Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Porost włosów


Porost włosów – jak go przyspieszyć

porost włosów

Porost włosów

Łysienie i nadmierne wypadanie włosów mogą mieć wiele przyczyn. Problemy z wypadaniem włosów można bezpiecznie leczyć w gabinecie medycyny estetycznej za pomocą osocza bogatopłytkowego, komórek macierzystych i lasera erbowo-yagowego.

Problemy z wypadaniem włosów

Osoby borykające się z nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem często stosują specjalne szampony, odżywki czy preparaty, które przyspieszają porost włosów.

Jednak specjalistyczne zabiegi trychologiczne na porost włosów są skuteczniejsze i przynoszą bardziej wymierne efekty. Jakie są przyczyny wypadania włosów? Istnieje cała paleta czynników, które mają wpływ na łysienie.

Są to choroby skóry głowy, choroby ogólnoustrojowe, zaburzenia hormonalne czy stosowanie niektórych leków. Wypadanie włosów może być wywołane także nieprawidłową dietą, stresem czy bezsennością. Przyczyną może być też nieprawidłowa pielęgnacja włosów.

Zabiegi na porost włosów

Osocze bogatopłytkowe

Zabiegiem pierwszego wyboru na łysienie i nadmierne wypadanie włosów u trychologa Poznań jest mezoterapia igłowa z osoczem bogatopłytkowym. Dlaczego ten zabieg na porost włosów jest tak często polecany przez lekarzy medycyny estetycznej i trychologów? Osocze bogatopłytkowe to preparat otrzymywany z krwi własnej pacjenta, który jest biozgodny i nie wywołuje reakcji alergicznej.

Osocze bogatopłytkowe na łysienie wykazuje pozytywne właściwości takie jak ujędrnianie czy wygładzenie skóry oraz właściwości pobudzania stymulacji włosów. Jak wygląda zabieg osoczem bogatopłytkowym na łysienie androgenowe i inne rodzaje łysienia?

Po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego i dopuszczeniu pacjenta do zabiegu lekarz pobiera krew własną pacjenta, która jest odwirowywania, by uzyskać preparat z czynnikami wzrostu i płytkami krwi.

Następnie tak gotowy preparat wprowadza się w skórę głowy za pomocą iniekcji (lub mezoterapii igłowej). Podczas zabiegu osocza bogatopłytkowego na łysienie u Trychologa Poznań nie używamy substancji chemicznych, lecz biozgodny materiał, co ogranicza ryzyko reakcji alergicznej i przynosi pozytywne rezultaty w postaci silnego wpływu na porost włosów.

Warto dodać, że osocze bogatopłytkowe na łysienie  zapewnia wzmocnienie cebulek włosów i pobudza porost włosów. Czynniki wzrostu zawarte w osoczu mają korzystny wpływ na regulację gruczołów łojowych i nawilżają skórę głowy.

Porost włosów a Komórki macierzyste

Komórki macierzyste często bywają ratunkiem dla osób, kiedy zawodzą odżywki czy odpowiednia dieta. W gabinecie medycyny estetycznej wykonuje się zabieg na porost włosów, który trwa do 60 minut i jest bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Zabieg składa się z czterech etapów.

Najpierw lekarz pobiera tkankę tłuszczową z fałdów brzusznych czy uda w celu ekstrakcji komórek macierzystych. Następnie trycholog Poznań pobiera krew żylną i odwirowuje ją, by przygotować materiał gotowy do wstrzyknięcia w obszar zabiegowy.

Później należy dokonać aktywacji komórek macierzystych na łysienie z tłuszczu za pomocą pobranej i odpowiednio przygotowanej krwi. Tak powstały preparat może zostać dopiero podany pod skórę głowy w ostatnim etapie zabiegu. Robi się to zwykle na drodze mezoterapii igłowej.

Jakie efekty przynosi zabieg komórkami macierzystymi? Zabieg komórkami macierzystymi na łysienie prowadzi do regeneracji i rewitalizacji cebulek włosów. Aby uzyskać pełne efekty, należy przeprowadzić serię zabiegów w odstępach 4-6 miesięcy.

Laser erbowo-yagowy a Porost włosów

Trzecim zabiegiem na porost włosów lub leczenie łysienia androgenowego jest laseroterapia. Pacjent po kwalifikacji do zabiegu przez trychologa Poznań i wykluczeniu przeciwwskazań powinien przyjść do kliniki z umytą głową. Lekarz dokonuje wówczas serii strzałów lasera, które wykonuje dwukierunkowo. Podczas zabiegu lasera erbowo-yagowego przeprowadza się 4 – 6 takich serii w wyznaczonych obszarze, co przynosi pożądane rezultaty.

Po laseroterapii pacjent zobowiązany jest do nawilżania skóry głowy za pośrednictwem nawilżających szamponów lub kremów. Zabieg laserem erbowo-yagowym podgrzewa głębsze warstwy skóry, a pod wpływem szoku termicznego zwiększa dopływ krwi do uśpionych mieszków włosowych.

Mieszki włosowe otrzymują energię do wytwarzania pełnowartościowych włosów. Impulsy lasera prowadzą także do uwolnienia czynników wzrostu i pobudzają porost włosów. Laser erbowo-yagowy poprawia regenerację naskórka.

Porost włosów Poznań

5/5 - (9 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530