Nadmierne wypadanie włosów

nadmierne wypadanie włosów

Nadmierne wypadanie włosów

Bez względu na przyczynę nadmiernego wypadania włosów, pacjenci mogą liczyć na sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej, które odżywiają skórę głowy, hamują wypadanie włosów, pobudzają krążenie krwi oraz odżywiają mieszki włosowe. Poznajmy skuteczne sposoby na skuteczną walkę z łysieniem.

Definicja i przyczyny łysienia

Nadmierne wypadanie włosów to inaczej łysienie – czyli proces fizjologiczny obecny w życiu człowieka. Do przyczyn nadmiernego wypadania włosów czy przerzedzenia włosów zaliczamy: choroby skóry głowy, łysienie poporodowe, łysienie plackowate, niedobory witamin i minerałów czy zaburzenia hormonalne.

Nadmierne wypadanie włosów z powodu hormonów

Łysienie androgenowe jest wynikiem nadmiaru męskich hormonów płciowych, co powoduje zanik mieszków włosowych. Przyczyną łysienia może być także zdiagnozowana niedoczynność tarczycy, a u kobiet często powiązane jest z ciążą (niedobory pokarmowe oraz zmiany hormonalne).

Ze względu na rozmaitość przyczyn łysienia, jego leczenie jest skomplikowanym i długotrwałym procesem, które powinno odbywać się w gabinecie medycyny estetycznej lub u trychologa.

Warto, żeby skonsultował problem dermatolog.

Jak poradzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów?

Najbardziej skuteczne okazują się być zabiegi oferowane przez godne polecenia gabinety medycyny estetycznej. Cała paleta bezpiecznych zabiegów może pomóc na następujące typy łysienia: łysienie plackowate, łysienie androgenowe, łysienie poporodowe, łysienie związane ze stresem, łysienie ze względu na niedobory witaminowo-mineralne, łysienie o podłożu polekowym.

Przed podjęciem leczenia lekarz medycyny estetycznej wykonuje badania laboratoryjne oraz trychologiczne, które poprzedzone są wywiadem lekarskim w celu dobrania odpowiedniej formy terapii. Zabiegi medycyny estetycznej prowadzą do odżywienia mieszków włosowych, pobudzenia krążenia krwi oraz łagodzenia stanu zapalnego. 

Mezoterapia igłowa jako remedium na nadmierne wypadanie włosów

Pierwszym z najczęściej wykonywanych zabiegów na łysienie plackowate czy łysienie androgenowe tudzież przerzedzenie włosów  jest mezoterapia igłowa, która polega na nakłuwaniu skóry głowy w celu wprowadzenia związków odżywczych i substancji aktywnych. Często proponuje się mezoterapię igłową z udziałem leków przeciwzapalnych czy związków czynnych, która jest bardzo skuteczna.

Jej dobroczynne działanie oddziałuje na mieszki włosowe, pobudzając włosy do wzrostu oraz przyczyniając się do poprawy kondycji włosów. Zabiegi z udziałem mezoterapii igłowej odżywiają skórę głowy i hamują nadmierne wypadanie włosów. W przypadku stosowania mezoterapii profilaktycznie poprawia ona jakość i wygląd włosów, przeciwdziałając ich puszeniu.

Mezoterapia igłowa jest często stosowana jako forma pozbycia się przerzedzeń na skórze głowy. Zabieg jest bezbolesny, choć osoby z niższym progiem bólu mogą liczyć na znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa ok. 30 minut i zalecana jest seria od czterech do ośmiu zabiegów przeprowadzonych w odstępie od 7 do 17 dni. Zabieg nie jest bardzo bolesny, niekiedy u pacjentów z niskim progiem bólu stosowane jest znieczulenie miejscowe.

Jak osocze bogatopłytkowe może pomóc nam w walce z łysieniem i przerzedzeniem włosów?

Drugim zabiegiem rekomendowanym przez lekarzy medycyny estetycznej na łysienie jest osocze bogatopłytkowe, które jest stosowane przy nadmiernym wypadaniu włosów o różnym podłożu. Osocze bogatopłytkowe na włosy polega on na wykorzystaniu osocza bogatego w płytki, które uzyskuje się z krwi własnej pacjenta.

Lekarz medycyny estetycznej pobiera krew, która jest odwirowywana, a następnie podaje osocze w skórę głowy owłosionej za pomocą cienkiej igiełki. Zabieg osocza bogatopłytkowego pobudza porost włosów, zagęszcza je i prowadzi do zahamowania ich nadmiernego wypadania. Wykorzystany materiał biologiczny do zabiegu osocza bogatopłytkowego na włosy jest nie tylko bogaty w płytki krwi, ale i aminokwasy czy czynniki wzrostu. 

Nadmierne wypadanie włosów – Komórki macierzyste

Bardzo skutecznym zabiegiem jest przeszczep tłuszczu nano fat, który zawiera komórki macierzyste. Wystarcza jeden zabieg na 2 lata. Sam zabieg jest małoinwazyjny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Karboksyterapia – skuteczny zabieg na łysienie

W walce z nadmiernym wypadaniem włosów lub przerzedzeniem włosów oprócz osocza bogatopłytkowego na włosy pomocna staje się karboksyterapia głowy. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy dwutlenkiem węgla, co prowadzi do stymulacji nowych naczyń krwionośnych, pobudza dotlenienie i odżywienie mieszków włosowych.

Karboksyterapia ma zbawienny wpływ na regenerację komórek oraz syntezę włókien kolagenowych. Aby pozbyć się problemów z łysieniem i skutecznie zwalczyć nadmierne wypadanie włosów należy stosować zabieg raz w tygodniu przez okres od czterech do ośmiu tygodni. 

Nadmierne wypadanie włosów leczenie Poznań

Jeżeli utrata włosów jest znaczna warto rozważyć przeszczep włosów.

5/5 - (7 votes)