Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Usuwanie blizn


Usuwanie blizn i bliznowców jest obecnie bardzo skuteczne. Blizny znajdujące się na ciele człowieka stanowią nie tylko defekt czysto estetyczny, ale są również ogromnym problemem dla osób, które je posiadają.

Blizny pourazowe, pooperacyjne czy potrądzikowe stanowią ogromny dyskomfort psychiczny dla posiadających je pacjentów. Bardzo skutecznym zabiegiem jest laserowe usuwanie blizn –  laser frakcyjny co2.

usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Data aktualizacji: 2022-11-27 20:15:40

Usuwanie blizn jest zabiegiem bardzo często wykonywanym w naszym gabinecie.

Szczególnie wtedy, gdy występują na twarzy lub na często odsłanianych częściach ciała jak nogi i ręce. Osoby borykające się z problemem blizn starają się ukryć je pod ubraniem lub mocnym makijażem. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, szczególnie wtedy, gdy blizny mają postać wypukłą.

Pacjenci posiadający blizny twarde i zgrubiałe zmagają się nie tylko z dyskomfortem psychicznym, ale również bólem i uczuciem przykurczu. Na szczęście medycyna estetyczna posiada odpowiednie narzędzia, które potrafią zwalczyć ten problem, a cena usuwania blizn nie zawsze jest wysoka, o czym przekonali się Pacjenci leczeni w naszej klinice w miejscowości Poznań.

Pewną odmianą blizn są blizny po trądziku

Jak pozbyć się blizn?

Usuwanie blizn metody:

Bardzo skuteczną metodą usuwanie blizn jest zabieg Attiva

W celu poznania opisu metody kliknij w ikonkę:

attiva

Attiva

Polecamy także zabieg poprawiający wygląd blizn, bez rekonwalescenci i bez bólu – laser Genesis

genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań

Laser Genesis

Laserowe usuwanie blizn jest bardzo często przeprowadzanym zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej, także w Poznaniu.

Zabieg jest nieinwazyjny, krótki i praktycznie bezbolesny. Pacjenci są bardzo zadowoleni z otrzymanych efektów, ponieważ lekarz wstrzykuje preparat w dokładnie tym miejscu, które tego wymaga.

Mezoterapia w usuwaniu blizn jest metodą bardzo dokładną i efektywną. Cały proces usuwania blizny złożony jest z kilku zabiegów. Po każdym z nich widać częściową zmianę w obrębie blizny, aż do całkowitego jej usunięcia.

Usuwanie blizn laserowe – co jest najbardziej skuteczne?

Najbardziej skutecznym zabiegiem jest laser frakcyjny. Zabiegi laserowe działają na tkankę poprzez stworzenie mikrouszkodzeń, które zaczynają się samodzielnie odbudowywać. W ten sposób powstaje zdrowa tkanka o gładkiej strukturze.

Po zabiegu frakcyjnym blizna przekształca się i staje się łudząco podobna do otaczającej jej skóry (pod względem zarówno koloru, jak i faktury).

 

Laserowe usuwanie blizn po oparzeniu to także zabieg dla mezoterapii igłowej. Lekarz wstrzykuje odpowiedni preparat w miejscu wystąpienia blizny. Zawarte w preparacie substancje odżywcze mobilizują tkankę do odbudowy.

Inne metody

Blizny można również usunąć wykonując zabieg dermabrazji, czyli mechaniczne ścieranie naskórka i górnych warstw skóry właściwej. W obecnych czasach odchodzi się od tej metody, ponieważ wynaleziono o wiele bardziej bezpieczne i komfortowe metody, czyli laser frakcyjny i mezoterapię.

Dermabrazja polega na ścieraniu skóry aż do krwi przy użyciu specjalnej tarczy diamentowej. Jest to zabieg bardzo skuteczny i szybki (docelowy efekt otrzymuje się już po 1 zabiegu), ale posiada również wiele wad.

Przede wszystkim rekonwalescencja po zabiegu jest długa (trwa kilka tygodni) i wymaga wielu poświęceń od pacjenta (przyjmowanie antybiotyków, dbanie o aseptykę miejsca poddanego zabiegowi).

Pomimo tego, że takie zabiegi należy przeprowadzić kilkukrotnie, to są to metody w pełni bezpiecznie i niewymagające kilkutygodniowej rekonwalescencji.

Wybór konkretnej metody często zależy od jej oceny stanu skóry pacjenta, dlatego zachęcamy do zapoznania się z całością oferowanych przez nas usług – często zgłaszają się pacjenci w celu usuwania blizn pooperacyjnych, wtedy konieczne jest stosowanie dwóch lub więcej metod jednocześnie.

Usuwanie blizn laserowe

Któż z nas nie chciałby mieć pięknej, nieskazitelnej skóry i móc poszczycić się trakcyjnym wyglądem. Jednakże u wielu ludzi na skutek zaistniałych okoliczności pojawiają się różnego rodzaju defekty skórne. Przykładem takich niedoskonałości są blizny, które są stosunkowo częstym problemem.

Czasem są niewielkie i niejednokrotnie ustępują samoistnie, jednakże nierzadko ich rozmiary są znaczne, co może powodować istotne oszpecenie twarzy bądź innych części ciała. Stanowią szczególną niedogodność, jeżeli są umiejscowione  w odsłoniętych jego partiach, np. na twarzy, szyi, przedramionach czy podudziach. Czasami są to blizny po cesarce na brzuchu.

Czym są i jak powstają blizny?

Blizna jest zmianą naprawczą. Przyczyną jej powstawania jest uszkodzenie zdrowej tkanki. Powoduje to pobudzenie aktywności fibroblastów, czyli aktywnych komórek tkanki łącznej. Efektem tego jest uzupełnianie ubytków tkanką łączną.

Istnieje kilka rodzajów blizn. Pierwszym z nich są blizny keloidowe. Powstają one podczas procesu agresywnego, zbyt szybkiego gojenia się. Charakteryzują się tym, że swoim zasięgiem wykraczają poza pierwotny obszar urazu. Występują częściej u osób z ciemniejszą karnacją. Odrębną grupę stanowią blizny przerostowe. Mają one różowe bądź też czerwone zabarwienie. Od keloidów odróżnia je rozległość, gdyż nie wykraczają one poza zasięg urazu.

Trzecim typem są blizny przykurczowe, charakterystyczne dla stanów pooparzeniowych. Są one o tyle problematyczne, że często mają dużą rozległość zarówno powierzchniową jak i na głębokość. W ciężkich przypadkach mogą nawet obejmować mięśnie i nerwy. Często również powodują ograniczenie ruchomości.

Specyficznym rodzajem blizn jest typ zanikowy, powstający jako zmiany zejściowe po trądziku. Charakteryzują się one zagłębieniami, w których tkanka jest ścieńczała. Ich nasilenie jest różne w zależności od rozległości
i zaawansowania zmian trądzikowych.

Podstawową przyczyną powstawania blizn są urazy na różnym tle. Zarówno te o podłożu mechanicznym (na przykład rany cięte), ale także termicznym (oparzenia termiczne) czy też chemicznym (oparzenia chemiczne). Ponadto mogą występować również wewnątrz organizmu (na przykład blizny łącznotkankowe w mięśniu sercowym po przebytym zawale, czy wewnętrzne blizny pooperacyjne np. po usunięciu fragmentu narządu).

Blizny zewnętrzne, szczególnie te o rozległym zasięgu, niejednokrotnie stanowią poważny defekt estetyczny. Powoduje to często znaczne poczucie dyskomfortu i osłabienie poczucia własnej atrakcyjności. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna wychodzi na przeciw osobom borykającym się z tym problemem i oferuje zabiegi, dzięki którym istnieje możliwość eliminacji tych niedoskonałości.

Mezoterapia igłowa

Jest to małoinwazyjny i bardzo bezpieczny zabieg pozwalający na wyeliminowanie blizn. Polega na wprowadzeniu w tkankę podskórną odpowiednich substancji leczniczych przy pomocy igły. Dostarczone związki pobudzają mikrokrążenie w skórze, co z kolei prowadzi do poprawy odżywienia tkanki. Ponadto przyspieszają przemiany metaboliczne  w obrębie tkanki tłuszczowej.

Rezultatem tego jest stymulacja syntezy włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki czemu bliznowata tkanka zastępowana jest prawidłową skórą. Blizny zanikowe ulegają wypełnieniu, a przerostowe spłaszczeniu. Jest to metoda wykazująca się dużą skutecznością w eliminowaniu tych niedoskonałości skórnych, jednak do utrzymania permanentnego efektu musi być okresowo powtarzana.

Usuwanie blizn a Dermapen

Jest to innowacyjne urządzenie szeroko wykorzystywane we współczesnej medycynie estetycznej. Znajduje również zastosowanie w eliminowaniu blizn. Wykorzystuje technologię tak zwanego frakcjonowania mikroigłowego. Podstawowym elementem funkcjonalnym aparatu jest głowica uzbrojona w kilkadziesiąt igieł o niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny wprowadzane są one w skórę.

Dzięki temu powodują jej mikrouszkodzenia. To z kolei stymuluje przebieg procesów regeneracyjnych. W efekcie tego dochodzi do wypełniania bliznowatych ubytków zdrową tkanką. Również tkanka łączna budująca blizny przerostowe zostaje zastępowana prawidłową skórą.

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest metodą wykorzystującą oddziaływanie dwutlenku węgla na tkanki. Gaz jest wprowadzany pod skórę metodą mezoterapii igłowej. Powoduje on poprawę odżywienia tkanki poprzez pobudzanie mikrokrążenia w obrębie okolicy poddawanej procedurze. Dzięki temu zwiększa się produkcja włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne. W rezultacie dochodzi do eliminacji blizn.

Krew przeciwko bliznom?

Bardzo skuteczną metodą usuwania blizn jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Jest to zabieg bardzo bezpieczny, ponieważ wykorzystuje własną krew pacjenta. Po pobraniu, próbka jest odwirowywana, a powstała substancja jest bogata w aktywne płytki krwi oraz wiele czynników wzrostu pobudzających podziały komórkowe i regenerację tkanek. Procedura ta jest szeroko stosowana we współczesnej medycynie estetycznej i charakteryzuje się wysoką efektywnością w usuwaniu blizn każdego rodzaju. Także blizn po cięciu cesarskim – tzw. blizn po cesarce.

Laserowe usuwanie blizn

Mianem lasera określana jest skupiona wiązka fal elektromagnetycznych o częstotliwości światła widzialnego, promieniowania ultrafioletowego lub podczerwonego. Skierowana precyzyjnie w dane miejsce na skórze wytwarza bodziec termiczny, który powoduje punktowe przegrzanie poddawanego ekspozycji obszaru skóry i mikrouszkodzenia w jego obrębie.

W tym mechanizmie laser pobudza procesy regeneracyjne skóry co umożliwia zmniejszenie, a nawet całkowitą eliminację blizn. Laserowe usuwanie blizn jest szczególnie skuteczna w usuwaniu blizn potrądzikowych lub blizn po cesarce.

Radiofrekwencja w walce z bliznami

Metoda radiofrekwencji mikroigłowej wykorzystuje synergistyczne działanie uszkodzenia skóry na drodze mechanicznej oraz termicznej. Urządzenie do wykonywania tego zabiegu wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w kilkadziesiąt ultracienkich igieł pokrytych powłoką ze złota i silikonu, które w sposób pulsacyjny z dużą częstotliwością nakłuwają skórę na głębokość 0,5-3,5 mm.

Ponadto emitują w skórze falę radiową, która powoduje przestrzenne przegrzanie skóry. Znacznie zwiększa to intensywność procesów regeneracyjnych skóry, co powoduje eliminację bliznowato zmienionej tkanki.

Surgitron – usuwanie bliznowców

Surgitron / Pelleve to urządzenie pozwalające na wykonanie cięcia lub skoagulowanie urządzeniem emitującym pole elektromagnetyczne o bardzo wysokiej częstotliwości – 4MegaHertza.

Dzięki temu uzyskujemy bardzo czyste cięcie (nie ma strefy martwiczej) – w efekcie następuje bardzo szybkie gojenie, blizna w tym miejscu jest rawie niewidoczna.

Tym urządzeniem możemy bezpiecznie usuwać stare blizny i bliznowce.

Laserowe usuwanie blizn – Efekty

usuwanie blizn

Usuwanie blizn Poznań

Usuwanie blizn

Mała blizna

200 zł

Większa blizna, liczne blizny

indywidualnie

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530