Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań

Rozstępy 


Rozstępy 

rozstępy

Rozstępy 

Rozstępy to problem estetyczny, który powoduje spadek samooceny i kompleksy. Problemu można łatwo się pozbyć za pomocą zabiegów medycyny estetycznych takich jak: laseroterapia, Dermapen czy biodermogeneza.

Bardzo skuteczny jest zabieg laserem Fotona ze skanerem.

Definicja rozstępów

Rozstępy to defekty skórne przypominające poprzeczne pręgi. Najczęściej występują na brzuchu, udach, pośladkach i piersiach. Mogę mieć barwę czerwono-fioletową i biało-perłową. Rozstępy przypominają wyglądem blizny.

Rozstępy powstają wtedy, gdy następuje gwałtowne rozciąganie skóry. Wówczas dochodzi do zaburzenia konstrukcji włókien kolagenowych i organizm starając się naprawić prawidłowe namnażanie kolagenu, robi to w nieprawidłowy sposób. Efektem tego są rozstępy.

Przyczyny powstawania rozstępów

Do głównych przyczyn rozstępów należy nagła zmiana wagi, dlatego rozstępy często towarzyszą kobietom ciężarnym. Rozstępy są wywoływane przez choroby endokrynologiczne (zespół i choroba Cushinga), przez nadczynność tarczycy lub jako następstwo przyjmowania leków z kortyzonem.

Laser na rozstępy

Użycie lasera frakcyjnego jest skutecznym sposobem na usuwanie rozstępów. Wiązka światła skierowana w obszar występowania rozstępów prowadzi do podgrzania skóry i regeneracji skóry. Efektem tego procesu jest usunięcie rozstępów bez pojawienia się krwawienia. Zabieg laseroterapii cechuje się bezbolesnością i nieinwazyjnością. Wyróżnia się tutaj laser Fotona ze skanerem

Zabieg usuwania rozstępów za pomocą lasera frakcyjnego Fotona ze skanerem prowadzi do produkcji nowego kolagenu. Efekty usuwania rozstępów laserem frakcyjnym uzależnione są przede wszystkim od stopnia zaawansowania zmian – zwykle zaleca się serię od 3 do 5 zabiegów dla uzyskania pożądanych efektów.

Mezoterapia na blizny i rozstępy

Mezoterapia igłowa polega na nakłuwaniu skóry i wstrzykiwaniu pod skórę koktajli z substancjami aktywnymi. W usuwaniu rozstępów dobrze sprawdza się kwas hialuronowy, dzięki któremu skóra odzyskuje nawilżenie, elastyczność i jędrność. Zabieg mezoterapii igłowej jest bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Mezoterapia igłowa prowadzi do odżywienia i rozjaśnienia skóry czy też usunięcia rozstępów, po których nie będzie śladu.

Dermapen

Dermapen to zabieg wykorzystujący metodę mezoterapii igłowej. Jest to urządzenie wyposażone w system pulsujących igieł, które działa na zasadzie frakcjonowania mikroigłowego. Skóra podczas usuwania rozstępów nakłuwana jest w sposób pulsacyjny na określoną głębokość, czego efektem są kontrolowane mikrouszkodzenia tkanki.

Następuje stymulacja włókien kolagenowych podobnie jak w przypadku laseroterapii i skóra staje się bardziej naprężona oraz odmłodzona.

Karboksyterapia

Zabieg wykorzystuje zbawienne właściwości dwutlenku węgla, który zostaje wstrzyknięty pod skórę. Karboksyterapia przynosi poprawę odżywienia tkanek i mikrokrążenia w skórze. Zabieg karboksyterapii pozwala na stymulację procesów regeneracyjnych i zastąpienie nieprawidłowej skóry zdrową tkanką.

Biodermogeneza

Jej skuteczność potwierdzają dziesiątki badań i polega ona na stymulacji i reaktywowaniu naturalnych procesów fizjologicznych. Biodermogeneza prowadzi do wzrostu produkcji nowego kolagenu i elastyny. Urządzenie wykorzystuje działanie pola elektromagnetycznego. Zabieg stymuluje pompę sodowo-potasową i zwiększa aktywność fibroblastów, prowadząc do produkcji nowego kolagenu.

Efekty są widoczne już 48 godzin od zabiegu. Rekomenduje się wykonanie 6-10 zabiegów. Zabieg redukuje rozstępy, poprawia elastyczność skóry, usuwa zmarszczki i pozbawia skórę wiotkości.

Rozstępy Poznań

5/5 - (7 votes)

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530