Zabieg na opadające powieki

zabieg na opadające powieki

Zabieg na opadające powieki. Opadające powieki to problem, z którym boryka się wiele osób. Stanowią one nie lada wyzwanie estetyczne, jak również funkcjonalne dla wielu pacjentów. Doskonałym sposobem na uzyskanie satysfakcjonujących efektów i skuteczności w walce z tym kłopotliwym mankamentem staje się tutaj plastyka powiek, znana również pod pojęciem plastyka powiek.

Zabieg na opadające powieki

Jak w problemie opadających powiek pomaga zabieg?

Korekta powiek górnych, czyli plastyka powiek polega na przeprowadzeniu chirurgicznego zabiegu usuwającego nadmiar skóry i/lub tłuszczu nagromadzonych w okolicy powiek. Poprzez usunięciu wiotkiej skóry i nieestetycznych jej fragmentów wraz z nagromadzona tkanką tłuszczową, możliwe jest uzyskanie trwałego efektu liftingu powiek. Zabieg plastyki powiek górnych pozwala na odzyskanie młodzieńczej świeżości okolic oczu na długi czas.

Czemu służy zabieg na opadające powieki?

Opadające powieki zabieg, czyli plastyka powiek realizowany jest zarówno ze względów estetycznych – gdy pacjent jest niezadowolony z wyglądu swoich powiek i okolic oczu, ale również z powodów funkcjonalnych, szczególnie wówczas, gdy opadająca powieka wpływa na komfort widzenia. Zwężona szpara powiekowa powoduje bowiem spore zmniejszenie pola widzenia.

Nagromadzona na górnej powiece skóra i tłuszcz mogą wpływać na cały wygląd twarzy – powieki wydają się ciężkie, a cała buzia prezentuje się starzej. Co więcej opadające powieki mogą wiązać się z pojawianiem się obrzęków i zaburzeń widzenia. Często na ten problem zwraca uwagę okulista.

Dzięki wykorzystaniu zabiegu blepharoplastyki (plastyki powiek) możliwe jest zatem poprawienie zarówno wyglądu okolic oka, jak i całej twarzy, ale również wyraźne wsparcie widzenia pacjenta. Plastyka powiek dolnych wykonuje się w celu zredukowaniu zmarszczek oraz korekty kształtu powieki.

Tym sposobem pacjenci mogą pozbyć się nieestetycznych worków pod oczami, nadając twarzy świeży i wypoczęty wygląd.

Jak przebiega opadające powieki zabieg?

Zabieg blepharoplastyki (plastyki powiek górnych lub dolnych) przeprowadzany jest z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, a szwy po przeprowadzonym usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry i/lub tłuszczu z okolic opadającej powieki zdejmowane są już po kilku dniach.

Dzięki nowoczesnym metodom plastyki powiek możliwe jest uzyskanie doskonałych efektów zabiegu przez co najmniej kilkanaście lat, a w wielu przypadkach nawet permanentnie.

Dzięki zastosowaniu plastyki powiek zabieg pacjenci odzyskują dawny młodzieńczy wygląd spojrzenia, ich oczy pięknie się prezentują, a przy tym zyskują oni lepsze widzenie – poprzez poszerzenie pola widzenia.

Zabieg na opadające powieki w Poznaniu

Czytaj więcej:

5/5 - (7 votes)