Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Przerost męskich piersi

Przerost męskich piersi

Ginekomastia jest to przerost piersi u mężczyzn. Poznajmy przyczyny tej przypadłości oraz zabiegi, które pozwolą nam pozbyć się krępującego problemu w klinice medycyny estetycznej.

Czym jest ginekomastia?

Jest to przerost sutków u mężczyzn, którego przyczyna leży w przeroście tkanki tłuszczowej, gruczołowej i włóknistej. Podłoże tej przypadłości stanowią zazwyczaj zaburzenia hormonalne. Jest to choroba dopadająca zarówno młodych chłopców, jak i dojrzałych mężczyzn. Może dojść do jednostronnego lub obustronnego powiększenia męskich gruczołów piersiowych.

Problem ginekomastii prowadzi do utraty poczucia własnej wartości oraz kompleksów. Na szczęście medycyna estetyczna proponuje skuteczne metody leczenia ginekomastii. 

Istnieje jeszcze inna przypadłość – lipomastia. Jej przyczyną jest nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy piersi. Do przyczyn lipomastii i ginekomastii zaliczamy nieprawidłową gospodarkę hormonalną, wpływ przysadki mózgowej, tarczycy i nadnerczy.

Niebagatelny wpływ na tę dolegliwość ma przyjmowanie leków takich jak: leki na niepłodność, oligospermia, preparaty na wrzody żołądka, zażywanie anabolików. Do innych przyczyn zaliczamy leki na reumatoidalne zapalenie stawów, leki stosowane przy leczeniu gruźlicy płuc, narkotyki czy preparaty na porost włosów. 

Liposukcja jako remedium na ginekomastię

Najskuteczniejszym sposobem na ginekomastia leczenie jest liposukcja, którą przeprowadza się w klinice medycyny estetycznej. Zabieg lipomastia leczenie poprzedzony jest wywiadem lekarskim, który pozwala zakwalifikować pacjenta do zabiegu. Zabieg ginekomastia leczenie rozpoczyna się, jeśli nie istnieją przeciwwskazania uniemożliwiające przeprowadzenie zabiegu.

Następnie przeprowadza się badanie fizykalne. Lekarz podaje znieczulenie miejscowe i dokonuje nacięcia skóry, po którym następuje odsysanie tłuszczu. Zabieg ginekomastia leczenie wyróżnia się krótkim okresem rekonwalescencji – od razu po zabiegu może wrócić do domu i codziennych aktywności.

Parę dni po zabiegu lipomastia leczenie dokonuje się zdjęcia szwów. Pacjent powinien nosić pas uciskający przez miesiąc. Po zabiegu liposukcji rekomenduje się masaż limfatyczny i karboksyterapię.

Przerost męskich piersi – Ingerencja chirurgiczna

Drugim sposobem na lipomastia leczenie czy pozbycie się ginekomastii jest operacja, która powinna zostać poprzedzona wykonaniem USG piersi czy przeprowadzeniem konsultacji endokrynologicznej. Po dopuszczeniu pacjenta do zabiegu można wykonać operację w klinice medycyny estetycznej.

Pacjent poddawany jest znieczuleniu ogólnemu, a czas operacji waha się od 60-90 minut. Wykonuje się cięcie pod otoczką, a po wykonaniu liposukcji usuwa się pozostały gruczoł piersiowy lub w przypadku jego braku ma miejsce jedynie liposukcja. Zabieg kończy się założeniem szwów rozpuszczalnych.

Po operacji w klinice medycyny estetycznej rekomenduje się noszenie ubrania uciskowego przez ok. 3-4 tygodnie od zabiegu. Usunięcie drenów odbywa się nawet następnego dnia po zabiegu. Zaleca się stosowanie maści na blizny.

Przerost męskich piersi Poznań

lek.med. Włodzimierz Rosiński
Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530