rysy twarzy zachowują naturalny wygląd a mięśnie naturalną mimikę i sprawność. Twarz powoli i systematycznie odzyskuje młodzieńczą świeżość i blask. Ponieważ proces przebiega na przestrzeni czasu, trudno otoczeniu znaleźć przyczyny tych zmian w zabiegach.

W przypadku włosów – widoczne zagęszczenie a także poprawę ich kondycji można zauważyć już po dwóch zabiegach.

Dla kogo ten zabieg?

Choć terapia osoczem bogatopłytkowym skierowana jest do wszystkich, to jest ona fantastycznym rozwiązaniem dla tych, którzy z różnych względów nie akceptują zabiegów inwazyjnych, a ponadto są zwolennikami preparatów naturalnych.

Terapia PRP to też alternatywa dla osób wykazujących nietolerancję na kwas hialuronowy oraz tych, którzy na co dzień zmagają się z poważnymi alergiami. Zabiegi te to także szansa na młody wygląd dla mężczyzn. Większość z nich nie toleruje bowiem innych wypełniaczy z uwagi na częste przerysowanie rysów.

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego przeznaczone są dla osób w każdym wieku. Jeśli chce się jednak na długo zachować młody i atrakcyjny wygląd to lepiej nie czekać na odmładzanie do momentu, kiedy skóra wyraźnie się zestarzeje, straci swą elastyczność, skóra twarzy zacznie „opadać” i pojawią się zmarszczki. Coraz młodsze pokolenia mężczyzn dotyka też problem wypadających włosów.

Jak wykazały ostatnie badania, co trzeci mężczyzna w wieku od 25 do 40 lat, jest już posiadaczem mniejszych lub większych zakoli. Z wiekiem obszarów, na których ubywa włosów jest znacznie więcej. Dlatego im szybciej rozpocznie się kuracje, tym większe szanse na jej powodzenie.

Jak często powtarzać zabieg?

Osoby młode z uwagi na sprawne jeszcze mechanizmy naprawcze, a tym samym szybką możliwość regeneracji wymagają znacznie mniejszej ilości zabiegów aniżeli osoby starsze, u których wystąpiły już określone zmiany, a procesy naprawcze postępują wolniej. U osób poniżej 35 roku życia zabieg ten wystarczy wykonać raz na 12-24 miesięcy. Jest to działanie profilaktyczne, mające na celu rewitalizację skóry.

U osób w przedziale wiekowym między 35-45 rokiem życia, zabieg powinien być powtórzony po około 9-12 miesiącach. Osoby jeszcze bardziej dojrzałe powinny poddać się kolejnym zabiegom z użyciem PRP mniej więcej po 3, 9 i 18 miesiącach od pierwszego zabiegu. Oczywiście granice mogą być tu nieco płynne, bowiem każdy organizm jest inny.

Decyzję w takich przypadkach zawsze indywidualnie podejmuje lekarz medycyny estetycznej. Z drugiej też strony nie powinno się wykonywać więcej zabiegów aniżeli 2 – 4 w odstępach 2 tygodniowych, a następne dopiero po uzgodnieniu z lekarzem w ilości 1-2 w roku.

W przypadku męskiego łysienia, wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego w skórę głowy osób łysiejących może ten proces zahamować, a bywa że i odwrócić. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji i czasu przystąpienia do zabiegu.

W jego następstwie cebulki włosów potrafią się odrodzić i zamiast prześwitów skóry pojawia się gęsta, o zdrowym wyglądzie, czupryna. Pierwsze efekty pojawiają się już po 2 zabiegach. Wszystko zależy jednak od indywidualnych cech pacjenta i czasu rozpoczęcia kuracji.

Przeciwwskazania

W przypadku zabiegów wykorzystujących PRP pacjenta, czyli jego własne komórki, przeciwwskazań jest nie wiele. Te, które są można podzielić na dwie grupy: bezwzględne oraz tymczasowe.

Do pierwszej zaliczyć trzeba osoby, u których zdiagnozowano choroby nowotworowe oraz osoby cierpiące na choroby krwi i leczone preparatami zmniejszającymi krzepliwość krwi. Do przeciwwskazań tymczasowych zalicza się ciążę, okres karmienia piersią, miesiączkowanie, infekcje, stany zapalne oraz miejscowe choroby skóry.

Osocze bogatopłytkowe efekty

Niewątpliwą korzyścią kuracji z użyciem osocza bogatopłytkowego jest naturalny wygląd twarzy. Twarz staje się młodsza, ale w tak naturalny sposób, że trudno jednoznacznie określić  przyczyny młodego wyglądu. Jest to ważne dla tych pacjentów, a prym wiodą tu mężczyźni, którzy nie chcą przyznać się przed otoczeniem, że poddawali się zabiegom.

Tego typu kuracja pozwala też przy okazji jednej wizyty w gabinecie odmłodzić twarz, szyje i ręce, a dodatkowo jeszcze poprawić fryzurę. Poza zdrowotnymi i wizualnymi korzyściami, niewątpliwym atutem jest też fakt, iż dzięki komórkom regeneracyjnym a także zawartym w tłuszczu komórkom macierzystym można odbudować tkankę podskórną, która stanowi rodzaj rusztowania dla skóry, w oparciu o który można uatrakcyjnić własny wygląd.

Znakomite efekty przynosi także terapia łącząca PRP z laserem frakcyjnym CO2. Najpierw wykonywany jest zabieg z użyciem lasera, a następnie w „podziurawioną” przez laser skórę wklepywane jest osocze bogatopłytkowe. Dzięki temu czas potrzebny na regenerację skraca się o połowę.

Trendy przyszłości

Do najbardziej zaawansowanych trendów w medycynie estetycznej należą terapie wykorzystujące zarówno komórki regeneracyjne, jak i macierzyste. Ma to miejsce w połączeniu osocza bogatopłytkowego z przeszczepem tłuszczu. Zawarte w tkankach tłuszczowych komórki macierzyste mają podobnie jak PRP zdolność regeneracji skóry. Można je wykorzystywać do odmładzania całego ciała.

Komórki macierzyste zalicza się do tzw. komórek inteligentnych. Potrafią one rozpoznać tkankę, do której zostały podane, zdiagnozować jej uszkodzenie, a następnie zastosować system naprawczy. Posiadają też nieograniczoną zdolność podziału, dzięki czemu pula podanych komórek potrafi przez długi czas się odnawiać, a to skutkuje przedłużeniem ich działania regeneracyjnego.

Choć efekt końcowy utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji dłużej aniżeli przy pozostałych wypełniaczach, bo może nawet sięgać kilku lat to warto wiedzieć, że tłuszcz powoli acz systematycznie się wchłania. Przeżywalność tłuszczu dochodzącą niekiedy nawet do 100%  może zapewnić połączenie zabiegu przeszczepu tłuszczu z wprowadzeniem osocza bogatopłytkowego.

Osocze bogatopłytkowe na włosy to zabieg z wyboru.

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek krwi w niewielkiej objętości, pozyskiwany w procesie wirowania krwi. Krew pochodzi od samego pacjenta i pobiera się ją bezpośrednio przed zabiegiem w gabinecie lekarskim.

W osoczu bogatopłytkowym zawarte są czynniki wzrostu o szeroko zakrojonym działaniu terapeutycznym:

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest przede wszystkim w pełni bezpieczny. Ponieważ krew pobierana jest od pacjenta, nie ma przy nich ryzyka powikłań, nietolerancji, reakcji alergicznych czy immunologicznych.

Osocze bogatopłytkowe na włosy

Zastosowań osocza bogatopłytkowego jest wiele, wśród nich największą popularnością cieszą się zabiegi regenerujące skórę, regulujące oznaki starzenia oraz blizny, wspomagające gojenie się skóry, ujednolicające jej koloryt.

Metoda ta jest jednak także doskonałą terapią łysienia typu męskiego, czyli tzw. łysienia androgennego – uwarunkowanej genetycznie, najczęstszej przyczyny wypadania włosów. Ten typ łysienia polega na stopniowej, przewlekłej utracie włosów i zmniejszeniu ich grubości w okolicach czoła, ciemienia i skroni.

Wampirzy lifting – działanie

Z pomocą pacjentom borykającym się z problemem przerzedzonych włosów przychodzi prosty i w pełni bezpieczny zabieg mezoterapii skóry głowy. Obszary objęte łysieniem są ostrzykiwane preparatem uzyskanym z osocza bogatopłytkowego, dzięki czemu uwolnione z płytek krwi czynniki wzrostu aktywują komórki macierzyste mieszków włosowych.

W praktyce przyczynia się to do stymulacji odrastania włosów – wyraźnie gęstszych i mocniejszych. Proces odrastania trwa około 3 miesięcy.

Jedynym dyskomfortem, jaki pacjent może odczuwać po zabiegu, jest zwiększone napięcie skóry głowy w miejscach iniekcji. Wrażenie to mija jednak samoistnie. Na skórze mogą też pojawić się drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, lekkie zaczerwienienia lub obrzęk. Wszystkie te objawy ustępują w ciągu maksymalnie dwóch tygodni.

Zaleca się przeprowadzenie pełnej terapii w postaci trzech zabiegów, w odstępach 2 miesięcy. Metodę tę stosuje się wyłącznie wtedy, gdy nie doszło jeszcze do całkowitego zniszczenia mieszków włosowych.

Wampirzy lifting jest metodą całkowicie bezpieczną – ponieważ stosujemy materiału pozyskany z krwi pacjenta – nie występują uczulenia.

Osocze bogatopłytkowe – pytania i odpowiedzi

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest to substancja, w której znajduje się duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek. Dzięki temu pobudza procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i eliminacja zmarszczek. Jest to zabieg w pełni bezpieczny, ponieważ osocze bogatopłytkowe wykorzystuje własną krew pacjenta. Po jej pobraniu odwirowuje się próbkę pozyskując osocze bogate w aktywne płytki krwi.

Co daje i jak działa osocze bogatopłytkowe?

Oddziaływanie osocza bogatopłytkowego na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy. Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju procesy regeneracyjne na tkanki, dzięki czemu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia tkanek (na przykład skóry).

Drugim mechanizmem jest działanie płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, które dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, przed jego przeprowadzeniem konieczna jest konsultacja lekarska wraz z dokładnym badaniem, celem określenia ewentualnych wskazań, a także tego czy są jakieś przeciwwskazania. Następnie pobieramy niewielką ilość krwi od pacjentki, którą następnie odwirowujemy w specjalnej aparaturze.

Ma to na celu eliminację niepotrzebnych do zabiegu elementów morfotycznych krwi, oraz osiągnięcie wysokiej koncentracji czynników wzrostu oraz płytek krwi. W kolejnym etapie, po znieczuleniu miejscowym na przykład kremem znieczulającym, osocze bogatopłytkowe wprowadzamy do skóry metodą mezoterapii igłowej. W miejscu wprowadzenia rozpoczyna się jego działanie na tkanki i pobudzanie ich procesów regeneracyjnych.

Czy zabieg z wykorzystaniem osocza bogatoplytkowego jest bezpieczny?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Wynika to z tego, iż materiałem do jego pozyskania jest własna krew pacjenta. W związku z powyższym nie ma żadnego ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej, stanu zapalnego, hemolizy czy też innych niepożądanych efektów. Procedura ta jest całkowicie bezpieczna.

Skąd się bierze osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Na samym początku pobieramy niewielką ilość krwi żylnej, tak jak się to odbywa w przypadku wykonywania badań laboratoryjnych. Następnie pobrany materiał poddajemy odwirowaniu tak, by oddzielić od siebie elementy morfotyczne krwi, takie jak krwinki czerwone, krwinki białe, czy też płytki krwi. Wskutek wyżej wymienionych procesów dochodzi do uzyskania substancji charakteryzującej się wysoką koncentracją płytek krwi oraz czynników wzrostu.

Jak długo trwa zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Czas trwania zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest zróżnicowany i zależy od kilku czynników, takich jak stan wyjściowy, efekt, który chcemy osiągnąć, a także okolica, która jest poddawana zabiegowi. Zazwyczaj czas potrzebny na przeprowadzenie procedury mieści się w przedziale między pół godziny a godzina.

Jakie mogą być potencjalne efekty uboczne zabiegu?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest w pełni bezpieczny z uwagi na całkowitą biokompatybilność materiału. Jedynymi działaniami niepożądanymi po przeprowadzonym zabiegu mogą być samoustępujące, niewielkie podbiegnięcia krwawe czy też ślady po ukłuciu. Wynika to ze sposobu wprowadzania osocza bogatopłytkowego w tkanki z wykorzystaniem metody mezoterapii igłowej.

Gdzie ma zastosowanie osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Wykorzystywane jest przede wszystkim w procedurach mających na celu wspomaganie procesów regeneracyjnych skóry. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy wymaga ona odnowy. Jest również idealnym rozwiązaniem dla pacjentów alergicznych, którzy są uczuleni na syntetyczne, egzogenne substancje stosowane w celu wspomożenia procesów regeneracyjnych.

Jest doskonałą metodą poprawy wyglądu twarzy, usuwania zmarszczek, leczenia bruzd nosowo-wargowych czy też poprawy estetyki okolicy oczu. Sprawdza się również w poprawie wyglądu większych i trudniejszych okolic, takich jak szyja, dekolt czy też dłonie. Jest również skuteczny na przykład w leczeniu łysienia czy też usuwaniu blizn, zwłaszcza tych przerostowych, jak również usuwaniu rozstępów czy wszelkiego rodzaju zabiegów liftingujących i ujędrniających.

W jakim wieku zabieg jest najskuteczniejszy?

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, zwany inaczej wampirzym liftingiem, może być przeprowadzony u kobiet w każdym wieku. Należy jednak pamiętać, że największą skuteczność wykazuje on w sytuacji, kiedy skóra jest zniszczała, wysuszona, ścieńczała i wymaga skutecznej regeneracji.

Najskuteczniejsza jest więc u kobiet w dojrzalszym wieku, lub takich, których skóra jest w niezadowalającym stanie na skutek oddziaływania różnorodnych czynników zewnętrznych. Co prawda u młodych kobiet też może być z powodzeniem stosowany, aczkolwiek u nich rezultaty nie są aż tak widoczne.

W tej grupie wiekowej zabieg wampirzego liftingu raczej pełni charakter profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Czy są jakieś przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, terapii wykorzystującej osocze bogatopłytkowe nie zalecamy u niektórych pacjentów. Nie należy go przeprowadzać u kobiet w ciąży oraz tych karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są również różnorodne schorzenia, zwłaszcza przewlekłe oraz te o ciężkim przebiegu. Należą do nich na przykład cukrzyca, ciężkie przewlekłe choroby układu krążenia, czynne stany zapalne czy aktywne choroby nowotworowe.

Ile zabiegów trzeba wykonać by rezultat był widoczny?

To jak szybko widoczny jest efekt zależne jest przede wszystkich od pewnych predyspozycji skóry. Szczególnie widoczny jest u tych pacjentów, których skóra ma duże zdolności regeneracyjne. W takim przypadku pierwsze rezultaty są niejednokrotnie widoczne już po wykonaniu pierwszego zabiegu. Pierwszy cykl zabiegów, dzięki któremu możemy osiągnąć zadowalający efekt, obejmuje przeprowadzenie od dwóch do czterech powtórzeń wykonywanych w dwutygodniowych odstępach.

Aby podtrzymać efekt i zapewnić jego trwałość, zaleca się dodatkowo powtarzanie raz lub dwa razy do roku. Obecnie dostępna jest technika GPS III (Gravitional Platelet Separation System), będąca ulepszoną metodą otrzymywania osocza bogatopłytkowego z próbki krwi pacjenta. Pozwala ona na uzyskanie optymalnego rezultatu już po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu. Potencjalne powtórzenie procedury może się odbyć nie wcześniej niż po upłynięciu jednego roku.

Osocze bogatopłytkowe – Jak długo utrzymuje się efekt?

Oczywiście czas, przez jaki utrzymuje się rezultat zabiegu wykorzystującego osocze bogatopłytkowe jest zróżnicowany i zależy od kilku czynników. Takich jak na przykład pewne indywidualne predyspozycje skóry, środowisko życia i pracy, ekspozycja na oddziaływanie promieni słonecznych czy też chemikaliów. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj również wiek pacjenta. Można jednakże w przybliżeniu określić, że czas przez jaki utrzymuje się rezultat waha się pomiędzy pół roku a rokiem.

Czy zabieg jest bolesny?

Przeprowadzenie zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego charakteryzuje się stosunkowo niewielką bolesnością, która wynika z techniki wprowadzania osocza drogą mezoterapii igłowej. U pacjentów z niskim progiem bólu możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego poprzez różnego rodzaju kremy zawierające środek anestetyczny, takie jak na przykład krem z lignokainą.

Osocze bogatopłytkowe włosy

Zabieg ten jest bardzo skuteczny w sytuacji wypadania włosów czy łysienia androgenowego. Ostrzykujemy całą okolice owłosiona głowy w postaci mezoterapii igłowej. Zabieg ten możemy łączyć z dermapenem lub karboksyterapią.

Osocze bogatopłytkowe co ile powtarzać?

Zalecamy wykonanie serii 3 zabiegów w odstępach 3-4 tygodnie i następnie zabiegi przypominające 2-3 razy w roku.

Koncentrat czynników wzrostu.

Któż z nas nie marzy o tym, by przez długie lata zachować młody, świeży wygląd. Oglądając na ekranie twarze gwiazd show-biznesu często zastanawiamy się jak to możliwe, żeby w wieku pięćdziesięciu lat wyglądać na trzydzieści.

Jednakże czas płynie nieubłaganie i nie oszczędza nikogo. Starzenie się dotyka każdego człowieka. Objawia się zmniejszeniem ilości obecnych w skórze substancji odpowiadających za jej młody wygląd, takich jak kwas hialuronowy, czy też włókna kolagenowe. Ponadto dochodzi do zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej.

W efekcie powyższych przemian dochodzi do ścieńczenia skóry, obniżenia jej napięcia i jędrności, co z kolei skutkuje tworzeniem się różnego rodzaju zmarszczek, a także nawisów skórnych, charakterystycznych dla przebiegu starzenia się.

Czas wystąpienia oraz tempo przebiegu powyższych procesów są zróżnicowane, indywidualne dla każdego człowieka. Wpływają na nie różne czynniki, które zasadniczo można podzielić na dwie grupy – niemodyfikowalne i modyfikowalne.

Zastosowanie  (Concentrated Growth Factor), czyli skoncentrowanych czynników wzrostu, to innowacyjna metoda o szerokim wachlarzu wskazań, wykorzystywana w medycynie estetycznej. Koncentrat czynników wzrostu powstaje z krwi pacjenta, która po odpowiednim przygotowaniu staje się preparatem zawierającą duże stężenie skoncentrowanych czynników wzrostu, a także komórki macierzyste.

Zabieg z użyciem koncentratu czynników wzrostu uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów oferowanych przez medycynę estetyczną. Wynika to z wykorzystania własnej krwi pacjenta. Po pobraniu próbki, jest ona odwirowywana i przetwarzania w specjalnych aparatach, które umożliwiają na uzyskanie odpowiedniej koncentracji czynników wzrostu i komórek macierzystych w preparacie.

Kolejnym etapem jest jej linijna aplikacja wzdłuż zmarszczek Istnieją dwie możliwe metody aplikacji koncentratu czynników wzrostu. Pierwsza z nich obejmuje wykorzystanie techniki mezoterapii igłowej. Druga opiera się na zastosowaniu specjalnego żelu, z którego preparat uwalnia się stopniowo. Zawarte w osoczu – koncentracie czynników wzrostu elementy powodują stymulację procesów regeneracyjnych skóry poprzez pobudzanie podziałów komórkowych, czego efektem jest ich namnażanie się.

Ponadto osocze bogatopłytkowe wpływa na znaczne nasilenie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych w skórze. Innym związkiem, który pod wpływem osocza bogatopłytkowego jest produkowany w zwiększonej ilości jest kwas hialuronowy, odpowiadający za wiązanie cząstek wody i nawilżenie skóry od środka. Powyższe mechanizmy prowadzą do wygładzenia zmarszczek, poprawienia jej odżywienia i ukrwienia, a w rezultacie do przywrócenia jej młodego i świeżego wyglądu.

W medycynie estetycznej stosuje się osocze bogatopłytkowe i fibrynę bogatopłytkową, ze względu na to, że po otrzymaniu są w postaci płynnej i mogą być podane igłą lub kaniulą.

Czym charakteryzują się komórki macierzyste?

Komórki macierzyste, zwane inaczej komórkami pnia, posiadają zdolność do różnicowania się we wszystkie rodzaje komórek. Ponadto ich zdolność do regeneracji i proliferacji jest nieograniczona. Wyróżnia się w różne typy komórek macierzystych, a także różne kryteria podziału.

Dzieląc ze względu na zdolność do różnicowania się, wyodrębniono komórki totipotencjalne (zdolne do różnicowania się we wszystkie komórki), pluripotencjalne (zdolne do różnicowania się we wszystkie dorosłe komórki, czyli z wyłączeniem komórek łożyska), multipotencjalne (zdolne do różnicowania się w kilka typów komórek, najczęściej podobnych do siebie budową i funkcjonowaniem), oraz unipotencjalne (zdolne do różnicowania się tylko w jeden typ komórek).

Inny podział uwzględnia pochodzenie komórek macierzystych. W tej kwalifikacji wyróżnia się zarodkowe komórki macierzyste, pochodzące jak sama nazwa wskazuje z zarodka. Mogą być one totipotencjalne lub pluripotencjalne, w zależności od tego, z której części zarodka pochodzą.

Drugi typ komórek macierzystych uwzględniony w tej kwalifikacji to dorosłe komórki macierzyste. Znajdują się one w tkankach dorosłego organizmu i mogą być multipotencjalne (na przykład komórki krwiotwórcze) lub unipotencjalne (na przykład komórki satelitarne mięśni).

Dzięki swojej zdolności do licznych podziałów i różnicowania się w dowolnym kierunku, znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, w tym w medycynie estetycznej. Ich działanie w obrębie skóry prowadzi do stymulowania proliferacji komórek skóry, a co za tym idzie produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, a także kwasu hialuronowego. W efekcie tego dochodzi do poprawy nawilżenia, a także zwiększenie napięcia i jędrności skóry, czego rezultatem jest poprawa i odmłodzenie wyglądu.

U kogo wskazane?

Wskazania do wykonania zabiegu z wykorzystaniem koncentratu czynników wzrostu obejmuje dwie grupy. Pierwszą z nich stanowią wskazania obejmujące leczenie defektów związanych z przyczynami medycznymi dowolnego rodzaju. W związku z powyższym preparat ten może być z powodzeniem stosowany do usuwania blizn, wspomagania gojenia się ran, a nawet w leczeniu oparzeń.

Drugą grupę stanowią wskazania czysto estetyczne, obejmujące przeciwdziałaniu procesom starzenia, w co wpisuje się między innymi usuwanie zmarszczek, przebarwień czy nawisów skórnych nie tylko w obrębie twarzy, ale między innymi i narządów płciowych, a także innych okolic ciała. Ponadto może być wykorzystywane w przeciwdziałaniu procesowi łysienia.

U kogo przeciwwskazane?

Jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, również ten z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego jest obarczony przeciwwskazaniami. Nie należy go wykonywać u kobiet w ciąży, oraz w okresie karmienia piersią. Ponadto jest przeciwwskazany u osób z poważnymi, przewlekłymi chorobami w zakresie układu sercowo-naczyniowego (na przykład chorobą niedokrwienną serca czy niewyregulowanym nadciśnieniem tętniczym), cukrzycą, chorobami autoimmunologicznymi, aktywnymi chorobami nowotworowymi, a także z aktywnymi stanami zapalnymi, zwłaszcza tymi w obrębie skóry i tkanki podskórnej.

Uzyskane osocze bogatopłytkowe z krwi pacjenta jest bardzo bezpieczne.

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Analiza skóry i obrazowanie 3D Quantificare
Analiza skóry 3D Quantificare
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
attiva
Fala radiowa monopolarna
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Nieinwazyjne leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi i ust
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Nieinwazyjne leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
USG Poznań – badania usg
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy -zabiegi redukujące cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Mezoterapia próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy-poprzeczne-czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
dermatolog, dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
Exosomy, egzosomy, Exosomes, ASCE
Exosomy ASCE – Egzosomy
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Hydropeeling
Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja odstających uszu
Korekcja odstających uszu
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów
Leczenie wypadania włosów
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
LipLase – laserowe powiększanie ust
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
makijaż permanentny
Makijaż permanentny brwi i ust
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici aptos liftingujące
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blepharoplastyka
Plastyka powiek laserowa
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
botox, botox Poznań, botoks, toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa
Radiofrekwencja mikroigłowa RF
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy -zabiegi redukujące cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Mezoterapia próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza