Poznań ul. Promienista 132/1
pon-pt: 11:00-19:00

Opadające policzki 


Opadające policzki

Opadające policzki

Poznajmy sprawdzone zabiegi medycyny estetycznej na chomiki na twarzy, które pozwolą Ci się pozbyć tego defektu estetycznego bez skalpela i konieczności rekonwalescencji.

Na czym polega problem opadających policzków?

Opadające policzki (inaczej chomiki na twarzy) to problem estetyczny, który występuje u pacjentów po 40 roku życia. Cechuje się utratą jędrności i ubytkami w obrębie poduszeczek tłuszczowych. Dodatkowym problemem są także towarzyszące im zmiany kostne na poziomie linii żuchwy. Opadające policzki są następstwem procesów starzenia. Ten problem potocznie nazywany jest „chomikami” i można sobie z nim łatwo poradzić, udając się do gabinetu medycyny estetycznej Poznań, by dokonać wypełniania policzków.   

Poznajmy czynniki determinujące powstawanie chomików na twarzy

Wpływ na pojawianie się chomików na twarzy mają uwarunkowania genetyczne, które podobnie jak przy innych schorzeniach przyczyniają się powstawania tego problemu estetycznego. Na pojawianie się chomików na twarzy ma wpływ zanik tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy czy utrata jędrności skóry, na którą mogą ma wpływ nieprawidłowa pielęgnacja tudzież regularna ekspozycja na słońce. 

Zabiegi na opadające policzki

Zasada działania lasera erbowo-yagowego polega na wytwarzaniu mikrouszkodzeń w skórze. Dzięki technice frakcjonowania obszar zabiegowy jest otoczony zdrową skórą, co zapewnia szybką regenerację i przebudowę skóry, uruchamiając procesy naprawcze, podczas których powstaje nowy kolagen i elastyna. W efekcie chomiki na twarzy znikają, a skóra staje się wzorem jędrności, zapewniając pacjentowi piękny i młody wygląd.

W naszym gabinecie medycyny estetycznej Poznań wykorzystujemy laser erbowo-yagowy Fotona DYNAMIS XS, który jest ikoną precyzji, nie inwazyjności i skuteczności. Laser cechuje się długością fali wiązki o długości 2940 nm. Laser erbowo-yagowy do usuwania chomików prowadzi do błyskawicznego odparowania wody i osuszenia tkanek.  Zabieg jest krótki i nie wymaga rekonwalescencji. 

Sculptra na opadające policzki

Sculptra jest to preparat pobudzający produkcję kolagenu, który jest odpowiedzialny m.in. za jędrność skóry. Preparat Sculptra na usuwanie chomików składa się z kwasu L-polimlekowego, który naturalnie występuje w organizmie człowieka. Zabieg wypełniania policzków wykonywany w naszym gabinecie medycyny estetycznej Poznań polega na wstrzyknięciu preparatu w obszar zabiegowy przez doświadczonego lekarza, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu.

Zabieg zapewnia też pobudzenie naturalnej regeneracji i odbudowę objętości tkanek, lifting czy tworzenie naturalnego rusztowania pod skórą pacjenta. Zaletą zabiegu jest poprawa objętości tkanek, redukcja chomików oraz uniesienie opadających partii twarzy. Skóra pacjenta po zabiegu staje się bardziej napięta. Efekty zabiegu Sculptra pojawiają się stopniowo. Efekty Sculptry utrzymują się nawet do 2-3 lat, czyli dłużej niż przy zabiegach z udziałem botoksu czy kwasu hialuronowego. 

Osocze bogatopłytkowe na chomiki na twarzy

Terapia na usuwanie chomików czy wypełnianie policzków wykorzystuje komórki własne pacjenta, które pobiera się z krwi pacjenta i podaje w miejsce występowania chomików za pomocą kaniuli. Pobrana krew jest specjalnie odwirowywania, by uzyskać czynniki wzrostu (peptydy), które mają właściwości pobudzające inne komórki do podziału i do odnowy biologicznej tkanek skóry.

Zabieg osoczem bogatopłytkowym wykonywany w naszym gabinecie medycyny estetycznej Poznań nie wywołuje reakcji alergicznej czy uczuleniowej, dlatego jest tak często wybierany przez pacjentów naszej kliniki. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i trwa do 60 minut. W efekcie osocze bogatopłytkowe wypełnia ubytki podskórne, co przekłada się na usunięcie chomików na twarzy i ujędrnienie skóry.

Oceń nas

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530