wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Rozstępy usuwanie


Rozstępy – jak poprawić ich wygląd?

rozstępy

Wśród problemów natury estetycznej spędzających sen z powiek zarówno kobietom, jak i mężczyznom, w czołówce znajdują się niewątpliwie rozstępy. Nieestetyczne białe pręgi powstrzymują od zakładania krótkiej spódniczki i mogą być źródłem wstydu w sytuacjach intymnych. Skąd się biorą, jak im przeciwdziałać i na czym polega skuteczne usuwanie rozstępów?

Rozstępy – objawy

Jest to rodzaj blizn, które przybierają formę pasm wrzecionowatej i pomarszczonej skóry. Występują w różnych partiach ciała: na brzuchu, udach, pośladkach i ramionach, a także w innych miejscach. Nieestetyczne zmiany układają się na ciele równolegle lub promieniście. Pacjenta powinien zaniepokoić ich czerwony kolor – wówczas ma miejsce faza zapalna (rozstępy młode inaczej świeże rozstępy).

Czerwone rozstępy przypominające rozgałęzione pęknięcia nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale i może towarzyszyć im swędzenie i pieczenie. Z kolei, gdy zmiany bledną i przybierają barwę białoperłową, są to rozstępy w fazie zanikowej. Rozstępy na ciele pacjenta przypominają wówczas blizny.

Zmiany są charakterystyczne dla kobiet w ciąży. Ich powstawanie nie jest zarezerwowane tylko dla kobiet spodziewających się dziecka. Wahania wagi sprzyjają powstawaniu tych blizn. Borykają się z nimi osoby otyłe lub stosujące steroidy. Rozstępy występują często u nastolatków. Częściej powstają u osób z cieńszą skórą.

Jak powstają rozstępy?

Literatura naukowa podaje szereg czynników sprzyjających powstawaniu rozstępów. Zaliczamy do nich:

  • zmiany hormonalne w okresie dojrzewania (zwiększenie kortyzolu),
  • nieodpowiednio zbilansowana dieta,
  • spadek aktywności fibroblastów, co skutkuje mniejszą ilością włókien kolagenowych w skórze,
  • ciąża,
  • ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności, które powodują zwiększenie się objętości tkanki mięśniowej,
  • predyspozycje genetyczne,
  • wahania wagi (gwałtowny przyrost lub spadek masy ciała).

Czy można się pozbyć rozstępów?

Rozstępom znacznie łatwiej zapobiegać, niż usuwać te, które już powstały. Powstawanie rozstępów można hamować lub eliminować poprzez dbanie o skórę – jej elastyczność, nawilżenie i odżywienie.

Aby nie dopuścić do powstawania rozstępów, pomocna będzie zbilansowana dieta, odpowiednia ilość wypijanych płynów, ale także sięganie po odpowiednie kosmetyki i stosowanie ich w miejscach, gdzie spodziewamy się rozrostu skóry – np. na brzuchu w trakcie ciąży czy w okolicach tych partii mięśni, które będziemy rozbudowywać podczas treningów.

Należy także dbać o właściwą masę ciała. Pomocne będzie włączenie w dietę produktów zawierających cynk takich jak: ryby, jaja, kasza gryczana, ryż, pestki dyni, nasiona słonecznika, wątróbka.

Czy rozstępów można się pozbyć domowymi sposobami?

Domowe sposoby na rozstępy nie są niestety zbyt skuteczne. Jeśli zmiany są niewielkie, pomocne może się okazać stosowanie peelingów z kwasem cytrynowym i wit. E, z wykorzystaniem specjalnej rękawicy do masażu, pod obfitym strumieniem gorącej wody.

W razie wystąpienia braku elastyczności skóry, można wcierać sok z cytryny, żel aloesowy, a nawet skrobię ze świeżo przekrojonego ziemniaka – wymienione substancje wspomagają regenerację naskórka.

Wszystkie te zabiegi na rozstępy nie okażą się skuteczne, a i w przypadku mniejszych zmian raczej zmniejszą widoczność rozstępów. Całkowite usunięcie rozstępów domowymi metodami jest więc niemal niemożliwe.

Usuwanie rozstępów w gabinecie medycyny estetycznej – Poznań

Czy zatem rozstępy na skórze możemy jedynie zaakceptować? Na szczęście współczesna medycyna wyposażyła nas w narzędzia do naprawdę skutecznej walki z tymi nieestetycznymi zmianami. W gabinetach medycyny estetycznej w Poznaniu możemy przeprowadzić usuwanie rozstępów z wykorzystaniem nowoczesnych metod – niemal bezbolesnych i nie wymagających rekonwalescencji.

Radiofrekwencja mikroigłowa – skuteczny w leczeniu rozstępów

Jest to zabieg zalecany na pierwszym miejscu pod względem skuteczności w redukcji rozstępów. Jest to procedura wykorzystująca dwie metody – energię fal radiowych i zalety mikronakłuwania znanego z mezoterapii mikroigłowej. Dwie rodzaje terapii wzmagają efekt terapeutyczny w likwidowaniu rozstępów i okazują się skuteczniejsze od karboksyterapii. 

W naszej klinice medycyny estetycznej w Poznaniu wykorzystujemy innowacyjne urządzenie wyposażone w głowicę z systemem mikroigieł (od 10 do 64). Jego zaletą jest regulowana długość igieł i sterylność. Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polega na mikronakłuwaniu obszaru.

Podczas kontrolowanych mikrouszkodzeń dochodzi do emisji prądu RF, co jest bezpieczne dla pacjenta. Dochodzi do podgrzania tkanek i rozpoczęcia procesu koagulacji i denaturacji białka dermy. Uszkodzenia skóry aktywują kontrolowany stan zapalny, uruchamiają procesy naprawcze i regeneracyjne oraz stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych.

Zabieg z technologią RF jest bardzo skuteczny przy minimalnej inwazyjności. Rekonwalescencja jest bardzo krótka, praktycznie na drugi dzień można wrócić do normalnej aktywności życiowej.

Jak zlikwidować rozstępy – skuteczny jest laser erbowo-yagowy

Zabiegi na rozstępy z wykorzystaniem lasera czy podaży podskórnej substancji pobudzających produkcję kolagenu, pozwalają pozbyć się nie tylko świeżych zmian, ale także tych, które szpeciły skórę przez lata, powodując wstyd i dyskomfort. Seria zabiegów prowadzona pod kontrolą lekarza medycyny estetycznej może sprawić, że całkowite usunięcie rozstępów stanie się faktem.

Konieczna do tego jest kwalifikacja pacjenta, opracowanie planu leczenia i seria zabiegów w renomowanej klinice medycyny estetycznej. Zabieg usuwania rozstępów w Poznaniu laserem erbowo-yagowym jest bezbolesny – pobudza produkcję elastyny, uruchamia syntezę kolagenu, dlatego terapia pozwala na całkowite usunięcie rozstępów.

Wybierz gabinet cieszący się dobrą renomą i proponowane zabiegi, a już tego lata uzupełnisz swoją garderobę o szorty i krótkie bluzki.

Poznajmy inne skuteczne zabiegi na rozstępy w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu

Ten problem medyczny można rozwiązać za pomocą skutecznych zabiegów na rozstępy takich jak: terapia osoczem bogatopłytkowym, laseroterapia, mikronakłuwanie, mezoterapia mikroigłowa.

Laseroterapia – laser Nd-yag i laser frakcyjny

Jak usunąć rozstępy na udach czy piersiach? Zabiegi na rozstępy wykorzystują atuty laseroterapii. Pacjenci z problemem rozstępów na brzuchu często są leczeni laserem frakcyjnym, który wykazuje skuteczność przy pozbywaniu się wielu schorzeń np. leczy rozszerzone naczynia krwionośne.

Esencją zabiegu jest wykonywanie przez lekarza kontrolowanych uszkodzeń w obrębie skóry, które zapewniają remodeling skóry i pobudzają produkcję nowego kolagenu i elastyny. Efektem działania lasera frakcyjnego jest regeneracja skóry i usuwanie rozstępów.

Lekarz podczas zabiegu kieruje wiązkę lasera w miejsce powstawania rozstępów, co nie narusza zdrowych tkanek. Laser frakcyjny dociera w głąb skóry, uszkadzając ją i prowadząc do odbudowy międzykomórkowej.

Drugim często używanym laserem na rozstępy jest laser neodymowo-yagowy (Nd-YAG), który wykorzystuje dwie długości fali – 532 nm i 1064 nm. Zasada działania jest podobna do lasera frakcyjnego. Laser Nd-Yag podgrzewa temperaturę skóry i powoduje zwiększenie produkcji stymulując produkcję nowego kolagenu.

Zabieg trwa max. 30 minut i polega na skierowaniu wiązki lasera w obszar zabiegowy. Efektem działania lasera Nd-Yag jest usunięcie rozstępów i poprawienie jędrności skóry. Pacjent odczuwa komfort podczas zabiegu, odczuwając jedynie delikatne pieczenie lub szczypanie. Na pełne efekty zabiegu czasem trzeba poczekać do paru tygodni.

Jak walczyć z rozstępami z pomocą mikronakłuwania penem?

Rozstępy na brzuchu czy piersiach można usunąć w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu z pomocą urządzenia – pena. Przypomina długopis, został wyposażony w system 16 pulsujących igieł, poprzez które wykonuje się kontrolowane uszkodzenia skóry i podaje substancje aktywne. Opatentowane urządzenie zapewnia bezpieczeństwo, precyzję i możliwość regulacji głębokości igieł od 0,25 nm do 2,5 nm.

Mikronakłuwanie obszaru zabiegowego wywołuje uruchomienie procesów naprawczych, produkcję kolagenu i elastyny oraz stymulację fibroblastów. Podawane substancje aktywne przenikają bezpośrednio pod skórę, przez co efekt zabiegu jest szybszy i bardziej spektakularny – włókna kolagenowe ulegają odbudowie i w efekcie skóra zwiększa gęstość.

Jest to skuteczna metoda walki z rozstępami – zmiany po jakimś czasie znikają, bo skóra staje się bardziej elastyczna i odzyskuje naturalną strukturę (stara skóra zostaje zastąpiona nową na skutek regeneracji).

Mezoterapia igłowa – skuteczne usuwanie rozstępów w Poznaniu

Kolejnym zabiegiem na rozstępy na udach jest mezoterapia igłowa. Polega to na podawaniu pod skórę substancji aktywnych za pomocą iniekcji. Koktajle zawierają witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy lub wyciąg tkankowy.  Prowadzi to do rewitalizacji skóry i jej regeneracji.

Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest przy znieczuleniu kremem znieczulającym, który zapewnia komfort dla pacjenta. Po zabiegu należy przez 7 dni nie wystawiać skóry na działanie słońca czy korzystać z solarium. Najlepsze efekty terapii można osiągnąć, gdy pacjent podda się serii zabiegów.

Usuwanie rozstępów – osocze bogatopłytkowe

Korzyści wykorzystania autologicznych preparatów pochodzących z organizmu pacjenta są znane od dziesięcioleci w medycynie. Nie powodują alergii, a ich efekty estetyczne są zadowalające. Osocze pobiera się od pacjenta, poddaje obróbce w wirówce, aby uzyskać wartościowy w czynniki wzrostu preparat.

Następnie podaje się go drogą mezoterapii igłowej w miejsce występowania nieestetycznych zmian. Jak w przypadku każdego zabiegu, wymagane jest zakwalifikowanie do niego po odrzuceniu przeciwwskazań. Skóra staje się gęstsza i zyskuje na elastyczności. Dobroczynne właściwości osocza prowadzą do usunięcia rozstępów. Efektem działania osocza bogatopłytkowego jest lepsze ukrwienie i zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny.

Piśmiennictwo:

W.Faruga – Lewicka, Wybrane terapie rozstępów wykorzystywane w gabinetach kosmetologicznych, [w:] Aesthetic Cosmetology and Medicine 2 / 2021 / vol. 10, s. 65-68.

M.Jastrzębska-Więsek,J.Rychtyk,A.Partyka, B.Ludwikowska, A.Wesołowska,Współczesne możliwości leczenia rozstępów [w:] Farmakologia Kliniczna, Tom 74/nr 7/ 2018

Przylipiak A. (red.). Medycyna Estetyczna. Podręcznik dla studentów kosmetologii. Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2017.

5/5 - (8 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
okulista, okulista Poznań, okulista prywatnie poznań, okulistyka
Okulista
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg szkolenie dla lekarzy, kurs usg, szkolenie usg
Szkolenie z usg w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie penem
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry twarzy
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów Hairestart
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie wypadania włosów – leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja – odsysanie tłuszczu
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka powiek
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza