wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
usuwanie cellulitu, cellulit

Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit

Podstawowe informacje:

wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Czas zabiegu:
1h
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Części ciała:
całe ciało
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Znieczulenie:
krem
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Rekonwalescencja:
kilka dni
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Liczba zabiegów:
3-5
wyszukiwanie medycyna estetyczna estetyncza Poznań
Koszt zabiegów:
wg cennika

Usuwanie cellulitu jest tak ważne ze względu na to, że widoczne zmiany na skórze są powodem dyskomfortu i kompleksów.

Cellulit to zmartwienie wielu kobiet, najczęściej to zjawisko występuje po ciąży i porodzie.

Jednak nie tylko, cellulit czasami pojawia się bez przyczyny.

Umów się na zabieg

Dla kogo jest ten zabieg

Przeciwwskazania

Pytania i odpowiedzi


Zabieg na cellulit - który warto?

Najlepsze efekty przynosi zabieg rafiofrekwencji mikroigłowej, w przypadku zaawansowanych zmian – liposukcja.

Informacja o zabiegu


Usuwanie cellulitu – metody – laserowa redukcja cellulitu

Obecnie zmiany skórne w postaci – cellulit można skutecznie i trwale usuwać stosując laser Fotona ze skanerem lub radiofrekwencję mikroigłową, szczególnie w połączeniu z karboksyterapią. Trwała redukcja cellulitu wymaga serii zabiegów, jednak efekty są bardzo zadowalające np. Venus Legacy

Leczenie cellulitu – zabiegi na cellulit

Redukcja cellulitu

Wiele kobiet poszukuje sposobu na pozbycie się tego problemu stosując drogie preparaty kosmetyczne, które jednak nie przynoszą spodziewanych efektów. Tylko głębokie stosowanie odpowiednich mieszanek w trakcie mezoterapii może przynieść poprawę.

Dermapen jest najbardziej skuteczną odmianą mezoterapii. Zastosowanie karboksyterapii wzmacnia i przedłuża efekt terapeutyczny. Efektywne usuwanie cellulitu jest procesem wymagającym zastosowania specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych przez doświadczonego lekarza.

Nasz gabinet medycyny estetycznej stosuje tylko i wyłącznie sprawdzone, skuteczne i bezpieczne zabiegi. Masz cellulit – zgłoś się do nas na konsultację.

Jedną z takich metod bezinwazyjnych jest podawanie preparatu Sculptra – drobne iniekcje kwasu polimlekowego.

Jak zlikwidować cellulit?

Cellulit jest defektem kosmetycznym, który powstaje w związku z zaburzeniami przepływu krwi i limfy oraz odkładaniem się produktów odpadowych przemiany materii.

Ogólnie rzecz ujmując jest to nieprawidłowość w rozroście tkanki łącznej, która objawia się nierówną skórą. Cellulit może mieć kilka stadiów zaawansowania.

Stadia cellulitu:

Stadium zerowe, powierzchnia skóry jest gładka. Skóra ujęta w fałd nie wykazuje skórki pomarańczowej.

Pierwsze stadium, które jest najłatwiejsze w wyleczeniu objawia się tym, że nierówności skóry nie są widoczne gołym okiem. Można je zauważyć dopiero wtedy, gdy ściśniemy kawałek skóry pomiędzy dwoma palcami.

Kolejne stadium zaawansowania cellulitu jest widoczne gołym okiem. Skóra wygląda na nierówną i pełną gródek.

Drugie stadium, podczas leżenia skóra wydaje się gładka, w pozycji stojącej, przy napinaniu mięśni samoistnie pojawia się skórka pomarańczowa

Trzecie stadium, symptomy są widoczne bez testu podczas stania.

Czwarte stadium, symptomy są widoczne bez testu zarówno podczas stania jak i leżenia, wyraźnie zdeformowana figura

Rodzaje cellulitu:

Każdy z powyższych rodzajów cellulitu może dotyczyć zarówno szczupłych kobiet, jak i tych, które zmagają się z otyłością. Osoby posiadające taki defekt kosmetyczny unikają przebywania nad wodą i chodzenia na basen.

Zakrywają swoje ciało pod ubraniami, co nie zawsze skutecznie kamufluje problem. Zaawansowany cellulit jest widoczny również pod ubraniami; szczególnie obcisłymi. Posiadanie cellulitu jest poważnym problemem dla wielu Pań.

Usuwanie cellulitu szybko i skutecznie

Stosowanie powszechnie dostępnych kosmetyków nie przynosi oczekiwanych efektów, ponieważ problem jest złożony. Jedynym racjonalnym rozwiązaniem w tej sytuacji jest udanie się do gabinetu medycyny estetycznej celem skonsultowania problemu z lekarzem.

Najskuteczniejszą metodą jest liposukcja specjalnie do tego zaprojektowana kaniulą – kaniula ta jest wykorzystywania w liposukcji metodą infradźwiękową N.I.L.

Jak się pozbyć cellulitu?

W gabinetach medycyny estetycznej redukcja cellulitu jest możliwa przy użyciu nowoczesnego sprzętu i innowacyjnych metod. Szczególnie dobre efekty przynosi leczenie mezoterapią igłową, którą można wspomóc laserem frakcyjnym – laser Fotona ze skanerem.

Wybierając odpowiedni gabinet, w którym będziemy chcieli poddać się terapii cellulitu warto zwrócić uwagę nie tylko na wiedzę i doświadczenie lekarza, ale również na znajdujący się w nim sprzęt.

Gabinet posiadający w swojej ofercie zarówno laser frakcyjny, jak i mezoterapię igłową będzie mógł podejść do naszego problemu kompleksowo, co zagwarantuje nam dobry efekt leczenia.

Mezoterapia igłowa w leczeniu cellulitu

Lekarz może wstrzyknąć w objętą cellulitem tkankę odpowiedni preparat, który spowoduje rozbicie grudek. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy uwalnia zgromadzony tłuszcz oraz nadaje skórze miękkość i gładkość. Efekty widoczne są gołym okiem.

Skuteczną odmianą mezoterapii jest użycie dermapenu, dzięki któremu leczniczy koktajl jest wprowadzany równomiernie na większej powierzchni. Zabieg jest mniej bolesny i trwa krócej.

Podsumowując, skuteczne zabiegi na cellulit to:

1. Mezoterapia igłowa,

2. Karboksyterapia

3. Laser frakcyjny

4. Radiofrekwencja mikroigłowa

5. Liposukcja laserowa

6. Kwas polimlekowy – Sculptra

Cellulit usuwanie Poznań

Dobroczynne działanie mezoterapii na usuwanie cellulitu można wspomóc laserem frakcyjnym lub radiofrekwencją mikroigłową, zabieg ten rozgrzewa chorą tkankę. W ten sposób dochodzi do stymulacji naturalnych procesów odnowy skóry, co przyspiesza osiągnięcie pożądanego efektu.

Istnieje możliwość łączenie metod np. mezoterapii i karboksyterapii, takie połączenie znacząco podnosi skuteczność zabiegów i przyspiesza osiąganie pożądanych efektów.

Usuwanie cellulitu wymaga cierpliwości, konieczne są serie zabiegów. Czasami konieczna jest liposukcja, jednak najczęściej można skutecznie usunąć cellulit sięgając po metody bezinwazyjne.

Poznań – Gabinet Medycyny Estetycznej – zapraszamy!

Cellulit leczenie – obecnie stosuje się nowoczesne i skuteczne metody, które pozwalają znacznie zredukować to zjawisko.

Cellulit to nieestetyczne zmiany skórne pojawiające się na udach i pośladkach, czasami także na podbrzuszu oraz ramionach.

Zmaga się z nim prawie 90 procent dorosłych kobiet i jest to przypadłość trudna do usunięcia domowymi sposobami. Jakie są dostępne metody na skuteczne usuwanie cellulitu?

Medycyna estetyczna wykorzystuje najnowsze osiągnięcia techniki – zabiegi na cellulit:

1. Mezoterapia igłowa – podawanie koktajli leczniczych w tkankę podskórną. Można do tego celu wykorzystać klasyczną mezoterapię igłową czyli strzykawkę i częste iniekcje lub dermapen. Niezależnie od sposobu wprowadzenia substancji leczniczych – do efektu konieczne jest kilka powtórzeń, najczęściej w odstępach co 2 tygodnie.

2. Karboksyterapia – podawanie podskórnie medycznego dwutlenku węgla. Zabieg jest skuteczny pod warunkiem częstego powtarzania, na początku nawet 2 x  wciągu tygodnia. Minimum 8 – 10 zabiegów. Zabieg jest bardzo bezpieczny i prawie bezbolesny. Po zabiegu można natychmiast wrócić do aktywności zawodowych

3. Lipoliza laserowa – rozpuszczanie tkanki tłuszczowej w leczonej okolicy. Zabieg wymaga minimum 2 lub 3 powtórzeń w odstępach 2 – 3 tygodniowych. Czasami warto skorzystać z liposukcji.

4. Laser frakcyjny – laserowe usuwanie celllulitu

5. Venus Legacy

6. Liposukcja – usunięcie nadmiary tkanki tłuszczowej oraz zabiegi poprawiające krążenie krwi dają natychmiastową redukcję cellulitu.

Najbardziej skuteczne jest połączenie 2 lub 3 metod – efekt jest większy niż suma efektów każdej z metod – mamy tutaj do czynienia z synergią działania. Najbardziej skuteczne jest połączenie zabiegów Venus Legacy i liposukcji laserowej.

Cellulit leczenie – co jeszcze

Duże znaczenie ma też współpraca pacjentki z lekarzem. Ważna jest zmiana trybu życia – na bardziej aktywny, zmiana diety, zaprzestanie palenia papierosów jeżeli pacjentka pali.

Bywa też konieczne uregulowania gospodarki hormonalnej (hormony płciowe – bywa konieczne włączenie antykoncepcji, leczenie niedoczynności tarczycy itd.)

Innymi skutecznymi metodami w leczeniu cellulitu są:

1. Laseroterapia – laser erbowo-yagowy

2. Usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej –zabieg wykonywany przy pomocy specjalnej kaniuli dr Houyoux liposukcja

3. Osocze bogatopłytkowe

Te metody można łączyć, co znacznie zwiększa skuteczność. Należy jednak pamiętać, że leczenie cellulitu wymaga cierpliwości, konieczna jest zawsze seria kilku zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. Cała terapia może trwać kilka miesięcy. Wszystko zależy od zaawansowania zmian oraz czasu ich trwania.

Bardzo korzystne są w leczeniu cellulitu zabiegi fizykalne takie jak masaż limfatyczny czy nagrzewanie. Poprawa krążenia krwi i chłonki w obszarze objętym zmianami przynosi bardzo korzystny efekt i zwiększa skuteczność leczenia a także poprawia samopoczucie pacjentki – zmniejszając znacznie dolegliwości bólowe.

Jak się pozbyć cellulitu?

Cellulit dotyczy wielu kobiet, szacuje się że ponad 80% z nas boryka się z tym problemem. Mimo świadomości, że jest to rzecz dotycząca prawie każdej (pamiętacie zeszłoroczną akcję na Instagramie, gdzie kobiety pokazywały, że mają cellulit?), to nadal chcemy się tego pozbyć. Zebraliśmy wskazówki, które pomogą w walce z pomarańczową skórką – zobaczcie!

Skąd bierze się cellulit?

Zawsze istnieje powód powstania cellulitu. Zwykle kojarzymy go z nadwagą i dodatkowymi kilogramami. Błędem jest myślenie, że jak schudniesz to zniknie cellulit – rzadko tak bywa.

Cellulit ten, nazywany lipidowym lub tłuszczowym objawia się odkładaniem kwasów tłuszczowych w tkankach skóry, które tworzą charakterystyczną “skórkę pomarańczową”, tłuszcz zbija się w twarde grudki i jest nierównomiernie rozłożony.

Uwaga! Często mówi się o cellulicie wodnym, który charakteryzuje się opuchnięciami, zatrzymaniem wody w organizmie, obrzękiem. Wiąże się z niezbyt dobrą cyrkulacją krwi i limfy, dlatego aby zredukować cellulit wodny należy zadbać o prawidłowy przepływ krwi i limfy.

Przyczyną powstawania cellulitu może być nieodpowiednia dieta, bogata w węglowodany i nieodpowiednie nawadnianie. Ryzyko zwiększa się, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia i rzadko wykonujesz ćwiczenia fizyczne. To aktywność fizyczna pomaga w prawidłowym krążeniu krwi i limfy.

Cellulit może też być skutkiem ubocznym stosowania antykoncepcji hormonalnej – mogą pojawiać się problemy z gospodarka hormonalną i przez to zatrzymanie wody w organizmie i cellulit.

Jak więc pozbyć się cellulitu?

Dieta a cellulit

Nie chodzi tu o katowanie się wymyślnymi dietami i posiłkami złożonymi jedynie z sałaty i kiełków. Ważnym elementem zwalczania cellulitu jest jednak wprowadzenie pewnych zmian w codziennym żywieniu.

Aby pozbyć się obrzęków związanych z nagromadzeniem wody, należy włączyć do diety produkty moczopędne, takie jak: żurawina, arbuz, zielona herbata, szparagi. Trzeba ograniczyć sól, która zatrzymuje wodę w organizmie. Nie wolno zapomnieć o wodzie, w zależności od różnych czynników (masy ciała, diety, aktywności fizycznej) zapotrzebowanie na wodę to 1,5 l do 3 l płynów dziennie.

Tłuszcz nie jest zakazanym składnikiem, a wręcz niezastąpionym w odpowiednich ilościach, nie odkłada się w fałdkach, a nawilża skórę i zmiękcza ją. Do zdrowych produktów należą: orzechy, nasiona, awokado, oliwki, ryby.

Potrzebne są również produkty bogate w witaminę B oraz wpływające na poziom estrogenów, takie jak: brokuły, kalafior, brukselka, banany, kiełki pszenicy, jajka.

Unikaj też cukrów prostych (pieczywo pszenne, drożdżówki, ciastka) i żywności wysoko przetworzonej (produkty instant, kawa i herbata rozpuszczalna, jogurty owocowe, chipsy, słodycze, nawet batony musli i płatki śniadaniowe).

Cellulit a Ćwiczenia

Są elementem niezbędnym w walce z cellulitem, dodatkowo przyczyniają się do poprawienia kondycji fizycznej, samopoczucia i zdrowia.

Szczególnie poleca się:

To między innymi bieganie, szybki marsz, jazda na rowerze, stepper. Część z ćwiczeń możesz wykonywać w domu, np. rowerek (leżysz na plecach i kręcisz nogami), inne na siłowni lub wolnym powietrzu (o ile w Twoim mieście powietrze nie przekracza norm zanieczyszczenia). Dobrym pomysłem jest też skakanie na skakance.

Joga pozwala na rozciągnięcie każdej części ciała i usprawnia krążenie (z resztą, tak jak każda forma aktywności fizycznej).

Tutaj opinie są różne, jedni twierdzą, że w dużym stopniu przyczyniają się do redukcji cellulitu, inni, że zaostrzają cellulit – to z powodu wzrostu masy mięśniowej cellulit ma być bardziej widoczny.

Przy takich ćwiczeniach cellulit jednak nie powinien się znacznie wyróżnić, jeśli są one wykonywane np. z ćwiczeniami aerobowymi, co innego będzie jeśli wykonujesz ćwiczenia siłowe i przyjmujesz białko, wspomagające budowę mięśni. Podczas zwykłych takich ćwiczeń, bez dodatkowych wspomagaczy jakim jest biało, będziesz tracić i masę mięśniową i tłuszcz.

Kosmetyki

Możesz się też zaopatrzyć w specjalne kosmetyki wspomagające redukcję cellulitu. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na skład, nie wszystko, co antycellulitowe będzie działać, jeśli nie ma odpowiednich składników. Równie ważna jest intensywność aplikowania kosmetyków, większość można używać codziennie, o ile ulotka nie stanowi inaczej.

W zależności od tego, jaki rodzaj cellulitu masz, przydadzą Ci się inne balsamy i peelingi. Jeżeli borykasz się z cellulitem tłuszczowym – wybierz kosmetyki zawierające kofeinę i karnitynę. Znakomity będzie peeling kawowy, ma nie tylko znakomite właściwości redukujące, ale i wspaniale pachnie, taki peeling to świetny sposób na relaks.

Szczupłym osobom, które borykają się z cellulitem wodnym, pomocą będzie kosmetyk wspomagający krążenie. Wybierając peeling lub balsam zwróć uwagę na takie składniki, jak: miłorząb japoński, algi, żeń-szeń.

Dodatkowo można zadbać o intensywniejsze działanie kosmetyku przez foliowanie (przy wybranych kosmetykach), to pozwala na lepsze przenikanie składników w głąb skóry.

Masaż

Masaż – drenaż limfatyczny ma na celu usprawnienie przepływu limfy i krwi. Możesz wykonywać masaż specjalnym drewnianym przyrządem z wypustkami, zazwyczaj dostępny i w drogeriach i w supermarketach. Możesz skorzystać z masażu na sucho, do tego jest potrzebna specjalna szczotka.

Istnieje też możliwość wykonania masażu bańkami chińskimi, jednak nie są one przeznaczone dla każdego, mogą zaostrzyć problemy z naczynkami krwionośnymi i żylakami.

Ubrania

Zrezygnuj z obcisłych spodni. Utrudniają one przepływ limfy i krwi, i przez to prowadzą do powstawania lub wzmocnienia cellulitu.

Walka z cellulitem to długi i wymagający proces, nic nie przyjdzie od razu, po wykonaniu ćwiczenia lub wysmarowania się specjalnym balsamem. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Trzeba też pamiętać, że mamy różne uwarunkowania genetyczne, od nich może wiele zależeć.

Cellulit, czyli lipodystrofia lub też potocznie skórka pomarańczowa dotyka tkanki podskórnej, gdzie komórki tłuszczowe napierają na tkankę łączną tworząc nierówności na powierzchni skóry.

Czynniki predysponujące do wystąpienia cellulitu to poza płcią i wiekiem również między innymi dziedziczność, grubość skóry, obecność nadwagi, zła dieta, odwodnienie, powolny metabolizm, zaburzenia hormonalne (nadmiar estrogenów), brak aktywności fizycznej, palenie papierosów.

Zmiany te głównie dotyczą kobiet po okresie dojrzewania. Cellulit jest to defekt głównie kosmetyczny i problem psychologiczny. Problem narasta  głównie w miesiącach letnich, kiedy kobiety odsłaniają większe partie ciała i nie chcą, by te nieatrakcyjne defekty były widoczne. Dlatego też wiele z nich decyduje się na walkę z cellulitem.

Zabiegi na cellulit polegają na redukcji tkanki tłuszczowej znajdującej się tuż pod skórą. Jest dostępna szeroka gama skutecznych produktów i zabiegów pozwalająca skutecznie zredukować widoczność skórki pomarańczowej. Zazwyczaj dla osiągnięcia zadowalającego efektu potrzebne jest połączenie kilku technik i zabiegów.

Zazwyczaj kobiety decydują się na :

Wyróżnia się wiele metod redukcji cellulitu w gabinetach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej, m.in.:

Zabiegi antycellulitowe:

Leczenie cellulitu to długi i powolny proces. Na szczęście dostępna jest szeroka gama produktów i zabiegów na cellulit, które są w stanie pomóc rozwiązać ten przykry defekt kosmetyczny.

Zabiegi antycellulitowe

Co to jest i jak powstaje cellulit?

Powszechnie znany cellulit, a w zasadzie lipodystrofia tkanki tłuszczowej, polega na nieprawidłowym jej rozmieszczeniu. W rezultacie tej nieprawidłowej dystrybucji tkanki tłuszczowej powstaje znany wszystkim obraz „skórki pomarańczowej”, czyli pofałdowanej, nierównomiernej powierzchni skóry. Występuje najczęściej na pośladkach i udach, ale w przypadkach zaawansowanych, może być obserwowany także w obrębie ramion i podudzi.

Przyczyny występowania tego zaburzenia są liczne i bardzo różnorodne. Jako przykład można podać chociażby zaburzenia krążenia krwi, zarówno miejscowe jak i ogólne, zaburzenia gospodarki hormonalnej, nagromadzenie toksyn, złe utlenowanie tkanek, i wiele innych.

Istnieje wiele sposobów zwalczania tej przykrej i nieestetycznej dolegliwości. Oczywiście kluczowym jest działanie przyczynowe polegające na leczeniu schorzeń, które mogą potencjalnie prowadzić do jego wystąpienia. Jednakże nie bez znaczenia pozostaje także leczenie objawowe, mające na celu miejscowe zwalczanie cellulitu. Część z tych zabiegów zostało omówionych poniżej.

Skuteczne zabiegi na cellulit:

Masaż antycellulitowy

Ręczny masaż antycellulitowy jest jedną z najbardziej podstawowych i prostych procedur, które mogą być wykonane nawet w warunkach domowych pod warunkiem opanowania pewnych podstawowych technik. Istotą masażu antycellulitowego jest poddanie skóry i tkanki podskórnej uciskaniu i ugniataniu.

W ten sposób dochodzi do pobudzenia krążenia zarówno w naczyniach krwionośnych, jak i limfatycznych. Zapobiega to zastojowi limfy, a także pozwala wyeliminować, albo przynajmniej zmniejszyć stężenie toksyn zmagazynowanych w tkance tłuszczowej, co jest jedną z głównych przyczyn powstawania cellulitu.

Masaż próżniowy

Innym rodzajem masażu, który znajduje zastosowanie w zmniejszaniu cellulitu jest masaż próżniowy. Jest to rodzaj masażu mechanicznego, którego zadaniem jest rozluźnieniem zwartych tkanek, a także otwarcie zamkniętych komórek. Umożliwia to usunięcie nadmiaru zalegających płynów, co z kolei umożliwia zmniejszenie, bądź nawet całkowitą eliminację cellulitu.

Wykonuje się go przy pomocy specjalnego aparatu wyposażonego w dwa wałki próżniowe. Jeden z nich służy do zassania i podniesienia skóry danej okolicy, drugi zaś do rozmasowywania podniesionej tkanki. Powoduje on także usprawnienie krążenia krwi w tkance, dzięki czemu zwiększa jej procesy regeneracyjne.

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny, nazywany również masażem limfatycznym, jest zabiegiem mającym na celu poprawienie krążenia limfy w organizmie. Dzięki temu, że jest on wykonywany techniką uciskową, wzdłuż przebiegu naczyń limfatycznych, powoduje zwiększenie przepływu chłonki i jej recyrkulacji.

Dzięki temu można znacznie zmniejszyć ryzyko powstania obrzęków limfatycznych, a także przetrwałych infekcji bakteryjnych, związanych z zaleganiem bakterii w węzłach chłonnych, których zadaniem jest neutralizacja patogenów.

Zabieg drenażu limfatycznego można przeprowadzać na kilka sposobów pod warunkiem zachowania istoty tego zabiegu. Przede wszystkim ważne jest to, iż ruchy powinny być stosunkowo delikatne, ale zdecydowane i jednostajne. Wynika to z faktu, iż naczynia limfatyczne położone są stosunkowo płytko. Bardzo istotny jest kierunek wykonywania ruchów. Bardzo istotne jest to, aby zadbać o to, żeby limfa nie cofała się, tylko przesuwała w kierunku serca.

Tak więc ruch powinien odbywać się ze strony obwodu w kierunku serca. Poza oczywistym swoim zastosowaniem w poprawie krążenia limfatycznego i zapobieganiu obrzęków limfatycznych, znajduje również istotne zastosowanie w zwalczaniu cellulitu. Powszechnie znanym faktem jest to, że kwasy tłuszczowe transportowane są przez limfę.

W związku z powyższym, jeśli wskutek innych zabiegów (na przykład z użyciem lasera bądź też ultradźwięków) dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej, drenaż limfatyczny w znacznym stopniu wspomaga transport uszkodzonych komórek tłuszczowych, dzięki czemu ułatwia ich wyeliminowanie z organizmu.

Usuwanie cellulitu – Zabieg laserowy

Nie od dziś wiadomo, że oddziaływania promieni laserowych na tkanki jest bardzo wielopłaszczyznowe. Z tego powodu znajduje ono zastosowanie również w zabiegach mających na celu wyeliminowanie cellulitu. Lekarz przeprowadzający zabieg przesuwa po okolicy poddawanej procedurze specjalną głowicą, która emituje wiązkę promieniowania laserowego.

Wspomniana wiązka penetruje w głąb skóry i tkanek, powodując rozbicie komórek tłuszczowych zwanych adipocytami, a także poprawę mikrokrążenia zarówno krwi jak i limfy, co pozwala na sprawne usunięcie produktów i substancji powstałych wskutek uszkodzenia komórek tłuszczowych.

Jednakże, aby otrzymać pełny efekt, zaleca się nawet kilkunastokrotne powtórzenie zabiegu. Dlatego też czas oczekiwania na pełny jego rezultat może sięgać nawet do kilku tygodni.

Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków

Podobnie jak w przypadku promieniowania laserowego, oddziaływanie antycellulitowe ultradźwięków polega na rozbiciu komórek tłuszczowych, a także poprawie lokalnego mikrokrążenia skutkującego intensyfikacją procesów metabolicznych, a co za tym idzie regeneracyjnych.

Sam zabieg również wygląda bardzo podobnie, gdyż lekarz specjalną głowicą wodzi po okolicy poddawanej zabiegowi. Różnicą jest to, że w tym przypadku głowica emituje ultradźwięki.

Usuwanie cellulitu – Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów. Jej istotą jest wprowadzanie w skórę różnego rodzaju substancji aktywnych poprzez mikroiniekcje. Dzięki temu omijana jest warstwa naskórka, co pozwala na lepszą penetrację w głąb tkanki.

Zabieg ten może być wykonywany na kilka sposobów. Najprostszym jest aplikacja przy pomocy strzykawki z igłą, co umożliwia precyzyjną aplikację większej objętości substancji. Stosuje się również rollery, czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym możliwe jest uzyskanie nawet 500 000 nakłuć w ciągu 5 minut. Inną metodą jest wykonywanie mikronakłuć z zastosowaniem specjalnych aparatów.

Przykładowym urządzeniem wykorzystywanym do tego celu jest Dermapen. Jego działanie polega na zjawisku frakcjonowania mikroigłowego. Wyposażone jest w głowicę uzbrojoną w igły o bardzo niewielkiej średnicy. W sposób pulsacyjny są wprowadzane w skórę z bardzo dużą częstotliwością powodując jej mikrouszkodzenia.

Stymuluje to syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, co pobudza procesy regeneracyjne skóry. Poza tym umożliwia wnikanie do skóry aktywnych substancji o różnorodnym działaniu.

Istnieje wiele substancji wykorzystywanych podczas przeprowadzania tego zabiegu. Należą do nich między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, krzemionka, pirydoksyna, kwas liponowy, L-karnityna i wiele innych.

Procedura jest praktycznie całkowicie bezbolesna, jednak u ludzi z wysoką wrażliwością na ból można zastosować znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem kremu ze środkiem anestetycznym.

Mezoterapia – zalety

Podstawową zaletą mezoterapii igłowej jest jej wysokie bezpieczeństwo. Z uwagi na fakt, iż jest to procedura niechirurgiczna, nie wymaga hospitalizacji ani opieki anestezjologicznej. Nie niesie ze sobą również ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej ani stanu zapalnego. Nie powoduje trwałych uszkodzeń skóry, ani jej nadwrażliwości na światło. Ponadto okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a rezultat długotrwały.

Sam zabieg trwa około 30 minut. Aby utrzymać trwałość efektu zabieg należy powtarzać regularnie. Częstotliwość jego wykonywania ustala się indywidualnie dla każdego pacjenta. Znajduje zastosowanie również w zwalczaniu cellulitu, z uwagi na fakt, iż możliwa jest aplikacja w skórę i tkankę podskórną substancji powodujących wzmożenie metabolizmu tkanki tłuszczowej, jak to się dzieje na przykład podczas lipolizy iniekcyjnej.

Usuwanie cellulitu – Karboksyterapia

Jak sama nazwa wskazuje, karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystującym oddziaływanie dwutlenku węgla na tkanki. Gaz wprowadzany jest w okolicę poddawaną zabiegowi przy pomocy specjalnego urządzenia, podobnego do tego, które jest wykorzystywane w trakcie przeprowadzania mezoterapii igłowej. Działanie dwutlenku węgla powoduje rozbicie tkanki tłuszczowej z destrukcją komórek tłuszczowych.

Powstałe w ten sposób kwasy tłuszczowe są transportowane razem z limfą do narządów, w których są metabolizowane. Ponadto, dwutlenek węgla powoduje poprawę mikrokrążenia w obrębie tkanek, czego efektem jest zwiększenie ich odżywiania, co w rezultacie daje przyspieszenie regeneracji tkanek, wzrost nawilżenia, napięcia i jędrności skóry, co z kolei skutkuje zmniejszeniem, bądź też nawet całkowitą likwidacją cellulitu.

Usuwanie cellulitu Endermologia

Jest to specjalny rodzaj masażu ciśnieniowego. Pacjent przed przeprowadzeniem zabiegu przyodziewa specjalny kostium mający za zadanie intensyfikację efektu. Endermologia jest wykonywana za pomocą aparatu wyposażonego w specjalną głowicę z wałeczkami. Pomiędzy wałeczkami generowane jest naprzemiennie nadciśnienie oraz podciśnienie.

Powyższe zmiany ciśnienia oddziałują na tkanki powodując poprawę mikrokrążenia, a co za tym idzie usuwania zalegających w tkankach toksyn prowadzących do powstania cellulitu. Sam zabieg ma za zadanie ujędrnienie skóry danej okolicy. Aby osiągnąć pełen rezultat zaleca się wykonanie 14 do 20 powtórzeń z częstotliwością 2 zabiegi w tygodniu.

Usuwanie cellulitu – liposukcja

Jest to zabieg polegający na odsysaniu tkanki tłuszczowej. Lekarz wprowadza pod skórę kaniulę, którą odsysa nadmiar tkanki tłuszczowej. Ponadto kaniula przerywa przegrody łącznotkankowe w których jest uwięziony tłuszcz. Dzięki temu pozostały tłuszcz może się równo przemieszczać pod skórą – daje to efekt wygładzenia.

Nie jest istotne odessanie dużej ilości tłuszczu, natomiast ważne jest przerwanie tych przegród.

Cellulit – Usuwanie cellulitu Poznań

Jaki zabieg na cellulit?

Prezentujemy 3 topowe zabiegi na pozbycie się cellulitu: Drenaż limfatyczny, Venus Legacy i Liposukcja. Dzięki nim w szybki i skuteczny sposób możemy pozbyć się efektu pomarańczowej skórki w klinice medycyny estetycznej.

Co to jest cellulit?

Cellulit są to zmiany skórne w obrębie ud, brzucha i pośladków, które przybierają postać grudek i cechują się pomarszczoną skórą. Cellulit nazywany jest także efektem pomarańczowej skórki. Wówczas podskórnie tkanka tłuszczowa podzielona jest włóknistymi przegrodami.

Do przyczyn powstawania cellulitu na udach i w innych partiach ciała zalicza się niewielka aktywność fizyczna lub jej brak, hormony, uwarunkowania genetyczne czy stosowanie diety bogatej w niezdrowe tłuszcze czy cukry.  

Jaki zabieg na cellulit? – Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny jest to rodzaj masażu, którego celem jest rozmasowywanie zastojów limfy w ciele. Technika masażu limfatycznego polega na wykonywaniu okrężnych ruchów przez masażystę, który robi to w kierunku, w którym powinna płynąć limfa.

Drenaż limfatyczny może odbywać się także mechanicznie przy użyciu sprzętu takiego jak: „nogawki”. Nogawki wypełniają się powietrzem i rozprężają, przeprowadzając skutecznie masaż limfatyczny. 

Masaż limfatyczny ma również korzystny wpływ na redukcję cellulitu na udach i nie tylko. Przynosi on ujędrnienie skóry, a rozmasowana limfa przekłada się na usuwanie grudek skórki pomarańczowej.

Aby osiągnąć pożądany efekt w postaci usunięcia cellulitu, niezbędna jest seria zabiegów drenażu limfatycznego. Zabiegi masażu limfatycznego warto wspomagać ćwiczeniami fizycznymi, piciem dużych ilości wody czy przeprowadzaniem detoksykacji organizmu. 

Jaki zabieg na cellulit? – Venus Legacy

Popularnym i skutecznym zabiegiem na cellulit na udach jest Venus Legacy. Urządzenie łączy oddziaływanie wielobiegunowych fal radiowych i pulsacyjne pole magnetyczne. Dzięki technologii MP2 Venus Legacy wpływa na poprawę cyrkulacji krwi w naczyniach włosowatych, co prowadzi do ujędrnienia skóry i redukcji cellulitu.

Pacjent nie odczuwa bólu podczas zabiegu, a cała procedura wyróżnia się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i umożliwia natychmiastowy powrót do codziennych aktywności.

Mechanizm działania Venus Legacy funkcjonuje na bazie opatentowanej technologii MP2, produkującej matrycę cieplną. Prowadzi ona do ujędrnienia i uelastycznienia skóry, redukcji zmarszczek czy usuwania cellulitu. 

Venus Legacy wykorzystuje technologię 4D, która stanowi synergię multipolarnej fali radiowej, impulsowego pola magnetycznego, technologii Varilpulsem i technologii Real Time Thermal Feedback. Multipolarna fala radiowa prowadzi do obkurczenia włókien kolagenowych, a Impulsowe pole magnetyczne zapewnia syntezę kolagenu.

Varipulsem umożliwia precyzyjne penetrowanie tkanki, drenaż limfatyczny i wpływa na poprawę krążenia. Z kolei Real Time Thermal Feedback pozwala na kontrolę temperatury w czasie rzeczywistym.

Zabieg Venus Legacy wykonywany w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej to gwarancja bezpieczeństwa, skuteczności i brak skutków ubocznych.

Dzięki niemu w ciągu paru zabiegów dojdzie do usuwania cellulitu i będziemy mogli cieszyć się szczupłą sylwetką bez efektu pomarańczowej skórki.  

Zabieg na cellulit – Liposukcja

Liposukcja w klinice medycyny estetycznej polega na odsysaniu tłuszczu w rejonie pośladków, brzucha, policzków, podbródka, kolan czy ramion. Wyróżniamy różne rodzaje liposukcji: strzykawkowa, laserowa czy ultradźwiękowa. Celem zabiegu liposukcji jest nadanie skórze sprężystości i wymodelowanie ciała w miejscach, gdzie znajdował się nadmiar tłuszczu oraz usuwanie cellulitu.  

Jest to zabieg chirurgiczny wykonywany w klinice medycyny estetycznej. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Najpierw lekarz dokonuje precyzyjnych nacięć w obszarze zabiegowym, a następnie wprowadza do nich kaniulę. Lekarz odsysa tłuszcz, a na końcu zaszywa nacięcia.

W ciągu jednego zabiegu można odessać maksymalnie do 3 litrów tkanki tłuszczowej. Po liposukcji, czyli usuwaniu cellulitu lekarz często zaleca ubranie uciskowe, które nosi się przez kilka tygodni. Do 6 tygodni powinien zejść obrzęk po zabiegu. 

Jaki zabieg na cellulit Poznań

Pozbycie się cellulitu wymaga wielu elementów, konieczny jest zabieg, po którym nastąpi zwiększona produkcja kolagenu czyli np. kwas polimlekowy, konieczna jest zdrowa dieta, zdrowy tryb życia, odpowiednia aktywność fizyczna.

Najlepsze efekty daje wykonanie minimum 10 zabiegów zwiększających poprawę jędrności skóry np. Venus Legacy, zabiegi te zwiększają także przepływ krwi – takie połączenie daje szansę na pozbycie się cellulitu. Venus legacy jest w pełni bezpieczny, pobudza tkankę łączną, po serii zabiegów widoczne są najlepsze efekty, między innymi poprawia się elastyczność skóry, wzrasta produkcja kolagenu, redukcji ulega tkanka tłuszczowa.

Zabieg na cellulit rozbija komórki tłuszczowe, poprawia krążenie krwi, zwiększa produkcję kolagenu co ujędrnia skórę. Efekt widoczny jest na powierzchni skóry redukując tzw. pomarańczową skórkę.

Negatywnie działają: czynniki genetyczne, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne.

Popularne zabiegi

+48 571 323 530

+48 571 323 530

analiza pierwiastkowa włosów
Analiza pierwiastkowa włosów
analiza składu ciała
Analiza składu ciała
Atr naturalny wypełniacz, autologiczny wypełniacz
Naturalny wypełniacz
badanie na prawo jazdy
Badania na prawo jazdy
badanie ciśnienia śródgałkowego
Badanie ciśnienia śródgałkowego
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
badanie okulistyczne, Badania wzroku dla kierowców, badanie wzroku na prawo jazdy Poznań
Badanie okulistyczne
badanie ostrości wzroku
Badanie ostrości wzroku
badanie pola widzenia
Badanie pola widzenia
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
bruzdy-marionetki
Bruzdy marionetki
bruzdy nosowo wargowe
Bruzdy nosowo wargowe
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
centrum diagnostyki znamion Poznań
Centrum diagnostyki znamion
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
dobór okularów
Dobór okularów
dobór soczewek kontaktowych
Dobór soczewek kontaktowych
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
ellanse
Polikaprolakton
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
infuzja tlenowa, infuzja tlenowa poznań
Infuzja tlenowa
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry
Konsultacje dietetyczne online
Konsultacje dietetyczne online
korekcja nosa, korekta nosa
Korekcja nosa
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
lampa wooda
Lampa Wooda
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie jaskry, jaskra, jaskrę
Leczenie jaskry
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
leczenie wad wzroku
Leczenie wad wzroku
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie łysienia Poznań
leczenie zaćmy
Leczenie zaćmy
leczenie zeza
Leczenie zeza
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
Nano Fat na włosy
Nano Fat na włosy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
oksybrazja
Oksybrazja
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
płukanie dróg łzowych
Płukanie dróg łzowych
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
podcinanie blizn
Podcinanie blizn
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie piersi, sztuczne piersi, implanty piersi, duże cycki
Powiększanie piersi
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
schładzanie skóry podczas zabiegu
Schładzanie skóry do zabiegu
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trichoskan, trichoskop, trichoskopia
Trichoskan – trichoskopia
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usg szkolenie dla lekarzy, kurs usg, szkolenie usg
Szkolenie z usg w medycynie estetycznej
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wazektomia
Wazektomia Poznań
Wdowi garb
wodniak jądra
Wodniak jądra
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabieg prądami d'Arsonvala 
Zabieg prądami d’Arsonvala 
zabiegi dla panów
Zabiegi dla Panów
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza
badanie dopplerowskie, usg doppler
Badanie dopplerowskie Poznań
brodawki wirusowe, brodawki wirusowe usuwanie, kurzajka
Brodawki wirusowe
cystoskopia
Cystoskopia – badanie pęcherza
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
Dermatolog Poznań
Dermatolog Poznań
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
drenaż limfatyczny, drenaż limfatyczny poznań, masaż limfatyczny, drenaże limfatyczne
Drenaż limfatyczny manualny
endolifting Fotona
Endolifting
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
gabinet chirurgiczny, Chirurg Poznań prywatnie, chirurg Poznań
Gabinet chirurgiczny
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna
ginekomastia, lipomastia
Ginekomastia – przerost piersi
gumkowanie hemoroidów metodą Barrona
Gumkowanie hemoroidów
Hemoroidy, proktolog, guzki krwawnicze, żylaki odbytu, hemoroidy leczenie, hemoroidy w ciąży, Leczenie żylaków odbytu, dghl, proktolodzy, leczenie hemoroidów
Hemoroidy objawy, żylaki odbytu
hemoron
Hemoron – leczenie hemoroidów
powikłania po kwasie hialuronowym
Hialuronidaza
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
karboksyterapia
Karboksyterapia
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
korekcja warg sromowych, labioplastyka, przerost warg sromowych
Korekcja warg sromowych ​- labioplastyka
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser ekscymerowy, laser ekscimerowy
Lampa ekscimerowa
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe obkurczanie pochwy IntimaLase
Laserowe obkurczanie pochwy
Laserowe usuwanie hemoroidów, usuwanie hemoroidów
Laserowe usuwanie hemoroidów
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie nadpotliwości
Leczenie nadpotliwości
leczenie nietrzymania moczu
Leczenie nietrzymania moczu
leczenie otyłości
Leczenie otyłości, nadwagi
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
lipomastia
Lipomastia
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
o shot, powiększanie punktu g
O Shot dla Pań
obkurczanie skóry na brzuchu
Obkurczanie skóry na brzuchu
obrzezanie, obrzezanie Poznań
Obrzezanie
obwisłe ramiona, pelikany
Obwisłe ramiona – pelikany
odmładzanie dłoni
Odmładzanie dłoni
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
Pelleve
Lifting radiofrekwencją monopolarną
plasma IQ
Plazma
plastyka brzucha, abdominoplastyka
Plastyka brzucha
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
podcięcie wędzidełka prącia
Podcięcie wędzidełka prącia
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiekszanie-posladkow
Powiększanie pośladków
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
presoterapia
Presoterapia – masaż pneumatyczny
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
rehabilitacja, rehabilitacja Poznań
Rehabilitacja Poznań
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
skleroterapia, pajączki na nogach
Skleroterapia
stulejka, napletek, co to jest stulejka
Stulejka, leczenie stulejki
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
szkolenia dla lekarzy, szkolenie z przeszczepu tłuszczu, szkolenie z lipofillingu
Szkolenia dla lekarzy
urolog, urolog Poznań, urolog prywatnie
Urolog Poznań
badanie usg Poznań, usg poznań, usg brzucha, usg piersi, usg tarczycy, badanie usg piersi, badanie usg
Badanie usg Poznań
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie cellulitu, cellulit
Usuwanie cellulitu – zabieg na cellulit
usuwanie kurzajek
Usuwanie kurzajek Poznań
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie rozstępów, rozstępy usuwanie, Jak radzić sobie z rozstępami
Usuwanie rozstępów
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
venus legacy, venus legacy Poznań, venus legacy brzuch
Venus Legacy – napięcie skóry, usuwanie cellulitu
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wodniak jądra
Wodniak jądra
wyszczuplanie ud
Wyszczuplanie ud
Zabiegi na brzuch
załupek
Załupek
bruzdy poprzeczne czoła
Bruzdy poprzeczne czoła
depilacja laserowa, depilacja laserowa Poznań, epilacja laserowa, laserowe usuwanie owłosienia, depilacja laserowa cena
Depilacja laserowa Poznań
mikronakłuwanie, dermapen
Dermapen – Mikronakłuwanie
dermatoskopia, wideodermatoskopia
Dermatoskopia, badanie dermatoskopowe Poznań
dietetyk, dietetyk poznań, dobry dietetyk, porady dietetyczne
Dietetyk Poznań – Dobór diet
fibryna bogatopłytkowa
Fibryna bogatopłytkowa Poznań
hydroksyapatyt wapnia, radiesse
Hydroksyapatyt wapnia
aquapure, hydropeeling
Aquapure Oczyszczanie wodorowe
Juvelook, Hybrydowy stymulator kolagenu
Juvelook odmładzanie okolic oka
komórki macierzyste
Komórki macierzyste
Komputerowe badanie skóry twarzy
Komputerowe badanie skóry
kurze łapki
Kurze łapki
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy
laser erbowo-yagowy, laser Fotona
Laser erbowo-yagowy
laser frakcyjny, laser frakcyjny poznań, laser frakcyjny co2, lasery frakcyjne
Laser frakcyjny CO2
genesis, laser genesis, zabieg genesis, laser genesis Poznań
Laser Genesis
laser neodymowo yagowy
Laser neodymowo yagowy
laser tulowy
Laser tulowy – NOWOŚĆ!
Laserowa stymulacja wzrostu włosów
Laserowa stymulacja włosów
laserowe usuwanie makijażu pemanentnego
Laserowe usuwanie makijażu permanentnego
laserowe usuwanie przebarwień, przebarwienia na twarzy
Laserowe usuwanie przebarwień
laserowe zamykanie naczynek-poznan, teleangiektacje
Laserowe zamykanie naczynek
laserowy lifting powiek
Laserowy lifting powiek
leczenie blizn po trądziku, blizny po trądziku
Leczenie blizn po trądziku
leczenie bruksizmu, Jak leczyć bruksizm, bruksizm, szczękościsk
Leczenie bruksizmu – bruksizm
leczenie-chrapania
Leczenie chrapania Poznań
leczenie migreny, migrena
Leczenie migreny – migrena
leczenie wypadania wlosów, wypadanie włosów, leczenie łysienia Poznań
Leczenie łysienia Poznań
ledoterapia
Ledoterapia – Ledy medyczne
laserowe powiększanie ust. powiększanie ust laserem, liplase
Laserowe powiększanie ust
liposukcja, liposukcja NIL, odsysanie tłuszczu, liposukcja laserowa, liposukcja brzucha
Liposukcja brzucha i boczków
liposukcja podbródka, odsysanie podbródka
Liposukcja podbródka
lipotransfer
Lipotransfer – autoprzeczep
lwia zmarszczka
Lwia zmarszczka
manualne oczyszczanie twarzy
Manualne oczyszczenie twarzy
masaż, masaż poznań, masaż leczniczy
Masaż Poznań
masaż Kobido
Masaż Kobido
masaż twarzy, masaż twarzy szyi i dekoltu
Masaż twarzy szyi i dekoltu
mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
modelowanie twarzy
Modelowanie twarzy
nici aptos
Nici Aptos liftingujące
oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie twarzy
Oczyszczanie wodorowe
Oczyszczanie wodorowe
odmładzanie twarzy
Odmładzanie twarzy
osocze bogatopłytkowe, wampirzy lifting
Osocze bogatopłytkowe
PCA Skin zabieg
PCA Skin zabiegi
peeling kawitacyjny
Peeling kawitacyjny
Peeling laserowy
Peeling laserowy
peeling medyczny
Peeling medyczny
peeling węglowy, peeling węglowy Poznań
Peeling węglowy
plasma IQ
Plazma
plastyka powiek, plastyka powiek poznań, korekta powiek, lifting powiek, korekcja powiek Poznań, blefaroplastyka
Plastyka powiek – blefaroplastyka Poznań
Zalecenia przed i po zabiegu
Zalecenia przed i po zabiegu
powiększanie ust, powiększanie ust Poznań, ile kosztuje powiększanie ust, ego lips
Powiększanie ust
toksyna botulinowa
Toksyna botulinowa
profhilo, profhilo Poznań
Profhilo – Cząsteczka młodości
prx t33
PRX T33 Złuszczanie skóry
przeszczep tłuszczu
Przeszczep tłuszczu
przeszczep włosów metodą FUE
Przeszczep włosów metodą FUE
radiofrekwencja mikroigłowa, Morpheus
Radiofrekwencja mikroigłowa
kwas polimlekowy, sculptra
Kwas polimlekowy
stymulatory tkankowe
Stymulatory tkankowe
Trądzik różowaty
Trądzik różowaty
trycholog, trycholog Poznań, lekarz od włosów
Trycholog Poznań
uśmiech dziąsłowy
Uśmiech dziąsłowy
usuwanie kępek żółtych
Usunięcie kępek żółtych
usuwanie blizn, laserowe usuwanie blizn
Usuwanie blizn
jak-się-pozbyć-pryszczy, Usuwanie blizn potrądzikowych
Usuwanie blizn potrądzikowych
usuwanie chomików
Usuwanie chomików
usuwanie cieni pod oczami, cienie pod oczami, sińce pod oczami
Usuwanie cieni pod oczami
usuwanie pieprzyków
Usuwanie pieprzyków Poznań
usuwanie podwójnego podbródka
Usuwanie podwójnego podbródka
usuwanie tatuażu, tatuaż, usuwanie tatuaży, usuwanie tatuażu cena, laserowe usuwanie tatuażu
Laserowe usuwanie tatuażu
usuwanie worków pod oczami, wory pod oczami
Usuwanie worków pod oczami
usuwanie znamion, znamiona Poznań
Usuwanie znamion Poznań
vital injector 2, vital injector 2 Poznań
Vital Injector 2 – Mezoterapia igłowa próżniowa
wolumetria policzków
Wolumetria policzków
wolumetria, wolumetria twarzy
Wolumetria twarzy
wygładzanie zmarszczek, zmarszczki pod oczami, Preparat do wygładzania zmarszczek
Wygładzanie zmarszczek
wypełnianie zmarszczek
Wypełnianie zmarszczek​
zmarszczki palacza
Zmarszczki palacza