Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Usuwanie kurzajek Poznań


Kurzajki – brodawki skórne wywołane przez wirusa

Najczęściej zdarza się kurzajka na stopie – pamiątka z basenu

Data aktualizacji: 2020-10-25 14:08:23

Usuwanie kurzajek Poznań

Kurzajki to inaczej brodawki wirusowe, które powstają w wyniku zakażenia HPV (wirus brodawczaka ludzkiego). Wyróżniamy brodawki zwykłe, brodawki płaskie i kłykciny kończyste. Nie trudno nabawić się kurzajek na stopie czy dłoniach, wystarczy, że będziemy mieli fizyczny kontakt z przedmiotami, których dotykał nosiciel wirusa. Poznajmy zabiegi medycyny estetycznej, które pozwolą na skuteczne usuwanie kurzajek Poznań np. kurzajek na stopie w bezpieczny sposób.

Kurzajki są to zmiany skórne, które cechują się wyglądem chropowatej wypustki. Kolor kurzajek jest szarobrunatny. Usuwanie kurzajek najlepiej przeprowadzać w gabinecie medycyny estetycznej w sterylnych warunkach, ponieważ samodzielna próba usunięcia kurzajek może rozprzestrzenić je na inne partie ciała lub spowodować nieestetyczne blizny.

Krioterapia na kurzajki

Mamy wiele zabiegów, które pozwolą nam usuwanie kurzajek w gabinecie medycyny estetycznej. Krioterapia polega na wykorzystaniu niskiej temperatury do usunięcia chorej tkanki za pośrednictwem ciekłego azotu. Lekarz medycyny estetycznej zamraża brodawkę wirusową, a sam zabieg jest krótki i bezbolesny. Minusem tej terapii jest powstanie bąbla w miejscu usuniętej brodawki, co powoduje lekki dyskomfort. Jeśli chodzi o efekty to u każdego pacjenta wygląda to inaczej. Najczęściej występuje kurzajka na stopie.

U niektórych kurzajka na stopie czy dłoniach zostanie usunięta po 1 zabiegu, u innych będzie wymagane przeprowadzenie serii zabiegów. Najlepsze efekty krioterapii osiąga się, gdy kurzajka jest we wczesnym stadium i cechuje się  niewielkim rozmiarem.  Zabieg wykonuje dermatolog.

Laseroterapia – idealny sposób na brodawki wirusowe

Laseroterapia Inaczej nazywana jest plazmą. Zabieg usuwanie kurzajek Poznań polega na użyciu lasera CO2, który jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Zabieg usuwania kurzajek jest krótki, bezbolesny i mało inwazyjny. Jak wygląda zabieg laseroterapii? Lekarz medycyny estetycznej kieruje promień lasera na brodawkę, co pozwala na usunięcie kurzajki bez naruszania zdrowej tkanki. W miejsce usuniętej brodawki pojawia się niewielki strupek, który po paru dniach odpada. Korzyścią laseroterapii jest brak blizn po zabiegu. 

Elektrokoagulacja – remedium na kurzajki

Elektrokoagulacja jest procesem ścinania się białek, który wywołuje się za pośrednictwem łuku elektrycznego. Zabieg usuwania brodawek Poznań jest skuteczny, a po przeprowadzonej terapii u pacjenta może pojawić się mały obrzęk czy też lekkie krwawienie. Po tym zabiegu gojenie się rany trwa od jednego do trzech tygodni. Efektem ubocznym zabiegu może być przebarwienie na skórze. 

Usuwanie kurzajek Poznań – Zabieg chirurgiczny

Powyższe metody usuwania brodawek Poznań takie jak laseroterapia czy krioterapia pozwalają na natychmiastowy powrót do zdrowia, dlatego zabieg chirurgicznego usuwania kurzajek odchodzi powoli do lamusa. Po zabiegu pacjent musi zostać poddany rekonwalescencji, ponieważ na ranę zakładane są szwy.

Pacjent powinien pielęgnować ranę, a po procesie rekonwalescencji powstaje mała rana w miejscu szwów. Zabieg polega na wycięciu brodawek wirusowych lub ich łyżeczkowaniu. Kurzajka na stopie usunięta dokładnie nie nawraca.

Domowe sposoby radzenia sobie z kurzajkami

We wczesnym stadium możemy sięgnąć po samodzielne metody usuwania brodawek wirusowych lub kurzajek na stopie. Pożądane jest używanie kremów na brodawki z dodatkiem kwasu mlekowego czy kwasu salicylowego. Zaleca się stosowanie maści na kurzajki w połączeniu z moczeniem miejsca w ciepłej wodzie. Kurzajki na stopach mogą być leczone za pomocą domowych sposobów – np. stosowaniu soku z mniszka lekarskiego.

Kurzajki usuwanie Poznań

Kurzajka na stopie to już nie problem

lek.med. Włodzimierz Rosiński
5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530