wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Przebarwienia na twarzy


Przebarwienia na twarzy to trudne do usunięcia zmiany skórne.

przebarwienia na twarzy

Przebarwienia na twarzy często występują po lecie wywoływane są przez promieniowanie słoneczne.

Przebarwienia na twarzy

Przebarwienia skóry na twarzy to problem, z którym często wracamy z wakacji. Są one wynikiem zbyt dużej ekspozycji na światło słoneczne, dlatego gabinety medycyny estetycznej pękają w szwach z powodu pacjentów z przebarwieniami na twarzy szczególnie w okresie letnim. Dowiedzmy się jak możemy sobie radzić z tą przypadłością.

Definicja i przyczyny powstania

Przebarwienia skóry to brązowe plamy na twarzy lub plamy po opalaniu, które powstają w wyniku działania promieni ultrafioletowych, które zaburzają funkcjonowanie komórek pigmentacyjnych skóry (melanocyty). Melanina, która produkowana jest w nadmiernej ilości i kumuluje się w skórze, prowadzi do powstawania nieestetycznych, brązowych plam na skórze lub  plam na skórze głowy.

Przebarwienia na twarzy czy plama na skórze w większości przypadków pojawiają się na twarzy – w okolicy czoła, policzków, brody lub ust, która jest narażona na negatywne skutki działania światła słonecznego. Inne przyczyny przebarwień to zmiany hormonalne wywołane ciążą czy chorobami takimi jak tarczyca. 

Laser na przebarwienia na twarzy

Zabieg naprawy skóry po przebarwieniach czy usunięcie plam na skórze za pomocą lasera jest bardzo skuteczny i mało inwazyjny. Zabieg wykonuje się laserem nd-yag, który jest nowoczesnym i innowacyjnym urządzeniem. Zabieg usuwania plam na skórze polega na miejscowym leczeniu wiązką lasera, które zapewnia bezpieczeństwo i brak powstawania ran.

Drugim bardzo skutecznym zabiegiem na przebarwienia na twarzy jest laser erbowo-yagowy.

Szybkość lasera na przebarwienia skóry w połączeniu z brakiem konieczności rekonwalescencji sprawia, że na ten zabieg decyduje się coraz więcej pacjentów. Efektem zabiegu jest odnowa kolagenu i rozjaśnienie skóry. Ponadto odmładza i ujędrnia skórę oraz pozbywa się komórek z nadmiarem melaniny, zapewniając olśniewający efekt. Całkowita redukcja przebarwień jest możliwa po wykonaniu serii zabiegów lasera na przebarwienia. 

Laser neodymowo-yagowy zapewnia skuteczne usuwanie przebarwień.

Peelingi chemiczne

Na przebarwienia i plamy na skórze często stosuje się peelingi chemiczne. W peelingach chemicznych wykorzystuje się kwasy: trójchlorooctowy, mlekowy i kojowy, a ich właściwości skutecznie wpływają na rozjaśnianie przebarwień słonecznych, pozapalnych, melasmy czy innych zmian barwnikowych. 

Zabieg polega na nałożeniu peelingu na twarz (tam gdzie występuje plama na skórze), co powoduje podrażnienie i łuszczenie się skóry przez ok. tydzień. Następnie pacjent już samodzielnie stosuje odpowiednią pielęgnację skóry z przebarwieniami wedle wskazań lekarza. Skuteczność peelingów chemicznych to 95-99%, jednak dla osiągnięcia zamierzonego efektu należy przejść terapię w postaci paru zabiegów. Bardzo często stosowany jest kwas azelainowy, kwas kojowy, vitamina C oraz olejki eteryczne a także inne zabiegi kosmetyczne.

Mezoterapia na przebarwienia na twarzy

Zabieg mezoterapii na przebarwienia polega na wstrzykiwaniu przez lekarza medycyny estetycznej koktajli substancji rozjaśniających bezpośrednio pod skórę. Ich działanie pobudza organizm do odbudowy.

Zabieg na przebarwienia często wzbogaca się peelingami chemicznymi, które podnoszą skuteczność terapii. Zabieg mezoterapii ma korzystny wpływ na na ilość melanocytów i proces produkcji melaniny w skórze. Mezoterapia na przebarwienia cechuje się dużą efektywnością.  

Przebarwienia na twarzy to częsty problem

Zmiana pigmentacji cery (plama na skórze) może być spowodowana wieloma czynnikami, takimi jak wahania hormonalne czy być efektem nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne. Pojawienie się przebarwienia na twarzy może powodować obniżenie poczucia atrakcyjności, a sama cera nierzadko wydaje się starsza i zmęczona. Dowiedzmy się, jak powstają zmiany kolorytu i w jaki sposób można z nimi walczyć.

Czym są przebarwienia skóry?

Zmiany kolorytu skóry związane są z nieprawidłowym wydzielaniem się melaniny w jednym obszarze. Ta nieregularna dystrybucja przekłada się później na różnego rodzaju plamy na twarzy czy ciele. Nadprodukcja melaniny może mieć różne powody. Niezbędne jest przeprowadzenie odpowiedniej diagnostyki, aby znaleźć przyczynę przebarwień skórnych.

Co powoduje przebarwienia na twarzy?

Wielu pacjentów zastanawia się, skąd biorą się przebarwienia na twarzy. Istnieje wiele przyczyn nierównomiernej lub nadmiernej produkcji melaniny.

Naturalne procesy starzenia się skóry

Wraz z wiekiem mogą się pojawić zmiany pigmentacyjne, a i sama widoczność przebarwień również wzrasta. Wynika to ze zmniejszającej się liczby melanocytów, które wpływają na produkcję melaniny. W efekcie cera traci na promienności i pojawiają się przebarwienia na twarzy — plamy starcze.

Nieprawidłowa pielęgnacja skóry i światło słoneczne

Kolejnym aspektem, który się przyczynia do nieprawidłowej produkcji barwnika skóry, jest nieprawidłowa pielęgnacja. Szczególnie brak ochrony przeciwsłonecznej. Promieniowanie UV niekorzystnie wpływa na kondycję cery, przesuszając ją i tworząc przebarwienia na twarzy. Duże znaczenie ma także podejście do codziennej pielęgnacji. Nieprawidłowo dobrane kosmetyki czy zbyt intensywne terapie kwasowe mogą również przyczynić się do pojawienia się zmian pigmentacyjnych.

Zmiany hormonalne

Na widoczność przebarwień na twarzy i ciele szczególnie narażone są kobiety w ciąży. Często zmiany barwnika skóry pojawiają się także przy antykoncepcji hormonalnej. Dlatego szczególnie wtedy zalecane jest korzystanie z kremów z filtrem UV. W innym wypadku mogą się pojawić ciemne plamy, znane pod nazwą ostudy.

Zmiany trądzikowe — przebarwienia pozapalne

Stany zapalne skóry również przyczyniają się do zmiany pigmentacji. Osoby zmagające się z trądzikiem narzekają na powstawanie przebarwień. Wynika to z uszkodzenia skóry i przerwania regularnej dystrybucji barwnika.

Predyspozycje genetyczne

Należy wiedzieć, że przebarwienia wywołują nie tylko takie czynniki jak antykoncepcja hormonalna, promieniowanie UV czy podrażnienia skóry. Niektóre zmiany są uwarunkowane genetycznie.

To tylko kilka z najczęściej występujących przyczyn pojawiania się zmian pigmentacyjnych.

Rodzaje przebarwień na twarzy

Można wyróżnić nie tylko zmiany pozapalne, powstałe na skutek uszkodzenia skóry, ale także ostudę. Charakteryzuje się ona większym rozmiarem i zazwyczaj tworzy duże plamy na twarzy. Ostuda pojawia się zwykle przez zmiany hormonalne, np. w ciąży, które wpływają na aktywność melanocytów i produkcję melaniny.

Domowe sposoby na przebarwienia posłoneczne i nie tylko

Warto wiedzieć, że odpowiednia pielęgnacja na co dzień może sprawić, że skóra będzie mniej podatna na powstawanie przebarwień. Wiele osób decyduje się wtedy na stosowanie kremów o działaniu rozjaśniającym i peelingów na bazie kwasów owocowych. Również zalecane są kosmetyki zawierające witaminę C.

Możliwe jest także samodzielne wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych na przebarwienia. Najpopularniejsze domowe sposoby na zmiany pigmentacyjne to:

  • domowe maseczki ze składnikami o właściwościach przeciwzapalnych, np. kurkumą,
  • przemywanie skóry roztworem z wody i soku z cytryny, a w przypadku mocnych plam z sodą oczyszczoną,
  • peelingi mające właściwości złuszczające – złuszczanie naskórka usuwa plamy..

Te sposoby pozwalają na rozjaśnianie przebarwień w domu. Natomiast trzeba pamiętać, że skuteczność takich metod jest uzależniona od indywidualnych uwarunkowań i skóry. W przypadku przebarwienia na twarzy o dużej widoczności warto zdecydować się na profesjonalną pomoc w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu. Dzięki temu łatwiej można dobrać najskuteczniejszą metodę.

Zabiegi medycyny estetycznej Poznań — usuwanie przebarwień

Skuteczne usuwanie przebarwień jest możliwe dzięki medycynie estetycznej. Zanim jednak pacjent zdecyduje się na konkretny zabieg na zmiany barwnikowe, niezbędna jest wizyta kwalifikacyjna w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu. Na niej zostanie przeprowadzony wywiad mający na celu dobranie odpowiednich metod leczenia.

Co więcej — konkretne zabiegi na przebarwienia na twarzy mają wskazania i przeciwwskazania, wielu procedur nie da się wykonać w ciąży, laktacji lub w przypadku aktywnych schorzeń nowotworowych czy metabolicznych. Dlatego lekarz medycyny estetycznej dobiera odpowiednią terapię. Oto przegląd popularnych zabiegów na przebarwienia na twarzy i ciele.

Laseroterapia – laser nd yag na przebarwienia skórne

Laser neodymowo yagowy jest często wykorzystywany przy leczeniu przebarwień i blizn. Wykorzystuje on zjawisko fototermolizy selektywnej, a więc energia jest pochłaniana przez barwnik w skórze. W efekcie dochodzi do jego rozpadu. Laseroterapia laserem nd yag jest wskazana na przebarwienia potrądzikowe, melazmę czy hiperpigmentację.

Laser erbowo-yagowy

Laser erbowo-yagowy emituje energię cieplną pochłanianą przez nadmiar melaniny w tkance. Ma zastosowanie w usuwaniu przebarwień pozapalnych, starczych, wrodzonych i hormonalnych. Dużą efektywnością cieszy się również u pacjentów ze zmianami potrądzikowymi. Zabieg nie wywołuje dużego dyskomfortu i nie uszkadza zdrowych tkanek.

Peelingi chemiczne

W gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu wykonasz peelingi chemiczne powierzchniowe, średniogłębokie i głębokie. Zwalczanie przebarwień na twarzy i ciele najczęściej wymaga zastosowania zabiegów z wykorzystaniem substancji takich, jak kwas azelainowy, TCA, kojowy i glikolowy. Warto jednak mieć na uwadze, że w przypadku peelingu głębokiego dochodzi do uszkodzenia wszystkich melanocytów i niezbędne jest stosowanie ochrony przeciwsłonecznej do końca życia.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa pobudza tkankę do regeneracji na dwa sposoby: poprzez wprowadzanie substancji aktywnych i powodowania kontrolowanych stanów zapalnych. W efekcie dochodzi do odbudowy tkanki, wzmożonej produkcji elastyny i kolagenu oraz wyrównania kolorytu. Mezoterapia igłowa zmniejsza widoczność przebarwień i odżywia skórę.

Leczenie przebarwień na twarzy powinno być odpowiednio dopasowane do potrzeb pacjenta, rodzaju skóry i samych zmian pigmentowych.

Jak zapobiegać przebarwieniom?

Oprócz odpowiedniej metody leczenia plam pigmentacyjnych, należy zadbać także o to, jak uniknąć przebarwień. Dobra ochrona przeciw promieniom UV pozwala na zabezpieczenie tkanki przed poparzeniem, uszkodzeniem i pojawianiem się zmian barwnikowych. Nadmierna ekspozycja na słońce może przyczynić się do złego stanu skóry, a także do pojawienia się niebezpiecznych znamion. Szczególnie jest to istotne podczas przyjmowania terapii hormonalnej czy w okresie ciąży, gdyż zaburzenia hormonalne mają również wpływ na produkcję melaniny i przyczyniają się do powstawania przebarwień.

Piśmiennictwo

D. Pradecka, E. Kaniowska: Przebarwienia skóry – dlaczego powstają?, 5, 2006, 7-8.

N.Galas, Leczenie przebarwień. Przegląd metod, [w:] Kosmetologia Estetyczna 3, 2015/ vol 4. 237-240.

W. Czerwonka, Przebarwienia skóry, etiologia i leczenie z pomocą lasera,  [w:] Kosmetologia Estetyczna, 2, 2015/ vol 4,  159-162.

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dna oka
Badanie dna oka
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka, szyi, dłoni
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm, szczękościsk
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus 8
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg piersi Poznań, brzucha, tarczycy
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
krioterapia
Krioterapia
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus 8
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg piersi Poznań, brzucha, tarczycy
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka, szyi, dłoni
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
krioterapia
Krioterapia
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm, szczękościsk
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
AA Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przekłuwanie uszu, przekłuwanie uszu poznań, kolczyk w uchu
Przekłuwanie uszu
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa Morpheus 8
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
Unoszenie brwi
Unoszenie brwi nićmi lub toksyną
usg twarzy szkolenie dla lekarzy, kurs usg twarzy, szkolenie usg twarzy
Usg twarzy, kurs usg twarzy
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, cellulit
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza