Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Zmarszczki przy ustach


Zmarszczki przy ustach – zmarszczki palacza

Zmarszczki przy ustach

Zmarszczki to problem, który zaczyna się pojawiać u pacjentów już od 25 roku życia. Zmarszczki przy ustach, na szyi czy czole to problem estetyczny, który obniża samoocenę i może być przyczyną kompleksów. Przedstawiamy 3 skuteczne zabiegi medycyny estetycznej, które pozwolą Ci się skutecznie pozbyć zmarszczek przy ustach.

Czym są zmarszczki?

Zmarszczki to nic innego jak wgłębienia w skórze, które pojawiają się u pacjentów już od 25 roku życia. Najczęstsze rodzaje zmarszczek to zmarszczki przy ustach czy zmarszczki wokół ust, które nazywane są zmarszczkami palacza, zmarszczki wokół oczu (kurze łapki), zmarszczki wokół oczu czy zmarszczki na czole.

Przyczynami powstawania zmarszczek są: spadek poziomu kolagenu odpowiedzialnego za sprężystość skóry czy też niedobór elastyny czy kwasu hialuronowego w organizmie. Oczywiście wpływ na powstawanie zmarszczek mają też procesy starzenia, które niosą ze sobą zmniejszenie aktywności gruczołów łojowych i potowych w skórze czy utratę odpowiedniego poziomu lipidów.

Przekłada się to na suchość skóry i powstawanie bruzd czy zmarszczek. Czynnikami sprzyjającymi powstawaniu zmarszczek przy ustach są promieniowanie UV, nieodpowiedni tryb życia, palenie papierosów czy zanieczyszczenia. Na szczęście zmarszczki przy ustach (zmarszczki palacza) czy w innych partiach ciała można łatwo usunąć za sprawą zabiegów w naszym gabinecie medycyny estetycznej.

Zmarszczki przy ustach – Laser Nd-Yag

Zabiegiem pierwszego wyboru w redukcji zmarszczek wokół ust (zmarszczek palacza) lub zmarszczek mimicznych jest laser Nd-Yag, który wykorzystuje oddziaływanie laserowe oraz światło pulsacyjne. Laser Nd-YAG wyposażony jest w głowicę neodymowo-yagową, która wytwarza monochromatyczne światło o długości fali wynoszącej 1064 nm.

W efekcie laser neodymowo-yagowy zapewnia głęboką penetrację wewnątrz tkanek i absorpcję w zakresie wody i hemoglobiny. Laser neodymowo-yagowy posiada również nowoczesny system chłodzący. Jak działa laser neodymowo-yagowy?

Wiązka lasera w precyzyjny sposób tworzy mikrouszkodzenia na różnych głębokościach, co prowadzi do uruchomienia procesów regeneracyjnych w skórze – stara skóra zostaje zastąpiona nową. W efekcie powoduje to produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych, co prowadzi do redukcji zmarszczek.

Sculptra

W naszym gabinecie medycyny estetycznej Poznań na zmarszczki wokół ust czy zmarszczki mimiczne rekomendujemy zabieg Sculptra, polegający na wstrzyknięciu preparatu pobudzającego produkcję kolagenu. Jego głównym składnikiem jest kwas L-polimlekowy, za sprawą którego następuje redukcja zmarszczek, poprawa struktury skóry i jej ujędrnienie.

Warto dodać, że Sculptra poprawia kształt policzków, redukując chomiki na twarzy i pozwala pozbyć się zmarszczek na całej powierzchni twarzy.

Zmarszczki przy ustach – Osocze bogatopłytkowe

Kolejny zabiegiem w naszym gabinecie medycyny estetycznej Poznań na redukcję zmarszczek wokół ust jest wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego w okolice twarzy. Zabieg polega na pobraniu krwi własnej pacjenta, poddanie jej odwirowaniu, aby otrzymać dobroczynne czynniki wzrostu i w efekcie wstrzyknięcie powstałego preparatu w miejsce występowania zmarszczek.

Czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym mają korzystny wpływ na pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego kolagenu i elastyny oraz aktywują komórki macierzyste biorące udział w procesach regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe wpływa na poprawę stanu skóry, odświeżając ją i redukując zmarszczki palacza oraz inne ich rodzaje.

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530