wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
leczenie migreny, migrena

Leczenie migreny – migrena

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
30min
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
głowa
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
nie dotyczy
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
1
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
2000zł

Migrena – toksyna botulinowa jest jedną z najbardziej skutecznych metod. Warto więc rozważyć zastosowanie toksyny botulinowej.
Efekty są odczuwane po około tygodniu od zabiegu.

Migrena jest dokuczliwą dolegliwością

Leczenie migreny toksyną botulinową jest bardzo skuteczne. Efekt terapeutyczny utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy od zabiegu. Zabieg jest wyjątkowo bezpieczny i bezbolesny.

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

  • Dla pacjentów z bolesnymi atakami migrenowymi
  • Ból głowy nie ustępujący po lekach przeciwbólowych

Przeciwwskazania

Pytania i odpowiedzi


Jak wyleczyć się z migreny?

Migreny nie można trwale wyleczyć. Iniekcje toksyną botulinową łagodzą bóle głowy na okres kilku miesięcy do pół roku. Po tym czasie zabieg trzeba powtórzyć.

Cennik zabiegu


Toksyna botulinowa

2000zł

Informacja o zabiegu


Leczenie migreny – nawracający ból głowy gdy nie pomagają leki przeciwbólowe

Jak radzić sobie z migreną?

Przewlekła migrena jest jedną z najcięższych chorób, które utrudniają pacjentom codzienne funkcjonowanie. Niebywale ostry ból głowy uniemożliwia wykonanie nawet najprostszych czynności. Migrena różni się w wielu kwestiach od zwykłego bólu głowy. Przede wszystkim ma charakter napadowy. Atak może trwać zarówno kilka minut, jak i nawet 2 dni. Może się powtarzać co kilka dni lub występować raz na kilka miesięcy.

Większość kobiet chorujących na migrenę odczuwa dużą poprawę w okresie ciąży oraz po menopauzie. Migrena jest tak silnym bólem głowy, który całkowicie paraliżuje życie pacjenta. Osoby na nią cierpiące często dostają światłowstrętu i nie są w stanie podnieść się z łóżka. Migrena ma najczęściej podłoże genetyczne, napady bólu głowy występują wśród krewnych.

Migrena jest zazwyczaj niewidzialna, nie daje widocznych objawów. Trzeba wierzyć pacjentowi na słowo, że ból jest tak silny, że konieczne bywa zwolnienie z pracy. Chory wymaga czasami odizolowania się w ciszy i ciemności na kilka godzin.

Jak leczyć migrenę?  Skuteczne leczenie – Toksyna botulinowa

Sposobów leczenia migreny nie jest wiele. Ogólnodostępne środki przeciwbólowe nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Osoby, które chciałyby rzeczywiście pozbyć się tego problemu powinny udać się do ośrodka leczącego migrenę. Lekarz zastosuje jedyną skuteczną metodę leczenia, czyli toksynę botulinową.

Dlaczego można leczyć migrenę toksyną botulinową?

Z korzystnych właściwości toksyny botulinowej mogą korzystać prawie wszyscy pacjenci. Tylko kobiety w ciąży i osoby z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego nie mogą zostać poddane zabiegowi. Toksyna botulinowa ma działanie rozluźniające i przeciwbólowe.

Lekarz może ją wstrzyknąć w okolice czoła, karku i skroni, części potylicznej. Doprowadza to do wyłączenia czynności konkretnych zakończeń nerwowych i rozluźnienia mięśni. Dodatkowym efektem jest wyłączenie mimiki – likwidacja zmarszczek.

Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut. W miejscu wkłucia można zastosować specjalistyczne znieczulenie miejscowe w postaci kremu – w ten sposób unikamy jakiegokolwiek dyskomfortu u pacjenta.
Pierwszy efekt można odczuć już po około tygodniu,  natomiast po 2 – 3 tygodniach otrzymujemy pożądane rezultaty.

Ze względu na to, że mechanizm działania toksyny botulinowej,  dla utrzymania osiągniętego efektu należy powtórzyć zabieg po 12 tygodniach.

Dlaczego warto leczyć migrenę?

Przewlekła migrena to nie tylko ból głowy. Towarzyszą też takie objawy jak światłowstręt, nadwrażliwość na zapachy, nudności, wymioty, nadwrażliwość na dźwięki. Migrena bardzo ogranicza funkcjonowanie chorego. Życie rodzinne i zawodowe staje w miejscu, a chory bardzo cierpi.

Aby przynieść sobie ulgę warto udać się na konsultację do lekarza i przekonać się, że leczenie migreny toksyną botulinową jest całkowicie bezbolesne, szybkie i bezpieczne.

Pacjenci chorujący na chroniczną migrenę nadużywają leków przeciwbólowych – zabieg toksyna botulinową pomaga w odstawienia tych leków.

Warto wiedzieć, że jest to jedyna metoda leczenia, która pomaga tak wielu pacjentom. Połowa z nich po zabiegu nie doświadcza już w ogóle napadów migrenowych (2/3 pacjentów już po 3 zabiegu). Reszta osób stwierdza, że ból migrenowy zdecydowanie się zmniejszył.

W dzisiejszych czasach, w którym medycyna estetyczna jest bardzo rozwinięta nie warto cierpieć i zamykać się w domu z powodu migreny. Należy zrobić jeden pierwszy krok, czyli zapisać się na konsultację, by cieszyć się nowym lepszym życiem. Bez bólu.

Toksyna botulinowa na migrenę – leczenie migreny przewlekłej

Migrena to, wbrew obiegowej opinii, nie każdy ból głowy. Jest to specyficzna choroba związana z funkcjonowaniem układu nerwowego oraz kory mózgowej, objawiająca się tętniącym, przewlekłym i wyjątkowo silnym bóle głowy. Bóle mają charakter napadowy i zwykle jednostronny. Objawy mogą znacząco utrudniać funkcjonowanie i paraliżować życie codzienne.

Jak leczyć migrenę?

Leczenie migreny nie jest łatwe, nie oznacza to jednak, że pacjentowi nie da się pomóc. Najczęściej, szczególnie przy bólach o słabym nasileniu i bez dodatkowych symptomów, pacjenci stosują na własną rękę leki przeciwbólowe i przeciwzapalne, służące złagodzeniu objawów.

Jeżeli jednak występują bóle o większym nasileniu, a napady są długotrwałe, doraźne uśmierzanie bólu nie wystarcza, a dolegliwości stają się bardzo uciążliwe. Można też spróbować profilaktycznego leczenia zapobiegawczego.

To co najmniej sześciomiesięczna terapia, polegająca na przyjmowaniu leków zwężających naczynia oponowe (tryptanów), alkaloidów sporyszu lub leków przeciwpadaczkowych. Przy takiej terapii należy pamiętać, że bezwzględnie musi być ona konsultowana z lekarzem, a leki przyjmowane ściśle z zaleceniem specjalisty.

Farmakologia jednak nie zawsze okazuje się skuteczna. Zarówno przyczyny, jak i objawy w poszczególnych przypadkach często się różnią. Dlatego też nie istnieją uniwersalne leki, które działałyby zawsze tak samo efektywnie. Wszelkiego rodzaju terapie farmakologiczne najczęściej wcale nie leczą migreny, ale czasowo hamują lub łagodzą dolegliwości, należy więc traktować je raczej jako metody doraźne.

Migrena to choroba utrzymująca się zwykle przez całe życie, natomiast zbyt długie i częste stosowanie leków może prowadzić do wielu skutków ubocznych, a przede wszystkim wpływa niekorzystnie na ogólny stan całego organizmu. Warto więc szukać innego, bezpieczniejszego dla zdrowia sposobu poradzenia sobie z napadami migrenowymi.

Toksyna botulinowa sposobem na migrenę

Okazuje się, że iniekcje z toksyny botulinowej, skutecznie pomagają nie tylko w zabiegach estetycznych, ale m.in. także w napadach migrenowych. Technika ta polega na podaniu toksyny botulinowej w okolicy zakończeń nerwów czaszkowych.

Jeżeli efekt utrzymuje się przez 12 tygodni, jest to dla lekarza sygnał, że właśnie te nerwy odpowiadają za wywoływanie migreny u danego pacjenta. Jeżeli jednak dolegliwości po zabiegu nie ustają, należy powtórzyć zabieg przez kolejne 2 sesje.

Zabieg trwa kilkanaście minut i jest bezbolesny. Pierwsze efekty – w przypadku znalezienia właściwej oko – są odczuwalne już po tygodniu, dolegliwości związane z migreną całkowicie ustają po 2 tygodniach.

Dodatkową zaletą leczenia toksyną botulinową jest bezpieczeństwo tej metody. Nie wywołuje ona skutków ubocznych, występujące często przy terapiach farmakologicznych.

Nie trzeba też obawiać się, że inne mięśnie głowy zostaną unieruchomione, utrudniając swobodne ruchy. Odpowiednio dobrana dawka preparatu w żaden sposób nie upośledza ruchomości głównych grup mięśniowych.

Leczenie migreny w gabinecie medycyny estetycznej?

Lekarz medycyny estetycznej – Doktor Włodzimierz Rosiński przyjmujący swoich pacjentów w Poznaniu jest chirurgiem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Pacjenci odwiedzający nasz gabinet są zawsze konsultowani pod względem obecności chorób towarzyszących, leczenie jest kompleksowe.

Leczenie Migreny toksyną botulinową – jeden zabieg na pół roku

Poznań – Gabinet Medycyny Estetycznej – zapraszamy!

Leczenie migreny

Skąd się bierze migrena i jakie są jej rodzaje?

Migrena jest to przewlekłe schorzenie, którego istotą jest pojawianie się napadowego bólu głowy, z którym najczęściej współistnieją objawy ze strony układu nerwowego, zarówno centralnego, jak i obwodowego oraz współczulnego.

Te ostatnie najczęściej przejawiają się pod postacią zaburzeń funkcjonowania przewodu pokarmowego. Występuje najczęściej u kobiet w przedziale wiekowym od 30 do 35 lat, w mniejszym stopniu dotyczy innych grup wiekowych oraz mężczyzn.

Migrena wynika z pewnej nadreaktywności układu nerwowo-naczyniowego w obrębie mózgu na bodźce zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Przyczyna tego stanu rzeczy jest najprawdopodobniej wrodzona.

Cały proces wywoływania napadu migrenowego rozpoczyna się w korze mózgowej. Prowadzi on na skutek skomplikowanej kaskady przemian do uwolnienia w świetle naczyń krwionośnych związków chemicznych, które odpowiadają za ich rozszerzanie, a także za odczuwanie bólu.

Z rozszerzonych naczyń osocze przesiąka do przestrzeni pozanaczyniowej, co powoduje dodatkową stymulację włókien nerwowych, czego rezultatem jest dodatkowe nasilenie objawów. Powyżej opisane procesy wzajemnie się napędzają i nasilają, i trwają aż do wyczerpania zapasów neuroprzekaźników.

Napady mogą być wywoływane przez wiele różnorodnych bodźców. Do najczęstszych należą:

Jak się objawia i jak przebiega migrena?

Istnieje kilka postaci migreny. Należą do nich migrena bez aury, migrena z aurą, dziecięce zespoły okresowe, oraz migrena siatkówkowa.

Klasyczny napad migrenowy składa się z czterech podstawowych faz. Pierwszą z nich jest faza zwiastunowa. Może pojawić się nawet dobę przed wystąpieniem bólu. Charakteryzują ją przede wszystkim zaburzenia nastroju o różnorodnym charakterze, uczucie zmęczenia, senność, zaburzenia koncentracji i zaburzenia łaknienia.

Drugą fazą napadu migrenowego jest aura migrenowa (za wyjątkiem migreny bez aury). Zazwyczaj pojawia się od 5 do 20 minut przed pojawieniem się bólu. Czasem ten okres jest dłuższy, ale nie przekracza godziny. Po rozpoczęciu się bólu głowy objawy aury ustępują.

Aura migrenowa może mieć różnorodny charakter. Może obejmować różnorodne objawy wzrokowe, czuciowe, ubytkowe (na przykład niedowłady), zaburzenia mowy, osłabienie, zaburzenia równowagi, objawy słuchowe i tym podobne.

Trzecia faza napadu migrenowego obejmuje ból głowy. Klasyczny ból migrenowy jest jednostronny, tętniący i narastający. Nasila się przy oddziaływaniu dodatkowych bodźców, na przykład wysiłku fizycznego.

Dlatego optymalne jest przebywanie w miejscu cichym, ciemnym, bezzapachowym, co w zdecydowanym stopniu ogranicza oddziaływanie bodźców i przynosi przynajmniej częściową ulgę. Ból migrenowy może się utrzymywać od kilku godzin nawet do kilku dni.

Ostatnią fazą jest faza ponapadowa będąca podobna w swoim przebiegu do fazy zwiastunowej. Wynika ona ze znacznego obciążenia zarówno fizycznego jak i psychicznego objawami.

Migrena  – Jak się leczy?

Dobór odpowiedniego leczenia migreny wymaga indywidualizacji postępowania i zależy przede wszystkim od rodzaju migreny i jej nasilenia. Oczywiście leczenie musi uwzględniać rodzaje objawów, a także obecność chorób współistniejących, które mogą być przeciwwskazaniem do stosowania niektórych metod leczniczych.

Powikłania migreny

Do możliwych powikłań migreny należą: migrena przewlekła, stan migrenowy, uporczywa aura, a nawet padaczka.

Toksyna botulinowa w leczeniu migreny

Toksyna botulinowa jest metodą oferowaną przez współczesną medycynę, wykorzystywaną w leczeniu migreny przewlekłej. Substancja ta to toksyna botulinowa typu A – oczyszczone białko, wytwarzany przez beztlenowe bakterie z gatunku Clostridium botullinum.

Oferowane przez współczesną medycynę zabiegi wykorzystujące toksynę botulinową są bardzo bezpieczne.

Ze względu na wysoki poziom bezpieczeństwa lek ten stosuje się u dzieci z porażeniem mózgowym w czasie rehabilitacji ruchowej, służy do rozluźnienia przykurczów mięśni.

Leczenie migreny – jak wygląda zabieg

W leczeniu migreny toksyna botulinowa wstrzykiwany jest w obręb mięśni twarzy, zwłaszcza okolicy czoła i skroni oraz okolicy potylicznej. Dzięki temu uzyskiwane jest ich rozluźnienie co znacznie zmniejsza nasilenie objawów migrenowych.

Kiedy można stosować toksynę botulinową

Toksynę botulinową można stosować wyłącznie po wykluczenia zmian w Centralnym Układzie Nerwowym (konieczne są badania typu rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa).

Leczenie migreny, Migrena Poznań

Ból głowy – powody – leczenie toksyną botulinową 

Migrena to uciążliwy i napadowy ból głowy, który dotyka wielu osób na całym świecie. Kiedy środki farmakologiczne zawodzą, warto rozważyć leczenie toksyną botulinową, która przynosi pozytywne rezultaty w radzeniu sobie z objawami tej jednostki chorobowej.

Jakie mogą być powody bólu głowy?

Ból głowy dzielimy na wtórny i pierwotny. Ten pierwszy jest związany z obecnością organicznej choroby. Pierwotny ból występuje najczęściej jako samodzielna jednostka chorobowa. Do pierwotnego bólu głowy zaliczamy migrenę, napięciowe bóle głowy, trójdzielno-autonomiczne bóle głowy oraz inne pierwotne bóle głowy. 

Migrena jest jedną z najczęściej występujących jednostek chorobowych na świecie uznaną przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) za dolegliwość obniżającą jakość życia. Objawami choroby jest silny ból odczuwany z tyłu, z przodu lub z boku głowy. Ból zawsze występuje w jednym miejscu, a do objawów towarzyszących migrenie możemy zaliczyć: światłowstręt, brak apetytu, wymioty, zawroty głowy, nadwrażliwość na dźwięk i zapachy. Pacjenci mogą zmagać się z drętwieniem twarzy lub kończyn. Pacjentom towarzyszą takie objawy jak: pogorszony nastrój, zaburzenia koncentracji, senność. 

Jakie są rodzaje migreny?

Podstawowe dwa typy migreny to: migrena bez aury i migrena z aurą. Ta pierwsza objawia się silnym bólem, natomiast migrena z aurą cechuje się tym, że ból jest poprzedzony zaburzeniami widzenia i czucia. 

Migrena – przyczyny 

Medycyna nie potrafi ustalić jednoznacznych przyczyn migreny. Najczęściej uznaje się za nie czynniki środowiskowe, uwarunkowania genetyczne. Jedna z teorii głosi, że przyczyny migreny są związane z genetyczną predyspozycją do występowania reakcji neuronaczyniowych, wywołanych wydzielaniem serotoniny. Prowadzi ona do skurczu naczyń tętniczych i rozkurczania się naczyń, które wywołują migrenowy ból. 

Leczenie migreny w Poznaniu 

Ta uciążliwa i obniżająca komfort życia jednostka chorobowa może być leczona w klinice medycyny estetycznej w Poznaniu. Najskuteczniejszym remedium na migrenę jest toksyna botulinowa. Toksyna botulinowa jest popularnym wypełniaczem, który stosuje się do wielu wskazań (m.in. powiększenie ust czy wypełnianie zmarszczek). Zasada działania toksyny botulinowej prowadzi do blokady zakończeń nerwowych, czego efektem jest zredukowanie bólu migrenowego, zmniejszenie jego nasilenia oraz częstotliwości ataków. Leczenie migreny toksyną botulinową przynosi pozytywne rezultaty nawet w 80% przypadków. 

Przebieg zabiegu leczenia migreny toksyną botulinową 

Najpierw lekarz przeprowadza wywiad lekarski z pacjentem, następnie odrzucając przeciwwskazania tj. uczulenie na toksynę botulinową, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, ciąża i laktacja, problemy z krzepliwością krwi, miejscowe zakażenie skóry. Po kwalifikacji pacjenta do zabiegu, lekarz diagnozuje partie mięśni głowy odpowiedzialne za uciskanie i ugniatanie, co jest przyczyną powstania migreny. Następnie lekarz wstrzykuje odpowiednio dobraną dawkę toksyny botulinowej w obszar mięśni mimicznych.

Często w gabinecie medycyny estetycznej w Poznaniu wykorzystuje się schemat PREMPT – iniekcje dokonywane są w okolicę czoła, skroni, okolicę potyliczną i mięśnie karku. Zabieg leczenia migreny toksyną botulinową jest komfortowy dla pacjenta, ponieważ dolegliwości bólowe są ograniczone do minimum za sprawą znieczulenia w formie kremu. Warto dodać, że procedura leczenia migreny toksyną botulinową nie wymaga rekonwalescencji. Pacjent może cieszyć się efektami terapii toksyny botulinowej na migrenę już po 7 dniach. 

Piśmiennictwo: 

Magdalena Boczarska-Jedynak, Jarosław Sławek, Praktyczne aspekty leczenia migreny przewlekłej toksyną botulinową typu A [w:] Varia Medica 2018 tom 2, nr 2, s. 141–149

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg szkolenie dla lekarzy, kurs usg, szkolenie usg
Szkolenie z usg w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza